Domáce spotrebiče

13. ledna 2018 14:47
Offline RoSa
Avatar
8202 příspěvků moje polička 29. října 2019 21:57

razorblade a toho bordelu na sběrnym dvoře, co za sebou zanecháš!! to mě na tom sere nejvíc asi...

Offline kocoureksuggy
Avatar
1260 příspěvků moje polička 29. října 2019 22:10

razorblade 

Hele, to si ty Whirlpooly kupuješ nějaký shity po 5.000 kč, protoźe Miele koupíš už za necelých 20.000 kč. A ty vosery ohledně opravářů ( diagnostika závady +doprava), zakoupení nový pračky, doprava a zapojení, atp., tak to si ráda odpustím.

Offline razorblade
Avatar
8172 příspěvků moje polička 30. října 2019 07:16

Potrefenáhusa Jsem asi hledala na blbejch strankach. Brla jsem to pres datart a tam meli ve slimu jeste jen indesit, candy, gorenje a jeden electrolux.

Nakonec jsem k tomu pristoupila spotrebne jako k nakupu kalhoty - at uz to mam rychle za sebou a at uz to mizu zacit co nejdriv pouzivat. Tak snad se nebudu smazit v ekologickym pekle.

Online Potrefenáhusa
Avatar
33691 příspěvků moje polička 30. října 2019 07:20

razorblade Já myslím, ze když koupíš normalni znacku, tak by měla vydrzet dyl než ty dva roky, jako bylo by to hezky si vsude pořídit miele, ale jako ze jo....(já mám jen vysavač a ten je boží už asi deset let)

Offline razorblade
Avatar
8172 příspěvků moje polička 30. října 2019 07:21

kocoureksuggy Kez by za 5000 no a ja jsem se na vosery kolem opravaru vykaslala a proste to vymenim, protoze oprava by mohla stat jako tretina novy pracky a za rok by se to mohlo podelat znovu, protoze u nas mame hodne tvrdou vodu, coz spotrebice taky dost zatezuje. Takze jak pisu vyse, snad nebudu ekologicky lyncovana :)

Offline razorblade
Avatar
8172 příspěvků moje polička 30. října 2019 07:24

Potrefenáhusa Ja doted mela obyc indesit, kterej jsem kupovala v dobe, kdy prachy moc nebyly, a byli jsme spolu krasnych 5-6 let. A jelikoz se mam za dva mesice stehovat, rozdil mezi miele a beznou znackou pro me udela treba dve koupelnovy skrinky :)

Online Potrefenáhusa
Avatar
33691 příspěvků moje polička 30. října 2019 07:31

razorblade Já mám ten bosch asi za 13 (i to mi nepřijde uolne málo) a těch 7 tisíc rozdílu proti nejlevnější miele mi přijde jako spousta peněz, který na to nemám, zvlášť kdyby mě čekaly nejsky další výdaje 

Offline NAmofo
Avatar
179 příspěvků moje polička 13. listopadu 2019 20:06

razorblade Já měla v Čechách jenom Whirlpool a naprostá spokojenost . Ještě když jsme odjížděli, tak jsem pračku za dobrý peníz prodala. Jo, Miele je super, ale tolik peněz jsem investovat nikdy nemohla vzhledem k počtu stěhování za můj zatím krátký život. Ono budovat furt novou domácnost se sakra prodraží. Bosch nerada, je hranatá a nevyhovuje mi způsob ovládání. Takže máme doma většinu Whirlpool (pračky - stará a nová, sušička, myčka, mikro, lednice). Staré pračce asi odešlo ložisko, dělá při ždímání rachot. Je jí 10 let, tak jsme koupili novou, ale starou pořád používám třeba na vlnu a jemné a neždímám. Sušička má o rok míň a nedávno ji muž opravoval - na cívce se uvolnily uhlíky. Vybrousil to a přilepil, sušičku jsme při té příležitosti důkladně vysáli a vyčistili a je jako nová. Pravda ovšem je, že vždycky vybírám top modely, nic z těch levných řad jsem neměla a jsem na všechny spotřebiče extrémně opatrná a pečlivá v údržbě.

Offline Karja
Avatar
35815 příspěvků moje polička 15. listopadu 2019 14:43

razorblade Ja necetla vsechno, ale pokud byla rec o pracce, mela jsem indesit slim, byla fakt uzoucka, prala suprove, skvely programy, zadnej problem, jen pak jsem chtela I susicku, tak se mila indesitka prestehovala do najemniho bytu. Za pet let ji nic nebylo! 

Offline Zu
Avatar
2529 příspěvků moje polička 09. ledna 2020 08:48

Máte někdo troubu vedle lednice? Zajímá mě, jestli to dělá nějaké problémy. Je to pro mě ideální řešení v nové kuchyni, ale asi to nebude ideální pro ty spotřebiče :)

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46054 příspěvků moje polička 09. ledna 2020 09:03

Zu mam, uz v druhe kuchyni, zadny problem

Offline Zu
Avatar
2529 příspěvků moje polička 09. ledna 2020 09:56

viktorka_od splavu juchu, díky :)

a máte v kuchyni nějaké vychytávky, které člověka, který řeší první kuchyň nenapadnou? 

Online Potrefenáhusa
Avatar
33691 příspěvků moje polička 09. ledna 2020 10:14

Zu nechat si kolem dřezu i sporaku dost místa, když to jde. A my teď máme myčku v rohu  vedle zdi a ta zeď teda to dost schytava

Offline Zu
Avatar
2529 příspěvků moje polička 09. ledna 2020 11:14

Potrefenáhusa no, s umístěním sporáku úplně asi spokojený nebudem, místo tam sice je, ale zase je to daleko od dřezu a lednice... hodili jsme to do Ikea plánovače a zatím poslední verze je taková:

Online Potrefenáhusa
Avatar
33691 příspěvků moje polička 09. ledna 2020 11:16

Zu Zcela laicky mi přijde, ze to mate dost daleko, z lednice to ke sporaku budeš nosit přes celou kuchyň, taky je nutný zvážit cestu s hrncem horký vody ke dřezu

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 09. ledna 2020 11:18

Mě teda přijde, že mezi troubou a sporák je dost velká vzdálenost. Lepší by byla trouba někde poblíž, ale chápu, že ji chceš mít výš a jinde už na to není prostor. Akorát bych se zamyslela, jak moc to bude vadit. Zu 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 09. ledna 2020 11:22

Potrefenáhusa na druhou stranu se doporučuje největší pracovní plocha mezi dřezem a sporákem. Zjednodušeně vyndám rajče z lednice, umeju, nakrájím a potom vařím. A právě na to krájení potřebuju ten prostor.

Online Potrefenáhusa
Avatar
33691 příspěvků moje polička 09. ledna 2020 11:27

Evaeva Jj, no je to těžký a ne vzdycky to jde udělat ideálně...

my třeba teď máme kuchyň, kde je to od lednice ke sporaku prave přes celou kuchyň, ještě je v cestě ostrůvek, dřez hned vedle sporaku a myčka vedle upraseny zdi, je to 30 let stará linka stěhovana ze dvou předchozích bytu ... je teda v plánu změna, taky už si nad tim lámu hlavu jakou dobu, kuchyň není moc velká, linka se nevejde pod okno, na jedny zdi je průduch od krbu, aby se taky nemusely sekat všechny rozvody... narocny 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46054 příspěvků moje polička 09. ledna 2020 11:30

Zu nesel ny drez jeste vic pod okno/doleva? v realu, kolik je sirka te zdi s oknem v metrech? kolem drezu a odpadkovyho kose pod nim (to vrele doporucuju+sufle at je otviraci kolenem) je nejvetsi chumel lidi a v rohu se to mota

rohovy skrinky doporucuju co nejvic eliminovat

jinak se mi to moc libi!

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46054 příspěvků moje polička 09. ledna 2020 11:34

Potrefenáhusa ja asi z lednicky malokdy davam neco primo na sporak.. je fakt ze ji mam primo naproti, takze nad tim moc nedumam.. pod okno nejde kvuli vysce?