Domáce spotrebiče

13. ledna 2018 14:47
Offline kocoureksuggy
Avatar
1260 příspěvků moje polička 05. července 2019 17:47

viktorka_od splavu 

My baterií také měnili asi 2x a mám ho víc než 13 let. Tak se modlím, ať ještě vydrží. Máme model 555.

Online viktorka_od splavu
Avatar
46055 příspěvků moje polička 05. července 2019 22:21

kocoureksuggy já myslím že jak byl uvnitř zasviněnej (muselo se to fakt rozebrat do mrtě, tam kde uživatel nemá co vrtat, jinak to přední kolečko apod muž vymontoval a vyčistil vnitřek čas od času normálně) tak jel na plnej výkon a děsně ho to vyšťavilo, taky teď naposled ta baterka odešla už snad po roce.

teď nevím jestli 680 nebo 866 s těma gumovýma kartáčkama, nemáte někdo?

Offline NAmofo
Avatar
179 příspěvků moje polička 06. července 2019 00:08

viktorka_od splavu Máme 760 Pet, má jeden gumový a jeden normál kartáček. Taky už jsme měnili baterku a chystáme se na opravu. Jedno ozubené kolečko uvnitř je vychozené, asi taky jak je furt zachlupacená a namáhá se, a tím pádem se ten vyčnívací rohový kartáček netočí dobře, vynechává. Zkusíme to svépomocí, tady jsme bez šance na nějakou opravu.

Online viktorka_od splavu
Avatar
46055 příspěvků moje polička 06. července 2019 07:29

NAmofo tak at jeste dlouho slouzi!

Online Potrefenáhusa
Avatar
33691 příspěvků moje polička 06. července 2019 07:47

viktorka_od splavu my máme 680, ale nemám srovnání s jinejma, přijde mi fajn

Online Potrefenáhusa
Avatar
33691 příspěvků moje polička 06. července 2019 08:12

viktorka_od splavu jo, akorát teda pronásleduje malý psy

Online viktorka_od splavu
Avatar
46055 příspěvků moje polička 06. července 2019 08:27

Potrefenáhusa delaji to vsechny;-)

Offline NAmofo
Avatar
179 příspěvků moje polička 06. července 2019 17:39

viktorka_od splavu Díky  Je to miláček, už si bez ní nedovedu představit život. A právě jsem objevila obchod, kde možná můžeme objednat celou tu krabičku s kartáčkem a komplet ozubenýma kolečkama za rozumný peníz, jupí!

Čeho se děsím je, až se náš průmyslový Lux vzduch/voda rozhodne jít do penze. Takový už se snad ani nevyrábí, rozhodně ne tady, byla to nějaká speciálka pro stř. Evropu (než se EU vložila do toho, jaký může mít vysavač výkon). Už má úctyhodných 18 let a bez jediné opravy

Offline NAmofo
Avatar
179 příspěvků moje polička 06. července 2019 17:40

Potrefenáhusa Nejen, ta naše pronásleduje mého muže. Asi ho miluje

Online continuity
Avatar
33632 příspěvků moje polička 06. července 2019 18:52

NAmofo prumyslove luxy sa snad jeste vyrabeji s neomezenym vykonem. Neco jsem zaslechla ( ale bez overeni), ze tam to omezeni neplati. 

Offline NAmofo
Avatar
179 příspěvků moje polička 06. července 2019 21:33

continuity Tak aspoň to, já s normálním vysavačem nejsem schopná vysávat. Jsem děsně netrpělivá a jak vysavač nezvedá koberec, tak je lemra. Navíc ty malé pytlíky, krátká hubice, krátký kabel, na takové crcání u nás nejsme zařízený  A že je hlučný? Aspoň při poslouchání podcastů nepřeslechnu, že jsem vyškubla kabel, když mám sluchátka na uších.

Online viktorka_od splavu
Avatar
46055 příspěvků moje polička 06. července 2019 21:49

NAmofo já to nedávám vůbec, od té doby co máme robota jsem vysavač vytáhla snad třikrát. na menší plochy máme ruční, se kterým není žádná práce navíc - sundám ze zdi a vysávám, pověsím zpátky. nejotravnější mi vždycky připadalo ne samotné vysávání, ale to vytahování a seskládávání, zapojování, tahání šňůry, hadice.. stejně jako nejotravnější ze žehlení je to tahání prkna, zapojování a nahřívání a pak se mi furt motá šňůra (suprová byla bezšňůrová). ve velkým baráku to řeší nějaká extra komora kde to je vše připravené k činnosti a nemusí se uklízet, ten ale nemám:-) a nejpekelnější jsou mini byty kde je to všecko připravený k činnosti všem na očích v obyváku nebo ložnici

Online continuity
Avatar
33632 příspěvků moje polička 06. července 2019 22:20

viktorka_od splavu NAmofo my,mame jeste normalni lux z predregulacnich dob. Tak s tim vzdy vysaval spis muz... no a pak naznal, ze na svincik v aute potrebuje prumyslovej, koupil Karcher asi za pulku nez ta Rowenta a s tim luxujeme i bordel, ktery napada do podlahy na balkone - mame tam takovou drevenou z Ikea. To se neda srovnat. Akorat je velky a nevzhledny, nemit garaz nevim, kde bych ho skladovala. 

Offline NAmofo
Avatar
179 příspěvků moje polička 06. července 2019 22:40

viktorka_od splavu To je pravda, to vytahování je děs. Já teda vysávám i normálně. Jednak proto, že Roomba to sama nezvládne, je to velký dům na tři patra a Roomba jezdí jenom obývák-kuchyň. A taky proto, že prakticky neutírám prach, já ho vysávám, i kvůli chlupům. Takže Roomba dělá velké plochy každý den a já pak vysavačem dělám povrchy, kouty, parapety a tak. A klepačem koberec.

Proto miluju ten prostor tady. Dole ve sklepě mám kancelář/prádelnu/šití/cvičení a nic nemusím okamžitě schovávat. Žehličku, šicí stroj, pověšené prádlo, usušené ze sušičky, zimní/letní... Je to fakt super, ale samozřejmě slabší jedinci se sklonem k “inteligentnímu rozvrstvení věcí v prostoru” (rozuměj bordelaření) jako já, mohou snadno sklouznout k tomu, že neschovávají už vůbec nic. Ale zase se utěšuju tím, že to je přechodná fáze, kdy si kompenzuju bydlení v “krabičkách od sirek”. 

Online viktorka_od splavu
Avatar
46055 příspěvků moje polička 06. července 2019 22:43

NAmofo “inteligentní rozvrstvení věcí v prostoru”

Offline NAmofo
Avatar
179 příspěvků moje polička 07. července 2019 14:49

viktorka_od splavu Takhle to kdysi nazvala má podobně postižená kamarádka, zní to líp než binec, ne?

A inteligentní proto, že vždycky všechno najdu. Do chvíle, než se rozhodnu udělat pořádek. Pak už nenajdu vůbec nic.

Online viktorka_od splavu
Avatar
46055 příspěvků moje polička 07. července 2019 15:44
Reakce na NAmofo:

vždycky všechno najdu. Do chvíle, než se rozhodnu udělat pořádek. Pak už nenajdu vůbec nic.

​já to měla stejně, ale mistryně úklidu KonMari mě inspirovala a už je to mnohem lepší, neže bychom měli víc uklizeno, ale že věci mají svá stálá útočiště. je to jen potřeba nejdřív vymyslet, a pak už to funguje dobře.

Offline Sweet Potato
Avatar
34819 příspěvků moje polička 07. července 2019 18:42

viktorka_od splavu Hele oni osobo! Cos to tu prskla?! Stávkuje mi robovysavač! Nepřej si mne, jestli se neumoudří

Online viktorka_od splavu
Avatar
46055 příspěvků moje polička 07. července 2019 19:08

Sweet Potato promiiiiiiň

Offline rozarka
Avatar
3975 příspěvků moje polička 07. července 2019 19:31

Sweet Potato Tady je fakt nebezpečno číst