Domáce spotrebiče

13. ledna 2018 14:47
Offline Daridari
Avatar
1062 příspěvků moje polička 29. ledna 2019 17:29

moonlight Mám pomerne novú LG práčku so sušičkou aj s parným prraním.  Sušička je dosť veľkým sklamaním ale zato na tú paru nedám dopustiť. Perfektne odstraňuje rôzne škvrny či fľaky, mala som synovu košeľu, ktorú som už kvôli fľaku chcela vyhodiť , po parnom programe je ako nová, okrem toho, používam aj na posteľnú bielizeň, keďže mám tri mačky, večne je to celé chlpaté, no s parou zostane bez jediného chlpu. A vraj je to dobré aj na osvieženie oblečenia, napr. ak je zafajčené alebo zapácha od nejakej reštaurácie......no toto som ešte nepraktizovala.

Za mňa paru určite áno

Offline moonlight
Avatar
1535 příspěvků moje polička 29. ledna 2019 17:36

Daridari To je fajn, diky moc. A na to žehlení je to lepší, míň pokrčený?

Offline Daridari
Avatar
1062 příspěvků moje polička 29. ledna 2019 17:45

moonlight  Neviem presne posúdiť, závisí od konkrétnej veci....ja máločo žehlím a pokiaľ si pamätám, nič som po pare nežehlila. Na rozdiel od sučiky, po tej som žehliť musela. Preto ju príliš nepoužívam. 

Ale pokiaľ ideš kupovať novú práčku, rohodne by som brala aj s parou a koniec koncov asi aj so sušičkou....napr. na páperové bundy je to super vec. A inak dobré je dávať do práčky aj  do sušičky také loptičky, ja som kupovala v Datarte, tie rozbúchavajú to prádlo a nemalo by byť také dokrčené. 

Offline Lamicka
Avatar
13360 příspěvků moje polička 29. ledna 2019 17:46

moonlight Jen takova vsuvka, mam asi pres rok kombinovanou pracku a susicku a super. Ty nove pristroje uz susi dobre. Kdyz tam toho nenacpu moc a idealne pred susenim pradlo trochu poskladam a vyndam, nez uplne zchladne, tak nemusim ani zehlit.  

Offline moonlight
Avatar
1535 příspěvků moje polička 29. ledna 2019 19:56

Daridari Asi se nakonec na tu kombinaci mrknu, diky za reference.

Lamicka Dobre, diky, muzu se zeptat, kterou mate?

Offline Lamicka
Avatar
13360 příspěvků moje polička 29. ledna 2019 20:22

moonlight bosh wvh30542eu

Offline KapkaMM
Avatar
325 příspěvků moje polička 29. ledna 2019 22:40

moonlight Ani náhodou. Tu pračku jsem kupovala kvůli jiným parametrům, ale řekla jsem si, že tomu programu dám šanci. Tak v pomačkanosti a odolných skvrnách není žádný rozdíl. Ještě jsem zkusila parní program jen kvůli funkci odstranění pachu ohně ze svetru a taky to selhalo. Myslím, ale že to testoval i Dtest a došli k podobnému závěru jako já.

Offline moonlight
Avatar
1535 příspěvků moje polička 30. ledna 2019 07:00

Lamicka Díky, vypada dobre, ale vypada, ze tu moc neni k sehnani....

Offline moonlight
Avatar
1535 příspěvků moje polička 30. ledna 2019 07:05

KapkaMM Diky, to je zajimavy... skoda, ze nemam pristup do dtestu. Kdysi jsem si ho kupovala, ale prestalo me to pak bavit.

Offline rozarka
Avatar
3979 příspěvků moje polička 30. ledna 2019 07:25

moonlight Ale to můžeš koupit jen tenhle konkrétní test a nemusíš platit to ostatní.

Offline moonlight
Avatar
1535 příspěvků moje polička 30. ledna 2019 10:26

rozarka Pravda, zkusím.

Offline rozarka
Avatar
3979 příspěvků moje polička 30. ledna 2019 10:36

moonlight Akorát já měla obvykle smůlu, to, o jsem si vybrala,to Dtest zrovna netestoval

Offline slniecko admin
Avatar
17589 příspěvků moje polička 30. ledna 2019 12:44

moonlight mne by mali konečne prísť dnes namontovať novú pračku (teda, ak to dobre dopadne, malo to byť už včera, ale miesto pračky som tu mala cirkus humberto ), má aj parnú funkciu - keď som už kupovala novú, tak som si nenechala ujasť príležitosť to vyskúšať, tak ak by to prípadne tentokrát zvládli, dám čoskoro vedieť!

Offline moonlight
Avatar
1535 příspěvků moje polička 30. ledna 2019 13:21

slniecko Bezva, díky. Co mám teď pár vytipovaných, tak tu funkci všechny mají, takže to brzo asi vyzkouším sama 

Offline NAmofo
Avatar
179 příspěvků moje polička 30. ledna 2019 16:49

moonlight Mám taky kombinaci, naštěstí jen jako "psí" a rezervní. Sušička se dá použít, ale určitě ne v kombinaci s praním - tzn., že si člověk navolí jak program praní, tak následné sušení a ono to jede automaticky jedno za druhým. Moje zkušenost je, že prádlo je pak polámané (bavlna) a sežvejkané jak "krávě z huby" jak se říká. Musím tedy stejně po vyprání prádlo vyndat, roztřepat a pak teprve dát sušit. Druhý problém, který s kombi sušením mám, je, že prádlo je stejně pořád trochu vlhké, takže se musí ještě někde převěsit/přehodit, aby došlo. To je dáno tím, že žmolky (a v naší domácnosti hlavně chlupy) jsou vyfoukávány vzduchem k těsnící gumě, odkud jsou pak průběžně splachovány malým množstvím vody a odváděny tak do odpadu. Jednak tedy musí člověk mít extra sítko u vývodu z pračky (pokud nechce řešit věčně ucpaný odpad), a taky to neustále udržuje vlhkost v pračce, takže trvá déle prádlo opravdu vysušit. S klasickou kondenzační sušičkou se vlhkost neustále odvádí pryč a prádlo se opravdu po vytažení může hned poskládat a uložit. A filtr na žmolky se jednodušeji čistí než ta pračková guma. A že je toho opravdu hodně, jedna sušička froté ručníků a je to plný!

Offline moonlight
Avatar
1535 příspěvků moje polička 30. ledna 2019 17:52

NAmofo No ano, presne to jsem ze vsech diskuzi vycetla, takze jsem puvodne chtela jen pracku. Jako to preskladani pradla by mi nevadilo, kdyz ma clovek zvlast pracku a susicku, taky to musi preskladat. I kdyz to by asi mela byt jedna z vyhod te kombinace. Ale to, ze to poradne nevysusi a clovek to musi na ten susak stejne dat, to mi prijde blby. Ale taky je celkem dost lidi, kteri tvrdi, ze jsou spokojeni s kombinaci, tak jsem o tom zacala uvazovat. No tak si to zkoumam a uvidim 

Offline KapkaMM
Avatar
325 příspěvků moje polička 30. ledna 2019 18:36

moonlight Zkoušeli tu funkci v rámci obecného testování praček. Zkoušela jsem to dohledat ručně, ale nejde mi to, mají zhruba dva testy do roka a musela bych se v tom přehrabovat kus od kusu. Mně jejich způsob testování občas vadí, protože vezmou výrobky různých cenových kategorií a funkcí a smíchají to dohromady a vyhlásí vítěze. Mně by víc vyhovovalo testování ve smyslu: výrobce deklaruje, že výrobek má funkce XY a tyto funkce opravdu fungují či nefungují. Vyhledávat podle parametrů umím taky. 

Offline moonlight
Avatar
1535 příspěvků moje polička 30. ledna 2019 22:37

KapkaMM To jste hodná, chvilku jsem to taky hledala, ale nenašla. Jako přečetla bych si, co o tom psali, ale nutný to není. Mně právě dtest taky nikdy vlastně nepomohl...Vybírám si asi dost subjektivně, navíc u těch dražších modelů třeba praček je to spíš už o vychytávkách, věřím tomu, že všechny perou dobře.

Keo1818
Avatar
01. února 2019 07:19

Příspěvek vymazán z důvodu porušení pravidel diskuze!

Offline Zu
Avatar
2530 příspěvků moje polička 01. března 2019 11:07

Máte tipy na žehličky na vlasy? Ideálně bych potřebovala zaoblenou, aby šly dělat i vlny...