Domáce spotrebiče

13. ledna 2018 14:47
Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 15. března 2019 23:03

Prosím o doporučení, jak vybrat parní troubu (má-li tedy vůbec smysl kupovat troubu s touto funkcí), co upřednostnit, jaké parametry jsou nejpodstatnější? 

Po přečtení řady recenzí nejsem o nic moudřejší. Není skoro lepší koupit klasickou troubu a třeba parní hrnec ? Respektive, má parní trouba smysl pro běžné potřeby? Na Heurece má dobré  recenze např. tato. V reálu jsem viděla tuto Bosch, krásná, perfektní ovládání (na rozdíl od plastových knoflíků u Electroluxu), údajně lepší výkon páry, ale nemá pyrolýzu. Jde mi o to, jak moc se parní funkce liší, nemám s tím žádnou zkušenost. Děkuji :-).

Offline Sweet Potato
Avatar
34797 příspěvků moje polička 16. března 2019 07:25

whiskas Nevím jak teď, ale donedávna parní trouby pyrolýzu nemívaly, že netřeba, vyčistíš párou. No, nevyčistíš. Nebo jinak, vyčistíš, ale nadřeš se. Prostě jsem doufala, že to za mne udělá víc práce. 

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 16. března 2019 12:28

Sweet Potato Právě to jsem četla, že čištění párou nic moc. Ale jde mi hlavně o to, jestli má vůbec smysl řešit výkon parní trouby - pro vaření. Nekteré mají páru, která se programuje tak nějak sama, jiné mají pouze jakousi pseudo páru ... 

Offline kocoureksuggy
Avatar
1260 příspěvků moje polička 16. března 2019 14:23

whiskas 

Doporučuji dojít si do např  Miele a tam si všechno nechat vysvětlit a předvést. Páru využijete na vše, co se vaří ve vodě - tzn.  zelenina, brambory, polévky, knedlíky a omáčky. Pyrolýza se používá na čištění pomocí vysoké teploty, kdy jsou nečistoty spáleny a vzniklý popel se pak ze dna trouby setře.

Offline Sweet Potato
Avatar
34797 příspěvků moje polička 16. března 2019 14:27

whiskas Znám lidi, co už jinak nevařej. Já jsem za těch pět měsíců, co jim mám, zkusila parní program jednou.

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 17. března 2019 12:39

kocoureksuggy To by mohlo být řešení. Díky :-).

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 17. března 2019 12:40

Sweet Potato Toho seprávě trochu bojím . Ale princip se mi líbí.

Offline ziginka
Avatar
676 příspěvků moje polička 08. dubna 2019 23:38

Parni mop/cistic - mate nekdo doma a jste s tim spokojene? Potrebovala bych neco na protiskluzovou dlazbu v koupelne, ktera se hadrem spatne cisti. Asi bych vyuzila nejakou 2v1 verzi, tj. mop na podlahu i rucni cistic na svisle plochy. Predem diky

Offline Tabea
Avatar
4662 příspěvků moje polička 13. dubna 2019 21:42

ziginka Mám parní mop od Viledy, který jsem koupila na základě kamarádčina básnění, a nejsem z něj vůbec odvařená. 

Offline Hanele12
Avatar
79 příspěvků moje polička 13. dubna 2019 23:25

Pokud chcete párou něco vyčistit, musíte se dívat na výkon, který dovede přístroj s párou generovat  Půjčuji si jednou zal rok od kamarádky profesionální a jsem z něj nadšená. Tak čistě spáry  v koupelně jinak neudělám. Ale má speciální trysky a nástavce na vše možné.  Jen cena toho přístroje mně dost odradila. Stojí přes 40.000Kč.  Jen prakticky bych ho na běžný úklid asi nikdy nevytáhla. Kamarádka si koupila nějaký za pár tisíc a je k ničemu. Pokud chcete asi jen párou vytřít  variantou by možná byla značka Kärchr. Nějaké parní mopy nabízejí. 

Offline Sweet Potato
Avatar
34797 příspěvků moje polička 14. dubna 2019 09:41

ziginka Mám čistič od Karcheru. Nepoužívám ho pravidelně, ale když ho občas vytáhnu na rohy, spáry..., je to znát. Plus mi místost pak hezky voní čistotou (i když dítě říkalo, že to smrdí:-))

Offline mitford sister
Avatar
1379 příspěvků moje polička 14. dubna 2019 10:37

Tyčové aku vysavače - je to k něčemu? Mám normální vysavač Karcher, sbírá smetí do takové vody, to se pak vyleje - vysává hezky, ale je s tím s...í :)

...takže luxuju míň, spíš různě zametám a tak. Přemýšlím o nějakém tom tyčáku. Zkušenosti? Předem díky všem

Offline Sweet Potato
Avatar
34797 příspěvků moje polička 14. dubna 2019 10:46

mitford sister Tak zase já Mám nějaký od Rowenty, dali mi ho k žehličce. Našla jsem pro něj využití na schodech - máme nalepené takové ty protiskluzové schodovky a tahat tam velký vysavač je trochu otrava. Tak na to je super. Nebo první pomoc na malé ploše. Jinak výkon nic moc a moc dlouho nabitý nevydrží - na celý dům jsem ho použila nouzově, když odešel velký vysavač. Ale jak píšu úvodem, byl to dárek k nákupu, asi existují lepší a výkonější modely.

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 14. dubna 2019 13:13

ziginka mám dva, jeden "ručný", nejaký neznačkový, tuším z Tchiba, a jeden na podlahu - Zelmer. Ako som spokojná s výsledkom, ale ten "ručný" raz vymením za slušnejší značkový, lebo výsledky síce ok, ale manipulácia s ním úplne na hlavu a ten na podlahu raz vymením za ľahší, aby som ho mohla použiť aj na zvislé plochy - tento nezdvihnem.

Proste, v princípe som spokojná, ale chce to ešte vychytať.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46038 příspěvků moje polička 14. dubna 2019 15:46

mitford sister měli jsme Philips ruční, taky akorát na schody nebo takové paběrky.. jsem chtěla něco výkonnějšího a vyhlídla jsem si Bosch, načež jsem koupila v Lidlu nicméně výkon má dobrý, akorát je do jedné ruky dost těžký a šíleně řve

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46038 příspěvků moje polička 14. dubna 2019 15:49

ovšem můj vysněný je Dyson, tak třeba příště

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 14. dubna 2019 15:55

mitford sister U aku si dávaj pozor na dĺžku nabíjania a dobu provozu. Tie lacnejšie fungujú tak 30 min a 7h nabíjaš, Dyson ide 40 min a nabije sa za 3h, má aj kvalitnejšiu baterku, lepšiu filtráciu. Ja by som si vybrala jednoznačne Dyson, jediný dôvod prečo som ho nakoniec nekúpila je, že som sa rozhodla pre sáčkový vysávač. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46038 příspěvků moje polička 05. července 2019 16:29

roomba už definitivně umřel odsloužil si teda svoje, tak půjde do ráje domácích pracantů.. ale už si říkám co se pos... příště, je to v rychlým sledu 

novej bude určitě zase roomba

Offline kocoureksuggy
Avatar
1260 příspěvků moje polička 05. července 2019 16:58

viktorka_od splavu 

A rozbil se nebo je to jen baterie?

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46038 příspěvků moje polička 05. července 2019 17:07

kocoureksuggy baterii jsme měnili už třikrát nebo čtyřikrát, je fakt po něm:-( muž ho rozebral do mrtě, ozubený kolečka uvnitř byly zapečený s psíma a kočičíma chlupama, ale jak to vyčistil a dal zpět, tak ještě chvíli jezdil jako mladík, ale byla to labutí píseň

tenhle to byl https://www.mall.cz/vysavace/irobot-roomba-564-pet myslím že už měl skoro 10