Domáce spotrebiče

13. ledna 2018 14:47
Offline Sweet Potato
Avatar
34797 příspěvků moje polička 25. prosince 2018 20:47

viktorka_od splavu Ne, proč, sklokeramiku.

Gellnerova Je to jiné, regulace je mnohem rychlejší, v podstatě okamžitá. Známí třeba po pořízení indukce zrušili i varnou konvici.

Online viktorka_od splavu
Avatar
46038 příspěvků moje polička 25. prosince 2018 20:51

Sweet Potato no to já taky a právě mi to nepřišel skoro žádný rozdíl, jen je rychlejší. tu konvici chtěl rušit i muž, ale já nechci na té desce nic mít, připadá mi to jako krok zpět (když jsem byla malá a měli jsme na sporáku trvale postavenou takovou tu pískací konvici:-)

Offline Gellnerova
Avatar
1106 příspěvků moje polička 25. prosince 2018 20:51

Sweet Potato no jasně. teď jsem zvyklá zapnout vodu na těstoviny a dojít si na záchod, čekám, že tohhle odpadne.

Takže to můžu brát tak, že i přes ty různý věci, co jsou o zvykání si, je indukce lepší než klasická sklokeramika (byť s rychlýma zónama)?

Offline Sweet Potato
Avatar
34797 příspěvků moje polička 25. prosince 2018 21:05

viktorka_od splavu Tak moje předchozí deska měla krásných dvacet let, takže od čtyř otočných knoflíků k digitálnímu ovládání na desce je to sice malý krůček pro člověka, ale velký krok pro brambůrku...

Konvice na plotně by mi nevadila, ale ta co máme, je příliš hezká, abych se jí vzdala.

Gellnerova  Viz výše, současná sklokeramika možná srovnatelná je, nevím. 

Online viktorka_od splavu
Avatar
46038 příspěvků moje polička 25. prosince 2018 21:17

Sweet Potato ahaa, já právě měla předtím už tu sklokeramiku taky dotykovou, takže změna fakt skoro žádná, akorát jsem mezitím měla krátkou plynovou mezihru a byť je plyn nejlepší co se týká vaření, tak už jsem ho nechtěla. a vyzkoušeno mám fakt vše včetně starých elektrických plotýnek, to bylo to pravý peklo teda

Offline Gellnerova
Avatar
1106 příspěvků moje polička 25. prosince 2018 21:29

Sweet Potato jo vida, přidala jsem to ve stejnou chvíli jako Viktorka asi. 
Mno, mám teda trochu rozkopaný bábovičky, ale zase bych nemusela měnit hrnce :). 

Offline rozarka
Avatar
3974 příspěvků moje polička 26. prosince 2018 09:11

Gellnerova Indukce je svižnější,někdy mi ale dělá problém vychytat stupeň,třeba při palačinkách. Jinak proti sklokeramice určitě lepší. Jen poznámka, třeba pro starší lidi,kdo nosí sluchadla,tak tam ta indukce rušivý prvek. 

Online viktorka_od splavu
Avatar
46038 příspěvků moje polička 26. prosince 2018 09:20

Gellnerova jo málem bych zapomněla - já to teda věděla už předtím, ale třeba známý ne a hodně mu to pak vadilo.. indukce dělá zvuky. prostě není úplně zticha jako klasická elektrika/sklo. přístroje kterým by to vadilo teda nemáme a ten hluk není nijak výrazný, ale hučí v tom

Offline Sweet Potato
Avatar
34797 příspěvků moje polička 26. prosince 2018 09:22

rozarka To je fakt, vydává zvuky, které někomu mohou být i nepříjemné.. U nás se to ale ztratí.

Offline rozarka
Avatar
3974 příspěvků moje polička 26. prosince 2018 09:44

viktorka_od splavu Sweet Potato Ne,nemyslím to odvětrávání,to nakonec dělá i trouba. Ale neumím to vysvětlit,elektrikář by věděl...má to něco společného s indukční smyčkou (snad), ta v plotnách ruší ta naslouchátka vrčením. Jako když dřív zapnul soused vysavač a vám nešla televize .

Offline Sweet Potato
Avatar
34797 příspěvků moje polička 26. prosince 2018 10:01

rozarka Já vím, co myslíš, ono je to někdy slyšet i pouhým uchem. Resp.nevím, jestli je to ta samá frekvence, co ruší naslouchátka, ale  “neslyšitelný” zvuk někomu vadí. 

Děti si třeba stěžují, že píská usb rozdvojka (taková velká kostka), my s mužem to neslyšíme.

Offline rozarka
Avatar
3974 příspěvků moje polička 26. prosince 2018 10:02

Sweet Potato Jo,to bude ono.

Online viktorka_od splavu
Avatar
46038 příspěvků moje polička 26. prosince 2018 10:19

Sweet Potato rozarka pod některými hrnci/na určitých místech to bzučí víc, i hlasitě. asi jako dráty vysokého napětí

ale i ten zvuk ventilátoru může překvapit.

Offline Sweet Potato
Avatar
34797 příspěvků moje polička 10. ledna 2019 15:27

Vyhlašuji výběrové řízení na vysavač vhodný pro dům plný zvěře.

Zn.: Spěchá

Offline NAmofo
Avatar
179 příspěvků moje polička 10. ledna 2019 17:51

Sweet Potato Mohu se podělit pouze o zkušenost. Tři dlouhosrstí bělouši a děsně chlupatá kočka. Starý výkonný vysavač Lux a Roomba 780 Pet, která běhá každý den. I tak se během línání musí chodba zamést aspoň dvakrát denně, aby se to nenosilo dál, jinak to u nás vypadá, že máme doma kupy čerstvého sněhu.

Offline moonlight
Avatar
1535 příspěvků moje polička 29. ledna 2019 13:37

Tak jsem pochopila, že pračku se sušičkou nebrat... Teď musím akutně koupit novou pračku a chtěla jsem se zeptat, jestli máte někdo zkušenosti s pračkou s parním praním? Docela mě to láká... je to dobrý? Jo a taky bych chtěla smart pračku 

Online viktorka_od splavu
Avatar
46038 příspěvků moje polička 29. ledna 2019 14:13

moonlight jen takova zajimavost, nevim teda zda pro tebe, pro me to byla nova info - kdyz jsem se bavila o techto “smart” vecech ze mi neni jasny k cemu slouzi napr. kavovar nebo pracka s dalkovym ovladanim ( krom toho ze zejmena muzi jsou z takovych vychytavek nadseni:-)) pac stejne tam musis fyzicky jit a obslouzit ten pristroj (hrnek, prasek...) znama rikala ze je to ohromna vec pro slepe, pac na dotykovych displejich vubec nedokazou pracovat. s telefonem hracka..

Offline KapkaMM
Avatar
325 příspěvků moje polička 29. ledna 2019 16:59

moonlight Mám pračku s parním praním a je to celkem k ničemu

Offline moonlight
Avatar
1535 příspěvků moje polička 29. ledna 2019 17:08
Reakce na KapkaMM:

moonlight Mám pračku s parním praním a je to celkem k ničemu

​Fakt jo? Píšou, že prádlo by mělo být míň pomačkaný, odstraní to odolný skvrny, že se to jako nějak načechrá a osvěží a bůhví co ještě...

Offline moonlight
Avatar
1535 příspěvků moje polička 29. ledna 2019 17:13

moonlight jen takova zajimavost, nevim teda zda pro tebe, pro me to byla nova info - kdyz jsem se bavila o techto “smart” vecech ze mi neni jasny k cemu slouzi napr. kavovar nebo pracka s dalkovym ovladanim ( krom toho ze zejmena muzi jsou z takovych vychytavek nadseni:-)) pac stejne tam musis fyzicky jit a obslouzit ten pristroj (hrnek, prasek...) znama rikala ze je to ohromna vec pro slepe, pac na dotykovych displejich vubec nedokazou pracovat. s telefonem hracka..

​Je mi to jasný, no ale muž buduje chytrou domácnost. Takže přesně jak píšeš. Začal žárovkama a teď odešla pračka, tak prostě musí být chytrá  Mně je to celkem jedno, takže když bude mít, to co chci, tak ať je klidně chytrá...