Domáce spotrebiče

13. ledna 2018 14:47
Offline whiskas
Avatar
19548 příspěvků moje polička 27. června 2018 16:42

RoSa Pěkná . Já jsem vybrala tuhle :-).

Offline Zina
Avatar
5848 příspěvků moje polička 28. června 2018 11:07

Tak jsem to vyprala a nic fatálního se nestalo, jestli se to trochu srazilo, tak to ani nepoznám, protože přehoz je delší, než potřebuju. Chtěla jsem to vyzkoušet hlavně proto, že se to strašně blbě žehlí, že by ot sušička třeba vyfoukala, což se úplně nepovedlo, ale do sušičky to teda očividně může.

Offline tenzie
Avatar
294 příspěvků moje polička 18. července 2018 06:22

Zina můžu se zeptat, jaký roboticky vysavač jste nakonec vybrala a jak jste spokojená? Doma mam za chvili lezouci dite a psa, ktery neskutečně pousti kratky cerny chlupy, tak mam představu, ze robota tak dvakrat denne pustim, aby dite nezilo úplně jako v chlivku. Vsude mame parkety, koberec zatim neplanujene. Pokud uz jste to nekde psala, tak se omlouvam. Nejak nevím, co vybrat a v okoli ho nikdo nema, tak bych radši slyšela nějaky doporučení. Diky!

Offline Zina
Avatar
5848 příspěvků moje polička 18. července 2018 10:59

tenzie Jasně. My jsme měli strop do 15.000 a rozhodovali  jsme se mezi LG Hom-Bot VR65710LVMP a  iRobot Roomba 866, oba měly hodně dobré recenze a cena byla stejná; myslím, že ani s jedním neuděláte chybu. Nakonec jsme vzali LG, protože díky tvaru líp zajede do krajů. Jako jedinou nevýhodu vidím to, že nemá virtuální zeď, což ta Roomba má, a zpětně si říkám, že vzhledem k našemu hodně otevřenému prostoru, kde může na hodně místech teoreticky sletět, by se ta virtuální zeď byla šikla. Sice je u obou modelů napsáno, že ze schodů spadnout nemůžou (můžou), ale zároveň se výrobci v manuálu kryjí sdělením, že ho v blízkosti schodů nemáte pouštět. Takže jestli jste na tom s prostorovými nástrahami podobně, tak  bych asi na vašem místě vzala něco s tou zdí, jestli máte třeba jen jedny normální schody, tak je to jedno.

Vysávání samotný je super, pouštím ho na marmoleum i prkna a s obojím si poradí, baterka se snad ještě nevybila. Ten LG má u sebe ještě takový mopík, který za něj můžete přidělat a trochu tím tu podlahu na sucho i stírá. Já jsem o teda vzhledem k našemu režimu "psi smí všude" nepoužila, ale kamarádka bez zvířat ho používá a prý je to dobré. Psy máme dva dlouhosrstý a na ty chlupy je to fakt výborný, pouštím ho v podstatě denně. Jen je třeba mu uklidit krámy zcesty a zvedám třeba i židle, protože ty sice objede, ale trvá mu to zbytečně dlouho

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 18. července 2018 11:27

Zina ja zed ke schodum nedavam a nesletel nikdy (roomba) ale pouzivam ji hodne kdyz nechci zavirat dvere ale uklidit jen jednu mistnost (mame prahy, ktery prejede a nekde jen listy)

Offline Zina
Avatar
5848 příspěvků moje polička 18. července 2018 11:44

viktorka_od splavu Přímo ze schodů nám taky nesletěl, proto jsem spala, že ty bych neřešila, ale nad schodištěm nemáme zábradlí až "do země" a pod tím projede a jeden incident už jsme měli.  Mít majáky, tak je tam radši dávám, protože takhle tam musím dávat jinou zábranu, což zdržuje.

Offline tenzie
Avatar
294 příspěvků moje polička 18. července 2018 11:57

Zina super, diky moc za vyčerpávající odpoved, mrknu na oba. Jsme v byte, takze zadny nastrahy v podobe schodu ho necekaj. V celým byte jsou parkety, v koupelne je teracco, takze by to všechno mel zvládnout bez problemu. Se zvedanim zidli pocitam, lepsi nez ty chlupy vsude :)

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 18. července 2018 12:36

tenzie majaky jsou dobry taky na to, ze kdyz si dite nekde postavi na par dni neuklizeci autodrahu/vlackodrahu/kostkostavbu da se ohranicit a uklidit jen okolo. 

Offline ziginka
Avatar
677 příspěvků moje polička 10. srpna 2018 13:22

Mate nekdo mycku AEG/Electrolux Comfortlift se zvedacim spodnim kosem? Jste s ni spokojeni? Pripadne, existuji jine mycky, ktere maji podobny mechanismus?

Offline pecka
Avatar
5975 příspěvků moje polička 22. srpna 2018 07:06

Potrebujem:

1. vysávač a netuším aký.Vreckový/bezvreckový?Značka,výkon?Koberce nemám,len jeden behúň.

2. žehličku- nejaké tipy?

Vopred ďakujem.

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 22. srpna 2018 07:28

pecka Vysávač neporadím, takisto potrebujem nový. Ako rada by som ten ručný Dyson ale neviem no. A žehličku mam Phillips, už má 5 rokov takže konkrétny typ neporadím ale možnosti máš iba 2, Tefal alebo Phillips. Mala som obe značky a jednoznačne Phillips. No a mala som aj Rowentu a to bol hrozný krám a pritom bola najdrahšia zo všetkých. 

Offline Poéma
Avatar
733 příspěvků moje polička 22. srpna 2018 08:26

pecka Vysavač neporadím, máme už 14 let naprosto skvělou Etu Apollo. Ale žehličku mám novou pár měsíců a moc si ji pochvaluji. Od Philipse Azur Performer.

https://www.zehlicky.cz/zehlicka-philips-gc3802-20-azur-performer?gclid=EAIaIQobChMI8_eKr4OA3QIVCLTtCh2URQeJEAQYByABEgITavD_BwE

Offline Candance
Avatar
5351 příspěvků moje polička 22. srpna 2018 08:57

pecka vysavac mame Rowenta - nejakou radu silence, po bezsackovem jsem se vratila k sackovym.

Zehlicku jsem mela Tefal ultimate, ta byla skvela - vydrzela asi  6 let, manzel do ni nejak divne nalil vodu a zkratovala, ted jsem pred 2 lety koupila Philips (nejsem ted doma, ale podle obrazkz) azur performance - a ta je tak znicena a dorasovana, na zacatku zehlil dobre a ted nevim, zehli nam pani, ale asi budu muset koupit novou.

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 22. srpna 2018 09:03

Candance Prečo si sa vrátila k sáčkovým? Ja mam takisto Azur Performance, už má 5 rokov a drží a vyzerá ako nová, ale to bude asi tým že ja žehlím málo až vôbec.  Pamätám si ešte ako sa ma pani od Tefalu snažila presvedčiť že tie dvierka kam sa leje voda určite utrhnem po pár použitiach. No chcela predať Tefal no. A aj predala ale keď som vyšla z obchodu tak som sa otočila, Tefal vrátila a kúpila Phillips. Odvtedy si na to dávam pozor :D

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33727 příspěvků moje polička 22. srpna 2018 09:06

paktofonika proč jsou možnosti jenom dvě, tefal nebo philips?

(žehličku máme, i jsem ji dneska ráno držela v ruce, ale vůbec netuším, co je to za značku, narozdíl od praní mi žehlení přijde jako maximální vopruz)

Offline Candance
Avatar
5351 příspěvků moje polička 22. srpna 2018 09:07

paktofonika nevim, ja jako velky ekolog.... 

proste mi to prislo, ze nez tu nadobku vysypu, znovu vsechno zaprasim, u popelnic jsem vyklepapavala ten prach a mne osobne nejak vadila ta zaprasena nadobka. Sackovy mi prijde cistejsi. Ale ja mam jeste irobot. A tam stejne vysypavam.

Offline Candance
Avatar
5351 příspěvků moje polička 22. srpna 2018 09:08

podle mne musi byt zehlicka tezka a mit dostatecny tlak pary

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 22. srpna 2018 09:17

Potrefenáhusa No mala som Rowentu a tá bola veľmi veľmi drahá a bola na nič. Mala som Tefal a Phillips sa mi zdá lepší. Sestra si kúpila Lidl a tá sa jej do roka rozpadla, kúpila som jej tu istú čo mám ja a má ju takisto dlho a žehlí veľa a často. Úprimne neviem na akú inú značku by som sa zamerala. 

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 22. srpna 2018 09:21

Candance No mám bezsáčkový a to vysypávanie je vymyslené zle a je pravda že kým to vysypem tak sa to znovu rozvíri kade tade. 

Potrefenáhusa Ty máš ten Miele vysávač sáčkový alebo bezsáčkový?

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33727 příspěvků moje polička 22. srpna 2018 09:26

paktofonika sáčkovej, klasickej, já jsem moc spokojená, mně se to vysypávání prachu nebo vymejvání nádrže se špinavou vodou taky dost ekluje (ale znám to jen z návštěv, sama jsem to nikdy neměla), roomba je taky vysypávací a je to fakt trochu nechutný a práší to