Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 23. února 2019 12:42

barbucha po páté dceři..  

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 23. února 2019 12:45

Dadoo 

Offline letfenixa
Avatar
8062 příspěvků moje polička 23. února 2019 13:12

Preto bola moja babka z 5 sestier.

Offline Josefa
Avatar
příspěvků moje polička 23. února 2019 15:38

viktorka_od splavu ja jsem na druhou stranu nekde cetla (vubec nevím kde, byli to nejaci "američtí vědci" ale celkem seriózní :) ze pry se ukazuje, ze vajicko zdaleka neni tak pasivní a vybírá si, kterou spermii pustí dovnitř. Takze žádný "první nejrychlejší" ale prostě nejvhodnější kombinace, třeba prave i z hlediska pohlaví. Ale vedi o tom ještě minimum. Brala bych to pak tak, ze to tělo vi, že to proste třeba kluk radsi byt nemá. 

Offline MP Marge
Avatar
5826 příspěvků moje polička 23. února 2019 16:14
Reakce na VeronikK:

viktorka_od splavu MP Meri  já myslím, že zvyknout může být někdy jako naučit :-) Podle mě se i malý miminko dá lecčemu naoučit, jen si člověk musí opustit asi takové ty obvyklé představy. Myslím, že se může naučit správně přisát (až na výjimky), a především se může naučit pocitu bezpečí. A podle mě to řada lidí podceňuje, přitom je to skoro nejdůležitější. A spousta matek to dělá naprosto přirozeně samozřejmě. Jenž třeba druhá švagrová když měla holku malinkou a nekojila vůbec, klidně vytrazila na půl dne na celý den pryč, nechala mý mámě flašku. Ta holka, když povyrostla, byla na ní furt nalepená a strašně špatně snášela odloučení a i švagrová s ní byla vlastně pořád, ale až když byla větší. Já měla ty svý kojence věčně s sebou, ať jsem jela kam jsem jela, žato pak, když povyrostli, šli bez problémů k babičce, nebo i do cizího prostředí. Podle mě ten pocit bezpečí po narození dělá úplně nejvíc, A každé dítě ho potřebuje možná trochu jinak...

​Na to existuje cela psychologicka teorie, reactive-attachment theory, ktera rika presne co ty - ze pocit bezpeci u miminek je to nejdulezitejsi, a ze prave v kojeneckem veku se tvori zaklady k tomu, jak bude clovek v dospelosti zvladat mezilidske vztahy  Musim rict, ze ze mi v praxi dost potvrzuje, ze na tom neco bude. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 23. února 2019 21:07

Josefa jo, to že si vajíčko vybírá jsem taky už četla/slyšela, dokonce i nějaký fotky, fakt zajímavý. ale že by "třídilo dle pohlaví" mě popravdě nenapadlo. moje chyba:-)

Offline 4n4
Avatar
245 příspěvků moje polička 23. února 2019 23:17

Tak mi to nedá - mám doma 4 kluky a jedno nepovedené těhotenství by byl taky chlapeček. Tatínek je stejný. Do posledního dítka jsem šla s tím, že chci ještě jedno miminko a sice tak trochu doufala v holku, ale ani mě moc nepřekvapilo, že je to zase kluk.  A nakonec jsem asi ráda, že to takhle dopadlo, je to banda, hodně, hodně živá, ale neměnila bych. 

Srandičky o Klapsubově jedenáctce a kdy si pořídíme další, slýchám dost často  

Offline Josefa
Avatar
příspěvků moje polička 23. února 2019 23:27

viktorka_od splavu tak možná jsem si zrovna tohle primyslela, ale smysl by mi to dávalo :) 

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 23. února 2019 23:31

4n4 Hrdinka 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 24. února 2019 08:06

4n4 to je super:-)

Offline VeronikK
Avatar
363 příspěvků moje polička 24. února 2019 08:57

VeronikK jj a taky je dobry podivat se po rodine, u muze se rodi vyhradne chlapci a on s bratrem v tom pokracuji (2+3)

​U nás jsou obě rodiny co do složení pohlaví celkem různorodé... 

Offline VeronikK
Avatar
363 příspěvků moje polička 24. února 2019 09:00
Reakce na barbucha:

Znám dvě rodiny, který maj po čtyřech holkách jen proto, že pan otec trval na klukovi  Přijít mi někdo s takovým požadavkem, do minuty má igelitku za dveřma -  že mu holka není dost dobrá?!

Ale dneska se to už myslím tak nehrotí, naštěstí.

​Přesně to mě štvalo, že pro tchýni nejsou snad kluci dost dobrý. Měla jsem (nejen samozřejmě) i kvůli tomu trochu škodolibou radost, že třetí zase kluk. 

Offline VeronikK
Avatar
363 příspěvků moje polička 24. února 2019 09:11

4n4 my skončili u třetího, hlavně z finančních důvodů. Jinak bych aspoň ještě toho čtvrtého brala (a i muž). O klapzubově jedenátce taky občas slýcháme, i když původně to byl spíš můj plán :-) Mám za sebou také jedno nepovedené těhotenství, ale záhy, nevím, jaké pohlaví. Jen jsem měla silný pocit, že to bude holka. 

Taky jsem slyšela jednou o nějakém výzkumu sourozenců stejného pohlaví, že u každého dalšího bratra (sestry), vzrůstá pravděpodobnost homosexuality. Asi to ta příroda má potřebu nějak vyrovnat...

Offline tina
Avatar
5881 příspěvků moje polička 24. února 2019 12:35

Prosím vás HMko má tu těhotenskou řadu i v prodejnách nebo jen on-line? Potřebuju nutně kalhoty.

Offline Pinot Noir
Avatar
24601 příspěvků moje polička 24. února 2019 12:47

tina Třeba v Letňanech toho mají dost, ale v některých prodejnách nic.

Offline tina
Avatar
5881 příspěvků moje polička 24. února 2019 12:49

Pinot Noir Dík. Mně se právě zdá, že u nás v Pcích ji asi nemaj:(

Offline Pinot Noir
Avatar
24601 příspěvků moje polička 24. února 2019 12:56

tina Tady to mají vlastně v dětském oddělení, takové zastrčené v koutku. Tak se zkus ještě rozhlídnout... Ale v každé prodejně to nemají, to je bohužel pravda.

Offline Tulipe
Avatar
2468 příspěvků moje polička 24. února 2019 13:04

tina na strankach HM ma kazda prodejna podrobny popis - tak mrkni tam, kde maji kolekci Mama 

Offline Aranel
Avatar
4538 příspěvků moje polička 24. února 2019 13:56

Josefa viktorka_od splavu Tak takovouhle nějakou teorii má vlastně Mutziputzi , ne? Vida, má to vědeckej základ

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 24. února 2019 16:38

Aranel Já to mam maličko štrejchlý eugenikou, v tomhle vlákně to radši nebudu znova prezentovat