Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Garfie
Avatar
23937 příspěvků moje polička 17. února 2019 17:54

breathe Já, u prvního dítěte mi taky pomohly kloboučky (ale nikdy to nebylo úplně ono, s kojením jsem strašně bojovala, musela dokrmovat a nakonec se z pola zoufalé dítě samo úplně odpojilo asi v deseti měsících). Druhé dítě se narodilo předčasně bez sacího reflexu, v nemocnici ho krmili cévkou, kojení se nenaučil vůbec. Snažila jsem se velmi urputně asi tři měsíce, po cca čtyřech měsících jsem to vzdala úplně a přešla kompletně na umělou výživu. 

Moc tě lituju, protože ten kolotoč odstříkat, nakrmit, vyvařit, odstříkat....a pořád dokolečka mám ještě v živé paměti a byla to hrůza. Moje rada je-zavolat si domů nějakou laktační poradkyni, klidně i víckrát. Pokud opravdu chceš kojit, tak odstřikávat pravidelně, abys mléko neztratila, klidně i zamrazovat. A připravit se na to, že to třeba opravdu nepovede a není to žádná tragédie, ze které by ses musela hroutit. Děťátko rozhodně nebude nějak strádat, to mi věř a ty budeš svobodnější v pohybu, jídle i pití. 

Online Sweet Potato
Avatar
34833 příspěvků moje polička 17. února 2019 17:55

breathe  Taky jsem kdysi bojovala, taky jsem si připadala totálně marná. Pokud zvládáš odstříkávat, jsi naopak hrdinka. 

Co zkusit laktační poradkyni?

Online dynda
Avatar
7266 příspěvků moje polička 17. února 2019 18:19

breathe 

Znám případy, kdy se kojení podařilo "rozjet" i později, nezoufej. Rozhodně bych zkusila tu laktační poradkyni. Dobrá matka se nepozná podle toho, jestli kojí! Málokterá z našich matek kojila tolik, jako se kojí dneska... Když to nepůjde, nezoufej, ona je sice práce s lahvičkama atd., ale ani kojení není vždycky jenom bez práce a v pohodě. Pokud moje druhé dítě předvede s kojením takový tyátr jako to první, bude na UM od dvou měsíců, protože na nějaký přemlouvání a zkoušení nebude s batoletem za zadkem čas.

Online Mrakoplas
Avatar
8807 příspěvků moje polička 17. února 2019 18:21

Garfie Ježiš henten kolotoč sme absolvovali aj my ale ešte obohatený o kojenie a váženie (kvôli nepriberaniu predcasniatka). Teda snaha hodinu kojit, potom odvážiť, odstriekat, dokrmit..potom to ešte vďaka refluxu vedel aj hodiť naspat..uaaaa druhý krát som povedala, že sa na to vypr... 

Online Mrakoplas
Avatar
8807 příspěvků moje polička 17. února 2019 18:22

dynda pod poslednú vetu sa podpisujem. Budem dúfať, že to pôjde lepšie alebo proste pôjde na UM, nedá se svitit..

Offline Garfie
Avatar
23937 příspěvků moje polička 17. února 2019 18:25

Mrakoplas No dyť, já už to tak nějak milosrdně vytěsnila, ale když mi to někdo připomene, ještě teď se mi dělá špatně!  Naštěstí to bylo u druhého, u prvního mi lítaly hormony tak, že jsem se málem psychicky zhroutila, když dítě nepřibíralo, podruhé jsem měla trochu větší odstup, ale teda...

Online dynda
Avatar
7266 příspěvků moje polička 17. února 2019 18:29

Mrakoplas 

Je to tak, umřít hlady je nenecháme!

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 17. února 2019 19:19

breathe ja som mala problémy s kojením, ešte stále mám (kojenie je bolestivé pre mňa) a v šestonedelí syn odmietal večerné kojenie a dokrmovali sme umelým mliekom. Pomohla mi zmena polohy, začala som kojiť poležiačky, tam malý začal lepšie piť - takže poskúšať polohy, nebáť sa prípadne si zavolať laktačnú poradkyňu a ak by to nešlo, nestresovať sa, na kojení materstvo nestojí a nepadá, hlavne, aby ste boli obaja v pohode. Pokiaľ kŕmenie z fľaše funguje a dcérka priberá, netreba mať fakt žiadne výčitky. Ono to bude už len lepšie a lepšie, hlavne na seba netreba klásť privysoké nároky. A teda mysli na to, že tak ako ty si prvý raz mama a učíš sa kojiť, tak aj dcérka sa učí kojiť a to sa naučí jedine kojením, takže skúšať prikladať, veď ono si svoj spôsob nájdete :)

Inak ja som chodila na stránky Mamily, dosť tam rozoberajú kojenie, ale teda chodila som sa tam najmä pozerať na obrázky správneho prisatia sa (a aj tak sa syn správne prisáva len na jednej strane, tá druhá sa mu dáko nepáči alebo čo).

Offline ziginka
Avatar
677 příspěvků moje polička 17. února 2019 19:44

breathe Gratuluji k holcicce! Doporucuji facebookovou skupinu Podpora kojeni. Pres vikend byva uzavrena, ale v tydnu ji zase otevrou. Na strankach www.prirozenekojeni.cz muzes najit kontakty na laktacni poradkyne ve tvem okoli.

S prvnim ditetem jsem mela uplne stejne pocity, taky nam neslo kojeni. Kdybych dnes mohla prijit za svym tehdejsim ja, tak bych se objala a rekla, ze to bude vsechno dobry, ze na kojeni to nestoji, at se na vsechno vyseru a jen si uzivam to male miminko. Tak ti posilam veelke objeti! 

Offline breathe
Avatar
52 příspěvků moje polička 18. února 2019 07:29

Mockrat dekuju vsem za krasne reakce.. ja uz tu laktacni mela, ale stejne se nam zatim nepodarilo rozkojit. Ja se hlavne obavam, ze uz mam z toho kojeni trochu blok, protoze se mi to chce zkouset min a min. Ten stres, ze kvuli tomu nestihnu odstrikat a ze bude muset dostat sunar a pak nedejboze uz nebude chtit moje mleko.. proste ted uz jsem v takovym kruhu - abych stihla odstrikat, tak proste uz nemam energii na to casto zkouset to prikladani. S nami si nevedeli rady ani v porodnici, mala proste byla lina sat. Sala chvilinku a pak zacala hystericky brecet. Doma se nam k tomu pridaly jeste problemy s prdy..vim, ze az jednoho dne prejdeme na umelou, tak se nam vsem ulevi. Ale zatim chci urcite odstrikavat.

Stejne ty tlaky na maminky jsou ted vysoke. Sunar je zlo, miminko by melo byt porad u maminky idealne v satku, v noci v posteli s rodici. Ja vubec nechapu jak to ostatni maminky vsechno zvladaji :)

Offline letfenixa
Avatar
7974 příspěvků moje polička 18. února 2019 07:46

breathe Ale tie tlaky si nevšímaj, čo ťa po tom, ako to majú iní. Ty sa doma zariaď tak, aby ste vy dve boli spokojné.

Offline Garfie
Avatar
23937 příspěvků moje polička 18. února 2019 07:52

breathe žádná to nezvládá stoprocentně, to buď v klidu  Ty musíš být v pohodě a spokojená, spokojená matka=šťastné dítě. S tím, že nemá sílu sát to může být pravda, moje dítě se muselo i pití z lahvičky naučit, prostě to neuměl sám od sebe. 

Offline Pinot Noir
Avatar
24478 příspěvků moje polička 18. února 2019 07:54

breathe Tlaky okolí neřeš. Mám to taky za sebou, syn sice sál ukázkově, byly ale jiné problémy, velká bolest bradavek, tvrdnutí mléka, neustále náběh na zánět, odsávat nešlo... Za pár měsíců mě to čeká znovu a rovnou říkám, že budou-li problémy, kašlu na to. Nebudu mít čas a tentokrát ani chuť se tím zabývat tak intenzivně. Sunar není zlo, můžeme být rády, že je a že je na výběr tolik značek a druhů. Aspoň by se druhátko naučilo pít z flašky, což ten první nikdy neuměl, a mohl by mě taky někdy někdo vystřídat ;)

Online žluťásek
Avatar
7623 příspěvků moje polička 18. února 2019 08:05

breathe asi jsi už zkoušela ty profláklé věci jako caro, meltu, ricinus communis, kontakt tělo na tělo atd, co? Nám kojení ze začátku taky nešlo, první měsíc jsem prakticky jen probrečela a střídavě kojila, odsavala a vyvařovala do zbláznění. Já měla mlíka prokazatelně málo, ale z osobní zkušenosti se mi zdá, že je to všechno hlavně v hlavě. Že je potřeba se především uklidnit, nechat se doma obskakovat a i když je to náročný období, zkusit si miminko naplno užívat. Mně se vždycky prsa děsně nalily, když jsem si dala malýho do šátku, vyrazila ven a třeba potkala někoho známýho, kdo se nad ním začal rozplývat. Nebo když jsme šli do lesa a já se soustředila na tu chvíli, že jsme v hezkým místě spolu a je můj a sladkej a hřeje a voní :) omg, teď to zní jak ezokecy od Tamary Klusový, neumím to líp vyjádřit. Měla jsem doma několik různých poradkyní, myslím že hrozně záleží, jak si lidsky sednete. Nejsi náhodou z Prahy? Mám kontakt na jednu úplně nejmilejší na světě, kdyžtak ráda předám.

Online dynda
Avatar
7266 příspěvků moje polička 18. února 2019 08:16

breathe 

Já dostala ještě jednu dobrou radu, když byl problém - když to nejde, udělej přesný opak toho, co zkoušíš. Každý není nastavený na těsný kontakt atd. Vraž dítě do kočáru, pošli ho s někým na pořádnou procházku a pak se na něj těš. 

Online Mrakoplas
Avatar
8807 příspěvků moje polička 18. února 2019 08:20

breathe zvládajú to tak isto ako vy, nebojte, takmer každý bol na začiatku zúfalý   Večer som musela dokrmovat UM, v šatke som nenosila, dieťa spí od narodenia spokojné vo svojej postieľke a necítim sa preto menejcenna. Správne je to tak ako to bude vám vyhovovať, nie aky je teraz trend. Ale úplne vám rozumiem, ja aj keď som nebola nejaká kojofanaticka, tak som si to kojenie pekne orevala, hormóny robia svoje.

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 18. února 2019 08:50

breathe mne syn asi 2-3 tyzdne odmietal vecerne kojenie. Uplne. Ja som bola zufala, hlavou mi behalo, ze som neschopna matka, co nevie dieta ani nakrmit. No nakoniec mi dieta vzal muz, dal mu nutrilin a mna poslal prejst sa so psom. Ked som prisla domov, syncek spal a ja som bola trosku kludnejsia. Skusala si inak prikladat dcerku tesne po zobudeni? Mne aj ked syn bojkotoval kojenie, tal v noci/rano sa prisal pekne a napapal sa, poobede uz bol zly a nechcel sa kojit, to sme s tym strasne bojovali urcitu dobu a potom sa to nejak utriaslo prave tym, ze som sa ja ukludnila. Vyskusaj inak ak sa ti da, to lezanie v posteli s dietatom a kojenie poleziacky na boku - oddychnes si a dcerka si pri tebe mozno aj pospi, navyse mne sa jednoduchsie so synom manipulovalo poleziacky. A teda, neviem ci kojis v perinke - ak ano, skus odtial dietatko vybrat, lahsie dosiahnes spravne prisatie. Inak, dve moje kamaratky mali babatka co nechceli sat a potesim ta, koja doteraz :) obe dokrmovali dlho umelym mliekom a babatko ich mlieko vobec neodmietalo. Tak sa toho umeleho mlieka neboj, ak sa da, priprav vecer muzovi flasu a nech dcerku nakrmi a ulozi a ty si pozri serial, daj si houcu sprchu alebo najlepsie-chod na kratku prechadzku, uvidis, ze sa ti ulavi. A fakt ako pisu vsetky vyssie, na kojeni to cele nestoji a nepada, nase mamy kojili dva-tri mesiace, niektore ani to a tu sme.

Offline Lamicka
Avatar
13352 příspěvků moje polička 18. února 2019 09:11

breathe ja mela s prvnim strasne problemy s kojenim a zpetne lituju, ze jsem na sunar nepresla driv. Mohly jsme byt obe spokojene hned. Druhemu jsem rovnou zavedla 1 lahvicku sunaru na noc a jinak ho kojila, zadne odstaveni se nekonalo. Zacatky byvaji tezke. Okoli neres. Hlavne at jsi spokojena ty a dite. 

Offline rasaNori
Avatar
7732 příspěvků moje polička 18. února 2019 10:03

Hele uvazuju jestli je to na doktora. Prte ma nejakou virozu, klasika zacatek teplotky, ryma kaslik. Od vcera ma ten kasel takovej vlhkej, mam pocit ze ji sedi na pruduskach. Ted jsme prijeli z Krkonos, kasle treba jednou za hodinu,v noci ne. Aby tam zas nechytla nejaky horsi moribundus. Jinak je vesela a hrava:D Ja za sebe bych treba nesla (myslim sama se sebou a lecila to doma), ale co s tim miminem? 

Offline Pinot Noir
Avatar
24478 příspěvků moje polička 18. února 2019 10:07

rasaNori No, nechci nabádat k zanedbání čehokoliv, ale já už s tímto k pediatrovi nechodím. Čekám, pokud se to týden nelepší, tak teprve jdu. S horečkami jdu většinou třetí den. Nejdřív bych na kašel zkusila něco volně prodejného.