Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline rasaNori
Avatar
7693 příspěvků moje polička 18. února 2019 10:36

Pinot Noir prave proto se ptam:) 

Offline brrr
Avatar
9994 příspěvků moje polička 18. února 2019 10:38

rasaNori Jenom s kašlem bych nešla (zkus sirup Vincentka), ale když tam jsou i ty teploty Možná bych počkala ještě dva tři dny. Já teda k doktorovi strašně nerada chodím, mám pocit, že tam chytnem nějakou hrůzu.

Offline dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 18. února 2019 10:39

rasaNori 

Já teđ měla tohle taky, rýma, teplota, kašel ne z krku, ale až níž, z průdušek. Vyležela jsem to, horečky byly asi dva dny. Tohle jsem neznala, mě vždycky bolelo v krku, tak mě to taky vyplašilo. Dávala jsem si na ty průdušky prsní mast pro děti 

Online Kokoska
Avatar
28208 příspěvků moje polička 18. února 2019 10:46

breathe my asi máme nekojení dědičné - já ani moji sourozenci, moje děti ani vnuk od dcery toho mateřského mléka moc nepopili, a jde to. Jasně, že je to pro dítě lepší, když to jde. Ale určitě je lepší sunar, než hysterická zoufalá maminka zmasírovaná trendem kojit-kojit-kojit-jinak-dítě-uhyne a hladové řvoucí bezmocné stvoření. A nemůžu říct, že by nemocnost u nás byla nějak výrazně vyšší než u kojených dětí. 

Offline Renusatko
Avatar
11579 příspěvků moje polička 18. února 2019 10:48

rasaNori Kdysi jsem asi půl roku dělala u dětské doktorky a ona vždycky říkala, že do těch 3 dnů nepozná na dítěti skoro nic a je to takové hádání z ruky. A to byla paní doktorka před důchodem. Rodičům vždycky říkala, že mají dojít, pokud se příznaky nebo teplota zhoršují nějak rapidně nebo se děti  osypou. Jinak ty tři dny počkat, jak se to bude vyvyjet. Jiné je to určitě u novorozenců.

Offline slniecko admin
Avatar
17564 příspěvků moje polička 18. února 2019 11:20

rasaNori ja by som s takám drobcom šla, ale my sa objednávame telefonicky na čas, tak to je iné. Takto chápem tú dilemu.

breathe problém s kojením som mala u staršej, tam bola v pôrodnici úžasná laktačná, fakt v BA legenda a keď sme tam boli v toch mesiacoch na nejakom meraní, tak sa mi priznala, že mi to vtedy nechcela povedať, ale že neverila, že sa rozkojí. Nakoniec sme fičali až do skoro troch rokov. U nás bol problém, že sa malá strašne rozčuľovala, keď sa mala prisať, vôbec jej to nešlo + moje skôr malé bradavky + teda ona dodnes skôr neje ako je. Pomohol (odporkyne zavrú oči), dudel - musela som jej ho teda pridržiavať, inak jej vypadával aj ten, ale rozsosala sa na dudli a ja som ju nenápadko presúvala na prsník. Pomohli aj klobúčiky a mne teda ďaleko viac vyhovovalo dokrmovanie lyžičkou, alebo z odmerky. Z fľaše nebola ochotná sať...ani moje mlieko, ani umelé, ani nič.

Online viktorka_od splavu
Avatar
46017 příspěvků moje polička 18. února 2019 11:27
Reakce na Renusatko:

rasaNori Kdysi jsem asi půl roku dělala u dětské doktorky a ona vždycky říkala, že do těch 3 dnů nepozná na dítěti skoro nic a je to takové hádání z ruky. A to byla paní doktorka před důchodem. Rodičům vždycky říkala, že mají dojít, pokud se příznaky nebo teplota zhoršují nějak rapidně nebo se děti  osypou. Jinak ty tři dny počkat, jak se to bude vyvyjet. Jiné je to určitě u novorozenců.

​@rasanori presne to “pravidlo tri dnu” mi kladla na srdce i nase pediatricka. takze pokud uz je mala nachlazena dele a ted uz to slysis chrcet dole na pruduskach (= namisto zlepsovani se to zhorsuje), praveze bych sla hned

Offline rasaNori
Avatar
7693 příspěvků moje polička 18. února 2019 12:17

Kazdopadne prte ochorelo ve stredu, v noci teploty pres 38,5, rano nic. Pak klasika rymecka vodova, v nedeli uz zelena, ze sucheho kasle je ted ten druhy. Dle mudr je tedy poslechove cista (tak slysi to lip, ja mam pocit ze ani ne), CRP nizke, teplota OK. Tak ja nevim. Blby je ze dve deti pred nama tam byly dva pripady nestovic, tak mozna bude jeste veselo na vsi kdyz ja si tu samolecbu lajznu u sebe, ale u toho decka ne...

Offline Pavlena
Avatar
6555 příspěvků moje polička 18. února 2019 12:54

rasaNori pridam svou trosku do mlyna: ze vseho bych byla OK, jen ta zelena rymecka neni dobra.. Tu bych urcite resila s mudrou.

Offline Renusatko
Avatar
11579 příspěvků moje polička 18. února 2019 13:35

rasaNori Aha, špatně jsem četla, myslela jsem, že problém je od včera.  Poslech určitě doktorka nezanedbala a pozná, kde je problém. Děti kolikrát kašlou právě proto, že jim rýma stéká do krku a z toho může být i ten pocit, že chrčí. Pokud teplota byla a klesla nebo nestoupá ty tři dny, tak je to taky dobré. Pokud by byl problém, tak teplota sama od sebe neklesne, spíš by to bylo horší. 

Offline Lamicka
Avatar
13336 příspěvků moje polička 18. února 2019 13:38

rasaNori nestovice nejsou tak rychle  zkus nasadit tymian sirup, na odkaslavani opravdu zabira zazracne. Na zelenou rymu lokalni atb (kapky) nedostala? Moje zkusenost je prave takova, ze kdyz se to nepreleci v nose, tak si to sedne na plice a stejne jsou z toho za par dni atb. 

Offline rasaNori
Avatar
7693 příspěvků moje polička 18. února 2019 17:05

Lamicka ne na rymu nedostala nic, pry jen odsavat. Kde se kupuje, sirup? V lekarne? 

Offline Pavlena
Avatar
6555 příspěvků moje polička 18. února 2019 17:14

rasaNori nevim, jak velka je mala, ale nastuduj, zda muze Sinupret kapky, jsou proti zabetonovani rymy v dutinach a ucinkuji bezvadne (pritom jsou to jen bylinky). 

Offline Lamicka
Avatar
13336 příspěvků moje polička 18. února 2019 18:25

rasaNori delam domaci https://zena-in.cz/clanek/tymianovy-sirup-proti-kasli

Nam na zelenou rymu pise dr antibioticke kapky, ale musi to byt opravdu hnus zeleny a teplota. 

Offline Mohučanka
Avatar
6393 příspěvků moje polička 18. února 2019 20:44

Právě jsme se snažili vyndat třísku z chodidla. Já držela, manžel ňoupal, divím se, že na nás sousedi nezavolali policii pro týrání dítěte.  A nic jsme nevyňoupali!! 

Online Karja
Avatar
35765 příspěvků moje polička 18. února 2019 21:43

Mohučanka cerna mast!

Offline breathe
Avatar
52 příspěvků moje polička 19. února 2019 03:11

Mockrat dekuji vsem za pribehy, podporu a rady. Moc jste me uklidnily a poprve jsem si uzila den s malou dosyta :). Jeste jednou dekuju :)

Offline breathe
Avatar
52 příspěvků moje polička 19. února 2019 03:11

Mockrat dekuji vsem za pribehy, podporu a rady. Moc jste me uklidnily a poprve jsem si uzila den s malou dosyta :). Jeste jednou dekuju :)

Offline letfenixa
Avatar
7925 příspěvků moje polička 19. února 2019 07:56

Karja Čo je to čierna masť?

Offline Aranel
Avatar
4487 příspěvků moje polička 19. února 2019 08:44

letfenixa Dehtová - Ichtoxyl.