Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 15. února 2019 15:00

Sairon ja by som s malym aj spat chodila, ale nezaspim. Pkus teda niekedy musim pracovat po veceroch, cez den sa mi robieva zle, al musim odbiehat na kojenie, co teda tej spankovej pravidelnosti nepomaha. Dnes som sla spat chcilu pred polnocou spokojna, ze mam 7 hodin spabku pred sebou a boli nakoniec len dve .

Offline ziginka
Avatar
677 příspěvků moje polička 15. února 2019 21:59

Na tema uspavani :-)

Offline Karja
Avatar
35860 příspěvků moje polička 15. února 2019 22:50

DrowRanger Ja myslim, ze se to drivejsi usnuti da naternovat. Blby je ta prace, ale fakt si myslim, ze kdyz se o hodinu pujdes natahnout driv, tak do tri dnu uz usnes. Jako verim na sovy a skrivany samozrejme, ale nevyspala sova, kdyz ma moznost si pospat trochu vic je podle me uplna zbytecna vec. Jen si odpocin;-).

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 16. února 2019 09:42

ziginka dnes skusim miesto hojdania v hacke, aj ked bokmi tak pekne vrtiet neviem 

Offline eless
Avatar
1986 příspěvků moje polička 16. února 2019 10:32

len co presli teploty tak sa u syna objavili sople a asi mu zacina kasel. mna bolia vsetky klby a tiez sa to tvari byt na zacinajuci kasel   asi sme to chytili v stredu na kontrole u doktorky

Offline slniecko admin
Avatar
17586 příspěvků moje polička 16. února 2019 11:27

eless Potľapkávam. My sme už doma 3 týždne so štvrtou chorobou.

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 16. února 2019 19:55

Skúsila som teda včera na večer kašu pred kojením - muž na tom nástojil - a zároveň uložiť syna skôr už o 19 30. Kaša podľa mňa nezabrala, syn jej veľa nezjedol ale ani sa veľmi nechcel napiť, ale skoršie uspanie zrejme áno, zobudil sa večer 1x pred jedenástou s plačom (potom plakal zo sna, ale neprebudil sa) a potom vstal až o štvrtej na kojenie a zas zaspal. Tak uvidím, čo bude dnes, lebo dnes sa teda nadlávil aj kaše aj sa nakojil a zaspal tiež chvíľu po pol osmej. Tak uvidíme.

Offline Karja
Avatar
35860 příspěvků moje polička 16. února 2019 19:59

DrowRanger Sakra a v kolik vam rano vstaval? Ja davala kasi jednou a zeblila se. Kdyz mala moc pekne neji, ja nemam moral ji furt usmernovat, se furt votaci, slejza z lehatka a dela nejaky pakarny, jsem rada, ze davam na noc mliko z flasky.

Offline eless
Avatar
1986 příspěvků moje polička 16. února 2019 20:05

Karja kasu vies urobit aj riedku. Treba mat akurat cumel na hustejsie tekutiny. Ja som pouzivala znacku mam z dm a namiesto diery je tam vyrezany krizik. Fungovalo

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 16. února 2019 20:06

Karja vstal 6:50. Pred tým ako sa začal budiť ťahal väčšinou od 20:30 do 7:00, teraz to neviem vôbec odhadnúť. Ja teda operujem aj s možnosťou, že ho jednoducho po tých prerevaných/prevstávaných nociach včera odstrihlo, takže dnes nabral silu a začneme nový pekelný mesiac...

A kŕmenie, čo je pohyblivejší je tiež sranda, otáča sa, snaží sa mi odplaziť preč, keď ho kŕmim v autosedačke si strká do úst pásy, snaží sa mi chytať lyžičku...aj pri kojení sa mi teraz 4x odpojí, otočí sa na brucho alebo sa zabáva s mojou podprsenkou, obliečkami, strká mi ruky do úst, kradne mi okuliare... No lásku k jedlu jednoznačne po mne nezdedil, lebo to by len sedel a otváral ústa ako kukučie mláďa .

A k tej kaši - včera ju nechcel, asi preto, že som mu ju spravila s banánom a zjavne banán je fuj, dnes som mu urobila len kašu s vodou a jedol, akokeby to bolo neviem čo. Príde mi, že tie menej výrazné chute (zelenina, čistá kaša a pod.) mu zatiaľ chutia viac, aj na jablko na desiatu sa dnes tváril tak, ako keby som ho chcela otráviť. Zajtra mu už idem prvý raz do zeleniny mixovať aj mäso, som zvedavá, ako sa zas bude ksichtiť.

Online Pinot Noir
Avatar
24483 příspěvků moje polička 16. února 2019 20:21

DrowRanger Jo, to můžu potvrdit, dávají nejdřív přednost spíš mdlým a nevýrazným chutím. Na první maso si vzpomínám živě, do hodiny po jídle se strašlivě poblil a do večera byl úplně zelenej 

Offline Karja
Avatar
35860 příspěvků moje polička 16. února 2019 20:26

eless To mam, zkousela jsem jednou a dostala z toho takovej zachvat, ze pak uz nechtela ani klasicky mliko a sla spat o hladu. Na to nemam moral to znovu zkouset do te lahve;-).

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 16. února 2019 21:13

Pinot Noir ježiš, to to mäso ešte asi zvážim , alebo teda, pridám len úplne pidi množstvo (kamoške doktorka odporúčala max. 7g, tá moja, by malému už do ruky strčila stejk :D ).

Offline Karja
Avatar
35860 příspěvků moje polička 16. února 2019 21:17

DrowRanger U nas maso probehlo uplne v pohode, pridala jsem ho uz asi ve 4 a pul mesici a mala si hned na poprve posmakla a, fakt ji ty masovy veci jely mnohem vic nez nemasovy.

Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 16. února 2019 21:19

Dneska mě pobavila snacha... která si poslední dobou dost užívá se zubama malejch zločinců. Tak po další probdělý noci, víc mrtvá než živá takže bez převlíkání z domácího outfitu, naložila haranty do kočáru a mazala si pro zásoby čokolády aby nepadla vyčerpáním... přičemž přihodila pugét tulipánů jakože pro jarní atmosféru. Při placení sice detekovala nějaký podivný pohledy okolí, ale měla toho dost na práci aby se s tím nějak zvlášť zatěžovala... až venku podle reklam jí došlo, odkud vítr vane: "chudák opuštěná mamina, rovnou dva haranty jí nechal na krku a teď si musí i kytku, i tu čokoládu určitě z posledních peněz kupovat na Valentýna sama 

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 16. února 2019 21:20

Karja podám hlásenie, ako to prebehlo u nás . Som sama zvedavá či bude jedák alebo nie, zatiaľ tak moc nevyzerá, už teraz je taký štíhly a šlachovitý, len rúčky má bucľaté a dvojitú bradu má riadnu. Keď som bola na návšteve u kamošky, ma skoro porazilo, keď som porovnala jej mladšieho syna s mojím. Ten jej je o 1/3 väčší, širší, o 2,5kg ťažší (ale teda aj menej pohyblivý a neporovnateľne kľudnejší).

Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 16. února 2019 21:35

DrowRanger 

To srovnávání nemá cenu. Oliver je o 3 kila těžší a znatelně vyšší než Adéla, a chodí, zatímco ona se akorát postaví a spíš leze... a rozdíl mezi nima je 5 minut 

Online Pinot Noir
Avatar
24483 příspěvků moje polička 16. února 2019 21:38

DrowRanger No já jsem mu toho asi dala moc, chtěla jsem mu dopřát a měl v tom víc masa než zeleniny  Druhý pokus už proběhl hladce a jídla s masem pak taky jedl s větší chutí než jen zeleninu. 

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 16. února 2019 21:41

barbucha to mi je jasné, pravdupovediac, my sme obe boli žasnuté z toho, aké sú tie deti rozdielne, ja z toho ako sa jej malý na mňa usmieval, bol úúlne pokojný a vyslovene si užíval to, že sme prišli na návštevu (ozaj bolo vidieť, že to je spoločenský človiečik) a ona sa zas nevedela vynadívať, ako syn lozí po celej obývačke, všetko skúma - fakt to je sranda vidieť, že tie deti nie sú rozdielne len v proporciách (a teda ten jej drobec vyzerá ako 8 mesačné dieťa, nie 5,5 :)

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 16. února 2019 21:42

Pinot Noir tak hádam malé množstvo bude ok :) Inak, aké množstvo mäsa si dávala v prvých príkrmoch?