Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline MP Meri
Avatar
5413 příspěvků moje polička 14. února 2019 17:58

Přes den se kojí max po 3, většinou cca po 2 hodinách, záleží, jestli u toho třeba vytuhne nebo tak. Spi tak 4x nebo 5x max po hodince. To už má od sestinedeli, nikdy nebyl to miminko, co vydrží 4 hodiny spát, ani v kocare. To se povedlo snad 2x.

V noci se stopro nebudi vždy hlady. Jednou je to břicho, jednou nejakej sen, do toho hlad ... co já vím. Ale na všechno tohle spolehlive a rychle prso zabere. Někdy si jen cucne a je tuhej, jindy se regulérně naji. Každopádně ho to spolehlivé uspi, to aspoň ze tak - s usinanim problém nemá. Pro mě je to proste nejrychlejší a nejsnazší varianta. Možná sem si ho fakt blbě naučila? Ale já proste dopředu nepoznám (a dřív už vůbec ne), jestli zrovna má hlad, nebo ne. To až pak podle toho, kolik vypije. 

Zkouším ho teď poslední měsíc vždycky jako první uchlacholit - obejmout, hladit atd., tak to vůbec, to zabere tak jednou z dvaceti pokusu. Zkoušela jsem opakovaně i společne spani, taky se neosvědčilo. Budil se plus minus stejně, 5-7x, ale navíc jsem se nevyspala vůbec, jelikož mě vzbudilo každé jeho zavrteni. To co píše žluťásek je proste šílené, to nevydrzim, to ho fakt radši odstavim, i když kojení jinak zboznuju.

Dneska jdu poprvé večer ven, uspava tatínek, já se upinam k tomu dudliku. Kdyby dneska přes den jako zázrakem nezabral, asi bych sedla na hlavaku na vlak a už by mě neviděli.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 14. února 2019 18:03

MP Meri moc ti přeju, aby ho to přešlo, já tohle absolvovala 11 měsíců.. pomohlo až odstavení a vědět to dřív tak to udělám, myslela jsem že fakt umřu a ne nezapomněla jsem... bylo to peklo. jednu dobu k tomu přes den spal tak 10-20 minut maximálně, občas hodinu 

Offline Pinot Noir
Avatar
24601 příspěvků moje polička 14. února 2019 18:22

Lamicka No tak tenhle oblíkací scénář mě děsí už předem, protože mně stačilo vypravovat se v zimě s jedním novorozencem. I tak jsme byli vždycky jeden nebo druhej zpocenej  Se dvěma to bude masakr.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 14. února 2019 18:27

Pinot Noir vzpomínám jako dneska.. (samozřejmě díky tomu že maminka občas připomíná:-) jak nás v šest ráno v zimě důkladně nabalila včetně rukaviček, šály přes pusu při velkém mrazu.. vystrčila před otevřené dveře, dopnula kozačky, kabát, nasadila rukavice a zabalenec zahlásil: "maminko kakat!"

Offline Pinot Noir
Avatar
24601 příspěvků moje polička 14. února 2019 18:31

viktorka_od splavu Já jsem byla postrach celé rodiny, protože obvykle se mi takhle nabalené shrnula/vykasala/srolovala ta nejspodnější vrstva a s tím jsem odmítala udělat krok. Jestli budou děcka po mně... 

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 14. února 2019 18:47

MP Meri 

Nenaucila si si ho blbo, moj sa tak isto dlho, dlho uspaval vylucne na prsniku, len muz ho vedel obcas uspat na lopte a to ho musel drzat na rukach. Postupne mi pri tom kojeni zaspaval stale menej aenej, az pri nom teraz zaspi mozno 1x za tyzden, niekedy ani to noe. Cez den uspavam v hojdavaku, to na neho este zabera,vecer ukladam v pravidelnú hodinu a vecer vacsinou v 90% pripadov uspim na lopte za desat minut, aj skor. V noci mavam tiez problem teraz uspat, budi sa mi presne tak ako tebe - vela raz, casto s placom a nie vzdy chce jest, prilozim ho, ak sa neprisaje,tak hojdam na lopte - nerozsvecujem, hovorim potichu, proste dalej mame vsetci noc. Ak nemas hojdavak/hacku, fakt ju skus, nas si v nej predlzil tie denne 5 minutove spanky na cca 30 minut (nie vzdy, ale aj tak ke to menej fyzicky narocne ako satka alebo fitlopta).

Ak ti na neho funguje uspavanie pri prsniku, kludne tak uspavaj, ked to prestane fungovat, najdes iny sposob (ja uz teraz mam problem syna ak mi zaspi pri kojeni aj prelozit bez zobudenia, jednoduchsie je to z tej lopty).

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 14. února 2019 19:25

MP Meri ja to mám presne tak isto, ako ty. A tiež spáva v postieľke, aj keď ju za noc z nej 10x vyberiem. Stojí mi to za to, lebo aj tú polhodinu, čo sa mi ujde medzitým, mám lepší spánok, ako keď ju mám u seba v posteli. Tiež uspávam pokaždé na prsníku, zaberie vždy za pár minút, a ja za minútu odkvecnem za ňou. Ale môj nedostižný a vytúžený sen je môcť spať aspoň štyri hodiny v kuse

Offline MP Meri
Avatar
5413 příspěvků moje polička 14. února 2019 20:49

viktorka_od splavu DrowRanger betsey Díky, asi jsem si potřebovala přečíst, ze to někdo má stejně. A ze by mohlo byt ještě hur. Kojením je to vlastně jednoduché, skákání na míči pro mě = hodina vzhuru, protože dítě je sice do par minut tuhé, ale já beznadějně probuzena. Asi mám kolem sebe samé co vstávají dvakrát třikrát za noc (nebo i vůbec ), tak jsem začala propadat beznadějně, ze musím dělat někde chybu ...

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 14. února 2019 21:23

MP Meri nerobíš nikde chybu, proste má teraz také obdobie, že chce byť pri tebe. Môj robí to isté, akurát ja to ťažko znášam aj preto, lebo viem, že už spal celú noc bez zobudenia. a úplne ťa chápem s tým prebúdzaním, ja keď ho uspím, tak tiež čučím do stropu a nadávam, že sa mi nedá spať. Fakt som už rozmýšľala o niečom prírodnom na spanie, ale ptoom som to zavrhla, že predsa len aj v noci kojím, tak nech malý niečo z toho nemá.

Offline continuity
Avatar
33829 příspěvků moje polička 14. února 2019 21:33

DrowRanger z tych prirodnych veci na spanie sa urcite moze medovka - ta sa dokonca pri kojeni doporucuje, ale vobec to nezabera. A to, co zebera sa nesmie 

Offline Tabea
Avatar
4724 příspěvků moje polička 14. února 2019 21:36

MP Meri měla jsem to jako žluťásek , i jsem to stejně řešila. Byla jsem tak dobře vycvičená, že jsem byla za noc 10x vzhůru a pak šla do práce a byla v pohodě . Moje mantra byla, že ještě 10 let a bude to dobrý. A hele, ve čtyřech letech najednou spí celou noc a teď poslední dobou přečtu knížku, jdu pryč a on usne sám. Skoro dvouletá se to taky nějak naučila usinat sama, takže večery většinou pohoda. Taky jsem ho chtěla svého času nechat vyřvat, ale byl to mega teror a nikam to nevedlo. Spal u nás v posteli kus noci až do 2,5, pak dostal novou postel a zjistil, že se mu v ní líbí víc. Takže se ani nepotvrdily předpovědi okolí, že ho z naší postele nedostaneme do školního věku. 

Neklesej na mysli, určitě se spát naučí. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 14. února 2019 21:41

Tabea ne každý se může "vycvičit", to je asi podobný jako to, že každé dítě je jiné.. já si za 4 roky nezvykla, přestože dítě jsem měla v posteli a vstávat nebylo třeba, prostě jsem se nedokázala vyspat když do mě někdo neustále šťouchal, kopal, vykřikoval ze spaní... 

Offline continuity
Avatar
33829 příspěvků moje polička 14. února 2019 21:46

viktorka_od splavu me kopani a stouchani ani tolik nevadilo, i ty deti se trochu uzemnily, ale byt 10x za noc vzhuru, i kdyz teoreticky jenom na pul oka me nicilo strasne. Ja totiz neumim v noci po tretim probuzeni znovu zabrat a kdyz mi neco narusi ten prvni 3hodinovy blok spanku spim uz blbe celou noc. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 14. února 2019 21:49

continuity já usnu znovu uplně v pohodě, ale prostě jak mám ten spánek přerušovaný tak se nevyspím, jsem z toho úplně vyřízená. a vzbudí mě všecko:-(

a jj souhlas uplně nejdůležitěší jsou ty první 3-4 hodiny, jeden čas jsem ani dýl spát nedokázala a přežila jsem na tom asi půl roku, sice příšerný ale jde to...

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 14. února 2019 21:55

continuity presne tak, medovku pijem, aj nejaky caj proti stresu...no maximalne sa tak v noci budim na to, ze musim na WC :D 

Offline olivieraa
Avatar
505 příspěvků moje polička 14. února 2019 21:59

Karja ja az teraz docitavam, ale pred par tyzdnami som to mala stejne doma, stale som nieco pocula, zatvarala som dvere na spalni, aby mi duch nevosiel dnu :D a ked zacala uprostred noci hrat hracka piesen: rychlo pod von a so mnou sa hraj!", skoro som sa po..la. Nato este sama spadla v skrini metla...no infarkt. A o par dni muz uvidel v kupelni mys!! Mne sa ulavilo :) odkedy sa prilepila na pasticku tak duch odisiel :)

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 14. února 2019 21:59

viktorka_od splavu dnes v noci som spala 5,5 hodiny kým sa malý zobudil o šiestej a ja som myslela, že idem vstávať s ním. Po tej dlhej dobe bez dlhšieho spánku mi to prišlo úžasné, spať takmer 5,5 hodiny bez zobudenia sa. Ale teda, potom ešte zaspal, tak som čučala do strpou, kým sa mi podarilo zaspať na asi ďalších 30 minút .

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 14. února 2019 22:09

DrowRanger  jen houšť!

Offline Karja
Avatar
36016 příspěvků moje polička 14. února 2019 22:35

DrowRanger Mozna jsem to tu uz psala, ale tento tyden se mi poprvy snad za pul roku stalo, ze jsem se probudila rano driv nez mala. Boze, to bylo tak osvezujici, moct si lezet v posteli! Fakt strasne super. Ja jsem teda hrozne lina vstavat kazdej den, I kdyz se vyspim, chci vic a vic:-D, takze se valim v pelechu a zkousim vsechno mozny abych prodlouzila chvilku v posteli o kazdou minutu, co bude mala v postylce jenom na me cumet. (Ale urcite je to tim, ze mame ten debilni kotel a vim, ze po prubuzeni sI nedam kafe, ale budu zatapet, to nenavidim:-D:-D)

Offline VeronikK
Avatar
363 příspěvků moje polička 14. února 2019 23:50

DrowRanger Gratuluju!