Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline JankaM
Avatar
2399 příspěvků moje polička 14. února 2019 14:50
Reakce na Pinot Noir:

brrr Jó, kdyby měl někdo zájem, dodám špunty od vína do několika tatrovek 

​Ha, že bych začala schovávat víčka od piva za tímto účelem ? To asi není  moc výchovné 

Offline VeronikK
Avatar
363 příspěvků moje polička 14. února 2019 14:57

Malenge jak jste psala, že jste málem jela na pohotovost, na tohle se, když se dítě dusí, volá sanitka. Syn na to trpěl (vlastně trpí stále, ale už se ve 12 letech nedusí), naštěstí se nikdy opravdu nedusil, vždy to šlo ochladit. Ale měli jsme tu pro jistotu od doktorky předepsanou nějakou tubičku do zadku, kdyby to bylo špatný. Ale znám děti, kterým bylo třeba tu záchranku zavolat...

Offline VeronikK
Avatar
363 příspěvků moje polička 14. února 2019 15:03

brrr lego teda třídíme podle barev, plus okna, kola, panáčky... nic nám jinak nefungovalo. Tvary jsou asi lepší, ale neumím si to v tom množství představit. Děti sklídají jak podle návodů tak podle sebe. Chtěla jsem udržet vždy stavebnici pohromadě, jakmile staví podle fantazie, tak se to promíchá, takže to nejde... Jinak ukládáme do takových těch zatahovacích pytlíků z Ikea, ta máme ve velké krabici. Když chtějí podle návodu, tak musí hodně hledat. 

Offline VeronikK
Avatar
363 příspěvků moje polička 14. února 2019 15:05

continuity zas podle těch barev se líp uklízí, člověk to může nabírat po hrstech a ne po jednom :-)

Offline dynda
Avatar
7280 příspěvků moje polička 14. února 2019 15:07

MP Meri 

No když se odnaučuje kojení úplně, je fakt lepší, když u toho máma není. Ono si to dítě ty prsa fakt nárokuje, vždyť je to celý jeho život. A teď mu začneš najednou v noci nabízet mámu bez mlíka? Nene, tohle určitě půjde líp, když u toho bude jenom táta. Jako kdybych to zkoušela, tak opravdu takhle.

Offline MP Meri
Avatar
5413 příspěvků moje polička 14. února 2019 15:15

continuity 4 měsíce. Já nechci kojit jen jednou. Ale třeba každé tři hodiny, tj. to vychází 3x za noc, to jsem ochotna. Ne 7x, jako teď  Dnes to vypadá, ze mlade vzalo na milost dudlik (přes den), tak třeba to zabere i v noci ...

betsey Tohle by proste vůbec nemělo existovat a bejt fyzicky možný, vůbec! Dyt to děcko musí bejt taky nevyspaly, sakra!

Offline continuity
Avatar
33822 příspěvků moje polička 14. února 2019 15:23

MP Meri ach jo, to je jeste malicky. tak treba pomuze ten duflik a polozila bych k nemu tatinka, at to mliko alespon neciti. skus se prohrabat na kojeni.net. tam se tyto spaci problemy u kojeni dost resily a pani byla velice rozumna. treba na neco kapnete. poradnu uz nema aktivni, ale v databazi je dost otazek.

oni nejsou nevyspali. maji ten spanek takovy jako pejsci, spi vic hodin celkem ale po kousickach. i dite, ktere "spi celou noc" se dost budi, akorat umi samo usnout. 

Offline brrr
Avatar
10055 příspěvků moje polička 14. února 2019 15:23

JankaM Pivní víčka si samozřejmě taky schovávej, naši už jsou větší, ale milují do nich mlátit kladivem a vyrábět "peníze". Pro tyto účely nás hojně zásobuje soused.

Offline dynda
Avatar
7280 příspěvků moje polička 14. února 2019 15:25

MP Meri 

Tyjo 7x jenom za noc je fakt moc. Kolikrát pije za den? Můj syn ve dvou měsících pil tak 8x za 24 hodin, někdy ani ne. Pamatuju si to kvůli bojkotu, vážila jsem a zapisovala... Napije se opravdu dost nebo si jen tak pososává? Ona by ta frekvence s věkem měla klesat, což u vás evidentně nenastává. Co zapracovat na technice? Nebo prostě vrazit tátovi flašku s UM, ať zkusí při prvním probuzení a schválně, jak dlouho pak vydrží syn spát? Ono to asi ani není o hladu, prsa jsou útěcha, zábava, mazlení. Ale v noci se má spát! Jako moje druhý dítě bude mít fakt drsnej odchov, jestli se bude nějak moc rozcapovat, chudinka.

Offline dynda
Avatar
7280 příspěvků moje polička 14. února 2019 15:28

JankaM 

Bacha, šlo tu upozornění od žluťáska, že syrové fazole jsou jedovaté. Syn není ochutnávač, ale ten tvůj evidentně ano.

Offline VeronikK
Avatar
363 příspěvků moje polička 14. února 2019 15:34

MP Meri Když měli kluci tendence se uspávat kojením nebo mi přišlo, že se budí zbytečně často, tak jsem je já nebo tatínek uspala i bez krmení. Trvalo to sice déle, ale pak si zvykli. Hlavně nejstarší, prostě jsem se rozhodla a pak vydržela, že třeba nedostane dřív než po půlnoci (od nějakých půl 8, 8 hod). Taky se musel muž zapojit, ale zvládl to i se mnou - usnout bez mlíka. Když už se pak naučil pít z lahvičky (asi 7m), tak dostal v noci vždycky nejdřív vodu. A zjistila jsem, že mu to stačí, že se chce jen trošku napít a spí. Ono to jsou někdy šílené situace, hlavně, když se pak spojí únava dítěte a rodiče jako u DrowRanger . Někdy myslím "stačí" se opravdu rozhodnout a jde to. Tak držím palce, protože vím, že se můžete cítit opravdu zoufale...

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 14. února 2019 15:47

MP Meri 

A chce sa kojit zakazdym, ked vstane, myslim tak, ci aj pije mlieko a len nedudla? U nas sa to teraz strieda, obcas chce nakojit, obcas nie, teraz to uz viem rozoznat, kedy je hladny (aj on uz tu bradavku ak nie je hladny proste nechyti), ale v minulosti som asi vela raz prikladala, ked len potreboval uspat (na lopte to byva vacsinou rychlejsie ako pri kojeni) alebo byt pri mne. Inak moj mal tiez taketo obdobie, ze sa par dni budil fakt kazdu hodinu, ja som ho uz potom ani neprekladala do postielky, ani som neuspavala, nechala som ho lezat vedla seba tak, aby mi nespadol z postele a on sa bavil sam bud s dekou alebo mojou rukou kym sa neunavil. 

 Mozno ta len chce citit, myslim, ze si pisala, ze skusate aj satku aj hojdat a nefunfuje to?

Offline Karja
Avatar
36000 příspěvků moje polička 14. února 2019 16:00

Ty jo, to mam zlaty dite, budi se dvakrat za noc na flasku. Pres den spi tak 2-3 hodiny, rozlozi si to na dve spani, venku teda, ale jezdit s ni nemusim, takze je na zahrade a ja domaaa tady s vama. Jestli za to muzou ty duse zemrelych co k.nam chodi, tak ja jim ty navstevy asi zacnu tolerova.'

MP Meri Hele, tohle mi ta potvurka delala taky mezi 4-5 mesicem, kojila jsem co hodinu a pul, jenze ja pres den dokrmovala flaskou, takze jsem vyvodila, ze je to malo mlika, tak jsem ji v noci dala umele a pak uz se budila jen jednou, dvakrat. Ja tim samozrejme o vsechno mleko prisla, protoze I pres den to za moc nestalo, tak to uz byl posledni hrebicek. No treba ani nemela hlad a byl to nejakej tajemnej duvod jako ten tvuj. Hodne stesti.

Offline žluťásek
Avatar
7650 příspěvků moje polička 14. února 2019 16:01

MP Meri A že by sis ho vzala k sobě do postele a spali byste u kojení spolu, to nechceš zkusit? Nebo to nejde? Omezovat jakkoliv kojení 4měsíčnímu se mi zdá absolutně nereálný. Obcházet to UM, když se zatím plně kojí, mi přijde docela škoda.

Moje dítě se budilo v noci strašně často, strašně dlouho. Cca tak do roku a půl třeba každou hodinu a půl až dvě hodiny, ale byly období, kdy třeba i po půl až třičtvrtě hodinách. To bylo teda na oběšení. Ale jak jsem si ho vzala k sobě a přestala se snažit o přesun do postýlky, hrozně se to uklidnilo. On se obsloužil v noci sám, já jsem se probrala jen do nějakého polospánku a hned zas usnula.

Teď už mu budou dva roky a spí v noci pěkně, ale rozhodně ne celou noc. Pořád se tak dvakrát třikrát za noc budí. Podudlá a chrní dál.

Offline Karja
Avatar
36000 příspěvků moje polička 14. února 2019 16:04

Jo, ale samozrejme ma svy mouchy, je mala, ale uz nespolupracuje, nesnasi svlikani, oblikani, nedrzi a furt se otaci, seda a rve. neexistuje aby u prebalovani lezela, driv byla v lepsim pripade na brisku, ted s tim spinavym zadkem zdrha. Myslim, ze to jsou jasny povoleny oteze!

Offline Karja
Avatar
36000 příspěvků moje polička 14. února 2019 16:08

žluťásek Jo to je fakt, ze mala se jeden cas budila hrozne casto, presunula jsem ji do pelechu k sobe, a chrnela jak zabita ale trvalo to tak tri tydny, pak byla zase v klidu a spi v postylce. To jsou takova obdobi, kdovi co tem detickam vadi.

Online Pinot Noir
Avatar
24594 příspěvků moje polička 14. února 2019 16:13

Karja Ježíš, to období, kdy děcko neustále utíká se špinavým zadkem, jsem úspěšně vytěsnila. To mi dralo nervy slušně 

Offline Karja
Avatar
36000 příspěvků moje polička 14. února 2019 16:24

Pinot Noir Joo, nezustane mu to navzdy? Ja se prave desim, ze to budu muset vydrzet tak do 3 let nez se zacne oblikat sama:-D

Online Pinot Noir
Avatar
24594 příspěvků moje polička 14. února 2019 16:46

Karja Ne, neboj  Jakmile začal stát, přebalovala jsem ve stoje, tak rok asi, to bylo velké zlepšení, když jsem pochopila, že ve stoje ano, v leže ne. Teď si spořádaně lehne, pod hlavu donese polštářek, pohodička 

Offline Lamicka
Avatar
13376 příspěvků moje polička 14. února 2019 17:14

Pinot Noir To tu pisu porad, ze toho clovek strasne zapomene . Mne dneska psala kamaradka, ktera ma rocni a ctyrletou holcicku, ze nez je oblece, tak je tak zpocena, ze se musi prevleknout ona... uplne se mi vybavilo moje hystericke zhrouceni, kdyz jsem sebe navlikla do vsech zimnich vrstev, mladsi do manduky, na manduku teplou "kapsu" a starsi musela nutne curat, i kdyz 10 minut predtim se ji vubec nechtelo.