Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Pinot Noir
Avatar
24391 příspěvků moje polička 11. února 2019 20:30

999 Kulíška máme, ale zatím mi to nepřipadá tak dramatické, abych ho nasadila.

dynda Mívám pocit, že děti umějí to tělo poslouchat líp než dospělí.

Malenge Enterol asi taky doma mám, prostuduju to. To jeho hubnutí je hrozný, je mi z toho už taky do breku.

Offline rasaNori
Avatar
7684 příspěvků moje polička 11. února 2019 20:44

Jak tomu decku vysvetlit ze NE je NE a nedelam si sprtouchlata, aniz bych ji prerazila jak hada? Dneska dostala 2x pres ruku, ze psa byl malem Zizka a jednou na zadek

Offline Pinot Noir
Avatar
24391 příspěvků moje polička 11. února 2019 20:53

rasaNori Vůbec se necítím být odborníkem, ale řekla bych, že pokud to nezabírá, není to správná metoda. K plácnutí přes ruku jsem se uchýlila zatím jedinkrát a to zafungovalo okamžitě a zdá se, že dlouhodobě. Takže nejspíš záleží na děcku. Jsem ti pomohla, co? 

Online Mrakoplas
Avatar
8770 příspěvků moje polička 11. února 2019 20:53

rasaNori no to by ma tiež zaujímalo, lebo občas mám chuť vrazdit

Offline Renusatko
Avatar
11572 příspěvků moje polička 11. února 2019 20:56

Pinot Noir To tě úplně chápu, ale některý děti nepředěláš. U nás je boj s váhou pořád. Hlavně ten mladší. Těžko nabere kilo a stačí jeden den střevní potíže a 3 kg dole. Měří tak 155 a když má 33 kg, tak pomalu slavíme. Nemůžu říct, že by jedl špatně, ale pohybu má prostě víc. Staršího teď měřili na pohotovosti 2x, protože tomu nemohli uvěřit. Má 178 cm a 55 kg a to ještě opravdu jen svaly. No ten vysloveně žere, ale vzhledem k množství pohybu a hyperaktivitě by musel přestat sportovat nebo sníst denně krávu. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45986 příspěvků moje polička 11. února 2019 20:59

rasaNori odstranit dítě nebo tu věc, nic nenaděláš

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 11. února 2019 21:14

rasaNori šprtá do psa? náš sa tiež za psom plazí, Riki už na neho pár ráz upozorňujúco zvrčal (syn mu pár ráz vytrhol chlpy), ako snažím sa na to dávať pozor, ale nie vždy to vyjde...A ako bonus mám pocit, že pes na dieťa začína žiarliť...

Offline Tabea
Avatar
4644 příspěvků moje polička 11. února 2019 21:18

rasaNori Počkej, až bude mít spojence a budou se v blbinách inspirovat a trumfovat a testovat, co matka unese....

Offline Pinot Noir
Avatar
24391 příspěvků moje polička 11. února 2019 21:27

Renusatko Já vím, no. Člověka to ale prostě fakt už sere, když už to začíná vypadat, že trochu jí, tak se vždycky vyvrbí něco takového. Když vidím okolo děti, jak mají tváře jak jablíčka a pupíky jak malí pivaři, a ten náš je jak kostřička, už nevím jak přešít tepláky, aby mu nepadaly, tak je mi to fakt líto. Však to musíš moc dobře znát.

Jo a tip pro mámy podobných chcípáčků - koupila jsem softshellové kalhoty, šusťáky a tepláky od Kukadloo.cz, protože jsem četla na internetu kritiku, že se tam děckám nevejdou zadky, a super. Jsou fakt na hubeňoury, sluší mu to a nemá v pase nahrnutý kilometr látky.

Offline Renusatko
Avatar
11572 příspěvků moje polička 11. února 2019 21:45

Pinot Noir No jasný, že znám. Nejhorší je, když jsou ve věku, kdy to vadí jim a stejně s tím nic nenaděláš. Jim vždycky seděly akorát pyžama . A teď, když ten starší najde rifle, co mu  sedí, tak si kupuje dvoje a jedny ještě o číslo větší. 

Offline Malenge
Avatar
4233 příspěvků moje polička 11. února 2019 22:03

Pinot Noir Bezva, díky za tip, podívám se, to by mohlo vyhovovat, zatím máme softshelky od little angel a když se dovnitř nacpou aspoň dvě trička, tak to taky jde.

Renusatko Teda, ty míry, se nedivím, že ho v té nemocnici vážili znova... já se utěšuju tím, že obezita je zhouba lidstva a že mít extrémně žravé dítě, co mu člověk prostě nesmí dát a obrazně se doma zamyká lednice, to musí být snad ještě horší, i na psychiku, zažít bych to nechtěla.  

Offline rasaNori
Avatar
7684 příspěvků moje polička 12. února 2019 07:27

Pinot Noir hele u kamen zda se pochopila hned, a presto si na ne sla sahnout

viktorka_od splavu odstranim dite, do dvou vterin je zpet. A tezko odstranim mycku treba:D

Mrakoplas jsem cholerik vim to o sobe ale presto

Tabea diky nacelniku:D

DrowRanger corina uz ji kousla, ale dostaly obe. Jako jak o ni Bara zacne jevit zajem, musim vseho nechat a jit to jistit z blizka, jedna je vetsi mamlas jak ta druha... 

Offline Garfie
Avatar
23825 příspěvků moje polička 12. února 2019 07:55

rasaNori Nic nenaděláš, prostě vydržet :-) Mým dětem stačilo kolikrát říct jen "NE", plácnutí ruky bylo jen výjimečně a zapamatovali si to snad nadosmrti. A pak tady byla kamarádka se stejně starou holčičkou....jen pro příklad-mám (rsp. měla jsem) kočku, která nesnášela děti-malé jsme to vysvětlily, ať na ni nesahá, stejně šla, dloubala do spící kočky navzdory našemu "nesahej na ni", kočka škrábla, malá půl hodiny řvala-a co myslíš, že šla udělat, sotva vcucla slzy?  No nechápala jsem....

Pinot Noir  Fakt tě lituju, nejedlík je hrůza, zažila jsem to u manželova syna, to bylo utrpení, dostat do něj kousek čehokoli-a to jsme ho měli jen občas. Jeho maminka mu dávala na pití nutrilon ještě v první třídě, pokud se dobře pamatuju. Tehdy mi to přišlo srandovní (zvlášť když byl naučený pít ho z lahvičky), ale dneska to chápu. Bude mu 18, hubený je teda pořád, takový ten typ samá ruka, samá noha, ale jí už více-méně normálně (hlavně sladké a slané brambůrky, haha). 

Offline eless
Avatar
1986 příspěvků moje polička 12. února 2019 08:28

Noc sme mali tazku. Pred polnocou vdaka liekom sa pohybovala od 37 cosi do 38. Po polnoci stupalo a rano uz bolo nad 39. Syn sa furt budil a striasal. Ani jeden z nas sa nevyspal. Nech uz mu tie teploty skoncia 

Offline MP Meri
Avatar
5403 příspěvků moje polička 12. února 2019 08:31

Plácání tu jelo nedávno, ne? Podle závěru diskuze jsem měla náběh na boudouci matku-tyrana, takže rasaNori tohle už je na sociálku a odebrání dítěte. Což je taky koneckoncu řešení problému, ne?

Offline Pinot Noir
Avatar
24391 příspěvků moje polička 12. února 2019 08:35

eless To je hrůza, přeju, ať je to za vámi. Když měl Ríša naposledy horečky, spal naopak velmi tvrdě, a to jsem taky nespala, protože jsem ho pořád kontrolovala, jestli dýchá. Nemoci jsou peklo.

Offline Pinot Noir
Avatar
24391 příspěvků moje polička 12. února 2019 08:35

MP Meri Jo, to je ta varianta "odstranit dítě" 

Offline Tabea
Avatar
4644 příspěvků moje polička 12. února 2019 08:41

Garfie Zrovna jsem si říkala, jak jsi nedavno psala, že na (tvé) děti stačí pár pravidel, jejich důsledné dodržování a láskyplná péče. (Snad jsem to teď nenapsala úplně špatně..).  Bohužel mám pocit, že takhle jednoduché to bohužel není u každého dítěte. Moje první dítě je přesně ten z tvého příkladu s kočkou. Bohužel ho věci, co se nemají dělat, napadají jak na běžícím pásu. Něco si zapamatuje, až když fakt teče krev proudem, škrábnutí od kočky by pro něj nebyl důvod přestat. Druhou tolik blbin nenapadne, ovšem bratr ji rád poučí. Na “ne” slyší líp. Jenže zase má svůj velký vzor, který jí spoustu věcí ukáže. Abych byla spravedlivá, i on odkoukává od ní a spolu si užívají matčiny emoce. Každopádně si myslím, že je výhoda mít první dítě ne úplnýho poděsa, pak se snáz formuje i to druhý. Já bohužel musím mnohem víc lítat za čtyřletým než na ani ne dvouletou. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45986 příspěvků moje polička 12. února 2019 08:51

rasaNori mycku snad staci zavrit. ono tech zakazu (natoz placani, a to ja ani nejsem striktne proti, matka herodeska mi rikaji decka;-) je dobry pouzivat opravdu co nejmene. jinak si z toho bezne decko (taky znam jen takove ktere to nikdy neprestanou zkouset:-) proste nic nedela..

Offline Garfie
Avatar
23825 příspěvků moje polička 12. února 2019 09:11

Tabea Tak on ten můj příklad byl o dvouletém dítěti....a to o výchově (pravidla a spousta lásky) jsem psala spíš obecně o celém přístupu. A ne, že na mé děti stačí, jen že se snažím 

 Je jasné, že mezi dětmi jsou rozdíly-ale moc příkazů, zvlášť nedůsledně dodržovaných je prostě kontraproduktivní u všech. Říct "NE" když dítě sahá na kamna ale neberu jako příkaz nebo pravidlo-to je spíš prostě varování...Já zase jsem ten typ matky, co je na ta kamna nechá sáhnout (kamna jsou extrém pochopitelně, ale spíš v principu).