Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 11. února 2019 15:14

Malenge my sa budeme v apríli sťahovať, byt má 5 balkónov (či lodžií či čo to je), tak jeden asi prerobím na detský kútik s bazénom, tabuľou na kreslenie a tak :)

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 11. února 2019 15:18
Reakce na Malenge:

protože je přece největší zábava ty kuličky z plastelíny narvat POD natažený plastový ubrus a skákat jpo nich, aby se do koberce pořádně vcucly, že.

Offline olivieraa
Avatar
505 příspěvků moje polička 11. února 2019 16:17

eless to je hroza :( mojej nezsbera paralen vobec a pri zuboch mala .40 -tky, ibalgin tiez na 2 hodky, na zabaly strasne plakal, tak sme chladili vyzlecenim do plienky celu noc..fungovalo to ako jedine

Offline dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 11. února 2019 16:47

eless 

U nás se traduje, že na sražení teploty jsou dobré ponožky namočené do octové vody. Bohužel mi nikdo neřekl, jak moc má být koncentrovaná, zkusila bych 1:1. Málem jsem to musela teď aplikovat na sebe, naštěstí jsem udržela horečku pod kontrolou díky paralenu. Pamatuju si z dětství ty celotělové zábaly, to byla taková hrůza, že bych asi nebyla schopná to vlastnímu dítěti udělat. Pak někdo přišel s těmi ponožkami, ale to už jsem zase nemívala ty horečky.

Offline Pinot Noir
Avatar
24419 příspěvků moje polička 11. února 2019 16:56

eless Chudáček malej 

A my máme střevní potíže  Včera večer se Ríša potentoval až za uši, ale myslela jsem, že je to jednorázová záležitost. Mně se večer udělalo zle, ale připisovala jsem to tabletě železa, kterou jsem hned aktivně po poradě tady sežrala. Ale pracovní dobu jsem dnes de facto problila a celou dobu se děsila cesty domů - musím vystřídat tři různé dopravní prostředky. A byl to teda dost horor. No a ve školce mi kluka vrátili s pytlem podělanýho oblečení  Tahle zima se opravdu povedla.

Offline dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 11. února 2019 17:06

Pinot Noir  No tak hlavně teď už nikam nechoď, nebo chytíš něco dalšího ještě horšího. Laktobacily pro oba, pokud nebudete zvracet, a  rehydratační roztok - mě zachránil, když mi začlo z dehydratace tvrdnout břicho. Dala jsem si dvojitou dávku. Jinak jsem taky užila dětský paralen sirup v násobné dávce, protože mezi blitím a průjmem mě nenapadlo, jak jinak tu teplotu srazit, prášek i čípek by se moc neohřál. Držím palce, u nás se to nejhorší přehnalo za jednu noc, akorát u každýho jindy.

Offline eless
Avatar
1986 příspěvků moje polička 11. února 2019 17:18

olivieraa dynda mojmu zaberal ibalgin a paralen nie. teraz neviem preco ibac prestal slapat po 2 hodinach a paralen vecer nezabral ale rano ano. zabal mal celu noc. bol v jednorazovej plienke a mal omotany hrudnik mokrou latkovou plienkou. aj tak mal celu noc 38-38.5. lepsie ako 40 ale aj tak. rano mu to zas vyskocilo na 40 a lepsie sa mu urobilo tak pred 2 hodinami ked mu to po zabale a liekoch kleslo na 37,5. chudacik teraz dospava. v podstate je skoro cely cas unaveny mrzuty a zniceny z teplot a striedavo spi a budi sa kazdych par minut podozrievam len 2 miesta kde to mohol chytit a to obchod kde som sa pri nakupe zdrzala asi 45 minut a potom detsku preplnenu hernu kde bol hodinu

Offline dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 11. února 2019 17:28

eless 

Ono se dá těžko říct, kam by ta teplota šla bez léků... Snad už máte nejhorší za sebou.

Offline Lamicka
Avatar
13338 příspěvků moje polička 11. února 2019 17:42

Pinot Noir Nevim jestli to jako tehotna muzes Enterol, zabira hodne rychle. Nas neco podobneho potrapilo v prosinci, ja navic prolezela 3 dny s teplotama, dite nastasti bez teplot. Byla to dost hruza. Minuly tyden jsem zase bojovala se strevni chripkou, nastesti slabou. Co jsem tak slysela, tak toho radi opravdu hodne. 

Offline Kokoska
Avatar
28240 příspěvků moje polička 11. února 2019 18:26

Pinot Noir je fakt nutné strkat ráno do školky dítě, které má večer průjem "až za uši"?

Online brrr
Avatar
10000 příspěvků moje polička 11. února 2019 18:31

Kokoska Mě taky napadlo, že Pinot Noir v jeslích moc nepoděkují.

Offline Karja
Avatar
35790 příspěvků moje polička 11. února 2019 18:34

Kokoska Vzdyt psala, ze si myslela, ze je to jednorazova zalezitost. Hlavne jeji mladej nema skolkovy vek, tam to ,,az za usi,, bych brala, ze na to ma jeste vekove narok, se poradne zes... jak mimino a nic z toho neni;-).

Offline Karja
Avatar
35790 příspěvků moje polička 11. února 2019 18:34

Kokoska Vzdyt psala, ze si myslela, ze je to jednorazova zalezitost. Hlavne jeji mladej nema skolkovy vek, tam to ,,az za usi,, bych brala, ze na to ma jeste vekove narok, se poradne zes... jak mimino a nic z toho neni;-).

Offline Pinot Noir
Avatar
24419 příspěvků moje polička 11. února 2019 19:17

Kokoska brrr On má obecně trávení dost špatné, málokdy má pevnější bobek, teď toho bylo víc (což v plínce udělá ten efekt "až za uši"), ale byl normálně veselej a akční, tak jsem to nepovažovala za nic vážného. To bych ho nemohla dát do školky nikdy, kdybych musela řešit každý vybočení z normálu. 

Offline dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 11. února 2019 19:20

Kokoska 

Tak jestli se podělal jednou za třeba 12 hodin a nic jinýho mu nebylo, asi bych se taky spíš zamýšlela, jestli se něčím nepřeplácal, než hned myslet na virózu. Náš mladej když vyžebrá u babičky v jeden den dva pribináky, taky to pak umí prodat. Já jsem se jako malá jednorázově podělala po dvou nanukách...

Offline dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 11. února 2019 19:21

Pinot Noir 

A vůbec, jak bojujete?

Offline Pinot Noir
Avatar
24419 příspěvků moje polička 11. února 2019 19:32

dynda Já mám pocit na zvracení a bolí mě žaludek, piju colu a černej čaj, Ríša je úplně čilej, ale nejí, naštěstí dost pije, a večer zas taková nálož v plence, tak jsem mu dala Smectu a naordinovala jsem nám oběma Biopron. Doma se to snáší podstatně líp, než v provozu, takže teď je to vlastně dobrý. Ale ten kluk prostě nepřibere a nepřibere, bojím se ho zvážit 

A přesně, takovej "průser" má několikrát za měsíc, stačí, že sní víc hrušek nebo vypije víc moštu. Že je to něco jiného, to člověku kolikrát dojde až později.

Offline dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 11. února 2019 19:47

Pinot Noir 

Nojo, dítě viditelně zhublo, ale teď po týdnu se cpe jako Otesánek. Bylo úplně vidět, kdy přišel k chuti. Je hrozně zajímavý, že si nevyžaduje mléčné výrobky, které ještě asi týden nesmí. Jako kdyby to to tělíčko poznalo. 

Offline 999
Avatar
17546 příspěvků moje polička 11. února 2019 19:52

Pinot Noir Kdyby to bylo dramatický, doporučuju oběma Kulíšek :-). Moje dcera v Asii při střevních potížích litovala, že to nemá s sebou.

Offline Malenge
Avatar
4239 příspěvků moje polička 11. února 2019 20:15

Pinot Noir Soucítím, vidět, jak během pár dnů zmizí to, co pracně nabíral x měsíců, je šílené, se mi pak několik týdnů vždycky večer při koupání chtělo brečet, br. Tak držím pěsti, ať je to co nejdřív pryč, u nás teda i pro malého nejlíp zabírá enterol, ale je pravda, že nevím, jestli se může v těhotenství. No a mě drží nad vodou studená cola a pak, když už je malinko líp, tak banány.