Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Malenge
Avatar
4237 příspěvků moje polička 11. února 2019 11:00

Pinot Noir No právě... mě to docela uklidňuje, že jsme na tom podobně.

Jinak abych jen neskuhrala, chci přidat i jednu pozitivní věc pro přítomné s menšími dětmi (teď už můžu, teď už je to jedno), syn chodil do školky od září a nebyl ani jednou nemocný! Takže i to se stává. Teď teda něco přitáhl, ale on je v pohodě, jen s rýmou, chcípeme my s mužem, klasika...

Offline dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 11. února 2019 11:05

Malenge  Pinot Noir 

Zoufalé matky... Já syna do školky ještě dávat nebudu, zaprvé ještě nezvládá ty úkony, ale hlavně teda nechci, aby mi k novorozenci tahal školkový nemoci. Myslím, že ho zkusím umístit tak za rok, až mu budou tři. Letos by mi ho touhle dobou vzali. My teda hodně vytěžujeme babičku a dědu, máme tu pro ně dost místa a syna milují. Naštěstí to ještě zvládají. Práci si organizuju sama, tak to zatím šlo docela dobře zvládat. Uvidíme, co bude dál.

Offline Malenge
Avatar
4237 příspěvků moje polička 11. února 2019 11:44

dynda To s tím taháním chorob k novorozenci je pravda, budu se tím utěšovat, až nebude nikdo, kdo by ho tam odvedl, muž je v době, kdy otvírá školka už jaksi v pracovním procesu. Jinak ale školku velmi doporučuji, dítě se tam naučí spoustu věcí jaksi samo od sebe - ostatní ho táhnou a hlavně s nimi vyvádějí takové ty věci, na které já nemám ani buňky ani nervy (malování nohama, tvoření obrázků z luštěnin apod.), mě stačí věčné uklízení normálního bordelu, natož ještě drbat rozpatlaný herkules s čočkou a fazolemi!

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 11. února 2019 11:56

Malenge k tej bolesti třísel, myslím, že som mala niečo podobné (u mňa k tomu v noci neskutočné kŕče), trošku pomohli vysoké dávky magnézia (ale ja som ho brala aj pred tehotenstvom) a teda tehotenský vankúš, tiež len trochu ale s ním to bolo lepšie než bez neho (ale tipujem, že toto už vieš :) 

Inak držím palce všetkým tehotným v druhom kole a potľapkávam. Jar sa blíži, bude určite už konečne lepšie!

Offline Malenge
Avatar
4237 příspěvků moje polička 11. února 2019 12:06

DrowRanger Děkuju, nespím s těhotenským polštářem, ale asi se čtyřmi malými v různých velikostech, jeden mezi kolena, druhý pod břicho, třetí s druhé strany na podepření beder a čtvrtý k hrudníku, pak tedy ještě klasický pod hlavu to pomáhá, jinak bych asi byla už rozpadlá definitivně. Hořčík beru tak nějak průběžně, kvůli hodně nízkému tlaku, teď to ale flákám, nedělá mi dobře společně se železem...

Jaro je moje modla, to vím, že bude líp a jsem šťastná, že se prcek narodí právě na jaře, protože tam jsou ty světlé zítřky na dohled, mít termín na konci října, byla bych počítám o dost depresivnější.

Offline dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 11. února 2019 12:46

Malenge 

Já se teď doma odhodlávám vytáhnout plastelínu  Ve třech mu bude muset stačit, jiný děti se ani ve třech do školky nedostanou... Věřím teda, že to klapne. Nejsem si totiž jistá, že zvládneme řešit zápis letos, protože to myslím vychází nějak kolem porodu. Ale jak říkám, teď aktuálně tady jedna školka má normálně místo, určitě by vzali i bez zápisu.

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 11. února 2019 13:05

dynda Já jsem zatím vytáhla plastelínu přesně jednou  zlatý pastelky.

Offline Pinot Noir
Avatar
24416 příspěvků moje polička 11. února 2019 13:08

dynda Mohučanka Plastelínu jsem vytáhla, ale Ríša se jí štítí 

Offline continuity
Avatar
33561 příspěvků moje polička 11. února 2019 13:10

Pinot Noir to mas dobry, nase deti tahaji od Vetnamcu nejaky zabi sliz. zlata plastelina.

a nikdy, opravdu nikdy jim nekupujte ty inteligentni antistresove plateliny, co se daji hazet a tak podobne. to normalne vtece do latky, i malinkej kousicek zaprasi dost velkou plochu. 

Offline Karja
Avatar
35784 příspěvků moje polička 11. února 2019 13:20

continuity Ctu to tady jednim vokem, pac cteni o nemocech se kvuli nakaze vyhybam a najednou vidim contiunity pise, ze deti pritahly nejakou nemoc od vietnamcu???

Offline Malenge
Avatar
4237 příspěvků moje polička 11. února 2019 13:32

Pinot Noir Tak to jsi vyhrála, taky bych byla radši, kdyby se jí štítil, je to fakt děsná věc, já bych byla za krkavčí matku, co dělá, že plastelína neexistuje, ale bohužel Ježíšek (=tchýně) ji pořídil už loni, skoro rok se mi ji podařilo schovávat, pak bohužel schovka padla, když to tahám z koberce, nadávám jak špaček, br.

dynda se neodhodlávej, nech to na školku v rámci zachování psychického zdraví matky! Jinak myslím, že ty zápisy bývají na konci dubna?!? Nebo se pletu?

Jo a co je ještě horší, jsou takové ty holčičí laky na nehty, vždycky mi dítě jeho o rok starší sestřenice "zkrášlí" při hraní na princezny tak, že z toho rostu, jednak se mi teda lehce ekluje malý chlapeček s mnohobarevnými prsty, neb to není jen nehet, ale aspoň k druhému kloubu, navíc je ta takový rádobygel, který se dá sice jakžtakž sloupnout z vlastního nehtu, ovšem zůstane to pod nehty, pod nehtovou kůžičkou, v záhybech kůže, prostě všude, ale to se po nějaké době odrolí, naprosto z ničeho a nijak to ale nejde vyprat!!! 

Offline Garfie
Avatar
23887 příspěvků moje polička 11. února 2019 13:37

Sliz je peklo, naši si ho doma vyrábějí!!  Ale myslím, že mezi předškolní děti ještě nepronikl. 

Jinak plastelína je super, s tou ingeligentní souhlasím s continuity, proč mě nikdo navaroval dřív? Musela jsem dokonce vyhodit nějaký oblečení...zato normální plastelína je super, ale pojala jsem to vždycky velkoryse-na dlažbu natáhla igelit, děti vytáhly Play doh a vydržely si s ní hrát hodiny! Měli jakousi sadu na dělání dortů a příštroj, který prděl kuličky :-)

Offline dzizisketa
Avatar
7436 příspěvků moje polička 11. února 2019 13:40

Inteligentní plastelína se dá odstranit lihem! Vyzkoušeno na vlastní šaty.

Jinak já jsem si těch lepení a tvoření užila dost ve školce/škole, takže doma jsem si bohatě vystačila jen s tou plastelínou a pastelkama

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 11. února 2019 13:58

Tak manžel právě moje první těhotenství popsal slovy: No co, pár týdnů ti bylo blbě.  naštěstí doma nemáme litinovou pánev.

Offline dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 11. února 2019 14:03

Mohučanka 

No ty nevolnosti ani nepočítám mezi útrapy, naštěstí jsem je neměla moc silný, jenom celodenní a celonoční.

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 11. února 2019 14:04

Malenge jedna moja známa berie výchovu dieťaťa ako fulltime job (teraz tým nemyslím to, že ostatné to ako fulltime job nemáme, ale ona sa nechystá nastúpiť do práce, nemá vlastne ani do akej, plánuje s dieťaťom ostať doma čo najdlhšie, neviem či nie až do školy - neviem teda, či to ide, či tam nie je nejaký potrebný čas strávený v škôlke aby mohlo nastúpiť do školy, teraz sa jej narodilo druhé, takže je na materskej s 2) a dáva na Instagram fotky a videá, čo doma s dieťaťom robia. Polovica tých vecí by ma absolútne nenapadla, presne minule dávala video, ako dieťa sedí na zemi a maľuje nohami, robia tie cestovinové obrázky, odtlačky rúk, pečú koláčiky, robia čajové večierky a podobne, izba plná montessori hračiek, ktoré netuším ani ako použiť... A mňa vždy pri tých fotkách a videách napadá, že som už určite s tým mojím polročným zanedbala, lebo kebyže mu dávam dosť podnetov, nehrabe sa furt v špine pod gaučom alebo poza radiátory .

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 11. února 2019 14:07

Kvôli inteligentnej plastelíne som vyhadzovala koberec. Ako ja som v tomto dosť benevolentná, sama si doma maľujem,takže deti mohli capkať s farbami, plastelínami, lepidlami odmalička, ale tá inteligentná mi už nesmie prekročiť prah domu.

Inak úplne najlešie bývalo maľovanie na terase. Dietko dostalo plastový stolík, tatinove staré tričko a po akcii som vytiahla záhradnú hadicu a vystriekala stolík aj terasu. Tak ale to ide len v lete.

Offline eless
Avatar
1986 příspěvků moje polička 11. února 2019 14:08

Syn ma uz druhy den 40 teploty a s paralenom a ibalginom mu to klesne iba na chvilku na 38,5. Vraj asi chripka. K doktorke pojdeme na crp az v stredu ak mu to neprejde. Nepomahaju ani zabaly a v noci sme skoro vobec nespali. Je to ako ked bol novorodenec a spi micez den vyvaleny na hrudi. 

Offline Malenge
Avatar
4237 příspěvků moje polička 11. února 2019 15:02

DrowRanger Tyhle matky nesledovat a hlavně se s nimi neporovnávat! Nikomu to neberu, pokud je to všechny baví, tak to musí být super. U nás nejlepší hračky jsou a byly šuplík s vařečkami, metlami a obracečkami, třípatrový kufr se šroubováky a dalším nářadím apod. A přidávám se s přiznáním, že miluju léto a terasu, loni to bylo super, od dubna se dalo být celé dny venku, což znamená, že moje chuť podnikat podobné blbiny výrazně stoupá, protože pak stačí vzít koště nebo hadici a je za chvilku uklizeno, což v obýváku nebo v pokojíčku na koberci jde jen velmi těžko, protože je přece největší zábava ty kuličky z plastelíny narvat POD natažený plastový ubrus a skákat jpo nich, aby se do koberce pořádně vcucly, že.

Offline Malenge
Avatar
4237 příspěvků moje polička 11. února 2019 15:03

eless To je mi moc líto, chudinka, ty vysoké horečky jsou hnusné, hlavně, že zvládne spát aspoň přes den, aby nabral nějakou sílu. Držím pěsti, ať je brzy líp!