Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 21. ledna 2019 19:09

Mohučanka Tak to máme doma něco podobného. Staršího syna bolí od podzimu v krku. Nemocný byl snad v říjnu, prý zánět hltanu. Vybral dvoje antibiotika, ale v krku ho od té doby pořád bolí a pohledově ho má zarudlý, ale bez daších problémů. Doktorka ukončila léčení, že jako dobrý, ale on se dobře necítí. 

Offline Karja
Avatar
35805 příspěvků moje polička 21. ledna 2019 20:03

Mohučanka No, mela jsem to samy coSairon, strasne me bolelo v krku, vecer jsem uz nemohla ani polknout. Pritom zaha me nepalila, zadny stavy necitila nic, jidlo na to nemelo vliv a pak mi predepsali leky tusim apo omeprazol a bylo po problemu, dokonce jsem to nemusela ani brat porad, on ten krk byl hodne podrazdneny tou predchozi lecbou. Preji ti nejake snadne rozzuzleni tveho pripadu.

@DrowRanger Nerikam, ze se mi spalo nejak extra komfortne, ale to, ze jsem nemusela temer 8 hodin vstat a spali jsme konecne vsichbi I s pritelem v loznici, tak to to nepohodli vyvazilo:-D. No treba to byla nahoda, ale bylo to super 

Offline faustefra
Avatar
150 příspěvků moje polička 21. ledna 2019 20:16
Reakce na Pinot Noir:

Jiná Realita Velen byl princ od Večernice, ne? Asi už je vybrán Viktor, muž se včera ptal, jestli už Viktor kope, tak je to zřejmě definitivní 

​Dlouho zas jen čtu, ale musím schválit výběr. Viktora máme a je to fajn jméno 

Offline Pinot Noir
Avatar
24434 příspěvků moje polička 21. ledna 2019 20:24

Karja Než jsme měli dítě, tak jsem myslela, že bych společné spaní nikdy nepřežila a hlavně nedopustila. Od té doby, co jsem to zkusila, spíme všichni mnohem líp (a navíc se mi s tím prckem omotaným kolem krku a funícím mi do ucha usíná líp než samotné, mám s usínáním docela problém). On už teda spí ve svém pokoji a my v ložnici, ale 99 % nocí se za ním při jeho prvním probuzení přesunu. Teď to teda začíná být trochu problém, jak mi roste břicho, brzo se asi začnu bát těch Ríšových prudkých otoček. 

faustefra Díky 

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 21. ledna 2019 21:24

Pinot Noir ja som spoločné spanie skúšala viacero ráz a vždy to bolo rovnako zlé, v tomto som nejaká vadná, nedokázala som spať pri malom ani keď som kojila po ležiačky (a pritom by to vtedy bola taká paráda, malý pri mne spal, pil, mohla som sa vtedy vyspať dosýta a nešlo to za toho frasa). Ale musí to byť super, ak človek pri tom zaspí :)

Karja treba odskúšať opakovane, aby si zistila, či to bola alebo nebola náhoda :)

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 21. ledna 2019 21:25

DrowRanger jestli seš vadná tak v tom rozhodně nejseš sama

Offline dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 21. ledna 2019 21:31

DrowRanger 

Mám to stejně, když už jsem při kojení v posteli usnula, probudila jsem se za chvíli v hrozném šoku, co se stalo, a pak nemohla usnout... 

Offline Pinot Noir
Avatar
24434 příspěvků moje polička 21. ledna 2019 21:36

DrowRanger dynda Tak při kojení bych taky neusnula, resp. neumím kojit vleže. Začala jsem si ho brát k sobě naopak až tehdy, když mi došlo, že noční kojení už není z potřeby jíst, ale z potřeby blízkosti. Takže společným spaním jsme zrušili noční kojení.

Offline DruI
Avatar
3243 příspěvků moje polička 21. ledna 2019 21:38

DrowRanger U nás je vadné dítě, které odmítá a odmítalo spát se mnou v jedné posteli :o)

A už se mi i podařilo při kojení vleže usnout, zatímco dítě se dokojilo, slezlo z postele a odešlo si hrát ;o)

Offline dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 21. ledna 2019 21:41

Pinot Noir 

My jsme noční pití odbourali asi pořádnou večeří  No, už jenom jedno kolo a hotovo, dobrý!

Offline Pinot Noir
Avatar
24434 příspěvků moje polička 21. ledna 2019 21:57

dynda Tak k něčemu jako je pořádná večeře jsme se zatím ještě nedopracovali  Už to tu neventiluju, neb jsem si zvykla, ale jídelní problémy u nás pokračují. Dnes snědl za celý den jeden čtvereček 2x2 cm chleba se šunkou, třetinu Lipánka a čtvrtinu jablka. Nějak už nemám kapacitu se nad tím rozčilovat.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 21. ledna 2019 21:58

Pinot Noir a co pije?

Offline Pinot Noir
Avatar
24434 příspěvků moje polička 21. ledna 2019 22:00

viktorka_od splavu Ráno naředěný jablečný mošt, přes den vodu se sirupem a po vyčištění zubů vodu.

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 21. ledna 2019 22:04

Pinot Noir Neboj, nad plným talířem dítě ještě hlady neumřelo. Tohle období přejde a za chvíli se zase budeš bát, aby nesnědl po večeři ještě i tebe 

Offline dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 21. ledna 2019 22:11

Pinot Noir 

Nám se syn celkem rozjedl, někdy mě při krmení dokonce popohání. A jí tak nějak všechno, až mě často překvapí, na čem si pochutná. Má rád polévky, nemusí sladká jídla, ani kaše už nechce. Ale není to zas tak strasně dlouho, co jsem si tu stěžovala, že jí málo.

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 21. ledna 2019 22:39

dynda ja si spomínam, ako som si syna vzala v noci do postele, lebo mal prvý raz sople a zapchatý nos a ako správna matka prvorodička som si bola istá, že v tej postieľke by sa bezo mňa udusil. Ako som v noci kojila, odsávala cca každú hodinu až dve, tak som sa nad ránom zobudila s výkrikom, že muž si ľahol na syna. Ten tam skoro infarktoval, syn sladko spal na mojej druhej strane .

Pinot Noir ja mám pocit, že teraz v noci sa tiež malý budí kvôli tomu, že chce byť blízko pri mne, lebo minule som si ho po 4 prebudení už nechala v posteli, nech sa aspoň muž vyspí a malý spal do rána. Len ja teda nie... A pri kojení poležiačky, ak už sa mi stalo, že som zadriemala, tak som sa zobudila v úplnej panike, že som syna pripučila rukou, to je už na diagnózu toto...

DruI fakt by asi pomohlo si tie deti povymieňať .

viktorka_od splavu aspoň to ma utešuje 

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 21. ledna 2019 22:45

A len tak náhodou, nepamätáte sa, aké množstvá ste dávali deťom pri zavádzaní príkrmov? Viem, že všade píšu, že stačí malé množstvo, na ochutnávku, ale syn vyzerá, že by toho naraz zjedol aj viac (viac ako 5-6 čajových lyžičiek), len teda, neviem či to nebude záťaž pre tráviacu sústavu takto naraz?

Offline Mrakoplas
Avatar
8791 příspěvků moje polička 21. ledna 2019 22:52

DrowRanger jezisi stasta to zena,  davajte kym pyta!  Ale vazne,  podla mna je aj viac lyzic ok,  skor je riziko,  ze ak by mal na tu potravinu alergiu,  tak bude mat horsiu reakciu z 10 lyzic ako z troch. Tak by som s novou potravinou opatrnejsie,  inak vyuzit ze chce jest :) 

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 21. ledna 2019 23:04

Mrakoplas ja si zatiaľ nie som istá, či chce ozaj jesť alebo ho fascinuje lyžička, ale dnes sa teda tváril, že by zjedol aj celú dávku (asi 1/4 malého batátu), len teda je to 2. deň čo skúšame príkrm, tak som si nie istá, čo by to spravilo. Ale celkom sa aj tešil, kopal rukami aj nohami, tváril sa, že sa chce kŕmiť sám, škoda, že kŕmim v autosedačke a teda mu bordel robiť nedovolím 

Offline Mrakoplas
Avatar
8791 příspěvků moje polička 21. ledna 2019 23:20

DrowRanger ja nasmu nedovolim robit bordel doteraz a to mu budu na jar dva roky  nervy mam len jedny a upratovacku ziadnu