Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 03. května 2024 20:27

Malenge jako já bych to neudělala, ale taky si všude říkám, tohle by se jim líbilo a tohle taky. Naštěstí je dost lokalit, kde by se jim nelíbilo. Například jsem jim popisovala návštěvu Fieldu, oba usoudili, že tam by nešli ani za zlatý prase

Offline Lamicka
Avatar
13382 příspěvků moje polička 03. května 2024 20:30

dynda ted jsem si dohledala, co jsi tu psala o synovi. Hodne mi to pripomina naseho jednoho zaka. Taky v prvni tride. Ma nove diagnostikovane ADHD. Nechce spolecne pracovat, nechce pracovat se mnou, nechce pracovat s ucitelkou, ve finale nedelal vubec nic. S pani ucitelkou nam hodne pomohlo zamerit se na nejvetsi " "problem" a v tom byt zasadove. U nej to bylo schovavani se pod lavici, skolni psycholozka nam poradila, ze v tomto musime byt naprosto dusledne. To, ze chodi po tride, nepracuje s ostatnimi apod. az tolik nevadi, pokud nerusi (podminka 2) a praci si dodela individualne. Hodne to pomohlo ke zklidneni a obcas zacal pracovat. Ale trvalo to teda opravdu dlouho na to prijit, resime to od prosince. 

Drzim palce, at to zvladnete. Vim, ze to je tezke. Mate skvelou pani ucitelku, to je moc dulezite.

Offline dynda
Avatar
7280 příspěvků moje polička 03. května 2024 20:46

Lamicka 

Děkuju za popsanou zkušenost. V podstatě mi to potvrzuje, že to vyšetření nebude zbytečné, něco tam fakt může být. Paradoxně syn už od batolete dokáže hodiny sedět a dělat to, co ho baví. Máme fakt štěstí, učitelka už něco taky ví, že funguje líp, něco hůř. I on má teď zrovna lepší období, kéž by nám to vydrželo.

Offline continuity
Avatar
33847 příspěvků moje polička 03. května 2024 20:51

dyndamladší má ve třídě kluka s diagnostikovanym ADHD a to ve stavu, že má nárok na asistentku a i na druhém stupni už s tím učitelé umí běžně pracovat. Mmch je kolektiv v té třídě mnohem lepší a víc kooperativnejsi než u starší ve výběrové třídě. 

Ono je ten trochu jinačí spolužák nakonec obohacením pro všechny. U starší je hromada Sheldonu a je to celkem utrpění I pro ty učitele. Ti, co učí obě třídy, mají mnohem radši tu tridu od mladší, i když je tam dítě,co vyžaduje trochu péče (oni jsou tam asi celkem dvě, ale ten druhý tolik nevyčnívá). 

Offline Lamicka
Avatar
13382 příspěvků moje polička 03. května 2024 20:57

dynda Vyšetření má určitě smysl. Ten žák, o kterém jsem psala je spíš pomalý, tichý, klidný. Každý si pod ADHD představí spíš zrychleného neposedu :) ale to tak právě vůvec být nemusí. Ještě se ho zkus vyptat, zda třeba ve třídě není vedro, zda ho tam někdo nezlobí, zda se něčeho nebojí... jestli dobře slyší, vidí. Oni jsou to ještě opravdu prťata, vždycky mě překvalí, co za obavy se jim honí v hlavách a s čím za mnou někdy přijdou. Ještě mě napadlo - kde sedí?

Offline dynda
Avatar
7280 příspěvků moje polička 03. května 2024 21:02

continuity 

Mi na tom mém dítěti nesedí ten hyperaktiv v ADHD, ale tak uvidíme.

Já strávila druhý stupeň mezi Sheldony a bylo to dobrý, zažili jsme hodně srandy. Tam si to zrovna dobře sedlo. Na srazu se ukázalo, že většina těch kluků je úspěšná, mají dost dětí a jsou rozvedení. Furt takový jeden model. Asi s tím není k vydržení.

Offline continuity
Avatar
33847 příspěvků moje polička 03. května 2024 21:07

dynda tady to fakt nefunguje. Jakože vůbec, teď jsem byla na konzultacích, mluvila jsem s pěti učiteli a řekl to každý jeden, že ta atmosféra v té třídě je úplně jiná. Starší se po roce trápení chytla holek z paralelky, ale myslím, že za touhle třídou jí líto nebude.  

No spíš jsem chtěla říct, že i kdyby náhodou nějakou diagnózu nakonec měl, ani nějak speciální dite, dnes už opravdu není problém. Učitelé s tím spíš počítají, že někdo takový ve třídě bude a na tom prvním stupni je spíš dají k učitelce, která s tím umí pracovat. Mladší měla na prvním stupni tři takové spolužáky, z toho jeden kluk s PAS. Prostě si ta učitelka tyhle děti brala ráda.  

Offline dynda
Avatar
7280 příspěvků moje polička 03. května 2024 21:13

Lamicka 

Já si myslím, že někdy může být problém v tom, že má hlad, což asi nepozná, nebo ho předrží a pak už to nepozná. Vím, že když vyhladoví, dokáže být na ránu. Kdysi, když ještě jedl sladkosti, jsem mu třeba před obědem dala kousek čokoládové tyčinky, on se srovnal, pak mi pěkně snědl oběd a byla pohoda. Ale sladké už odmítá, takže tím už si nepomůžu. A někdy přijde ze školy s celou svačinou zpátky domů, což znamená, že byl od 7 do oběda bez jídla...

Sedí ve 3. řadě, vidí a slyší nejlíp z naší rodiny.

Online viktorka_od splavu
Avatar
46144 příspěvků moje polička 03. května 2024 21:16

dynda existuje i add bez toho hyper, jen nema ten motoricky neklid ale jinak je to stejne. obecne ta nechut/nemoznost delat neco na povel je typicka a nakonec vlasne nemusi byt negativni. i kdyz ted to musi byt samozrejme tezke

Offline Karja
Avatar
36056 příspěvků moje polička 03. května 2024 21:16

Pinot Noir Ale to je dobrý, teda ten Viki. U nás šly děvčata na slet čarodějnic jedna za kočku a druhá si vzala růžový květovany šaty, ale měla aspoň pomalovanej oblicej.  ,,nebude mi nikdo porucovat,co mám mít, když se mi ten kostým nelíbí,,  no dobrý. Takhle si ale vymínily, že nebudou chodit na plavání.....nooo takže kdo celé odpoledne po prvni proběhle lekci, místo které zůstal s menšími detmi ve školce bulel, že chce chodit na plavání?

Offline continuity
Avatar
33847 příspěvků moje polička 03. května 2024 21:18

dynda Ježíš, s tím jídlem to měla mladší a dodnes mam osypky, když si na to vzpomenu. Nemůžeš se domluvit s učitelkou,že mu to jídlo připomene? 

Že její sladkosti je v této situaci blbé, mladší si nakonec ten bonbon nějak vzala. 

Offline dynda
Avatar
7280 příspěvků moje polička 03. května 2024 21:21

continuity 

Když v naší škole má každý ročník jednu třídu, měli jsme kliku, že na prvňáčky vyšla zrovna naše učitelka. A taky, že je ve třídě dítě s diagnózou, takže mají i asistentku. 

Já vlastně celý život měla štěstí na kolektivy, všude ve škole dobrá parta, i učitelé na nás rádi vzpomínali. 

Offline Lamicka
Avatar
13382 příspěvků moje polička 03. května 2024 21:22

dynda nemohla by si ho pani ucitelka posadit do prvni k sobe? Nebo asistentka bliz k sobe? Ze by mu vzdy pripomnely, ze ted se pracuje, ukazaly prstem do ucebnice/sesitu. To taky docela zabira. S tou svacinou by taky mohly dohlednout. 

Offline dynda
Avatar
7280 příspěvků moje polička 03. května 2024 21:25

viktorka_od splavu 

Já vím, to si právě myslím, že ADD by klidně mohl mít. Jo, jeho schopnost soustředění a touha si ty věci dodělat, může jednou být výhodou. Ale nesmí se přitom týden zapomenout najíst a napít

Offline Lamicka
Avatar
13382 příspěvků moje polička 03. května 2024 21:28

viktorka_od splavu zase add ma taky svoje specifika. Na kurzu nam rikali, ze tam je typicka nemotornost (deti se treba nenauci na kole), nekresli, pozde nebo velmi spatne mluvi a plno dalsiho.

Online viktorka_od splavu
Avatar
46144 příspěvků moje polička 03. května 2024 21:28

dynda casem pochopi, ze najist a napit je sice otravny zlo ale taky cesta jak toho cile vubec dosahnout (jo mam jednoho doma;-)

Online viktorka_od splavu
Avatar
46144 příspěvků moje polička 03. května 2024 21:30

Lamicka no ty ucebnicove priklady jsou vec jedna a realita trochu rozmanitejsi:-)

Offline dynda
Avatar
7280 příspěvků moje polička 03. května 2024 21:37

continuity Lamicka 

Asistentka právě obchází ty děti, o kterých už se ví, že se zapomínají, a má vždycky poznámky, co se dělá za cvičení,  co už je hotové, takže kontroluje, ukazuje, připomíná, ale někdy je v tom ještě něco jinýho. Přitom on zas na druhou stranu má obrovský smysl pro to, co by se mělo. Podle mě ty záseky jsou nějak úplně mimo jeho kontrolu, že je na nějakou dobu úplně jinde.

I ty svačiny už jsme probraly. Taky, někdy se nají, někdy celý čas nějak prohospodaří. On dokáže nějak vymizet neskutečné množství času. 

Offline Lamicka
Avatar
13382 příspěvků moje polička 03. května 2024 21:40

viktorka_od splavu meli jsme vyborne lektory s mnohaletou praxi. Myslim, ze o tom neco vedeli :) 

Offline dynda
Avatar
7280 příspěvků moje polička 03. května 2024 21:41

Lamicka 

Nemotornej je hrozně, myslela jsem si, že větší dřevo než já už nemůže být, a pak se mi narodilo. Chudák. Ale zase mluvil brzy, mluvení je dost silná stránka.