Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Online Potrefenáhusa
Avatar
33800 příspěvků moje polička 14. dubna 2024 21:48

Evaeva ji pravé taky nevyrostla, namerila jsem teď stejně jako v listopadu 

ale mimino už chodí na zahradu v jejich botách, co měla o půl roku starší 

Offline Zuzuli
Avatar
2170 příspěvků moje polička 15. dubna 2024 08:01

Mame potvrzenou patou nemoc, tyden nesmi do skolky. Zakrikla jsem to

Offline notna
Avatar
6572 příspěvků moje polička 15. dubna 2024 10:23

continuity Napíšu odpověď sem, ať neplevelím v módě. V pátek dcera byla spokojená s čestinou. Tu má ráda, jde jí bez problémů, říkala, že to bylo jako předchozí cermatí testy.  Matiku nemá ráda, ač učivo zvládá na jedna, tak cermatí testy se musela naučit, jak k tomu přistupovat a jak nad kterým příkladem přemýšlet. Pak to zvládala. V pátek ji rozhodilo, že to vypadá trochu jinak, že 16 není těžká. Začala panikařit a hledat záludnosti, kde nebyli, protože si v matice moc nevěří. První dojem napsala katastrofa. Během víkendu už říkala, že ta matika byla lehčí co se týče matematického myšlení, ale podle ní těžší v numerických výpočtech a když si to prochází zpětně, asi má nejvíc chyb právě v těch výpočtech, jak se snažila spěchat. Ty prý v předchozích letech nebyly tak náročné jako např. dělení víceciferných čísel apod. Ale to je její subjektivní pocit, navíc nemilovníka matiky. Dnes šla s tím, že v matice může být cokoliv a nenechá se překvapit a bude to brát příklad po příkladu jednotlivě. 

Já jsem viděla zběžně matiku i čestinu a přišlo mi to jako ty předchozí, ale já do toho nikdy pronikla nijak detailně, dcera nechtěla krom pár dotazů nebo pár příkladů vůbec pomáhat nebo konzultovat, tak to nejsem schopna úplně posoudit.

A ještě jsi se ptala, kam se hlásí. Má všechny tři možnosti gymnázium. Tíhne k jazykům a humanitním směrům a to jsme u nás a v okolí nenašli žádnou jinou možnost. Ze středních škol ji žádná svým oborem neoslovila, tak jsou to gymnázia, kde je větší nabídka jazyků a spíš zaměření na humanitní předměty.

Offline dzizisketa
Avatar
7489 příspěvků moje polička 15. dubna 2024 12:10

Dopoledne jsme se Šárkou koukaly na Prasátko Peppu, vybírali tam zrovna jméno pro zaječí miminka a jeden z těch Peppiných kamarádů navrhl jméno Rosťa. A ostatní se na něj zamračili a zařvali Rosťa neeeee!

Offline Zuzuli
Avatar
2170 příspěvků moje polička 15. dubna 2024 12:16

dzizisketa je škoda, že v češtine nezachovali tu aliteraci ve jménech. Přece jen, když v originále navrhují jména, co nazačínají na R, aby pak nadšene schválili Rossie a Robin Rabbit, dává to větší smysl, než tohle, kde jen náhodně střílí jména. I když uznávám, že by museli přejmenovat skoro všechny postavy, aby to v češtině fungovalo 

Offline continuity
Avatar
33822 příspěvků moje polička 15. dubna 2024 12:41

notnadíky

To bude asi ten rozdíl, moje dítě vůbec nepremyslelo nad nejakymi zaludnostmi, prostě mi oznámila, že to bylo lehký. Spíš ji to naštvalo, že by tam hledala zákeřnosti.

To druhé dítě zas říká, že když má moc času, začne o tom přemýšlet a opraví i to, co měla dobře. Ale je fajn, že to o sobě ví. 

 

Offline notna
Avatar
6572 příspěvků moje polička 15. dubna 2024 12:43

continuity A co dnes říká dcera na matiku? Moje mi napsala, že lehčí než v pátek. 

Online Potrefenáhusa
Avatar
33800 příspěvků moje polička 15. dubna 2024 12:49

Prosím vás, spravujete nějak leginy? Koupila jsem latku na zaplaty u Mráze, vystrihla, nazehlila, dodatecne prisila a po 14 dnech je stejně díra vedle a zaplaty jsou hodně odrbany
ma to vůbec význam spravovat? Ale teda v ty školce na koberci to jen hoří  

Offline Emi
Avatar
1041 příspěvků moje polička 15. dubna 2024 12:56

Potrefenáhusa Už naštěstí legíny nemusím spravovat, ale dokud byla dcera malá, záplatovala jsem jí legíny flízovou záplatou ve tvaru kočičky. Vydrželo to hodně.

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 15. dubna 2024 12:59

Potrefenáhusa nemá, podle mě. Pokud je tam minidírka, tak je zašiju, ale takové ty celkové jeté, letí do koše.

Online Potrefenáhusa
Avatar
33800 příspěvků moje polička 15. dubna 2024 13:10

Emi díky za tip

Evaeva celkove jety ani nejsou, jen maj řidký jedno koleno a ďouru 

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 15. dubna 2024 13:26

Potrefenáhusa no to jsem myslela, opravíš to a udělá se dírka vedle. Ale legíny obvykle vydrží přes oba dva, oni ty věci asi ničí spíš venku.

Online Myrtila
Avatar
3036 příspěvků moje polička 15. dubna 2024 13:32

Potrefenáhusa Nespravovala jsem je, jak je to pružný a na tom koleni napnutý, tak to nikdy nevydrží dlouho. Můžeš je ustřihnout na kraťasy

Offline continuity
Avatar
33822 příspěvků moje polička 15. dubna 2024 14:01

notna

Mluvila jsem s ní je krátce, resp. uracila se mi po několika dotazech napsat, že to vidí na víc bodů než v pátek. Za větší problém považovala, že nemá ve škole oběd.

Takže jsem hodila nohy na stůl a budu to řešit až 10. května. 

Offline JankaM
Avatar
2399 příspěvků moje polička 15. dubna 2024 14:02

Myrtila Potrefenáhusa také jsem vyráběla kraťasy, a to i z teplaku nebo z kalhot

Offline Pinot Noir
Avatar
24594 příspěvků moje polička 15. dubna 2024 14:15

Potrefenáhusa v životě jsme na legínách neměli díru

Offline continuity
Avatar
33822 příspěvků moje polička 15. dubna 2024 14:25

notnadržím vám palce každopádně 

Online Len
Avatar
2240 příspěvků moje polička 15. dubna 2024 14:33

letfenixa To zní jako něco pro nás, napíšu ti sz.

Offline letfenixa
Avatar
8053 příspěvků moje polička 15. dubna 2024 15:10
Offline letfenixa
Avatar
8053 příspěvků moje polička 15. dubna 2024 15:12

Viem, že tie prijímačky sa riešia každý rok a určite sa každý rok pýtam to isté, ale o mojej slabej pamäti nebudeme hovoriť!, v Čechách sú len prijímačky, že? To píšu na tých stredných školách? A sú jednotné? Či každá škola svoje?