Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 26. listopadu 2018 22:03

Karja hm, skúšala si ju dať viac do roviny? vtedy odsáva lepšie, ale je pravda, že naša odsaje aj tie tuhšie soplíky, čo nie je vidno, takže ťah má dobrý, ale jemný. Objednávala som inak z Alzy túto: https://www.alza.sk/maxi/baby-odsavac-nosnych-hlienov-na-vysavac-d4595731.htm

Ale asi by som v budúcnosti objednala niečo s lepším čistením, táto sa teda čistí fakt dosť nechutne...

Offline Karja
Avatar
35868 příspěvků moje polička 26. listopadu 2018 22:07

DrowRanger jak myslis do roviny? Jako kolmo k nosu? Ne primo do dirky?

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 26. listopadu 2018 22:25

Karja áno, alebo ešte funguje, ak vysávam akoby zospodu nosa, že tá odsávačka je v predĺžení nosa...neviem či to je pochopiteľné čo píšem .

Offline Karja
Avatar
35868 příspěvků moje polička 26. listopadu 2018 22:29

DrowRanger Jako myslis prodlouzeni nosu taky kolmo, jakoby mel nos jako Pinoccio?  Ted se asi uplne domlouvame jak dva blazni:-D

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 26. listopadu 2018 22:32

Karja nie, nie, buď ju priložiť k dierke vodorovne a ak to nejde, skúsiť horizontálne, ja pri odsávaní mením polohy aj smery odsávačky a keď vidím, že to odsávam, tak to tam chvíľku nechám. Ale je pravda, že to vyžaduje určitú nehybnosť u dieťaťa, čo pri plačúcom asi veľmi nejde. Náš inak hodne plakal pri balónikovej, to bolo ozaj mučenie pre neho.

Offline Karja
Avatar
35868 příspěvků moje polička 26. listopadu 2018 22:46

DrowRanger Uz chapu:-DDekuji!

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 26. listopadu 2018 22:49

Karja tiež som to mohla podať normálnejšie, ale nech mi je ospravedlnením 5 hodín spánku, chorý muž a teraz pohár vína, ehm .

Offline Pinot Noir
Avatar
24493 příspěvků moje polička 26. listopadu 2018 22:50

DrowRanger Máme jinou odsávačku, ale myslím, že čištění bude podobné: vůbec není třeba nějak složitě čistit, stačí to rozložit, co to jde, a všechny komponenty ponořit do vody na delší dobu, třeba hodinu. Pak to propláchnout v tekoucí vodě a je to úplně čisté.

Offline Pinot Noir
Avatar
24493 příspěvků moje polička 26. listopadu 2018 22:53

Jinak si myslím, že učit dítě žmoulat usínáčka je zbytečné, buď to potřebuje, nebo ne. Náš žádnou hračku, plenku ani dečku nikdy nechtěl. Dětí zásadně mou ruku  

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 26. listopadu 2018 22:59

Pinot Noir to som neskúšala, ja teda väčšinou hneď po odsatí preplachujem horúcou vodou a prevarenou z konvice, ale muž ju umýva takým chlapským spôsobom (niektoré nálezy z noci sú teda výživné .

Offline dynda
Avatar
7279 příspěvků moje polička 26. listopadu 2018 23:00

rasaNori 

Syn dostává normálně dávku podle návodu na UM. Teď mu budou dva roky a dostává cca 250 ml, což je víc než jedna dávka, ale má ho už jen 2x denně a jedna dávka mu nestačí, takže je to cca o 1/3 víc. Uf, doufám, že to dává smysl. Vím, že jsi psala, že přestáváš s kojením, ale mlíko asi úplně neutnete, ne? Já se toho taky tenkrát bála - že jako jak budu uspávat, když nebudu kojit a ono to kupodivu fungovalo hned a líp než kojení. Spaní se u nás zlepšilo prvně se zavedením večerní kaše a podruhé se zavedením UM. Asi ho moje mlíko úplně neuspokojovalo.

Offline Pinot Noir
Avatar
24493 příspěvků moje polička 26. listopadu 2018 23:24

žluťásek Souhlasím, že vyprdnout se na zásady se kolikrát vyplatí. A hlavně se nenechat zbytečně terorizovat planými obavami, že se něco bude v budoucnu muset řešit. Bát se dát dudlík, protože se to bude těžko odnaučovat, bát se uspávat kojením, aby si nezvyklo, bát se spát společně, že se to neodnaučí - zbytečné. Dělali jsme všechno a všechno se tak nějak samovolně vyřešilo, bez nějakého tlaku a újmy. Myslím, že nejdůležitější je vždycky přežít aktuální krizi a přitom zachovat duševní zdraví všech zúčastněných a problémy řešit, až nastanou.

Offline žluťásek
Avatar
7626 příspěvků moje polička 26. listopadu 2018 23:42

Pinot Noir amen. S dítětem jsem se naučila ctít zásadu, že problémy se řeší až nastanou. 

Tuhle jsem četla, jak nějaká maminka složitě učí dítě usínat bez kojení, protože co kdyby ji přejela tramvaj a jak by manžel dítě uspal. 

Offline letfenixa
Avatar
7983 příspěvků moje polička 26. listopadu 2018 23:44

Pinot Noir Uplne suhlasim. Maly si svoje potreby koriguje sam. Lutujem vsetky tie "to sa musi naucit a zvykne si" rady, ktore som pocuvala. 

Offline rasaNori
Avatar
7735 příspěvků moje polička 27. listopadu 2018 08:10

dynda dekuju, ja ji prave davala na vecer ryzovou kasi pul na pul s nutrilonem at si zvykne na tu chut, snida a svaci jogurty a muz jak mu ji tu necham proste dostane flasku s mlikem, rano to stejne a hotovo. To ji teda davame pekny darek k 1. narozeninam  :D

Online barbucha blogger
Avatar
30598 příspěvků moje polička 27. listopadu 2018 09:37
Reakce na MP Meri:

Můj večer usina u kojení, popravdě jste mě trochu vyděsily, ze by to tak nemuselo bejt napořád 

​Ale klidně mohlo, akorát že v takovejch patnácti už to může bejt kapku problém 

Offline olivieraa
Avatar
505 příspěvků moje polička 27. listopadu 2018 10:44

Karja no mna pocut rozvulenu asi casto k susedom  spi to sice tych 10 hodin v kuse ale tak 7 zo 14 mrnci alebo rovno place za vsetko... Inak odsavacku teraz intenzibne pouzivam u malickeho, asi mas vadny kus, nasa bere aj zozadu take tvrde sople, naj postup je trosku zdvihnut nostek ako prasiatku a menit aj smery, niekedy to vyzera ze nic a pod inym uhlom vyjdu kusiska soplov.

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 27. listopadu 2018 11:55

Vcera dieta zaspalo pred deviatou pri mne, ked som vstavala zobudil sa a nasledne ho muz za 15 minut uspal na lopte a prelozil do postielky (zobudil sa aj jemu, ale znovu v postielke zaspal) a spal do 5:30, najedol sa a spal do 7:30 o.O On nas asi len skusa, proste nas navnadi na takyto rezim a ked uz sme zhyckany, tak si trosku povystraja, ehm...(ale tak realne si myslim ze den predtym sme ho rozhodili tym, ze sme skusali nedat ho vecer po kupani spat, aby zaspal skor a pretazili sme ho...)

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 27. listopadu 2018 14:15
Reakce na barbucha:

​Ale klidně mohlo, akorát že v takovejch patnácti už to může bejt kapku problém 

Offline žluťásek
Avatar
7626 příspěvků moje polička 27. listopadu 2018 14:31
Reakce na barbucha:

​Ale klidně mohlo, akorát že v takovejch patnácti už to může bejt kapku problém 

​Přirozený samoodstav nastává tak mezi 3. a 4. rokem, v patnácti se mladej už bude ohlížet jinde