Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 26. listopadu 2018 10:20

eless ďakujem, vyskúšam, uvidím, či pri tom aspoň bude chcieť ležať v postieľka (a či z toho nebude mať zlé sny)

Mrakoplas continuity aby som to upresnila, večer malý z našej strany režim určený má, kúpanie je vždy o pevnej dobe, posledné kojenie väčšinou tiež, pričom prebieha v prítmí a tichu (na rozdiel od tých denných), neviem, čo sa s ním deje.

Včera sa mi ho podarilo uspať a odložiť až po pol druhej, už som bola na palicu, vždy keď som ho uspala (asi 6x), po položení do postieľky spustil strašný rev, potom už bol tak unavený, že po položená do postieľky si cmúľal palček, ale vždy keď zaspával a palček mu z úst vypadol, sa strhol zo spania , to som ho ešte nevidela robiť. Ráno som ho v spánku našla vykopaného krúžiť v postieľke ako ručičku na hodinách, no úžas.

A teraz samozrejme dospáva divokú noc, lebo veď prečo nie...

Offline Pinot Noir
Avatar
24595 příspěvků moje polička 26. listopadu 2018 10:26

DrowRanger Ještě bych zkusila jiný typ dudlíku. Že nechce jeden, neznamená, že nevezme jiný. Když má tak silnou potřebu něco cucat... Některé děti nechtějí ty moderní ergonomické silikonové se seříznutou ploškou, ale vezmou za vděk takovým tím prastarým typem s kopretinou.

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 26. listopadu 2018 10:36

Pinot Noir skúšala som asi 4-5 typov, rôzne značky, vrátane úplne obyčajného z DM, všetky vypľúva, občas na minútku podudle jeden typ od Avent, na ten cumel sa ho snažíme učiť už hádam mesiac a dopadá to zatiaľ rovnako ako s kočiarom .

Offline eless
Avatar
1986 příspěvků moje polička 26. listopadu 2018 10:40

Pinot Noir DrowRanger moj syn nechcel ziadne dudle. skusala som rozne tvary a nic. cuca si palec ked zaspava a obcas cez den ked ma svoju hracku na zaspavanie pri sebe. ide ma z toho porazit lebo sa neda odnaucit. ale cuca len ked ma tu hracku. staci ked ju zbada a uz si narve zvaro do pusy   takze mu ju cez den moc nedavam a v noci lepsie zaspi.

Offline Pinot Noir
Avatar
24595 příspěvků moje polička 26. listopadu 2018 10:49
Reakce na eless:

 staci ked ju zbada a uz si narve zvaro do pusy  

​Omlouvám se, ale ... 

Offline Sweet Potato
Avatar
34877 příspěvků moje polička 26. listopadu 2018 10:49

DrowRanger Bude to znít děsivě, ale my jsme jedno dítě navykli na dudlík téměř násilím. Cucalo si palec. A to tak že moc. Už v porodnici. Vlastně už před porodem - jé koukejte, zrovna si cucá paleček, slýchali jsme na ultrazvuku.

Uspávala se tím. Ale když jsme každé ráno viděli ten rudý, rozmáčený paleček, usoudili jsme, že to by mohl být mnohem větší problém než dudlík.

Offline eless
Avatar
1986 příspěvků moje polička 26. listopadu 2018 10:56

Pinot Noir chapem, cela rodina, co to vidi v priamom prenose sa na tom rehoce. pavlov reflex

Sweet Potato ja som mu davala na ruky rukavice aj ponozky. aj leukoplast. vsetko strhol a cucal dalej. zacalo to asi ked mal 4 mesiace. zaujimave je ze je to vzdy palec na pravej ruke. obcas sa sekne a skusi lavy

Offline letfenixa
Avatar
8054 příspěvků moje polička 26. listopadu 2018 11:19

V piatok cestou domou sme išli okolo kníhkupectva. Hovorím synčekovi - poď, pozrieme ti nejakú knižku. A on mi hovorí: "nie mama, doma mám kopu. Včera boli s babkou v knižnici a mám nové požičané"

Večer mu tato doniesol lego, krásne sa hrali a v sobotu mi hovorí: "mám moc lega, stačilo."

Tak teraz neviem, či vôbec nejaké darčeky dávať pod stromček!

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 26. listopadu 2018 11:22

eless Sweet Potato ja som si cucala palec ešte na základnej škole, má to po kom zdediť . No neviem čo idem robiť, nasilu mu pcať cumeľ skúšam, v lepšom prípade ho vypľuje, v to horšom ho natiahne a povracia sa...IDem presunúť prechádzky na pevnú hodinu, doteraz sme to tak nejak látali, že po kojení aby bol najedený a vyspinkaný a neviem čo, občas to vydalo až na štvrtú, piatu a potom sa vyspal aj v nosiči...Skúsim ho viac pozabávať a menej dávať do hačky, aj keď zatiaľ dáva dosť zreteľne najavo, kedy chce ísť cez deň spať (vtipné je, že v tej hačke sa uspí sám tým hojdaním a nebudí sa...).

Offline eless
Avatar
1986 příspěvků moje polička 26. listopadu 2018 11:28

co to tu lietalo za choroby nedavno? syn ma teplotu

Offline Sairon
Avatar
1855 příspěvků moje polička 26. listopadu 2018 12:25

 

DrowRanger u nás zase jak přes kopírák 

Baru přestala usínat u kojení a tak každý večer hrajeme s mužem soutěž Hádej co uspí miminko dneska .Občas teda usne u kojení, občas usne v hacce, jenže ji z toho neumím vyndat a nevzbudit ji.nekdy je to cumlani palce a hlazeni po čele, někdy ji zamotam a podaří se mi jí nacpat dudlik...

O víkendu jsem se rozhodla že začnu uspavat jen v posteli bez nějakého houpani a přenášení a ukázalo se to jako geniální nápad

 začalo to nevině, když se při cucani palce chtěla obracet na břicho a když jsem ji nenechala tak se začala vztekat a pak následovalo 3 a půl hodiny kdy jsem zkoušela různě svázat, rozvazat, nechat cucat palec, vyzkoušeli jsme 3 dudliky co je ochotná vzít občas na milost, zmoulat usínáčka, v hacce hysterický řev, prso odmítala a pak už byla tak pretazena že i v náruči brecela. O pul jedne zabralo to že jsem ji svazala, zapla fen a hladila plinkou po čele ( o hodinu dřív to nefungovalo)

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 26. listopadu 2018 12:38

#Sairon vidim, ze som malo kreatuvna, u nas to bolo hojdanie na lopte, pokladanie do postielky s hladkanim, prsnik (odmietal) a lezanie v posteli (tam sa chechtal ako pominuty este o pol jednej...), mu to pred polnocou vzdal a siel do obyvacky. Inak na lopte ho uspim za desat minut, ale pri prekladani do postoelky sa zobudi a zacne revat, vcera sa mi tak zobudil 6x, uz som bola rozhodnuta nrchat ho vyrevat sa do spania...

Offline Mrakoplas
Avatar
8851 příspěvků moje polička 26. listopadu 2018 13:07

Sairon ja viem,  ze sa to neodporuca ale mozno by lepsie zaspala na tom bruchu?  Nas tak asi od mesiaca spal asi az do pol roka. Vyhradne. Inak nechcel zaspat. 

Jaaj toto nez clovek vyskusa tych milion veci nez konecne pride na to,  co zabera na to jeho dieta je na   drzim palce nech vam ti vasi zbojnici zacnu pekne spavat. 

Offline žluťásek
Avatar
7651 příspěvků moje polička 26. listopadu 2018 13:17

DrowRanger hele a nebylo by teda řešení nechat malýho spát u sebe v posteli? Když tak krásně spí v noci, tak ho nebudit  přesouváním? Mám postýlku bez jedné bočnice přiraženou k posteli a v tom by se uspavalo hezky. (Já na to jsem teda líná a místa máme dost, tak spí syn přímo vedle mě, postýlka je na hračky a knihy :-))

Nemoci se nám taky nevyhnuly, o víkendu dítě čtyřicítky, teď už naštěstí bez horeček, zato brutální rýma a kašel. Mám pocit, že celej den sestává jen z utírání nudlí, odsávání, cpaní různých sirupů a kapek a přebalování.

Nechcete někdo prodávat zvířátka Schleich? Syn si je teď hrozně oblíbil, hrajeme divadlo, stavíme ohrádky, krmíme, odsáváme jim nudle...  

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 26. listopadu 2018 13:39

žluťásek jemu by to mozno vyhovovalo, ale mne nie, ja sa pri nom nevyspim a navyse ked vie, ze som pri nom, tak sa natisne na mna a stale hlada bradvku, pripadne vyzaduje, aby som pri nom spala v jednej polohe, to fakt nedavam. Mozno by sme si zvykli, ale spanie v posteli mi teraz nevyhovuje a radsej by som ho na to ani neucila.

Offline žluťásek
Avatar
7651 příspěvků moje polička 26. listopadu 2018 14:17

DrowRanger no jak popisujes uspávání do půl druhý, tak bych si myslela, že se vyspíte líp  oba společně. Píšeš, že manžel chodí spát do obýváku, tak byste pro sebe měli celou postel :)

Já jsem taky ze začátku dost lpěla na různých zásadách a teď zpětné vidím, že vůbec nejlepší bylo se na to vždycky vykašlat a nechat dítě, ať je hlavně spokojený ono. Prendavaní do postýlky jsem zrušila velmi brzy a myslím, že se zásadně ulevilo nám všem.

Offline MaeGandal
Avatar
1602 příspěvků moje polička 26. listopadu 2018 14:17

DrowRangerpokud se budi u prenaseni, tak jedine prenaset na nejake decce, na ktrere zustane i u sebe? Jak prejde z toho zahrateho na studene, tak se probudi. U mimin to resi zavinovacka, u vetsich asi nejaka deka/plina pod hlavou?

jinak souhlas se vsemi nahore, ze je lepsi naucit dite usinat samo. nezvladla jsem to 3x, ale urcite je to idealni

Offline Sairon
Avatar
1855 příspěvků moje polička 26. listopadu 2018 14:47

Mrakoplas když ona na břichu neusne   pase konicky a až ji to přestane bavit, tak sebou začne mlít a dělá to tak dlouho než se rozhoupe a prevrati na záda, kde vydrží asi 5 min a cpe se zpátky na břicho a vzhledem k tomu že ji nejsou ani 4 měsíce tak ji tady v tom nesprávným pretaceni nechci podporovat.

Jinak na ni funguje skoro všechno, ale 1x, maximálně 2x pak kouzlo přestane fungovat. Takže já se vždycky nadchnu, že něco zabralo, nebo že jsem konečně našla dudlik, který se jí líbí., že můj  život nabere úplně jiný směr  No a za dva dny jsem zase na začátku a muzu vymýšlet něco nového. 

Offline rasaNori
Avatar
7744 příspěvků moje polička 26. listopadu 2018 15:23

Sairon haha prckovi se blizi konec kojeni, jsem ji odstrihla pres den, zustalo predspici uspavani a rani okolo pul 5-5. A jsem velmi zvedava jak ji budem uspavat bez tohohle...Muz je optimista, ja uz teda mene:D

Offline dynda
Avatar
7280 příspěvků moje polička 26. listopadu 2018 15:35

rasaNori 

U  nás kojení před spaním nahradila flaška. Neumím si teď ale představit, do kolika let je normální uspávat dítě flaškou mlíka.