Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Karja
Avatar
35868 příspěvků moje polička 28. listopadu 2018 19:41

MP Meri :-D:-DHahaha, tak to si pamatuju "záblesky na dobrou náladu". Tak to jsem taky měla a nejhorší byla pravidelná otázka mámy nebo ségry, jestli mě to baví:-D :-D. Ale hele, teď mě to fakt baví. Práce je mi vzdálená asi tak 100 světelných let, vůbec si nepamatuji, co jsem v ní dělala, dneska jsem se přistihla, že se venku jen tak tlemim asi hodinu v kuse a tuhle mi jedna nová známá maminka říká "ty jsi taková temperamentní", takže už jako ani nejsem znavená a zpruzelá (ale z toho hlasu bylo znát jako, že moc temperamentní, až na vobtíž:-D:-D, ty vole, já se s nikym neskámošim snad)!

Offline rasaNori
Avatar
7735 příspěvků moje polička 28. listopadu 2018 19:48

Karja tebe bych potřebovala u nás v Ostravě

Prtě už není denní kojenec, jen večerní a ranní, a mě to ani nechybí snad. Jen mám pocit že to dítě furt něco pojídá, nebo popíjí, asi aby vyrovnala deficit?

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 28. listopadu 2018 19:52

Pred porodom som spavala so stuplami v usiach, muz chrape, skripe zubami a navyse dost pocut v byte premavku. Po prichode z porodnice som sa snazila stuple nepouzivat a neslo to, proste som tyzden aj cosi skoro nespala. Tak mam teraz v noci opat stuple, na noc zapinam monitor dychu, ak sa maly zobudi, tak da revom najavo ze je cas ho nakrmit/prebalit a ak fnuka alebo place, pocujem to aj cez stuple. Maly spi ozaj hlucne, prevaluje sa, vzdycha, poknikava chrci a pochrapkava a ja som bola pri kazdom zvuku hore, to sa fakt nedalo zvladat. Samozrejme ked mal silbejsie sople a po ockovani spal pri mne v posteli a ja som nemala stuple, aj tak by som sa nevyspala. Muz spi v spalni vacsinou s nami, nechce chodit dp obuvacky (asi aj vdaka tomu, ze gauc nie je velmi pohodlny) a v noci vstava prvy k malemu on. Nastastie syn uz vacsinou spi do tej piatej, pol siestej vkuse uz sa castejsie stane, ze prespi celu noc nez ze sa zobudi.

Offline Karja
Avatar
35868 příspěvků moje polička 28. listopadu 2018 19:57

rasaNori Hele, ale já nejsem zas takovej podnikavec, já jako spíš jsem přes nějaký žvanění a prdelky, a spíš se snažim přizpůsobit dítěti, nikde ho zbytečně na jeho úkor třeba netahám, pokud to není v jeho prospěch:-D :-D.

Teď mám takový dilema, jestli ho mám nechat přes noc s tatínkem, jako párkrát už ho na starosti v noci měl, i párkrát uspaval, ale nikdy ne tak dlouho dobu, ale jako možná je na čase se trochu osamostatnit a nějak začít, vždyť řada lidí, jezdí třeba od dvouletejch dětí na dovolenou pryč nebo tak.

Offline letfenixa
Avatar
7983 příspěvků moje polička 28. listopadu 2018 20:19

Mne to vsetko zacina vyvolavat potlacene spomienky hlavne na tu prvu prisernu zimu. Maly sa fakt kazde rano (teda pre mna v noci) budil 4.44, bez ohladu na to, kolkokrat bol hore pocas noci, a ziadne, ze este si polezime, proste budicek a hore sa, nejaku zabavu. Vonku tma a zima pomaly do 8, priserne. Pocas dna spaval len v iducom kociari 2x 45 minut, v okamihu zobudenia zacal silno plakat, pomahalo len ho vybrat, ale kedze sa to dialo od novembra do februara, tak som bezala s kocikom domov. Ten plac po zobudeni v kociku prestal, az ked uz sedel a teda som ho hned posadila.

Ako, aj teraz po zobudeni plakava, ale uz je to cele ine, ked sa dohovorime.

Offline barbucha blogger
Avatar
30598 příspěvků moje polička 28. listopadu 2018 20:23

Chacha, dneska se tady stavil mladý pan na kafe a (kromě ód, cituji: na nadpřirozeně roztomilé potomky) vykládal, jak o víkendu vyhodil maminu z ložnice, aby se dospala, že to s harantama sám zvládne... pročež ho za půl hodiny přišla vykmitnout ona, neb chrápal tak strašně, že to přehlušilo i setrvalej jekot obou mimin 

Offline rasaNori
Avatar
7735 příspěvků moje polička 28. listopadu 2018 20:28

barbucha vedle me z jedne strany v noci jecelo mimino, z druhe strane chrapal muz. Rano se velice divil ze vypadam jako zombie :D

Offline Pinot Noir
Avatar
24491 příspěvků moje polička 28. listopadu 2018 20:28

letfenixa Náš měl ještě období, kdy se denně o půl čtvrté ráno pos**l 

Offline barbucha blogger
Avatar
30598 příspěvků moje polička 28. listopadu 2018 20:35

rasaNori 

Chrápání je strašný, strašný! Já byla schopná vraždit - přikládala jsem chrapounovi na ksicht polštář, že když se udusí, přestane aspoň chrápat  Zlatý ječící haranti!

Offline rasaNori
Avatar
7735 příspěvků moje polička 28. listopadu 2018 20:41

barbucha jsem na neho ani nemohla mlasknout, neb bych vzbudila to pracne uspany dite

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 28. listopadu 2018 20:42

Jo a ještě jsem kvůli malýmu začala do ložnice tahat kytky a různé dekorace. My jsme ji měli totiž dost holou, jen čtyři stěny a skříň a v tom se neskutečně rozlehlá kazdej prd, takže minimalismus stranou a pracuju na zakramovani 

Mimochodem mám kolem sebe samé zastankyne kontaktního rodičovství a ty mě moc nechápou. Však v noci jen vyndas prso ne a spis dal, co je za problém. Jenže mne to proste nejde.

A kdyby mi dítě vstalo ve 4, tak asi zemru. To je i důvod, proč nechci další. To riziko, ze by to mohlo byt horší ... nebo dvojčata, zeano. Nebo najednou blby těhotenství, jako to má teď Pinot Noir 

Offline letfenixa
Avatar
7983 příspěvků moje polička 28. listopadu 2018 21:12
Offline letfenixa
Avatar
7983 příspěvků moje polička 28. listopadu 2018 21:17

MP Meri  Teraz, ked vstane ( ako dnes) po 5,  povazujem za skvely cas. Ja, byvaly vrcholovy spac.

Offline Pinot Noir
Avatar
24491 příspěvků moje polička 28. listopadu 2018 21:28

MP Meri Možná jsem jenom zhýčkaná tím prvním a vlastně to vůbec není tak zlé  Jsem jenom k smrti unavená, zdá se mi, že jsem unavenější než v tom proklatém šestinedělí. Budím se se svaly bolavými jako bych v noci složila vagón uhlí a nemám sílu na nic. Dnes po posilovně jsem myslela, že nedojdu na autobus. A jsem strašně ráda, že Ríša ještě snáší kočárek, protože bych neměla sílu ani donést nákup. I s tím kočárem mám do mírného kopečka co dělat. Cítím se jak troska! Chci zpět svoje aktivní, energické já!

Offline continuity
Avatar
33716 příspěvků moje polička 28. listopadu 2018 21:37

Pinot Noir ja taky byla v tehotenstvi zkraje unavena, ale pak si to sedlo. Proste jiny stav, vic odpocivej, ono i to batole je zahul oproti sezeni v kancelari.

Offline Ignis
Avatar
1332 příspěvků moje polička 28. listopadu 2018 21:39
Reakce na Pinot Noir:

A přiznávám se, že kdyby první těhotenství bylo jako tohle, do druhého bych asi vůbec nešla 

​Taky jsem to tak měla, vysloveně špatně mě tedy bylo asi jen 2 měsíce, ale byla jsem strašně zdechlá. 

Jinak píďalu jsem si nastěhovala k sobě do postele, i když to zezačátku vypadalo, že to potřeba nebude a že o to ani moc nestojí, ale pak se z krásně spícícho miminka stalo něco ukňouraného a protivného, a když ji mám u sebe, tak mám lepší přehled, kv§li čemu zrovna kňourá, kromě toho ona z půlky dudlík nechce, chce si cucnout, podumlat a pak milostivě usne a je pro mě pohodlnější, když u toho ležím. Ze začátku jsem ji vracela do postýlky, ale většinou na to nedošlo, protože jsem usnula hned po ní tak jsem se na to vykašlala , mám v tomhle štěstí, že mi v té posteli nevadí.

Offline Josefa
Avatar
příspěvků moje polička 28. listopadu 2018 21:40

Pinot Noir setri se, určitě to neni univerzální ale jsem tak dva měsíce pred tebou. já mela prvni těhotenství nic moc (fyzicky a pocitově, ne nic vážného a dítě taky ok), a druhé mi prislo nejdřív o neco malo lepší - asi ze nechodím do práce, ale pak se to nejak zvrtlo a sla jsem fakt po dne (nevolnosti, unava). Ted se pomaličku hrabu nahoru. Prece jen je tělo asi vycerpanejsi a pece o maly da zabrat, včetně nespanku apod.

Offline Mrakoplas
Avatar
8811 příspěvků moje polička 28. listopadu 2018 21:44

Pinot Noir tiez to znasam o dost horsie ako prve. Unava hrozna. V noci spim tak o dve hodiny viac ako doteraz,  cez den s malym hodinu aj dve a vecer o osmej som uz vacsinou uplne ko. Posilovna? To by ma zabilo! 

Offline olivieraa
Avatar
505 příspěvků moje polička 28. listopadu 2018 21:48

Pinot Noir a to chodis do prace aj do posilovne este? Waw, ja som pri druhom bola k.o od zaciatku do konca. Doma a bez nadbytocnej aktivity :). To by som povedala ze mas neskutocne vela energie 

Offline dynda
Avatar
7279 příspěvků moje polička 28. listopadu 2018 21:51

Pinot Noir 

Hele a nečekáš holčičku? Já jo a první a druhé těhotenství je dost rozdíl, akorát já teda mám lepší to druhý. Ale jako každopádně to budou hrozně hodný miminka, všechny tady v druhé vlně.