Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Garfie
Avatar
23881 příspěvků moje polička 28. listopadu 2018 13:34

tzaziki jo, trochu postraš širší rodinu a  co nejvíc ji zapoj!!! 

Offline Karja
Avatar
35781 příspěvků moje polička 28. listopadu 2018 13:37

viktorka_od splavu Ja taky, kdyz on vstava na 5 a ridi, a dela ted I soboty, potrebuje spat;-). Kdyz ma delsi volno, spi s nama. Dite totiz v noci se sice nebudi, ale rve a potrbuje stale nejakou asistenci typu, podat, vyndat dudlik, odstrcit od mantinelu a porad neco.

Offline Mrakoplas
Avatar
8785 příspěvků moje polička 28. listopadu 2018 14:44

Pinot Noir problem je kdyz ti to nevyhovuje, nic vic.

​No asi tak. Kazdemu vyhovuje nieco ine. Ja rada spim s partnerom na nasej posteli,  ked tam nie je,  tak mi proste chyba. To je jedna z veci,  ktoru som ani s prichodom dietata nechcela zmenit. Postel je nasa. Ale ak to ma niekto inak,  tak to uplne akceptujem a chapem, a neexistuje tu spravny alebo nespravny sposob.  

Obcas ked ma uz uplne nevyspatu posielal spat do inej izby,  ze bude pri malom,  som to odmietla,  lebo by som sa tam aj tak nevyspala. 

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 28. listopadu 2018 18:29

Já to mám podobně jako Karja a další. Dítě sice v noci relativně spi, ale budí se hrozne často. A mezi buzenima je děsně hlučný. Strašně nahlas tlačí, nebo bleje, kroutí se, kope atd. Ja u toho bohužel vůbec nemůžu zabrat a vzhledem k tomu, ze se mi budí cca po dvou hodinách, části cely ten interval proseru snahou o usnuti :( jediná fáze, kdy spi tiše, je ta první, hned po upsání. Takže jakákoli snaha něco udělat večer naprosto nepřichází v úvahu, protože musím okamžitě usnout s nim, abych dala aspoň par hodin. Muz to vydržel měsíc a teď už v týdnu taky spi v obýváku a s nama jen o víkendu.

Jo a malého dávám do postýlky, ačkoli mě to krute nebaví. S nim v posteli se totiž absolutně nevyspim. Navíc mi přijde, ze ani on není spokojenej, mám perovou deku a jen za tu dobu, než nakojim, je zpocenej jako prase.

Jako upřímně doufám, ze se to brzo nějak trochu upraví, už celkem melu z posledního, hlavně psychicky. Ale všichni mi zatím říkají, ze děti proste spi hlucne a ze se to asi nespravi.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46034 příspěvků moje polička 28. listopadu 2018 18:32

MP Meri pro tyhle pripady fakt myslim ze nejlepsi je dite co nejdriv dostat z loznice. jakkoliv je to momentalne nepopularni.  psychicky i fyzicky preziti matky ma imho prednost

Offline Karja
Avatar
35781 příspěvků moje polička 28. listopadu 2018 18:34

MP Meri Já myslim, že se to spraví a už brzo. Naše malá byla mnohem hlučnější, teď prostě si občas zařve, vstanu jak robot, vykonám požadavek a zase usnu, a (doufám, že si to neposeru) mám večer volný čas. Kdybych neměla obecně problém se vstávánim, tak jsem uplně v pohodě;-).

Offline Karja
Avatar
35781 příspěvků moje polička 28. listopadu 2018 18:36

viktorka_od splavu vzhledem k tomu, že jsem spala s našima v ložnici do deseti let(!!!), v baráku s devíti pokoji, myslim, že bude uspěch, když svou dceru vyexpeduju v pěti letech:-D :-D.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46034 příspěvků moje polička 28. listopadu 2018 18:42

Karja 

dcera dpala od 4 mesicu uplne v klidu az do nejskych dvou let kdy zacla mit lehci spani, vrtet se a budit pri nejakym hluku. tak supajdila:-) chlapecek supajdil co nejdriv taky, akorat ten to proste bojkotoval

Offline Pinot Noir
Avatar
24415 příspěvků moje polička 28. listopadu 2018 18:44

viktorka_od splavu Mrakoplas Tak to pardon, tu stížnost na oddělené ložnice jsem asi přehlídla. Připadalo mi to od Viktorky jako další jednoznačný soud "oddělená ložnice  = cesta do pekel", což není vždycky pravda. Znám několik párů, kterým to vztah naopak zachránilo 

Offline Mrakoplas
Avatar
8785 příspěvků moje polička 28. listopadu 2018 18:47
Reakce na MP Meri:

Strašně nahlas tlačí, nebo bleje, kroutí se, kope atd. Ja u toho bohužel vůbec nemůžu zabrat a vzhledem k tomu, ze se mi budí cca po dvou hodinách, části cely ten interval proseru snahou o usnuti :( 

​Ja si toto presne pamatam. Hodinu sa kojil,  potom som musela odsat a dokrmit. Skoro hodinu nosit vo zvislej polohe kvoli refluxu a potom som mala cca hodinu na to aby som spala a slo sa nanovo. Samozrejme,  ze som vacsinou ani nestihla zaspat  Po asi dvoch mesiacoch som bola na maslu ale v troch sa vsetko otocilo a maly prespal celu noc. Takze sa nevzdavajte,  nadej v skore zlepsenie tu je!  

A tiez ma budilo kazde suchnutir v postielke. Teraz maly cestuje celu noc po postielke,  trieska si tam hlavu a ja spim jak zabita. Zobudi ma az plac. Proste som si na to casom zvykla a prestala vnimat. Takze snad to aj vy prestanrte casom vnimat :) 

Offline Pinot Noir
Avatar
24415 příspěvků moje polička 28. listopadu 2018 18:47

Karja Já se tak těšila, až se kluk naučí si sám vrátit dudlík do huby! Pomohlo to výrazně, to věčné podávání mě taky ničilo.

Offline Pinot Noir
Avatar
24415 příspěvků moje polička 28. listopadu 2018 18:49

MP Meri Já kvůli vědomí, že mi na spánek zbývá třeba hodina, nebo taky jen 40 minut, nedokázala usnout mockrát. Úplně jsem se za to nenáviděla! 

Offline Mrakoplas
Avatar
8785 příspěvků moje polička 28. listopadu 2018 18:51

Pinot Noir a to jasne,  urcite to moze byt velmi k osohu.  Ze ja mam nieco tak a tak,  neznamena,  ze odsudzujem tych,  co to tak nemaju :)  

A tu inak musim hrozne pochvalit partnera,  aj ked mal moznost sa vyspat vedla,  ostal so mnou v spalni a pomahal mi maleho nosit a utisit ked som uz fakt nevladala. Jezis to si musim vzdy opakovat ked ma niecim nastve,  ze mi zachranil dusevne zdravie! 

Offline Mrakoplas
Avatar
8785 příspěvků moje polička 28. listopadu 2018 18:52
Reakce na Pinot Noir:

MP Meri Já kvůli vědomí, že mi na spánek zbývá třeba hodina, nebo taky jen 40 minut, nedokázala usnout mockrát. Úplně jsem se za to nenáviděla! 

​Jezisi presne. Tie nervy jake som na seba mala. Ja tak zavidim tomu chlapovi,  lahne a v sekunde chrape,  nic ho netrapi.. 

Offline Pinot Noir
Avatar
24415 příspěvků moje polička 28. listopadu 2018 18:52

Mrakoplas Taky si to snažím opakovat, když mě muž nakrkne  Ale už je to dávno, vzpomínky už blednou... 

Offline Mrakoplas
Avatar
8785 příspěvků moje polička 28. listopadu 2018 18:55

Pinot Noir no tu sa nabizi veta vsak za chvilu si to pripomenieme   ale ja tento krat URCITE budem mat dieta,  co sa za 10 minut nakoji a zalahne a spi! URCITE. 

Offline Pinot Noir
Avatar
24415 příspěvků moje polička 28. listopadu 2018 18:58

Mrakoplas Jsem o tom taky přesvědčená   Uklidňuju se tím, že když z krásného, bezproblémového a příjemného těhotenství vzniklo satáně, tak tady z toho martyria musí být naopak anděl 

Offline Pinot Noir
Avatar
24415 příspěvků moje polička 28. listopadu 2018 19:02

tzaziki Tak to je mi líto  Poradit neumím, nedokážu si to vůbec představit.

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 28. listopadu 2018 19:10

Já bych i expedovala, klidně hned, ale bohužel není kam ... tak nezbývá, než se snažit vydržet. Říkám si, ze tělo to v rámci snahy o přežití třeba časem taky samo vzdá a proste přestane ty zvuky vnímat 

A dík za uklidnění, ze by se to tedy mohlo vylepšit ... budu doufat. Na těch dnech je pak hrozne znát, jestli byla noc těžká, nebo strašná k nepřežiti. Když je jenom těžká, mám pak přes den chvilkama občas záblesky i nějaké parodie na dobrou náladu 

Offline rasaNori
Avatar
7704 příspěvků moje polička 28. listopadu 2018 19:40

MP Meri hele jak jsem dneska pod antibiotikama, nevyspana po probdele a prorvane noci, tak uz jsem ve 3 odpoledne volala muzi, jestli uz jede dom, neb jeste 20 minut s miminem a jdu hledat nejblizsi nosnou vetev. A ten sycak mi po telefonu blahosklone sdelil, ze bude jeste minimalne hodinu v praci a kdyz mu budu porad (sic!) volat, že jeho navrat neurychlim! Skoda ze se neda zabit po telefonu!