Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 17. listopadu 2018 21:17

Sairon toto som vobec netusila, ja som myslela, ze vtedy organizmus je silnejsi a zdravsi .

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 17. listopadu 2018 21:31
Reakce na Pinot Noir:

Ríša z něj dál pusy jen malinu, ale jelikož byla od šlehačky, okamžitě ji vyplivl  Jinak pojedl jen suchý rohlík.

 promiň, ale já můžu, páč to znám:-) chápu že si děláš starost.. synáček nejedl ani rohlík, ani piškoty, ani banán.. (blbý to bylo když byl v nemocnici, tam prakticky nic jinýho děti nedostávaly, takže nejedl prostě nic:-( jedl bílý jogurt. chleba s taveňákem (jiný sýr v žádném případě). chleba se suchým salámem (šunku v žádném případě). přežil a dnes jí všechno. další už téměř dospělý strávník byl naučený sníst co bylo na talíři. takže teď má v oblibě jídla hromadného stravování (školní jídelna je super), tence namazané chleby stylem "zamáznout dirky" co mně se dělá zle jen to vidím, malinu by nepozřel a šlehačku jen s odporem. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 17. listopadu 2018 21:34

DrowRanger no to bohužel. je to jak píše Sairon. 

Offline tv
Avatar
3540 příspěvků moje polička 17. listopadu 2018 21:53

Pul roku chlapeckum slibuju, ze pojedeme na Pustevny. Konecne zacalo mrznout, tak jsme dnes vyrazili. Bylo tam krasne, ale hrozne foukalo, kosa strasna.

A nekteri turisti teda, jsem nechapala...bez cepice, rukavic, hole krky.

Offline brrr
Avatar
10015 příspěvků moje polička 17. listopadu 2018 21:57

tv Fotka skvělá. Kolik tam bylo lidu? My tam byli jednou a píšu si splněno a nikdy více, protože jsme mohli být rádi, že nás neušlapali. Akorát mne štve, že jsme tenkrát došli jen k Radegastovi a ne až na Radhošť, takže mám nutkání k opáčku. Ale ti lidi mě děsí.

Offline tv
Avatar
3540 příspěvků moje polička 17. listopadu 2018 22:02

brrr My jsme tam dojeli v 9 autobusem a lidi tam bylo malo. Dosli jsme jen k Radegastovi a po ceste zpet uz to byl celkem husty provoz, bylo pred jedenactou. Pokud se tam chces jeste vydat, prijed brzy rano nebo v tydnu mimo prazdniny, to by mohlo byt, co se tyce mnozstvi lidi, v klidu.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 17. listopadu 2018 22:07

tv nádhera. ale teda, tam je kosa i v létě. já šla nahoru v motorkářským a byla jsem strašně ráda že jsem si nechala na hlavě kuklu:-)

Offline tv
Avatar
3540 příspěvků moje polička 17. listopadu 2018 22:12

viktorka_od splavu Ja se bila do hlavy, ze jsem jim oblikla "jen" puncochace a na to softshellove kalhoty. Horni cast tela meli zateplenou radne. Prisla jsem o svuj nakrcnik, ale jesteze jsem ho vzala! Synackovi aspon nefoukalo do oci.

Offline tzaziki
Avatar
1122 příspěvků moje polička 17. listopadu 2018 22:14

Pinot Noir No mladas si dal predem tri hodky spanku a pak byl k nezastaveni, usnul tak pred ctvrt hodinou. Z dortu olizal krem(domaci kakaovy pribinak) a pak spis dloubal. On to vlastne neni dort, ale brownies z repy. 

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 17. listopadu 2018 23:22

Hm, robím akurát zoznam vecí pre babičky na inšpiráciu, že čo by malý potreboval na oblečenie, v akej veľkosti a podobne a dostala som sa ku hračkám a tu som ostala celkom bezradná. Hrazdičku už má, hraciu deku má, hrkálok má plno, plyšiaky veľmi nechcem aby kupovali, predsa len teraz všetko strká do úst a navyše s plyšákmi sa hrá pes, tak sa bojím, aby tam nedošlo k úrazu.

Aké hračky ste kupovali deťom medzi 3-6 mesiacom okrem hryzátok a hrkálok? Mňa napadli len rôzne úchopové loptičky a tvary a potom hračky, čo sa dajú vešať a obmnieňať na hrazdičke, na kocky, autíčka, stavebnice a podobne je podľa mňa skoro (a nechce sa mi v prenajatom byte skladovať vagón hračiek). Čo teda takto malé dieťa využije v zmysle, že sa s tým aj "pohrá"?

Kolotoč do postieľky nevyužijeme ani rôzne reťaze a hračky na kočík, lebo v postieľke spí len v noci a kočík nepoužívame a detských kníh mám u našich 2 obrovské krabice, vrátane leporel, riekankových, rozprávkových...

Resp, aké ďalšie veci okrem oblečenia a plienok by ste pre dieťa v tomto veku využili? (fakt mi ide len o to dať babičkám čo možno najširší výber toho, čo môžu kúpiť a aby som to potom nevyraďovala.

Prípadne tie mamičky, čo ste deti nosili, čo ste pri nosení v zime využili? Merino overal aj kukly mám, návleky mi mama uštrikovala, kúpila aj také fleesové "topánočky" na nohy.

Offline Karja
Avatar
35839 příspěvků moje polička 17. listopadu 2018 23:32

DrowRanger Nase mala ma takove pianko, hraje sI s tim tak od ctvrteho mesice. Lezi na brisku, macka ruzne a hraje to. Jinak jako nic dalsiho snad ani neni. No jedine puzzle na zem, jestli mas:-D:-D

Offline slniecko admin
Avatar
17580 příspěvků moje polička 17. listopadu 2018 23:43

Pinot Noir tzaziki  Gratulujem! A obe torty vyzerajú skvelo!

Offline Pinot Noir
Avatar
24461 příspěvků moje polička 17. listopadu 2018 23:50

DrowRanger U nás se užilo hodně něco ve stylu toho piánka, jak píše Karja Máme dvě takové věci, na jednom jsou domácí zvířátka, když se stisknou, vydají svůj zvuk, a jedno tlačítko hraje krátké melodie (až po několika týdnech jsme zjistili, že když se pustí melodie a pak zvíře, ono pak tu melodii zpívá bečením, bučením, kokrháním atd.). Druhé je něco jako televize, kde tlačítka zase přehrávají melodie. Od doby, co se uměl obrátit na břicho, si s tím docela vyhrál.

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 17. listopadu 2018 23:52

Karja pes by na tych puzzle strašne rád ležal, už ho úplne vidím . Inak odkedy tvoja malá vydržala ležať na brušku? Ja neviem, či sme to m nejak nezanedbali, polohujeme 3-4x denne, ale vydrží tam vždy len pár minút, potom zúri :/.

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 17. listopadu 2018 23:53

Pinot Noir Karja máte aj dáke konkrétne značky? či to je jedno? 6eby som tam nahodila obe a nech si to babičky podelia (inak ja už vidím, ako moja mama skúpi všetko na zozname a svokra chúďa nebude mať čo kúpiť ).

Offline Pinot Noir
Avatar
24461 příspěvků moje polička 17. listopadu 2018 23:55

DrowRanger Značku bohužel nevím, nic na tom napsáno není a zdědili jsme to po dětech kamarádky. 

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 17. listopadu 2018 23:58

Pinot Noir skúsim googliť, niečo mi to už povyhadzovalo, ale všetko je to v kategórii 12m+.

Offline žluťásek
Avatar
7615 příspěvků moje polička 18. listopadu 2018 00:31
Reakce na Pinot Noir:

DrowRanger U nás se užilo hodně něco ve stylu toho piánka, jak píše Karja Máme dvě takové věci, na jednom jsou domácí zvířátka, když se stisknou, vydají svůj zvuk, a jedno tlačítko hraje krátké melodie (až po několika týdnech jsme zjistili, že když se pustí melodie a pak zvíře, ono pak tu melodii zpívá bečením, bučením, kokrháním atd.). Druhé je něco jako televize, kde tlačítka zase přehrávají melodie. Od doby, co se uměl obrátit na břicho, si s tím docela vyhrál.

​Jee, tuhle hračku máme taky. Že pisnicky může bečet ovce nebo chrochtat prase jsme přišli taky náhodou až po delší době :-)) Už jsem ji chtěla vyřadit, ale syn si ji okamžitě znovu oblíbil :)

DrowRanger na nošení a žužlání, kojící korále máte? Dají se koupit docela hezké, syn to miloval okusovat v šátku a netrhal mi vlasy. Silikonové se dobře myjí a dětem chutnají, ale chytá se na to hrozně prach. Dřevěné obháčkované asi musí občas projít pořádnou očistou, ale zas je mi sympatické, že je to přírodní materiál. 

Na ty klubajici se zuby by se malýmu mohly líbit dřevěná kousatka, v ČR dělají nádherná přírodní z českého dřeva na darystromu.cz

A pak mě teda ještě napadají jantarové korálky, jestli jste trochu na tu alternativu. Nebo nějakou krásnou látkovou plenku. Když babičky dostanou za úkol koupit Milovia, udělají si takovej průvan v peněžence, že jim nezbyde nic na zbytečný krámy 

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 18. listopadu 2018 06:48

žluťásek plienky som na zoznam dala hned, tie koralky radsej davat nechcem, mama je na to trosku fanatik a uz bidim, ze mi ich.kupi 20, to si radsej kupim dvoje sama

Offline letfenixa
Avatar
7970 příspěvků moje polička 18. listopadu 2018 07:05

DrowRanger aj syncek neznasal polohu na brusku, to prejde.

A u nas este sa spi! Bol teda hore 0.40, vypil mlieko a potom o 2 ma zobudil,ze mama obliect a do obyvacky, tak sme chvilu bojovali,ze to teda nie. A este stale spi!