Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 18. listopadu 2018 07:15

letfenixa dufam, lebo uz mam v hlave hrozostrasne scenare co vsetko robime zle . Nas sa vcera zaspal o stvrt na jedenast a vstal dnes o 6.30, najedol sa a spi dalej .

Online Gatita
Avatar
7146 příspěvků moje polička 18. listopadu 2018 07:27

DrowRanger dokud byl syn lezak, moc si nehral. Mel par chrastitek a cetli jsme leporela. Podobne kdyz se umel pretocit na brisko.jak psaly ostatni, dobre jsou zvukove knizky nebo hracky.ale pozor,leze to na nervy;)

Kdyz se syn naucil klecet/sedet, uz to bylo se zabavovanim snazsi. U nas frcely stohovatelne plastove kelimky, krouzkova pyramida, vkladacky. 

#1 byly tyto kostky: https://www.hrackoteka.cz/kostky-mladata?gclid=EAIaIQobChMIg-C_qafd3gIVjw8YCh13pg8lEAQYASABEgKet_D_BwE

S temi si hrajeme dodnes a libi se vsem navstevam;) Levnejsi variantu jsem videla na Vaclavaku v Flying Tiger.

No a pak samozrejme hraci stolek od Fisher Price. To se u nas sjizdelo od rana do vecera. 

Offline 711990
Avatar
17131 příspěvků moje polička 18. listopadu 2018 07:47

žluťásek se priznam, ze kdyz vidim mimino s koralkama kolem krku, jima me hruza. Jak to udajne funguje?

Offline Mrakoplas
Avatar
8806 příspěvků moje polička 18. listopadu 2018 08:22

711990 viera uzdravuje 

Offline žluťásek
Avatar
7615 příspěvků moje polička 18. listopadu 2018 08:25

711990 ten jantar když se na krku nahřívá, má uvolňovat nějakou sílící, která mírní bolest zoubků. Jinak nebezpečný to myslím není, když se vybere správně. My máme takové, či jsou na velmi pevné šňůrce, mezi každým korálkem je uzlík a na konci bezpečnostní uzàvěr, který v případě zatažení povolí, je to jen taková tyčinka zacvaknutá v pouzdře. Že by se na tom dítě uškrtilo snad nehrozí, že by se udusilo rozkousnutým myslím taky ne. Ony jsou ty korálky malinké, překousnuté ještě menší, skoro se rozdrobí a v zažívacím traktu se prý dokonce rozpustí. Když se vybere správná délka, dítě ani nedosáhne pusou, aby je okusovalo.

Syn je nosil od deseti měsíců do asi roka a půl. Pak si je začal tahat, tak jsem je sundala. Svou funkci už asi splnily :)

Offline 711990
Avatar
17131 příspěvků moje polička 18. listopadu 2018 08:49

žluťásek ver mi, ze roztrhnuti je to posledni co me napadlo. Vzdyt se za to to dite muze nekde zachytit a priskrtit. Prijde mi to hrozne nebezpecny. A to jsem jinak dost otrla. 

Mrakoplas tak hlavne ze jsou pak rodice vic v klidu:D 

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 18. listopadu 2018 08:58

711990 Nojo, já nedám nic kolem krku ani kocourovi  

Offline žluťásek
Avatar
7615 příspěvků moje polička 18. listopadu 2018 09:01

711990 právě že při tom zachycení pojistka povolí a rozepnou se. Neumím si ani moc představit situaci, kde by se to dítě s nimi zachytilo. Jsou docela krátké, těžko by se jimi dítě někde zaháklo. No ale naštěstí to není povinný :) 

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 18. listopadu 2018 09:04

Já si právě i myslím, že je to vymyšlené dostatečně bezpečně. Ale nemám z toho dobrý pocit. A jinak se mi líbí, jak každý čelí těm problémům trochu jinak, člověk se děsně poučí...

Offline 711990
Avatar
17131 příspěvků moje polička 18. listopadu 2018 09:09

žluťásek presne jak pise Mohučanka ja verim ze neohrozujes svoje dite, ale mam z toho blbej pocit kdyz to vidim;) 

Offline eless
Avatar
1986 příspěvků moje polička 18. listopadu 2018 09:31

DrowRanger syn neznasal byt na bruchu, vzdy mi vrieskal a protestoval tak som ho tak nedavala. dal sa oblbnut aspon tym ze lezal na bruchu na mne a aspon tak dvihal hlavicku. po tretom mesiaci sa v nom nieco zrazu preplo a sam sa otacal na brucho a kukal na hraciu deku s hrackami.

Offline eless
Avatar
1986 příspěvků moje polička 18. listopadu 2018 09:37

tzaziki Pinot Noir torty vyzeraju uzasne.

ja som nedavno robila tematicku ale pre starsich. napoveda: tekvice su mandarinky v cokolade

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 18. listopadu 2018 09:47

eless on už práve 3 mesiace má, poožívam látkové plienky, tak v nich je menej pohyblivý, sám sa zatiaľ na bruško neotočí (ale vidím, že už sa snaží pretáčať :) a myslím, že v látkových by ani na brušku nemal byť, tak ho tak dávam len nahého alebo ráno/večer kedy má jednorázovú plienku.

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 18. listopadu 2018 09:53

žluťásek 711990 ja som myslela, že tie korálky má mať na krku matka a dieťa ich žužle?  či len tie jantárové má mať na krku dieťa? zmätená som .

Offline žluťásek
Avatar
7615 příspěvků moje polička 18. listopadu 2018 09:56

DrowRanger kojící matka, jantarové dítě :)

Offline eless
Avatar
1986 příspěvků moje polička 18. listopadu 2018 10:05

DrowRanger kazde dieta ma svoje tempo tak by som si nerobila starosti. mozno bude sam nakoniec motivovany nejakou hracou dekou ci hrackou

Offline žluťásek
Avatar
7615 příspěvků moje polička 18. listopadu 2018 10:34

DrowRanger Hele podle nějakých nejnovějších trendů se dítě ani nemá na bříško pokládat, dokud se na něj samo nepřetočí. Nestresuj se, určitě stačí ty chvíle bez plenky.

Offline Pinot Noir
Avatar
24459 příspěvků moje polička 18. listopadu 2018 10:35

DrowRanger Ještě můžu doporučit spojovací řetěz z velkých céček. Až začal lézt, spojila jsem mu jich vždycky několik a zavěsila na to nějakou hračku nebo třeba plastový hrneček apod. a zavěsila třeba zvenčí na postýlku, na nábytek a tak, a on si jako rozený montér nedal pokoj, dokud je všechny neodstrojil a hračky nesundal. Zabavilo ho to a mohla jsem něco chvíli dělat (nebo nedělat nic ).

Offline žluťásek
Avatar
7615 příspěvků moje polička 18. listopadu 2018 10:40

DrowRanger Nebo by sis ještě jako dárek pro oba mohla přát nějaké nosící oblečení pro sebe - zimní nosící bundu, mikinu, svetr... Merino návleky nebo fusky pro dítě, kuklu bych loni v zimě klidně ocenila dvakrát - furt byla oslintaná a vypraná schla docela dlouho. Měla jsem manymonths, krásně kryje celé čelo. Nebo hezky sedící a s moc pěknými vzory šije Dupeto, jsou dvouvrstvé, merino a bavlna.

Offline tv
Avatar
3538 příspěvků moje polička 18. listopadu 2018 13:01