Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 02. října 2022 11:56

711990 u nás ve školce dělají "prevenci", což předpokládám dělají všude. Takže neumí odstranit vadu, předpokládám, že dělají to, co my doma, čtou si, učí se básničky,... Ty učitelky na to prý mají nějaké kurzy. Letos nově mají možnost konzultace s logopedem, ale primárně pro předškoláky, to mi přijde docela pozdě. Starší jsem tam objednala

Já se ptala, jestli učitelky neříkaly něco na toho synovce a prý ne. Takže na to bych taky úplně nespoléhala. Ony se možná zmíní, ale až v předškolácích, protože ve škole už mají umět skoro všechno. Jenže to už spousta vad bude dávno fixovaná.

Offline continuity
Avatar
33726 příspěvků moje polička 02. října 2022 11:59

Evaeva když se jí narodila ségra, takže téměř 2,5 roku, mluvila na videu dokola asi dvě věty typu Uinka pinka. Vzhledem k tomu,že mladší fakt ráda spala, vystačilo ji to na dalších několik měsíců. 

Do roka a půl nemluvila vůbec jen zvatlala ty zvířecí zvuky a papa. 

Já jsem se utěšovala, že je bilivngni. Máma byla v klidu, jiny její vnuk byl stejný případ, ten zas chodil a ukazoval. 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 02. října 2022 12:03

continuity no já ty zvuky považuju za mluvení v roce a půl říkal starší syn Ha (haf), tá (pták), ga (kachna) a myslím mama a tata. Ale pak se zrychlil a ve dvou uměl jednoduché věty. Pak jsem ve třech letech zjistila, že neví, jak dělá kůň nebo koza, protože to nikdy neříkal, rovnou uměl kůň,...

Offline continuity
Avatar
33726 příspěvků moje polička 02. října 2022 12:05

Pinot Noir ja si myslím, že se dětem venuješ hodně, když tady vidím ty obrázky a výtvory, padá mi brada.

Já si myslím,že jakákoliv systematická práce s batoletem nebo predškolakem je hrozný zahul, pokud matka zároveň pracuje (coz je většina), protože nemá čas celý den číhat na příhodnou chvilku, kdy je dítě zrovna v dobrém rozmaru a bude ochotněji spolupracovat.

Už jsem to sem myslím psala, je to pět minut cvičení, ale předtím hodina motivace a různého přemlouvání. A to je hrozně vyčerpávající. Aktuálně se snažím děti dokopat, aby si udělaly úkoly do školy a nepatlaly to večer v devět. (snad nemyslim vážně, že se teď mají učit, když teprve vstaly ). 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 02. října 2022 12:07

continuity jak já těm tvým holkám rozumím

Offline continuity
Avatar
33726 příspěvků moje polička 02. října 2022 12:21

Evaeva kdyby si to v devět napsaly sami a neprudily rodiče, já bych to brala. Ale mladší v devět přitáhne sešit z češtiny a chce s tím pomoct. 

Online Pinot Noir
Avatar
24498 příspěvků moje polička 02. října 2022 12:29

continuity

Já s nimi ráda něco dělám, ale vždycky to, co je baví, no.

Online Pinot Noir
Avatar
24498 příspěvků moje polička 02. října 2022 12:30
Reakce na continuity:

snad nemyslim vážně, že se teď mají učit, když teprve vstaly ). 

Každý věk má svá úskalí očividně.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 02. října 2022 12:40

continuity no já samozřejmě chápu i tebe

Offline continuity
Avatar
33726 příspěvků moje polička 02. října 2022 13:08

Pinot Noir můžu pokračovat:

Další argument byl, že úkol ze slohu (napsat zprávu a oznámení) je úplně blbý.

Tak se muž zeptal, jaký má plán: jestli se ve škole pokusí vysvětlit to učitelce, že dává blbé úkoly, nebo co s tím chce dělat.

No to byl diskuzní majstrštych, viděla jsem po delší době dítě, kterému došly slova.

Online žluťásek
Avatar
7626 příspěvků moje polička 02. října 2022 13:11

continuity úkoly na víkend a prázdniny považuju za zločin. Kdy si maj ty děcka odpočinout. Já bych taky nechtěla na víkend nějakou práci, abych nevyšla ze cviku

Offline Kokoska
Avatar
28322 příspěvků moje polička 02. října 2022 13:35

Potrefenáhusa Evaeva ja jsem to "nerozumim, co rikas" nepsala, jako ze to bylo dobre. Kdyz si predstavim nasi dvouletou Emu, ta by se zblaznila. Ta teda taky neni zrovna recnik, navic mluvi dost potichu, narozdil od kluku, kteri od malinka kriceli.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 02. října 2022 13:39

Kokoska já myslím, že se ty metody i hodně posunuly od doby, kdy jsme já a tvoje děti byly dětmi. Ostatně jako ve všem

Offline Kokoska
Avatar
28322 příspěvků moje polička 02. října 2022 13:41

Evaeva no vzdyt jo

Offline Vari
Avatar
1633 příspěvků moje polička 02. října 2022 14:06

Ja tu uz psala, ze me mala chvilku oslovovala Flope, to se jeste da pochopit, ale proc ted malej zacal svyho tatu oslovovat traktor, to uz mi hlava nebere :-D.

Offline Len
Avatar
2220 příspěvků moje polička 02. října 2022 14:10

U nás bude ta logopedie časem určitě taky nutná. Budou mu brzo dva a používá slova ham, mama a ňamňam. "Mluví" dost, někdy jsou to úplný litanie, ale je to pořád jen hatmatilka. Vůbec nemá žádnou i nesmyslnou slabiku pro pojmenování čehokoliv. Rozumí hodně, až mě to kolikrát překvapí, a přesně dá vědět, co chce. Jakýkoli pokusy o opakování doprovází akorát kroucením hlavou. Ale když u nás byla ségra, se kterou si zrovna hrál, zřetelně jsem slyšela, jak u prohlížení knížky zopakoval haf a mňau, to jsem z něj nedostala nikdy. Možná nás jen trolí. 

Offline Len
Avatar
2220 příspěvků moje polička 02. října 2022 14:13

Kokoska Vidím to v živých barvách, jak by to vypadalo, kdybych synovy posunky začala ignorovat. Sousedí by mě už poslali do horoucích pekel.

Offline MPLee
Avatar
2344 příspěvků moje polička 02. října 2022 14:15

Potrefenáhusa 711990 No jako já jen čumím s otevřenou pusou, co je schopná vyslovit, vymyslet a všimnout si. A nemyslím si, že na tom máme nějakou zásluhu, jen ona má tu touhu opakovat všechno. Takže se musim hodně držet, abyxh nemluvila sprostě. Když na psa zavolala "táhni na místo ", tak jsem začla hodně přemýšlet, kolikrát za den mi ujedou nervy a co nechci aby opakovala. No ale mám teď trochu strach, že budeme hrozně srovnávat to druhé dítě a že má fakt těžkou výchozí pozici. Jinak kamarádka má 3 letou holčičku co nemluvila ještě před měsícem, používala 5 slov a různé druhy hučení. A během 2 měsíců se rozmluvila ve větách. Kamarádka už z toho teda byla taky dost nervózní a nešťastná, na termín na logopedii ještě čekají...

Offline Gatita
Avatar
7165 příspěvků moje polička 02. října 2022 14:17

continuity ja bych teda o vikendu taky nechtela delat ukoly:( Jinak metoda, ke ktere se uchylil tvuj muz, funguje i u nas. Syn je teda jeste malicky, tak mu pomaham,  aby se v tom neplacal, ale na tady ty zaseky to funguje dobre (rict, at si to teda udela jak chce, ale ze to musi ve skole vysvetlit). 

Offline Gatita
Avatar
7165 příspěvků moje polička 02. října 2022 14:27

Len synovi budou zanedlouho tri a taky skoro nemluvi. Rozumi dobre, kdyz mu neco reknu, reaguje spravne, ale sam skoro nemluvi. Hrozne patla, ale opravdu tak, ze mu rozumime jen my. Za posledni mesic se to dost zlepsilo, tak doufam, ze pozitivni vyvoj bude pokracovat. Moc tomu ale doma nedame, deti dost koukaji na televizi na uplne strasne pitomosti a mladsimu cteme porad dokola tri knizky (ema ve skolce, ema a bratricek a ema naopak), no muzem si za to asi sami... knizky si teda dite vybira samo, mame i jine, ale nezajem.