Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Online Garfie
Avatar
23941 příspěvků moje polička 03. října 2022 07:50

brrr Prosím, stěžuj si častěji, mě to úplně zahřeje na duši!

Offline brrr
Avatar
10023 příspěvků moje polička 03. října 2022 07:58

Garfie Opravdu chceš slyšet, jak mladší dítě loni nosilo těžkou aktovku s úplně vsemi učebnicemi, aby si ji nemuselo kazdý den chystat? No, tak letos v ni nosí jen pouzdro a zbytek nechává ve škole. Takže po večerech shánime někoho, kdo nám ofotí stránku v učebnici. Včera se na písemku z vlasivědy učil tak, že jsem mu pustila na Déčku Dějiny udatného národa.

Online Garfie
Avatar
23941 příspěvků moje polička 03. října 2022 08:11

brrr  Děkuju! (tu verzi s aktovou zažívám úplně doslova s mladším, loni nosil všechno, teď nic nebo jen to nejnutnější, taky už nám spolužáci fotili stránky z matiky. )

Offline continuity
Avatar
33725 příspěvků moje polička 03. října 2022 08:16

brrr Garfie blbý je,že sice mají WhatsApp skupinu, aby se mohli domlouvat na blbostech, ale když tam napíše kdokoliv cokoliv o škole, odpovědi se nedočká. Na staré škole jsme měli rodičovskou skupinu, tady u starší dcery není a tato možná nějakou zdědila, ale nechci se už do toho zapojovat! 

Hlavně, když na mě tak jednou týdně dítě řve, že je už dosť velke a máme ji nechat trochu zodpovědnosti. Tak to jí vydrží přesně do úkolů z češtiny.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 03. října 2022 08:21

brrr úplně všechny učebnice, aby nemusela nic chystat, nosila moje ségra už ve druhé třídě. Ona byla taková ta hubená drobná holčička

Offline continuity
Avatar
33725 příspěvků moje polička 03. října 2022 08:25

Moje děti se sedmi sešity do češtiny a pěti do matiky (včera jsem se v tom zrovna probírala), si nošení všech pomucek nemohly vůbec dovolit. No alespoň tohle nás minulo. 

Online Garfie
Avatar
23941 příspěvků moje polička 03. října 2022 10:46

continuity Dcera má dokonce zakázané nosit si učebnice domů, ani se nedivím, jsou to strašné bichle. I tak ty tašky mají strašně těžké. A 2x týdně nosí do školy nástroj (škola má band a každé dítě musí povinně na něco hrát), musí nosit na hudebku a pak na soukromou hodinu (tu naši berou, protože jsou pozadu). Naštěstí dcera má hudebku i hodinu ve stejný den a syn den po sobě a nechává si trombon ( vybral si ho protože jim na něj v ukázkové hodině zahráli znělku Star wars) přes noc ve škole. 

Offline Pinot Noir
Avatar
24498 příspěvků moje polička 03. října 2022 11:08

Garfie trombon

Offline Kan
Avatar
7007 příspěvků moje polička 03. října 2022 11:31

Garfie Na tubu hraje manžela kamarád a je to teda síla.

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 03. října 2022 11:58

Trombon není tuba a dětský trombon bývá plastový. Tedy v Čechách, nevím, jak v Japonsku

Garfie na co hraje dcera? Mně se náhodou myšlenka takového školního bandu líbí mnohem víc než ta stáda zobcových flétniček (které nikdo nedokáže sladit) u nás. 

Online Garfie
Avatar
23941 příspěvků moje polička 03. října 2022 12:58

Mohučanka  žádný plast, tady jedou drsně, koupi musíš předem konzultovat se školou a případně (pokud máš doma) musíš nástroj nechat zkontrolovat u odborníků! My si ho zatím jen pronajali. Dcera hraje na klarinet a souhlasím s tím, že ten školní orchestr je super! Oni jsou na to hrozně pyšní, děcka už trénují na vánoční koncert. Mají jednou týdně klasickou hudebku a jednou týdně band. K tomu tady jsou ještě odpolední hudební kroužky, třeba jazzband! :-) 

Pinot Noir Kan No sousedi jsou určitě šťastní!  Naštěstí jsou tady slyšet lodě z přístavu, zní to dost podobně....

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 03. října 2022 13:31

Garfie

Ti Japonci jsou drsní fakt ve všem. Ale sluší mu to klarinet je bezva, taky jsem se o něj chvíli pokoušela

Offline eless
Avatar
1986 příspěvků moje polička 03. října 2022 13:49

Garfie to je super nastroj! a ked objavi tento insta profil https://www.instagram.com/peetmontzingo/ mladika ako si s hranim robi srandu zo svojej mamy tak ta to caka tiez

Online Garfie
Avatar
23941 příspěvků moje polička 03. října 2022 13:51

Mohučanka Ten právě máme doma, trochu na něj hraje muž. On je naštěstí hudebně založený, takže dětem pomáhá, já bych byla ztracená, v těch dechových nástrojích jsem úplně mimo. 

Jeden spolužák od syna tam hraje na euphonium a to je prý tak velké, že když mu s ním chtěla jeho maminka pomoct do školy (manžel byl na služebce), tak si musela vzít taxi!  Je to taková drobná Indka a prý vůbec neměla šanci. 

Offline Pinot Noir
Avatar
24498 příspěvků moje polička 03. října 2022 13:51

Garfie ale to je pozoun, ne?

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 03. října 2022 13:54

Garfie moje ségra říká, že nejhorší, co si můžeš vybrat, je harfa. Klavír mají jednotlivé koncertní síně svůj, ale harfu si taháš vlastní

Mně by zajímalo, co v tom bandu dělají totální hudební analfabeti jako třeba já? Hrají na ozvučná dřívka?

Online Garfie
Avatar
23941 příspěvků moje polička 03. října 2022 14:15

eless  super profil!

Pinot Noir Jo, je to pozoun, ale anglicky je to trombone. Trombon a pozoun jsou synonyma, právě jsem tím byla ze začátku trochu zmatená. 

Evaeva No těžko říct, něco z tebe vytlučou. :-) Možná triangl?  Je to prostě povinná součást výuky, neuhneš tomu. Oni dokonce skládají mezinárodní hudební zkoušky Trinity College.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 03. října 2022 14:17

Garfie mně je to sympatické, že se rozvíjí ve všech směrech, ale pro ostatní zúčastněné by můj trénink na nástroj byl asi dost utrpení.

Offline moora
Avatar
7542 příspěvků moje polička 03. října 2022 14:30

Garfie ooo tomu to sluší

Offline Kan
Avatar
7007 příspěvků moje polička 03. října 2022 14:45

Garfie Jo, tak kamarád má jiný nástroj. Dítě krásné a sluší mu to.