Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 02. října 2022 15:34

Pinot Noir Ja takhle platim (nebo davam potvrzeni o rodicovske) Lekarskou komoru. Vetsinou posledni den ve 23.50

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33644 příspěvků moje polička 02. října 2022 15:35

711990 účelem diplomové práce je, aby byla napsána - jak říkal vedoucí moji dizertacky, která bohužel nikdy napsána nebyla

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 02. října 2022 15:59

711990 já taky řeším většinu věcí na poslední chvíli, ale když si vzpomenu na některé spolužáky na VŠ...

Offline brrr
Avatar
9996 příspěvků moje polička 02. října 2022 17:40

Oběma klukům jsem četla do aleluja, povídali jsme si, neměli jsme tv,... Mluvit začali pořádně až tak od 2,5 let. Oba se domluvili úplně v pohodě, i když používali ukazování, atd. Stejně oba skončili na logopedii. Staršímu stačilo fakt pár hodin, myslím, že víckrát než šestkrát jsme tam nebyli. Mladšímu je deset, chodí od čtyř (pravda, trochu do toho hodil vidle covid a těhotenstvní paní logopedky), pořád neumí K, G, R, Ř. Jeho štěstí je, že ty hlásky slyší, tak nemá problém se psaním (v mluvě totiž vyslovuje místo K T). Jako pevně doufám, že letos už to fakt dotáhnem do zdárného konce. Cvičení doma je mor, na který velmi často zapomínáme.

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 02. října 2022 17:52

Pinot Noir presne

Telefón platím vždy až po splatnosti, keď už sa vyhrážajú upomienkou, vlastne odkladám uplne všetko a riešim až keď mi horí za zadkom a pri väčšine neriešených vecí tak nejak dúfam, že sa vyriešia samé. Od myšlienky, že sa chcem niekam objednať po naozajstné objednanie ubehne nekonečné množstvo času.

Ešteže u zubára mi dávajú ďalší termín hneď pri poslednej návšteve

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 02. října 2022 17:56

No a k tým deťom idúcim si vlastným tempom...Sesternicina dcéra začala chodiť, keď mala sedem mesiacov. Sesternica začala rozvíjať teóriu, že to preto, že ju dávala od novorodenca niekoľkokrát denne na bruško. Tak som jej tú teóriu musela vyvrátiť, ja som Klaru dávala na brucho každý deň hneď ako sme prišli z pôrodnice a o dva týždne má rok a ešte neurobila ani jeden krok ani popri nábytku 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33644 příspěvků moje polička 02. října 2022 18:01

betsey jako samostatná chůze v 7m?

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 02. října 2022 18:02

betsey to by v sedmi měsících chodily skoro všechny děti, moje určitě. Ale v sedmi měsících se ještě ani neplazily

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 02. října 2022 18:04

Potrefenáhusa hej, mne tiež skoro oči vypadli. Keby to nevidím na vlastné oči, tak jej neverím

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 02. října 2022 18:04

Evaeva no asi tak

Offline continuity
Avatar
33536 příspěvků moje polička 02. října 2022 18:10

betsey už jsem to sem psala, ta brzká chůze není žádná výhra, zejména, pokud dítě přeskočí lezení. U nás obě chodily brzo a obě děti mají nějaké psací dys. 

Offline Len
Avatar
2199 příspěvků moje polička 02. října 2022 18:16

Gatita To s těma banánama je dobrý, já se takhle často přistihnu, že něco vypravím kočce.

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 02. října 2022 18:19

continuity ja jej to fakt nezávidím, ja som rada, že Klara ešte nechodí

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33644 příspěvků moje polička 02. října 2022 19:28

continuity na dys jsem zvědavá, naše dite strávilo na čtyřech 8 měsíců 

Offline Vari
Avatar
1621 příspěvků moje polička 02. října 2022 21:07

Potrefenáhusa hele, mne nase fyzio rekla cim dyl na ctyrech, tim lip! Takze oba se z lezeni do chuze dostali po cca pulroce .

Offline Zuzuli
Avatar
2142 příspěvků moje polička 02. října 2022 21:17

Vari nase mala zacala lezt v breznu a na konci cervence uz chodila. Taky ji to lezeni moc dlouho nevydrzelo

Offline Len
Avatar
2199 příspěvků moje polička 02. října 2022 22:37
Reakce na 711990:

Len ja sem se o logopedii snazila uz po 2.narozeninach, kdy se ze slusne nakrocenyho mluveni uplne zarazil ve vyvoji a nikde ho nechteli vzit, jen mi na jedny do telefonu rekli, at mu koupim knizku a prestanu poustet televiziale ted jsem zkusila jiny pracoviste, na doporuceni kamaradky a tam se nikdo ani nezeptal kolik mu je, rovnou nabidli termin, dokonce brzkej!

​Ta rada je teda na pěst. Ale super s tou doporučenou, snad to brzo vyřešíte.

Online Garfie
Avatar
23878 příspěvků moje polička 03. října 2022 06:18

continuity Já tě tak ráda čtu! Pořád klavíruju do dcery, aby dělala úkoly hned, nic neodkládala a když něčemu nerozumí, hned se ptala. Učitelé jsou tu skvělí, děti ví dopředu termíny zkoušek, úkolů i písemek. Taky jsem vyhlásila, že moje eventuální pomoc je přístupná jen do osmi večer.

No a co myslíš? V půl desáté večer tady pomáhám vyrábět nějaké grafy o obezitě (=úkol dva týdny starý a mnou minimálně 3x připomenutý), protože dítě má druhý den prezentaci, kterou navíc mohlo už před týdnem poslat učiteli ke kontrole a konzultaci. Případně v devět večer vymýšlím, čím by asi tak zhroucené plačící dítě mohlo aktivně přispět ke globální solidaritě a právům ostatních.

Offline eless
Avatar
1986 příspěvků moje polička 03. října 2022 07:14

betsey fakt to nie je vyhra mat takto skoro chodiace dieta a urcite to nie je pricinenim nejakeho otacania na brucho. mne syn zacal chodit okolo nabytku ked mal 6.5 mesiaca a aby som zabranila preskoceniu stvornozkovacej fazy tak som chudakovi podavala vsetok nabytok po obvode miestnosti a do stredu hracky. bez opory kvoli tomu zacal chodit az ked mal 9-10 mesiacov. v zime. ziadna vyhra. nie len ze nemal rozum este dlho pobrat kam nemoze ist a co mu ublizi ale ani topanky takej velkosti sa nevyrabali. na prechadzku po vonku si chudak pockal par mesiacov do jari a aj to s velkymi topankami lebo najmensie cislo co som zohnala bola 18ka. a keby mi moja mama neukazala fotku z detstva kde tiez ako 7-8 mesacna chodim tak jej neuverim :D

Offline brrr
Avatar
9996 příspěvků moje polička 03. října 2022 07:46

Garfie continuity U nás je to s úkoly to samé, akorát v bledě modrém.