Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 17. srpna 2022 18:37

Tak som objednala Alici papuče do škôlky a jesenné topánky a odfúkla si, že mám zase na niekoľko mesiacov pokoj. A potom som si spomenula, že mám aj mladšiu :)

Offline slniecko admin
Avatar
17589 příspěvků moje polička 17. srpna 2022 18:40

continuity podla mna to, co jej pride najschodnejsie. Ako funguje vsetko, ale pre nu je to velka zmena, zacala by som rozhodne niecim, co jej osobne pride najkomfortnejsie. Dcera napriklad len vlozky, vsetko ostatne jej pride ekl.

Ozaj, tie nohavicky...pride mi, ze schnu nekonecne dlho...dat do susicky by znicilo tu savu funkciu?

A ked sme pri tej teme...ani neviem, ci to davat sem, alebo do nejakeho ineho vlakna...

Konecne som dceru presvedcila na gynekologicku preventivku, a to uz ma 19. Prisla som si ako uplne neschopna matka, ze som to nezvladla (a to som uz zvladla uz urologa so 14rocnym pubisom!).

No a ako som zhanala referencie cez kamosky s dievcatami v podobnom veku, tak kazda na mna pozera ako na blazna, ze ci ma nejaky problem, alebo na co ju tam tahat, ze oni svoje dcery nebrali.

Tak som teraz zmatena...naozaj sa uz upustilo od gyn. preventivok v a po puberte?

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 17. srpna 2022 18:42

Malenge já bych přidala i obyčejnou ruční odsávačku, jako první pomoc jsem jí párkrát v noci použila.

A k tomu paralenu, ona je to mini tabletka, myslím, že tu první dokonce rozkousal, než jsem začala s drcením.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 17. srpna 2022 18:43

betsey ale ta ještě nechodí, ne?

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 17. srpna 2022 18:44

slniecko já myslím, že by se mělo chodit po 15. roku. Já sama jsem byla v 17., před začátkem sexuálního života. 

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 17. srpna 2022 18:45

Evaeva ešte nie, ale už stojí a chce stáť všade, aj vonku, v kočári nevydrží, takže zatiaľ ju vonku posadím k lavičke, ona sa o ňu postaví a spokojne tam stojí :) Takže keď sa trochu ochladí, aspoň nejaké capačky alebo čo bude treba 

Offline Karja
Avatar
35868 příspěvků moje polička 17. srpna 2022 18:46

slniecko Určitě by se mělo chodit, ale jsou tu i doktorky:-D Tak ty budou vedet

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 17. srpna 2022 18:47

continuity ještě k těm tampónům, mně napadlo, koupila bych je, i když nechce. Já sama jsem prostě jednou dostala ten nápad je vyzkoušet, kdyby nebyly doma, nevím, jestli bych mamce říkala, ať koupí. A to máme hezký vztah a sama mi je před tím nabízela.

No už je to fakt velká holka

Offline Karja
Avatar
35868 příspěvků moje polička 17. srpna 2022 18:48

continuity Já čtu na půl oka. Ale menstruační kalhotky má i Lidl, asi to nebude žádná kvalita, ale třeba by to někdo do foroty nebo na slabou menses bral. Stojí do 400Kc

Offline 711990
Avatar
17138 příspěvků moje polička 17. srpna 2022 18:48

slniecko ja teda chodila na prevence od 15....

jinak menstruuju od 6.tridy a bylo to od zacatku peklo, mama me navic strasne osklive odrazovala od tamponu....no asi bych predestrela varianty a pokusila se povzbudit, aby vyzkousela, co je ji sympaticky....ty kalhotky bych tenkrat fakt brala! 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 17. srpna 2022 18:57

betsey no to jo, ale to snad nebude tak brzy. Já chci ještě léto. (Teda ne tak moc velké jako dneska )

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 17. srpna 2022 18:58

711990 že jo! Kalhotky bych jako mladá holka fakt ocenila.

Offline Zuzuli
Avatar
2156 příspěvků moje polička 17. srpna 2022 19:06

GChK gratuluju

Kolega mi vyprávěl o kamarádce, která před porodem vůbec nic nekoupila. Že neví, kdo se jí narodí, a zařídí se až pak. Což mi teď přijde jako nejlepší přístup

Za sebe doporučím akorát dobrou autosedačku. Jinak třeba u nás byly kočár a postýlka naprosto vyhozené peníze, do teď se to dítě nejraději nosí a spí s námi. Do v těhotenství nakoupeného oblečení velikosti 62 ("56 ber jen pár kousků, novorozenci strašně rychle rostou") dcerka dorostla až v půl roce, kdy už overaly s tapkama naprosto nevyhovovaly a stejně jsme kupovali nové body a legínky. Šestinedělí jsme točili dokola tři overálky velikosti 50, které se nám podařilo za lockdownu koupit v tescu. Naštěstí jsem neměla blicí dítě. Velké pleny/zavinovačky jsem nepoužité darovala kamarádce, protože jsme pro ně nenašli pořádné využití... No prostě u nás ty seznamy z emimina totálně selhaly

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33724 příspěvků moje polička 17. srpna 2022 19:11

Zuzuli ja do těch velkejch plen utiram dite po koupání ještě dneska, i je používám jako lehkou deku na přikrytí, myslím, zes psala, ze mas tetrapleny ještě po vás, no ale kdo nemá, musí něco poridit 

vubec jsem rada, ze jsem se ani obyc latkovych plen nezbavila, utiram s nima drobný nehody a tak, denně třeba 3 i víc vytahnu, savej hadr aby pohledal a používám je 1000x víc než s malým miminem (taky neblila)

Offline GChK
Avatar
287 příspěvků moje polička 17. srpna 2022 19:16

Děkuji Malenge Potrefenáhusa Zuzuli i ostatním. Všechny rady žádám a uvítám a přesně si říkám, že žiju v Praze v roce 2022, takže i to, co nechci, seženu (těším se až v lednu se budu sama sobě smát ).

Offline Zuzuli
Avatar
2156 příspěvků moje polička 17. srpna 2022 19:18

Potrefenáhusa myslím, že hlavní problém je to, že nemám šušicku. Takže nepoužívám na drobné nehody něco, co mi zabere celý sušák a nebo půlku balkonu a nemám to většinu roku možnost pořádně usušit. U nás na tohle od začátku letí papírové utěrky. Po koupání utíráme malou do klasického froté ručníku. Látkové pleny jsem už dávno odvezla zpět k našim. Měla jsem teda koupených 15 kusů Starých časů, vedle těch starých po nás, ale jak malá nikdy neblinkala, tak jsme použili jen pár kousků do kočárku. V šestinedělí, pak už se nepoužíval ani ten kočár ještě teda nějaké k doktorce jako podložku.

Offline 711990
Avatar
17138 příspěvků moje polička 17. srpna 2022 19:18

GChKgratuluju a fakt skoro nic nepotrebujes. Mozna ma nekdo ulozenej muj legendarni seznam, ale prakticky - autosedacka, kocar a tri pyzama vel. 56 a zbytek nakoupis online z porodnice

Offline Zuzuli
Avatar
2156 příspěvků moje polička 17. srpna 2022 19:25

GChK seženeš. A hodně věcí je fajn si jen půjčit. Jak píšu, moc věcí ze seznamu před porodem jsme nakonec nepoužili. Mezi vypis našich failů můžu přidat ještě péřovou zavinovačku. Manželův péřový polštář funkci plnil mnohem lépe. Naopak jsem plno jiných věcí nakoupila online v porodnici a ty jsme pak využívali výrazně víc.

Takže každému opravdu doporučuju jen tu autosedačku, s isofix základnou. Není nic lepšího, než neřešit pásy a sedačku pokaždé jen nacvaknout do auta. Spíš než věci bych doporučila si před porodem domluvit někoho na úklid bytu a pokud chceš kojit, tak včas sehnat laktační poradkyni. Jo a zajistit donášku jídla

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 17. srpna 2022 19:37

slniecko

Já děcka beru,  nemusí ani proběhnout vyšetření,  jen se seznámí s prostředím,  se sestrou,  doktorem,  ví,  kam příště třeba půjdou samy.

continuity

Ještě k tomu plavání,  asi bych pořídila i ty tampony, mini velikost,  třeba s aplikátorem (ten teda u nás nee),  stačí,  že to bude k dispozici,  kdyby to chtěla zkusit. Úplně naaahodou. 

Jo a rozumím,  že mrzí to utajovani,  taky jsem si vždycky myslela,  že mluvíme v rodině o všem. A ono ne.  Tlapkam.

Offline Mrakoplas
Avatar
8811 příspěvků moje polička 17. srpna 2022 19:40

Snad tu za to nebudem ukamenovana ale ja by som este poradila nejake UM a flasku. Pre istotu pre klud duše. Ale ja mam taku skusenost z prveho dietata kedy mi po par tyzdnoch nevyspatia a zufalstva nahle vecer odislo mlieko. Mudra mama zavelila sambovi utekat do tesca kupit mlieko (uz mi doslo aj odsate) ten to ltt stihol pred zaverecnou, inak by mi do rana hladom plakalo dieta. TMaly dostal UM, ja som sa ukludnila, ze hladom nezomrie a za par hodin sa to zrovnalo. Keby som do rana stresovala, tak mi mlieko duplom nenabehne. Pri druhom som ho kupila este pred porodom ako psychicku barlicku a nastastie zbytocne. Teda dufam, ze tym nikoho nevystrasim, ja som proste psychicky slaby kus a k tomu som vyfasla "podvyzivene" dieta.