Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 21. června 2022 10:11

Pinot Noir mladší celou dobu ráno před školkou do školky nechce. Teď už má prázdniny a každé ráno se ptá, jestli půjde do školky

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 21. června 2022 10:11

Pinot Noir mladší celou dobu ráno před školkou do školky nechce. Teď už má prázdniny a každé ráno se ptá, jestli půjde do školky

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 21. června 2022 10:26

Pinot Noir

Dcera, kterou v běžný den tahám z postele s křikem o půl osmé, mě dnes před sedmou přišla vzbudit, že už určitě nemá žádnou nudli mají ve školce besídku, přijde o ní, bohužel.

A zatímco manžel se po špatném víkendu uzdravuje, mě začalo v noci škrabat v krku

Offline letfenixa
Avatar
7952 příspěvků moje polička 21. června 2022 11:15

MPLee mne sa zdá, že ma 70+180×200

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 21. června 2022 12:08

Co říká CML na doporučení dávat (plně kojenému) miminku, které roste víc do délky než do šířky, ve třech měsících šťavičku z jablíčka a mrkvičky, od čtyř měsíců ovocné pyré a od 4,5 kousky ovoce? To je nějaký nový trend v přikrmech? Pred pěti lety se ve stejné situaci dával nutrilon...

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 21. června 2022 12:08

A to nemluvím o tom, že z mrkvičky jsem nikdy žádnou šťávu nevydobyla.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 21. června 2022 12:11

Mohučanka plně kojené děti se snad ještě pořád kojí do šesti měsíců, dle WHO i obecných doporučení. Tohle se dělalo, když jsem byla mimino já.

Edit: jestli máš pocit, že potřebuje přikrmit, tak UM

Offline žluťásek
Avatar
7609 příspěvků moje polička 21. června 2022 12:24

Mohučanka já bych teda řekla víc kojit kdyztak, ale že roste víc do délky snad není na škodu, když nehubne, ne. Ježkovy zraky to je věda. Miminu bych žádný šťávičky nedávala a jestli kojení funguje, tak ani pro nutrilon fakt nevidím důvod. 

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 21. června 2022 12:25

Evaeva já mám pocit, že mimino je v cajku, tloustne stejným pomalým tempem jako starší dcera nebo já v jejich věku. Legrační je, že k tomu ústnímu doporučení jsem dostala brožurku o stravě, kde se píše, že do ukončeného 4. měsíce se nemlecné příkrmy nezavádí a pak se případně začíná zeleninou

Už máme za sebou i odběr krve kvůli železu, tak snad bude paní doktorka klidnější. 

Offline žluťásek
Avatar
7609 příspěvků moje polička 21. června 2022 12:27

A sraz můžeme tento týden v pátek nebo příští týden odpoledne kdykoliv kromě středy, v pátek i dopoledne.

Místo bych vybrala podle počasí, ve vedru ideálně někde s vodou nebo v lese 

Offline dzizisketa
Avatar
7440 příspěvků moje polička 21. června 2022 12:29

Mohučanka 

Takhle malé miminko z toho pidimnožství příkrmů, co do nich člověk dostane, nic nepřibere. Pouze z mléka, ať MM nebo UM. Jo, a jestli se příkrmy začínají zeleninou, ovocem, masem nebo obilovinami je záležitost čistě kulturní, vědecky podložené správné pořadí není.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 21. června 2022 12:30

Mohučanka počkala bych na tu krev a jinak pokračovala v kojení. Málo mléka by si asi dcera ve třech měsících nenechala líbit, takže jestli je spokojená, tak je holt takový typ.

Offline dzizisketa
Avatar
7440 příspěvků moje polička 21. června 2022 12:31

Anema 

Jj, jdeme na ten dětský den. Ať je horko jak chce, Rostíkovi to slibuju už měsíc. A v sobotu jde s dědou jezdit autobusem.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 21. června 2022 12:31

žluťásek pátek dopoledne (i příští) je za nás v cajku. V sobotu jedou kluci k babičce a my na dovolenou, tak se nechci vracet domů v pátek pozdě večer.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 21. června 2022 12:32

dzizisketa váš děda řídí autobus? A můžeme ho adoptovat?

Offline dzizisketa
Avatar
7440 příspěvků moje polička 21. června 2022 12:36

Mohučanka 

Ale teď jsem si vzpomněla, že v nějaké té knize péče o dítě z osmdesátek, co mají doma naši, se miminkům v tomhle věku doporučovala na žízeň v létě malinová šťáva. To bylo na každé druhé stránce, furt malinová šťáva. Ale nevím, jestli tím bylo myšleno opravdu to, co člověk z těch malin vymačká, nebo malinový sirup. No každopádně dřív to asi opravdu někdo aplikoval.

Offline MPLee
Avatar
2341 příspěvků moje polička 21. června 2022 12:48

Mohučanka já měla dítě podměrečné i do délky, v podstaě mezi 2 a 6 měsícem skoro nevyrostla. Plně jsem kojila do 6 měsíců, pak teda podlehla kaším na noc.. zpětně bych je ani nedávala, atejně nepřibrala. Pak jsem dostala od doktorky geniální radu - ať jí jogurt zahušťuju jíškou  No, přibírat začala až po roce, když doslova sežere klidně steak, půl uzené makrely a podobně. Železo se dá kdyžtak doplňovat kapkama, stejně by takový prcek nic moc nesnědl a jako z mrkve ho nezíská. Ta potřeba narvat do dcery hlavně hromadu cukru už mě pak vytáčela - co má jako tělo tvořit z nadbytku cukru? A to nejsem proti cukru, teď jí klidně sladké dám, když pořád běhá...  

Edit: 

narodila se 3300g a 49cm, ve 3 měsících měla 5kg a 60cm a v půl roce 5400g a 61,5cm  

Offline dzizisketa
Avatar
7440 příspěvků moje polička 21. června 2022 13:05

Evaeva

Právě, že teď už jen výjimečně. A nedáme, jeho pět vnoučat ho plně vytěžuje

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33680 příspěvků moje polička 21. června 2022 13:21
Reakce na MPLee:

Edit: 

narodila se 3300g a 49cm, ve 3 měsících měla 5kg a 60cm a v půl roce 5400g a 61,5cm  

​hustý, naše se narodila 48/3500, ve 3 měsících měla 6 kilo a v půl roce 8 a půl, s prikrmama jsme začínali po ukoncenym 6 mesici a myslím, ze tu největší zasobu sadla měla z toho mlika 

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 21. června 2022 13:26

MPLee Potrefenáhusa

Dcera se narodila 3000/49, teď ve třech měsících má 4270/61. Ale má dlouhé končetiny, kalhoty už nosí 62/68. Starší dceru jsem prikrmovala UM od 3 měsíců, ale ani tak nepřibrala. Myslela jsem, že mi dnes doktorka navrhne přikrmovat UM, ale navrhla ty šťávičky...

Evaeva

Nedostatek mlíka si tedy určitě líbit nenechá