Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Online 999
Avatar
17544 příspěvků moje polička 22. května 2022 20:29

Karja Jedna z mých alergiích je právě křízená - pyly a rajčata. Takže to může být ono.

Offline Karja
Avatar
35786 příspěvků moje polička 22. května 2022 21:14

999 Jj, nebo já si myslím, že má třeba citlivost na víc alergenů ale musí být ten alergen ve vyšší mire, proto ta různá osypani bez nějaké jasné spojitosti. No uvidíme, ono to není naštěstí moc často, ale objednám ji, kdyby se to nějak zintenzivnilo než přijdeme na řadu. 

Offline Garfie
Avatar
23891 příspěvků moje polička 23. května 2022 05:09

999 S tím receptem si fakt vůbec nelam hlavu, 711990 má pravdu. Japonci na závěr večírku všechno shrnou na hromadu, osmahnou a taky je to okonomiyaki. :-) Já dělávám podle tohohle receptu  a tam žádný kořen není. Ony se i ty verze liší kraj od kraje, je to takový japonský bramborový salát, každý přísahá na ten svůj.  Společné je vajíčko, zelí a dashi (ale zrovna to jsem minule vynechávala, protože děti nejí ryby). 

Karja Víš co, já ty nudle taky vařila a pak smažila a je to hrozná pruda, ale Japonci to tak vůbec nedělají, normálně osmahnou trochu zeleniny, pak přihodí ty yakisoba nudle, ony jsou jakoby čerstvý, podobně jak třeba čerstvý těstoviny a lehce podlijí vodou, ale ani tak, aby byly ponořený, v podstatě to jen tak prohřejí, pak zasypou kořením a je to. Otázka asi tří až pěti minut. 

Offline Garfie
Avatar
23891 příspěvků moje polička 23. května 2022 05:14

rasaNori V takovém případě bych asi "usnula" s holkama nahoře. Ono to pak často ráno vypadá jinak. Je mi tě líto, malé děti, do toho nějaká rekonstrukce, je to smrtící kombinace. Já si myslím, že my jsme třeba fakt dost pohodovej pár, oba docela flegmatici, jsme spolu rádi, hodně si povídáme....ale v tomhle období jsme měli krizi taky. 

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 23. května 2022 08:32

rasaNori taky si myslím, že není povinný být (pořád) spolu, já si kolikrát po uspání pustím v obýváku nějakou kovbojku, jak se tuhle manžel vyjádřil, nějakou tu americkou kriminálku, Profesionály...(a zjistila jsem, že na čt3 dávají Dempsey a Makepeacová ). Třeba u toho skládám prádlo nebo nedělám nic, zatímco manžel je v ložnici a sjíždí si videa nebo podcasty...každej má čas pro sebe a všichni jsou spokojeni.

Takže bych asi taky projednou zůstala nahoře. 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 23. května 2022 08:37

Mohučanka my jsme takhle sami spolu v obýváku. Muž třeba pracuje nebo se dívá na něco svého, já jsem tady;) Ale když mám s ním nějaký problém, tak mi nepomáhá být sama, naopak.

Offline Aranel
Avatar
4494 příspěvků moje polička 23. května 2022 11:48

rasaNori já jenom drž se.

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 23. května 2022 11:58

Evaeva aha, mně právě jo. 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 23. května 2022 12:02

Mohučanka já si pak přehrávám, co bych očekávala, že řekne, což on samozřejmě neudělá a akorát se v tom babrám. Během hádky to pomáhá být chvíli sama, ale lepší je to nakonec nějak uzavřít. Ještě když muž má spíš sklony mlčet.

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 23. května 2022 12:41

Evaeva aha, to já si přehrávám akorát tak to o2tv s tím, že "ráno bude líp". U nás dost platí to Ráno moudřejší večera. 

Online continuity
Avatar
33570 příspěvků moje polička 23. května 2022 12:44
Reakce na Mohučanka:

Evaeva aha, to já si přehrávám akorát tak to o2tv s tím, že "ráno bude líp". U nás dost platí to Ráno moudřejší večera. 

A dobře děláš. 

Offline Karja
Avatar
35786 příspěvků moje polička 23. května 2022 12:48

Mohučanka Ano tohle bych taky chtěla umět! Já jedu přímou konfrontaci, bohužel. Včera jsem rozkopala koš na prádlo, ale už byl takovej nacnutej, takže stačil jeden dobře mířený kop a můžu jet do domácích potřeb. 

Online continuity
Avatar
33570 příspěvků moje polička 23. května 2022 12:57

Karja u nás je to stejné, jak u Mohučanka . Každá konfrontace situaci jenom komplikuje. Já vím, že on brzo vyšumí, ani většinou není potřeba čekat do rána, moc si z toho nedělám. 

Zas jsem měla kdysi vztah, když už tady tak hezky vzpomínáme, kde si chlap myslel, že pokud alespoň občas domácností neletí talíř, tak že mi na něm nezáleží. To bylo fakt smutné, takové nepochopení.

Offline Karja
Avatar
35786 příspěvků moje polička 23. května 2022 13:02

continuity Tak to měl potkat mě, já bych se snažila i vic! Tak to u nás je lepší si to vyříkat, je to hned hotový a je klid pak;-)

Offline Lilly_Ku
Avatar
4127 příspěvků moje polička 23. května 2022 13:07

Karja nam se ted v posledni dobe dost osvedcilo kdyz zacnou kypet emoce se jit kazdej zvlast na chvili uklidnit (treba se jit projit) a pak to doresit v klidu.

Offline Karja
Avatar
35786 příspěvků moje polička 23. května 2022 13:32

Lilly_Ku Jeee, no tak to bych taky ráda, ale většinou nemůžu svévolně opouštět dům!:-D. A protože nemůžu já, tak i sambovi jsem to zakázala (teda jako pochopil to sam samozřejmě, navazují na vztahové vlákno), že prasknout dverma a jentak někam jít jen aby vypadnul nelze. Ale my se nějak zvlášť nehadame doma asi, jen já jsem většinou nasrana z rozličných důvodu, ale na různé osoby/věci/poměry. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46045 příspěvků moje polička 23. května 2022 13:33

Lilly_Ku to je uplne super, i kdyz myslim ze jakykoliv zpusob je dobry, pokud maji obe strany motivaci spor resit. Evaeva to mlceni je ubijejici a nechat to vysumet mne osobne moc nevyhovuje, mela jsem vzdy potrebu nejak si "odsouhlasit", ze i kdyz se aktualne na necem neshodnem, tak se furt mame radi.. no musim na tom pracovat pac to je nejaky ten problemek sousedici s tim co resi i @betsey

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 23. května 2022 13:54

viktorka_od splavu mám to jako ty. Ono to u nás totiž nevyšumí, akorát se to někde zapouzdří, protože ráno už se k tomu nevrátíme. Samozřejmě pokud nejde o nějakou blbost. Lilly_Ku tohle je ideální, ale takhle daleko bohužel nejsme. My se teda podle mě moc konstruktivně hádat neumíme, sice to nakonec nějak vyřešíme, ale před tím je spousta obviňování, vytahování bůhví čeho a podobných faulů. Naštěstí se hádáme fakt výjimečně.

Offline Lilly_Ku
Avatar
4127 příspěvků moje polička 23. května 2022 14:11

Evaeva my se na tomhle reseni domluvili nebo teda presnejsi je, ze je vysledkem nejake nekolikamesicni snahy o jiny pristup. protoze nam obema pripadalo, ze se prave neumime konstruktivne hadat, nase hadky obcas dopadaly prave jak popisujes, ja mu vycetla kde co deset let zpatky, kdyz jsem se nastvala, a on zas blokoval. i kdyz se taky hadame spis zridka. impuls k tomu zkusit to jinak dal partner, tak jsme to zacali pozorovat a rozebirat a hledat, kde je problem.

myslim ze kdyz obe strany opravdu chteji tak se toho da zmenit fakt dost. lidi se muzou ve vztahu vzajemne stahovat, ale i naopak spolecne rust a zrat

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 23. května 2022 14:16

Lilly_Ku souhlasím a je super, že to dovedete.