Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline continuity
Avatar
33744 příspěvků moje polička 23. května 2022 20:27

MPLee do rána to asi vydrží. Zkusila bych nachytat moc do nějaké čisté nádoby. 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 23. května 2022 20:27

MPLee já nemám zkušenost se zánětem u malých dětí, ale řekla bych, že když nemá teplotu ani se nějak nesvíjí bolestí, tak to na pohotovost není. 

Offline Candance
Avatar
5351 příspěvků moje polička 23. května 2022 20:56

MPLee zkus chytit nejak moc. Susene brusinky nebo nejaky brusinkovy sirup? U nas zabira okamzite

Offline mnum
Avatar
2139 příspěvků moje polička 23. května 2022 20:56

MPLee na pohotovost bych nesla a rano k prakticke dr. rovnou s moci, at tam strci aspon papirek. Stejne pak ale na odber do laborky budou potrebovat chytit idealne tzv. stredni proud moci do sterilni zkumavky. Nemuze ji vadit (svedit, palit) ta opruzenina v uzavrene plence, ze se snazi si ji sundat? 

Offline Ignis
Avatar
1332 příspěvků moje polička 23. května 2022 21:06
Reakce na Mrakoplas:

Raz, slovom raz! som oprala starsiemu siltovku z hm. Stala sa z nej jarmulka so siltom

​Vim, že to naštve, ale

Offline Karja
Avatar
35889 příspěvků moje polička 23. května 2022 21:07

MPLee Nemůže ji štvát ta plina a doma čůrá méně a častěji protože ji to bez té plinky častěji se připomene nebo více baví? Zanet mocovych cest mívala ségry holčička a měla teploty víceméně hned ještě než přišly na nějakou odchylku ohledně čůrání. V roce a půl mi odplenkovali na cas velkoumalou prarodiče a taky tu plinu už nechtěla nosit, vztekala se.  Na pohotovost bych nešla, vlastně tam nemáš ani co říct, dítě nechce plinu a častěji čůrá....uvidíte zítra s mocí u praktické, snad z toho nic nebude. Ségry holčička byla i v nemocnici, tak ségra hrozně řešila z čeho to má a ti lékaři říkali, že z nastydnuti to zas tak moc nebývá, že je to nějakými bakteriemi nebo co...právě taky řešila chození bosky, nezakasani...no místo oblékání jim doporučili hlavně pořádnou hygienu. Držím palce ať to nic není, jen svéhlavost! Edit: Jo čtu ještě jednou a píšeš, že doma taky problém s močením! No snad se z toho nic nevyklube! Držím zítra palce! 

Offline Pinot Noir
Avatar
24509 příspěvků moje polička 23. května 2022 21:09

MPLee mně připadá, že se jí jen líbí být bez plenky

Offline MPLee
Avatar
2344 příspěvků moje polička 23. května 2022 21:19

Děkuju všem. continuity mnum s močí počítám, zkumavky i mám, střední proud ale asi nedám  Teoreticky teda někde ve sklepě mám i papírky, ale než se k nim prohrabu, tak to znamená přerovnat celý sklep, budu u doktorky za cvoka a doma s tím stejně nic neudělám... Takže to nechám na ní. 

Candance to bohužel nemáme. Já v životě problém neměla, takže na tgoto vybavená nejsem. 

Karja Pinot Noir mnum Jenže ona má problém i bez plenky a pláče při/ bezprostředně po močení. Že by jí bavilo čurat po bytě si nemyslím, ona si to podle mě ještě vůbec neuvědomuje. Často se lekne, že močí a nebo se snaží před tím utéct, vůbec to ještě neumí ovládat. Ale tak má 16m, tak to zatím neřeším. To jsme si prvně mysleli taky, že jí jenpo víkendu volnosti vadí ta plena. Jenže vyváděla fakt divně a pak se to opakovalo i doma bez pleny. 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 23. května 2022 21:25

MPLee jestli pláče při močení, tak to asi fakt bude ono. Ještě je taková babská rada dát do vody špetku jedlé sody, mění ph moči na nepříznivé pro ty bakterie.

Offline Mrakoplas
Avatar
8820 příspěvků moje polička 23. května 2022 21:34

Ignis no ma ju do polky hlavy, asociacia uplne jasna :)

Offline Candance
Avatar
5351 příspěvků moje polička 23. května 2022 21:38

MPLeejeste me napadlo. Davaj ji hodne pit. Ono se to trochu "vyplavi". Cim min cura, tim je to horsi.

Offline dzizisketa
Avatar
7468 příspěvků moje polička 23. května 2022 21:54

Když jsem Rosťovi dnes pomáhala na velké prolézačce, vysypal na mě ze sandálů dávku písku, většinu přímo do výstřihu, něco skončilo i ve vlasech a v uchu. Jsem si pak před kojením (pořád venku) musela prso oprášit.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 23. května 2022 22:22

dzizisketa z mých dětí se taky písek sype pořád

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 23. května 2022 22:27

MPLee U zanetu dolnich cest mocovych teplota prave nebyva, na to bych vubec nespolehala. Resp. byt muze ale i bez teploty muze mit zanet.  Hodne pit, pomahaji brusinky a k doktorce radsi zajdi. I kdyby to byl zanet mocaku, tak ATB byvaji jen na tri dny a uz po prvnim dnu je velka uleva. Je to strasne neprijemne, asi vsechny to zname ze...

Offline žluťásek
Avatar
7627 příspěvků moje polička 23. května 2022 22:48

MPLee ježkovy zraky, to je hrůza, nemůžete mít chvíli klid. Kdyztak v DM mají stoprocentní brusinkovou šťávu, to by jí mohlo i chutnat. Ve skleněné lahvičce, menší, tak tři deci cca. 

Offline Pinot Noir
Avatar
24509 příspěvků moje polička 23. května 2022 23:27

Viktor má od včerejška zase rýmu, průjem, horečku. Začínám čtvrtý týden v nové práci a Viki je třetí z nich nemocný.

Offline Mrakoplas
Avatar
8820 příspěvků moje polička 23. května 2022 23:31

Prosim  vas ako su na tom detske tricka z nextu? Kvalita/Sirka/velkost, brat radsej vacsie ci mensie cislo?

Offline Mrakoplas
Avatar
8820 příspěvků moje polička 23. května 2022 23:55

Pinot Noir ajaj, tomu nie je konca . Akurat nedavno som sa bavila s mamou pediatrou na dochodku ci sme aj my byvali takto chori a vravela, ze tieto jarne/letne crevne virozy nebyvali (aspon nie v takom rozsahu), po zime bol s chorobami vacsinou pokoj. Mne stal starsi v piatok nad misou, nakoniec to rozdychal, v skolke sa dnes jedno dievca povracalo, minuly tyzden na kruzku nejaky chlapec...zajtra maju fotenie a potom ostava doma, lebo takto sa s dovolenkou mozeme rozlucit. 

Offline Pinot Noir
Avatar
24509 příspěvků moje polička 24. května 2022 00:09

Mrakoplas no asi je to jediná možnost, nechat doma. Nás brzo čekají ty dlouho očekávané a po čertech zařizované endokrinologie, 2x psychologie, neurologie, a já se hrozím toho, že bude zase nemocný. . Ale já ho nemůžu nechat preventivně měsíc doma. Jsem ve zkušební době, doprčic.

Dnes jsem seděla u počítače od sedmi do pěti, teda seděla, neustále odbíhala podat jídlo, pití, hračky, pohrát si, přepnout pohádku, podat Nurofen, přikrýt dekou... Na domácnost jsem nesáhla, věci po víkendovém cestování nevybalené, ani nákup jsem nestihla naklikat, kdyby mi máma nedala hrnec guláše, nemáme, co jíst, a výsledek jsou čtyři odpracované hodiny! Nemůžu ale klientovi nafakturovat víc, nemůže za to, že z hodiny tři čtvrtiny věnuju nemocnému dítěti. 

Achjo. Řešení to nemá, jen jsem to potřebovala na někoho vychrlit.

Offline Mrakoplas
Avatar
8820 příspěvků moje polička 24. května 2022 00:16

Pinot Noir ach jo, tohoto sa hrozim uz dopredu. Muz nema moznost ti pomoct (ho alebo ocr) aspon na par dni? 

Moja mama sa dušuje ako bude chore deti strazit, ale jaksi zabuda, ze kazdu virozu co od nich chyti preziva stonasobne horsie, ta imunita uz predsalen nie je jak za mladi. Takze to bude na mne a sambovi (ten ma aspon moznost ho)