Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline viktorka_od splavu
Avatar
46116 příspěvků moje polička 08. srpna 2018 17:37

DrowRanger ty dvě-tři hodinky sice můžeš jako mezeru mezi dvěma kojeními počítat, ale ne uplně s tím, že dítě se nakojí včas před tím, než začne kino.. obzvlášť když se budeš někam vypravovat, tak se rozhodne že a)jíst nechce a rozeřve se hlady až těsně po tvém odchodu b)že chce jíst ještě a ještě a ještě.. a už je po filmu:-)) (nechci tě strašit, to vůbec, ale prostě nepočítej že se to dá naplánovat, a že ten čas je daný a je to nějaké volno, velmi často to nevyjde..  to krmení odstříkaným nebo umělým je prostě dobré mít v záloze - pokud to dítě nebude odmítat)

Offline eless
Avatar
1986 příspěvků moje polička 08. srpna 2018 18:53

DrowRanger flasky mame z dm od babylove. pouzivam ich doteraz akurat cumle som vymenila za take s vacsim prietokom. a rovno flase s vacsim objemom pretoze tie male by mu uz teraz nestacili. najlepsie je mat jeden druh na ktory pasuje viac cumlov s roznymi prietokmi. ja mam bohuzial 2 druhy babylove a na jeden z nich (taky uzsi) sa nerobi cumel na hustejsie hmoty/kase a ani taky proti vylievaniu. tie som naopak nasla u tych sirsich. napriklad kasu mi z flase pit nechcel ale rozmixovany banan s malinami uz ano. a ten protivylievaci pouzivam doteraz na riedeny dzus s vodou. cumle mali tak malu dierku a musel sa namahat ako pri kojeni takze sa vedel nakrmit aj aj. u mojich rodicov ma flasku neviem akej znacky ale cumel je akoby v tvare bradavky a z toho moc nadseny nebol   ale naucil sa

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 08. srpna 2018 18:53

Karja no toto je presne môj svet momentálne. Málo mlieka a dokrmujem umelým. Len kojim a kojim niekoľko hodín v podstate nepretržite a potom aj tak dokrmujem fľaškou. Dnes som kúpila senovku grécku a Benedikt lekársky, tak si veľmi držím palce že to zaberie

Offline letfenixa
Avatar
8044 příspěvků moje polička 08. srpna 2018 19:05

Dakujem za rady ohladom zubnej pasty

Tie priserne videa s farbami pozera syn tiez, ale len u babky, doma na pocitaci ich nemame :-) Na mobile si pusta svoje fotky a videa a vsetko ostatne je zamknute odvtedy, co trikrat zavolal riaditelke. Tablet som schovala, ked mal horucku a chcela som ho udrzat v klude, za jeden den sa stal zavislakom na Mackovi Uskovi.

Ja som pomerne skoro odchadzala od syna, po poporodnej preeklampsii som musela chodit na interne, a ked mal dva mesiace, zacala som riesit trpnuce necitlive prsty, tj rehabilitacia, nakoniec to bol nasledok pichania magnesia v porodnici.

Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 08. srpna 2018 19:10

DrowRanger Svagrova ma ohrivac i sterilizator od Aventu a je s tim spokojena, na um je mlady od tri tydnu.

Offline slniecko admin
Avatar
17610 příspěvků moje polička 08. srpna 2018 19:43
Reakce na Luna:

Tak syn právě podává stížnost. Prý by měly být doma dvě mámy, když jsou doma dvě děti. Že tohle není fér! 

asi počul niečo o Borisovi Kollárovi

DrowRanger 

Ad pôrod: Mám obe deti na prelome augusta a septembra, obe po termíno, pri prvej bol vtedy babský "trik" chodiť po schodoch, sme bývali v garsónke v 4-poschodovom dome, muselo byť strašne srandovné, ako som chodila hor dolu, len nech to už je... U druhého sme už bývali v dome, mala som na terase napustený taký ten samodržiaci bazén, do toho som sa každé ráno naliala a bolo mi to celé jedno!

Ad odsaté mlieko a geréty k tomu: Sterilizátor som mala, aj som ho používala, aj keď skôr na dudle, potom mi niekto poradil, že umývačka na 70 stupňov úplne stačí, pediatrička to odobrila, tak som to riešila tak. Dá sa sterilizovať pochopiteľne aj v hrnci, ale pri predstave strážiť hraniec a nezabudnúť to tam, kým sa voda nevyvarí, ako sa mi stáva pomerne často aj pri varení som zvolila sterilizátor. Ohrievač podľa mňa je z podobnej kategórie - nie je to nutnosť, ale pomôže. Čo vidím trochu ako problém je, že moje deti boli ochotné z fľaše piť vodu, ale nie mlieko . A to kojenie sa veľmi nedá naplánovať vopred. Takže by som na tvojom mieste nechala najprv veciam trochu voľný priebeh a potom uvidíš, ako sa bude dať.

Offline Karja
Avatar
35957 příspěvků moje polička 08. srpna 2018 20:06

betsey Neboj, u takhle maleho novorozenecka se ti to spravi. To mi rikala rada kamaradek, ze ze zacatku mely malo. To je velka sance, ze se ti to da dokupy. Precti si nejake ty rady tech kojicich nacistek -telo na telo, donaha, jist kazde tri hodiny, hodne pit, ono to pujde:-).

Offline Karja
Avatar
35957 příspěvků moje polička 08. srpna 2018 20:09

DrowRanger Tak to si dopredu zatim kup neco obycejneho:-). Ja mela ty aventky uplnou nahodou a dobry, kdybych nedokrmovala a nechtela si laktaci udrzet, tak bych tu medelu nekupovala;-).

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 08. srpna 2018 20:14

Karja uf, díky ukludnila si ma

Offline Karja
Avatar
35957 příspěvků moje polička 08. srpna 2018 20:24

betsey Jo, dneska mi zrovna jedna takova radila, dokrmovala asi prvni tyden, no to je jiny pripad, nez kdyz se to u vetsiho sprajcne.Proste se ji to casem fakt zvedlo. Ja ze zacatku taky furt kojila, ty prvbi tri tydny, ditko bylo line sat, trvalo mu to. No pak se to srovnalo, kdybych nemela ty zanety, je to ok. Jako ty kojici nacistky jeste radi nedokrmovat a kojit na zblazneni, ale malokdo si to lajzne, kdyz ti dite ubyva. Ja si to treba nelajznu, protoze jsem rada, kdyz je mala spokojena, spi, smeje se, den rvani je pro me den utrpeni a uz takhle ji dost chovam natoz pri hladoveni....

Offline Mohučanka
Avatar
6403 příspěvků moje polička 08. srpna 2018 20:27

MP Meri Já jsem teda určitě model Krkavčí matka  Manželovi jsem moc nedala na vybranou, prostě když chtěl dítě, dala jsem jasně najevo, že se o něj bude taky starat. Takže když já něco měla/mám, buď jsem se s ním předem dohodla tak, aby mu to nekolidovalo s prací nebo to předem včas nahlásím, aby si tam nedal nějaké schůzky. Pak jsem prostě nechala doma dost mlíka a šla jsem. Vždycky si nějak poradili. Naopak na noc jsme hlídání neměli ještě nikdy, i když dcera je v noci zlatá, ale nějak nejsou lidi. Prostě se u ní vystřídáme.

Jako když vidím americký model kamarádek, které musely dát dítě do nějaké té denní péče ve dvou měsících a že by je dítě "nepustilo" prostě neexistovalo, tak mi přijde úsměvné, že by nešlo, já nevím, párkrát týdně nechat dítě doma s vlastním tatínkem a potravou a jít kamkoli. Tim teda nechci říct, ze ten americký model schvaluji, jen je pro mě zajimave srovnání, jak to chodí jinde.

Offline Karja
Avatar
35957 příspěvků moje polička 08. srpna 2018 21:35

Mohučanka Mne doslo az ted, ze ja zadne hlidani krome tatinka nemam, takze se spolecne dlouho nikam nepodivame. A to budeme teda pravdepodobne bydlet v jednom baraku s rodicema, jenze muj tata, to je vylouceno a mamka to nejde taky, dost pracuje a je videt, ze je proste vyrizena. Uz ani ke spicimu diteti v noci to neni.Budu mit co delat pokryt hlidani na nejake povinnosti typu lekar, urady. Uz jsem v hlave I projizdela seznam znamych, kdo byl na aupair, zda bych je nekdy nepresvedcila za uplatu. Ale jsou to vsechno uz pracujici holky, ktere si taky chteji o vikendu radsi vorazit. Takze nic, nepujdeme proste uz nikdy nikam:-D.

Offline žluťásek
Avatar
7648 příspěvků moje polička 08. srpna 2018 21:40

Mohučanka mně popravdě nepřijde moc úsměvné nechávat párměsíční dítě hlídat, s tím že mlíko mají, tak si nějak poradí. Nikomu do toho nekecám, ale nemám moc ráda ty úšklebky nad matkami, které hlídat nenechávají. 

Synovi bude rok a půl, beze mne byl zatím víc než hodinu dvě jen párkrát, víceméně vždy s tatínkem. Uvědomuji si, že i já jsem na něj dost navázaná, ale zatím si neumím představit, že bychom šli třeba večer do kina a nechali malého uspat a hlídat babičce.

Offline Stará Stanová Kůže
Avatar
1333 příspěvků moje polička 08. srpna 2018 21:46

Karja K doktorovi i na úřady ji klidně s sebou tahej, to je normální. Když bude řvát, aspoň tě pustěj přednostně.  No co, do babyboxu to dítě nedáš a kam s ním, žejo, to snad chápou. (byla jsem na tom stejně)

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46116 příspěvků moje polička 08. srpna 2018 21:47

žluťásek no tak třeba u jedno-dvou měsíčního dítěte mi to taky nepřipadá nic k vychvalování, ale rok a půl, to nevim, proč ne? nemyslím zrovna tebe, když nechceš tak se nehni, ale obecně je to dítě už prostě dostatečně velký aby bylo samostatným jedincem, jde od něj jít i do práce. a jít si jen nakoupit nebo orazit na dvě hodiny do kina apod na tom nevidím nic zlýho ani v půl roce natož v roce.. no každopádně Karja mysli na to a fakt si občas až bude vše v pohodě udělejte na sebe čas sami spolu vy dva... pracující holky možná o víkendu chlastaj, ale v úterý večer když půjdete do kina si třeba rády za dvě hodiny vydělají:-)

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 08. srpna 2018 21:47

viktorka_od splavu , žluťásek  to kino a pod. je druhoradé, už teraz viem, že kvôli práci nebudem môcť občas pol dňa kojiť, nedá sa kvôli povahe mojej práce len tak postaviť a povedať prepáčte, ale idem si nakojiť, čiže skôr predpokladám, že odsať budem musieť pred, aby prípadne bolo mlieko nachystané podľa požiadavky a ja som nesedela s naliatymi prsiami. Čiže voľný priebeh sa u nás konať veľmi nebude, ja teda rovno vravím, že trend kojiť čo najdlhšie a za každú cenu sa ma zatiaľ až tak nedotkol, uvidíme ako to všetko pôjde skĺbiť. Ak by bol dáky problém, tak jednoducho prejdem na UM (alezatiaľ som nastavená myslieť pozitívne - vštko bude ok, pôjde ok, vrátane kojenia, podľa toho aj nakupujem ).

Karja  tiež idem kupovať medelu, ale obyč, aby sa dali nadpojiť na odsávačku keď tak, založím si niekde poznámku o tom cumli so sťaženým prietokom, hádam si na to spomeniem ak to bude aktuálne :)

Offline DruI
Avatar
3289 příspěvků moje polička 08. srpna 2018 21:51

Karja Ale tak sposta akcí se dá navštívit i s dítětem. Obzvlášť dokud je malé a kojené, tak to ani není tak logisticky náročné :)

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 08. srpna 2018 21:54

žluťásek tak ale myslím, že Mohučanka nie je na klasickej rodičovskej dovolenke ale normálne pracuje. Tam mi príde úplne prirodzené, že v prípade ak pracujú obaja, jednoducho sa prestriedajú. Ja to mám v pláne robiť presne tak isto. A tiež hovorím - bez toho aby som chcela spustiť dáky flame  - že mi nepríde úplne bežné, aby dieťa, ktoré má funkčného otca nemohlo ostať pár hodín s ním, kým si matka ide po svojom. Je mi jasné, že mnoho žien to má tak, že dieťa doma jednoducho nechce nechať, ale skôr mi pripadá, že odsudzujú oni tie matky, ktoré to majú inak. Predsa len u nás (myslím SR aj ČR) je stále ešte ako norma braná dlhá rodičovská dovolenka a viac menej plne využitá matkou, ktorá vo svete normou nie je. Bratranec so ženou boli nútení sa v Anglicku pri dieťati striedať od myslím 6 mesiacov a prispôsobili tomu prácu (je pravda, že malá nebola kojená, tak je to v tom prípade jednoduchšie), ale dieŤa bolo na otca naučené odmalička. Každý to má inak, každému vyhovuje niečo iné, ja rovno vravím, že rodičovskú na plný úväzok a na 3 roky by som asi nedala.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46116 příspěvků moje polička 08. srpna 2018 21:59

DruI ono nejde ani tak o akce (tam bezesporu), spíš o ten čas pro sebe, partnera, jiné zájmy, práci... ano jasně dítě je důležité, nějaký čas je vůbec to nejdůležitější.. ale ne navždy.

Offline Lamicka
Avatar
13369 příspěvků moje polička 08. srpna 2018 22:14

žluťásek Nechybi ti nekdy ten cas s partnerem? Prosim, neber to nejak kriticky, to vubec, ale premyslim nad tim uz od doby, co tu odpoledne padla zminka o kontaktnim rodicovstvi a nemam kde jinde se zeptat, nez tady. Proste byt zase chvili sami jen my dva, mne to hrozne chybelo, kdyz jsme meli miminka. Opravdu jsem se strasne tesila, az treba vyrazime na veceri nebo do divadla. Jako citit se zase jako partneri, ne jen rodice.