Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 25. října 2021 11:42

INCOM1 u nás se ten posun nikdy moc neprojevil, do pár dní se to vždycky strovnalo. Nebo se rovnou upravil počet spánků.

Offline INCOM1
Avatar
705 příspěvků moje polička 25. října 2021 11:54
Reakce na Evaeva:

INCOM1 u nás se ten posun nikdy moc neprojevil, do pár dní se to vždycky strovnalo. Nebo se rovnou upravil počet spánků.

Minulý rok mu tento přechod na zimní čas dost zahýbal se spánkem, byl teda ještě malé miminko. Jarní byl ok. Celkově teď spí hůř, asi zuby, takže další změny nevítám. 

Offline Karja
Avatar
35868 příspěvků moje polička 25. října 2021 12:00

Potrefenáhusa Mně v tom spacáku ani jedno dítě nespalo, asi je to příliš omezuje:-D Já ji do toho někdy zkusím strčit až bude spát, ale myslím, že ji to uprostřed noci pěkně naštve. Spíš ji dám dospelackou peřinu, z té se dostat je těžší. 

INCOM1 Ono si to nějak sedne, to jde snad o týden a pak to bude v cajku. Jako taky jsme minulý týden výjimečně vstávali o půl 8, to bylo hodně hustý:-D

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 25. října 2021 12:04

Karja s tím spacákem je podle mě lepší, když se začíná hned po narození. Já naopak měla problém to staršího pak odnaučit, zvládal v tom i chodit.

Offline Garfie
Avatar
23938 příspěvků moje polička 25. října 2021 12:10

Pinot Noir Já to čtu se zpožděním, tak snad už máte to nejhorší za sebou! Úplně se mi z té představy udělalo špatně. Moje děti na horečky netrpěly, vlastně nemívají dodnes (koneckonců já neměla teplotu snad 40 let), vůbec si nedovaedu představit, jak to musí být strašné! 

Online Tabea
Avatar
4685 příspěvků moje polička 25. října 2021 12:19

Evaeva naši, když si hrajou na mimina, oblečou spacaky a chodí v nich doteď.  Velikost je teda asi 130cm. A spali v nich vždycky, tady se děti dávají do spacaku už v porodnici. Zavinovačky tady nejedou. Peřiny pro mimina taky ne. Je to i v letáku, co se k miminum dostává v porodnici, že mají spát na zádech, ve spacáku, na rovině. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33727 příspěvků moje polička 25. října 2021 12:51

Karja já zacla až teď, jak se ochladilo a taky jsem se bála, první noc ji z toho rozepla a pak už to bylo lepší a lepší 

Offline letfenixa
Avatar
7983 příspěvků moje polička 25. října 2021 13:02

Včera som si celý deň hovorila: "hlavne, že je zdravý, hlavne, že je zdravý", teda nie úplne, ale vo všeobecnosti, lebo inak

Offline Garfie
Avatar
23938 příspěvků moje polička 25. října 2021 13:03

tv Ty máš dva kluky, že jo? Hot Wheels mívá taky kalendář, těch Lego je víc druhů, dají se najít třeba hlavolamy, zkus normálně hodit "adventní kalendář" na Heuréku, nebo německej Amazon (ten má smrtící výběr a v listopadu bývá obvykle pár dní doprava zdrama i do ČR). Nebo pokud nechceš čokoládu, tak třeba Haribo mívá taky kalendář. Já leto po dlouhé době vyrábím, ale vůbec se s tím nese...koupila jsem ozdobný málepky s číslem, koupím papírový pytlíky a naplním nějak na střídačku sladkostma, ovocem a blbinama. 

Jo a moje máma loni koupila dětem adventní kalendář/betlém, každý den si vytáhli jednu figurku, tak ten byl úžasný! Schovala jsem ho znovu do původního obalu a letos to zopakujeme znovu a budeme ho rozšiřovat postupně, bylo to fakt moc hezké. 

Offline Karja
Avatar
35868 příspěvků moje polička 25. října 2021 13:04

Potrefenáhusa Jo no, já si i říkám, zda to není příčinou toho jejího souvislyho zahleneni. Z toho dítěte neustále srsi rýma, já už se smiřují s tím, že to bude takový to dítě věčně s nudlí u nosu od podzimu do jara. 

Offline Karja
Avatar
35868 příspěvků moje polička 25. října 2021 13:09

Uspala jsem maloumalou, velkoumalou odstrčila k pohádce a zakousla se ležící v ložnici do fidorky, najednou přijde dcera, ruce v bok ,,Co tady děláš?,, Já s tou fidorkou v puse ,,Já tady piju kafe,, ,,Já jsem slyšela, že ty tady něco děláš, tak tady nic nedělej, ať může Pejsek a Nana spinkat,,. Jo jako malá šéfka doma.

Offline Gatita
Avatar
7158 příspěvků moje polička 25. října 2021 13:15

Karja me syn taky porad organizuje a komanduje. Dnes sel po dobe do skolky a chtel po mne, abych ho vyzvedla po o. Ja ho nerada beru po o, protoze mi to totalne rozvrta den, kdyz tam musim byt mezi 12.45-13.00, je to uplne debilni slot, do kteryho kdyz se chci trefit, tak kolikrat nestihnu vlastni obed, natoz nejake krmeni ci uspavani mladsiho. Tak mu rikam, ze to nejde, ze pak nic nestihnu. A on co ze mam teda doma za praci, a musela jsem mu to vypocitat. No moc presvedcene se netvaril.

Offline Gatita
Avatar
7158 příspěvků moje polička 25. října 2021 13:19

Garfie to mi pripomina, ze mame jeste lego kalendar z lonska, cely rozdupany, s hromadou lichych kosticek. Vyhodit se to nesmi a za mesic bude dalsi. Mne to neprislo nijak extra, proste 24 mini figurek, ale potvrzuji, ze syn byl nadseny.

Offline Garfie
Avatar
23938 příspěvků moje polička 25. října 2021 13:20

Gatita Jo, my máme pod postelí asi čtyři  proto letos ty ubohý papírový pytlíky, tak na ně!

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33727 příspěvků moje polička 25. října 2021 13:26

Karja delaj se i spacaky s nohama, kdyžtak 

Offline Karja
Avatar
35868 příspěvků moje polička 25. října 2021 13:30

Potrefenáhusa Jakože bych ji přesvědčila, že je to pyžamo:-D? No uvidíme. Já mám doma spacáky nějaké, nic dalšího s nejistou budoucnosti kupovat nebudu:-D. Už takhle mě tento mesic ta zimní výbava přišla draho:-D. 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 25. října 2021 13:30

Tabea fakt? Tady se to vůbec nepropaguje, akorát v nějaké zahraniční knížce o miminku jsem to viděla jako prevenci SIDS. Mamka je používala na malou ségru, jinak nevím, jestli bych to znala. Já jim nejdřív dávala rychlozavinovačku, tak první měsíc a pak už pytel. Mě to přijde jako úplně super vynález.

Offline Aranel
Avatar
4511 příspěvků moje polička 25. října 2021 14:05
Offline JankaM
Avatar
2396 příspěvků moje polička 25. října 2021 14:46

Karja tak to se divím že fidorka nebyla zabavena

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 25. října 2021 15:14

Včera sme s mužom skoro strieľali šampus, pretože dieťa dva dni po sebe spravilo veľkú potrebu, pričom včera 2x a to bez použitia čípku. Zároveň včera nadšene kričalo, že ho pri kakaní nič nebolelo a že bude chodiť samo "kŕmiť" záchodík, pretože to nebolí a je mu lepšie. Včera sme pritom boli u svokrovcov, ktorá to celé skvele zvládla, vzala ho po obede von, prechádzali sa a keď fňukal, že ho "bolí ritka" a chce za mamou, vždy ho niečím zaujímavým zahovorila tak, že nakoniec sa zabudol, zabudol zadržiavať a pustil to do gatí, vychválila ho a priniesla mi ho na prezlečenie. Druhý raz tiež sa rozbehol na WC cikať a tak šla miesto mňa s ním a dokonca zvládol potrebu do WC. Tak som sa tešila, že teda už bude všetko ok, aby ma dnes ráno o 5:12 z postele vytiahol výkrik mama, dieťa ktoré odmietlo ísť si znovu ľahnúť, že už nechce spať, potom zas po 10 minútach prišli revy, že chce ísť spať a nechce vstávať. Príčinou samozrejme bolo, že mal nutkanie ísť na veľkú, ktoré zas potlačil . Ale aspoň som prišla na to, čoho sa on bojí, on sa bojí toho tlaku či nutkania tesne pred tým ako by mal ísť na veľkú, označuje to ako bolesť a bojí sa, že to bude bolieť ešte viac. A s mužom vôbec netušíme ako to máme riešiť, vysvetľovanie nepomáha, minule som mu v skratke vysvetľovala ako a kam putuje jedlo, ako sa trávi, že teda hovienko je ten zvyšok potravy a že musí pravidelne von aby bolo miesto na ďalšiu potravu, ovocie a čokoládky - fajn, zaujíma ho to, aj povie, že na WC pôjde, aj ide, aj si sadne a skúsi potlačiť a potom úplne vidím, kedy sa prepne do toho vystrašeného módu, zatne sa a zadrží...Netuším čo s tým, či to riešiť nejakým preháňadlom, hľadala som aj nejakú ambulanciu, kde sa zaoberajú psychosomatickými prejavmi ale nič som v okolí nenašla...Ani vlastne neviem, či na toto je dáky psychológ tu u nás špecializovaný...