Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Sweet Potato
Avatar
34810 příspěvků moje polička 13. zaří 2021 13:56
Offline žluťásek
Avatar
7606 příspěvků moje polička 13. zaří 2021 14:08

Evaeva my tu máme tramvaji a autobusů plnou polici, ale syn je miluje, hraje si s nimi denně. Oblíbené jsou jak malé od Siku a Rappa, tak i ty velké pulmetrove s otevíracími dveřmi a střechou. Nemáme mluvící, ty nemá rád.

Vlak dickie, otevírací dveře, sundavaci střecha, dovnitř můžou různý panacci

Velká ostravská tramvaj - má skládací pantograf a otevírací dveře, kloubová 

Tramvaj T3 rappa - my máme tu bez zvuku, ale nikde jsem ji nenašla, možná už dělají jen zvukovou. Tady trochu trpí ten pantograf, už jsem ho lepila na 3 místech.

Dala bych rodině i tipy na ty hry, to jsou myslím dobře vložené peníze a jak menší povyroste, budou moct hrát spolu. Už teď by mohli ten Můj první ovocný sad, Zajíček v své jamce, nějaký jednoduchý smart games - pro vašeho stavitele určitě Zamecke schody, možná i Červená karkulka by bavila. Pro malýho Králíka Kuka třeba. Moc hezká je Hmatej a najdi, má to různé varianty hry od úplných prťat až klidně po předškoláky, malý školáky.

Pro staršího bych určitě doporučila Piratatak, to je bezva jednoduchá karetní hra. Nebo Moje zlato, fajn zábavná cestovní, v malé krabičce. 

Teď jsme koupili Spící královny a jsou super!

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 13. zaří 2021 14:11

žluťásek díky za tipy. Nějakou hru chci určitě taky. Ty zámecké schody máme dokonce, myslím, po ségře, díky za připomenutí. 

Offline žluťásek
Avatar
7606 příspěvků moje polička 13. zaří 2021 14:25

Evaeva ty mám moc ráda, myslím že skvěle rozvíjí prostorovou představivost. Na synovi jsem vyloženě viděla ten pokrok, když pochopil první úkoly a jel dál ke složitějším a zvládnul je během okamžiku. 

Offline žluťásek
Avatar
7606 příspěvků moje polička 13. zaří 2021 14:29

Evaeva jo a gumový kalhoty dnes bohužel už neměli, paní říkala že se prodaly hned minulý týden jak je vystavila.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 13. zaří 2021 14:44

žluťásek díky, nevadí. Jseš moc hodná.

Online Karja
Avatar
35795 příspěvků moje polička 13. zaří 2021 15:52

Evaeva Hele víš co, já to beru tak, že to nejsou její děti. Ale když se neangažuje, tak ať se drží stranou zcela. Chodit kolem a radit dokáže úplně každej a ona to bere tak, jak hrozně pomáhá. Oni ji třeba nakonec ven asi zítra vezmou, ale třeba na hodinu, po x dnech nemoci a ještě se jakoby doprosujes, nebo jak to rict, jakoby až máš pocit viny, že je žádáš, takže si to prostě rozmyslis, jestli je to nutné. No jak říkám, to je na palici proste. Já až teď co mám děti vidím, že ty rodinné vzorce fungují jinde úplně jinak.

Online Karja
Avatar
35795 příspěvků moje polička 13. zaří 2021 15:53

Jo a to oblečení do deště budou mít od čtvrtka v Penny, nezateplené teda, kalhoty a bundu. Pro kluky je cernomodra starwars, pro holky světle růžová tlapková patrola. O velikostech nic nepisou, kus asi 199,-

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 13. zaří 2021 16:09

Karja pro mě je to absolutně nepochopitelné, v naší rodině to tak naštěstí nefunguje. Na palici je to teda dost.

Offline dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 13. zaří 2021 16:12

Karja 

A nemohli by rodiče dohlídnout na maroda doma, třeba u puštěné pohádky, zatímco ty se vyvenčíš s druhou? Bys měla aspoň vycházku i ty. 

Online Karja
Avatar
35795 příspěvků moje polička 13. zaří 2021 16:39

dynda Tak samozřejmě, že mohli, ale to je to o čem píšu;-). My teda jezdíme s maloumalou už v půl 7 nakupovat:-D. Ona vstává brzo, tak aby se marod vyspal a sambo je ještě doma, takže drobné venčení máme a dnes sambo taky přišel z práce dřív, aby se vyvetrala, ale je to pro ni dlouhé a jako zatím konce v nedohledu, ta velkamala je tak zahleněna, že to ze sebe dostane kdoví kdy. 

Offline Kokoska
Avatar
28250 příspěvků moje polička 13. zaří 2021 16:56

Karja ja nevim, neboji se treba maminka, ze by to od holek chytla? Ja se teda do hlidani marodu taky uplne nezenu, ale spis z duvodu, ze pendluju mezi obema rodinama a jeste jezdim k nasim, treba prujem bych jim nerada privezla. Ale chlapecka s nudlí jsem hlidala, zapila jsem preventivne celaskon rybim tukem a dobry

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 13. zaří 2021 17:02

Kokoska to by se jich asi stranila a tím pádem neměla kdy na ty poznámky

Offline JanieB
Avatar
532 příspěvků moje polička 13. zaří 2021 17:10

Já vám tady (na chvíli) představím toho našeho nového parfumaniaka ;-) "Malý" byl v sobotu poprvé v kroji, v neděli zvládl křtiny a dneska, v 11 týdnech, začal nosit velikost číslo 74. A to se narodil o tři týdny dřív Kdo to tu psal, že holčička nosí v 8 měsících 56 a nemá ani 6 kg? Tady to miminko má už 6,5 kg, po mně rozhodně nebude ;-)

Offline DruI
Avatar
3243 příspěvků moje polička 13. zaří 2021 17:12

JanieB Je to frajer :)

Online Karja
Avatar
35795 příspěvků moje polička 13. zaří 2021 17:12

Kokoska Nene, nebojí, tohle oni nikdy neřešili. 

Offline Kokoska
Avatar
28250 příspěvků moje polička 13. zaří 2021 17:20

JanieB no ale to je krasny sohajicek!

Offline Sweet Potato
Avatar
34810 příspěvků moje polička 13. zaří 2021 17:23

JanieB Krásný ogar!

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 13. zaří 2021 17:30

JanieB Fesak!  Ale muj rocni exemplar (11,3kg) taky nosi 74 a myslim, ze jeste dlouho bude. Zalezi na znacce, hrozne se to cislovani lisi. 

Offline JanieB
Avatar
532 příspěvků moje polička 13. zaří 2021 17:32

Jos Ano, to jsem si už taky říkala, že se ty jednotlivé velikosti hodně liší. Ale pronese se teda pořádně! Asi vím, odkud vítr fouká - můj muž je o 25 cm vyšší než já, ale nohy má prakticky stejně dlouhé jako já :D těch 25 cm nažene na trupu a hlavě ;-) Tak asi ten náš šohaj bude mít dlouhý trup po tatínkovi.