Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline continuity
Avatar
33584 příspěvků moje polička 13. zaří 2021 09:15

711990

Bakesales je takový korporátní zvyk. U nás v menší firmě prostě pošleme QR kód, když už chceme něco jako zaměstnanci podpořit ( nas je asi 90% chlapů, spousta ještě jezdí na víkend k mamince, tak si radši nepředstavuji, jak by to dopadlo). Takto mi to přijde, že si tu buchtu kupuji sama od sebe.

Už by mi přišlo lepší asi nějaké dobrovolné vstupné nebo příspěvek na tvoření. 

Nebo třeba prodávat/dražit něco, co vyrobili děti. 

Online brrr
Avatar
10001 příspěvků moje polička 13. zaří 2021 09:30

continuity Vidíš,treba ja jsem za buchtu vděčná. Sní se na místě a já nemusím domu tahat tunu " bordelu" (omlouvám se, ale dětské výrobky moc nemusím). To mívají ve škole, vanoční a velikonoční jarmark. Naštěstí tam nestíhám chodit včas, takže na mě už moc věcí nezůstane.

Offline notna
Avatar
6516 příspěvků moje polička 13. zaří 2021 09:32

Ono už je to zamlulvený, ale jak dočítám zpětně víkend, tak se musím ohradit. Když jsem psala, že podle mě je lepší vysvětlovat do úmoru, než zakleknout. Se to pak zvrtlo k nepásání v autě a braní jen ohledů na dítě a ne na rodiče a tak. To jsem tedy vůbec tak nemyslela. Právě vymezení hranic a jejich dodržování u nás funguje. Prostě je ale vyžaduju, pokud to okolnosti dovolí, jinou metodou než zakleknutím. Já totiž zakleknout, tak si vyrobím s dítětem ještě větší problém a na delší dobu.

Ale pokud dcera v autě brečela, tak jsme zastavovali. Nebo jsem s ní začala jezdit dlouhé trasy vlakem. V tom jsme se jí teda podřídili hodně. Ovšem k tomu nás dovedla nepěkná zkušenost, když mi v autě na trasa pouhých 6 km upadla do šoku. Ona nesnášela jízdu v autě od první cesty z porodnice. A to si člověk odpustí takovou zkušenost znovu začít. Nebyla blicí dítě, jak moc je jí v autě špatně, jsme zjistili, až začala mluvit. Bohužel ji to drží dodnes a bývá ji hodně špatně i třeba jen na 10km :-( Ale připoutaná musí být. To mě až do její docházky do mš nenapadlo, že někdo v dnešní době dítě nepoutá. Tam běžně přijízděli a odjížděli rodiče s dětma poskakujícíma v autě. nebo na klíně za volantem a dítě "řídilo" To u nás taky bylo hodně mrzení, protože samozřejmě chtěla taky tak jezdit. A taky jsme měli pověst histerických rodičů, protože jsme odmítali svést dětí, pokud jsme neměli dostatečný počet sedaček. "Vždyť je to kousek"

Offline notna
Avatar
6516 příspěvků moje polička 13. zaří 2021 09:36

MaeGandal Ten je super!

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 13. zaří 2021 09:40

notna Já myslím, že tě nikdo z nepoutání dítěte a čekání tři hodiny než si vleze do sedačky nepodezříval. To je fakt extrém.

Offline notna
Avatar
6516 příspěvků moje polička 13. zaří 2021 09:47
Reakce na Evaeva:

notna Já myslím, že tě nikdo z nepoutání dítěte a čekání tři hodiny než si vleze do sedačky nepodezříval. To je fakt extrém.

​Tak to jsem ráda :-)

Offline Sweet Potato
Avatar
34805 příspěvků moje polička 13. zaří 2021 09:55

notna To o 3 hodinách jsem sem dala já, ale s tebou jsem to naprosto nespojovala.

Zaklekávání mi blízké taky není, ale zrovna do sedačky to jeden čas bylo taky nezbytné. (V cíli ji pak zas naopak někdy odmítala opustit.)

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 13. zaří 2021 09:55
Reakce na notna:

​Tak to jsem ráda :-)

​To určitě nepodezříval

Já taky hodně moc vysvětluju, dcera je dost po mne v tom, že na ni nelze tlačit, protože pak se sekne, ale někdy prostě dojde na násilí i přes všechno moje úsilí, aby to tak nebylo - v poslední době kvůli stříhání nehtů a mytí vlasů. Ale třeba čištění zubů jsme si vysvětlili už dávno, jednak pomocí knížky Proč si musím čistit zuby a jednak viděla moje staré plomby a já jí popravdě řekla, jak jsem k nim přišla. 

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 13. zaří 2021 10:15

Obvyklý dotaz:) Co potřebuje dvouletý kluk, co má staršího bráchu a tím pádem všechno má? Myslím, že malý žluťásek nebo Pinot Noir má nějakou tramvaj? 

A co potřebuje čtyřletý kluk? 

Oba teď mají narozeniny, svátky plus vánoce, tak beru tipy na velké i malé dárky. Díky.

Offline letfenixa
Avatar
7944 příspěvků moje polička 13. zaří 2021 10:41

Syn je už tiež nachcipany, je to prirodzene moja vina, lebo včera bol s nami v obchodoch. 

Že v piatok pani učiteľka v škôlke niekoho poslala domov s kašľom a kychanim.

Offline Garfie
Avatar
23891 příspěvků moje polička 13. zaří 2021 10:45
Reakce na Mohučanka:

dzizisketa ono se to nějak vyvrbí, já jsem se před dvěma lety bála, že budu muset pořádat narozeninové oslavy pro děti ze školky (dost to tam frčelo), a přišel kovid....

 To bylo na covidu úplně nejlepší, lockdown přišel asi týden před oslavou synových narozenin, na kterou pozval (za mými zády!) polovinu třídy....

notna Mně jízda na kole nebo odrážedle navíc ani nepřijde tak nebezpečná, jako například to lezení na stromy a podobně. Nemluvím o silnici a asfaltu vůbec, tam je to jasné, ale přeletět přes řídítka do trávy mi připadne lepší než tam žuchnout ze stromu. 

MaeGandal Picasso je  Do toho bych klidně zainvestovala!!!

Offline Pinot Noir
Avatar
24425 příspěvků moje polička 13. zaří 2021 10:51

MaeGandal tak to je super obraz!

Offline Garfie
Avatar
23891 příspěvků moje polička 13. zaří 2021 10:59

Evaeva Nějakej hezkej zubní kartáček a malý pasty, třeba tyhle, bublifuk, knížky, nějaký aktivity book, takový ty knížky s otvíracími okénky, ty se dost ničí a sourozence většinou nepřežijí. Hry, něco co můžou hrát spolu? Kuličky, ty dneska děti moc nemají, přitom je to super! Pokud mají zahradu, dětský zahradní nářadí nebo rukavice. Jo a všechny kluky v tomhle věku co znám baví vařit!! Tak třeba dětský kávovar nebo takový to ovoce, co se dá krájet? Rozšíření něčeho, co doma mají-lego nebo jiné stavebnice....jo a u čtyřletýho jsem jednou zabodovala příborem!  Zní to srandovně, ale fakt měl radost, dokonce s ním šel spát, přišlo mi, že v záplavě hraček měl pocit, že konečně dostal něco dospěláckého! 

Offline Pinot Noir
Avatar
24425 příspěvků moje polička 13. zaří 2021 11:04

Evaeva máme dvě tramvaje, malou, která je takový ten retro model, a velkou kloubovou se zvuky a otvíracími dveřmi z Pepca. Ta je teda u nás hodně oblíbená. 

Jinak já pro mladšího plánuju jídelní sadu a příbor, koupím Tescomu jako má starší. Starší dostane k Vánocům sonický kartáček, uvažujeme o nějakých vysílačkách, to by měli společně. A starší by chtěl papuče ve tvaru zvířat, sice blbost, ale za mě lepší než tisící autíčko, tak mu asi nějaké chlupaté obludy koupím.

Offline Garfie
Avatar
23891 příspěvků moje polička 13. zaří 2021 11:08

Pinot Noir Jo, ty papuče jsou fajn, děti je mají rády do teď, zrovna minulý týden mě syn přemlouval u Deichmana, ať mu koupím papuče-hovínka, zlatý zvíře!!!

Offline Pinot Noir
Avatar
24425 příspěvků moje polička 13. zaří 2021 11:09

Garfie

Ježiš, ještě že Ríša neví, že existují, to by nutně potřeboval! 

Offline Garfie
Avatar
23891 příspěvků moje polička 13. zaří 2021 11:11

Pinot Noir  Hele, ale tak od Ježíška....já o nich taky uvažuju! 

Offline notna
Avatar
6516 příspěvků moje polička 13. zaří 2021 11:19

Garfie Pinot Noir Ty šílený papuče jsou u nás taky oblíbený. Ale obuje si je jednou, je jí v tom horko, zakopává o ně atd. Pak se to tu jen válí.  Minulý týden si jedny od nás odnášela mladší dcera kamarádky. Se do nich u nás zamilovala a dcera řekla, ať si je klidně vezme. Asi jí to už docvaklo. Ale možná jen do doby, kdy narazí na jiné, co budou zase "strašně cuuute"

Offline Garfie
Avatar
23891 příspěvků moje polička 13. zaří 2021 11:22

notna Já sem pak začala kupovat spíš různý tlustý vtipný ponožky, přijdou mi praktičtější, jen tolik nevydrží. 

Offline Sairon
Avatar
1853 příspěvků moje polička 13. zaří 2021 11:22

Evaeva nevím jak velký máte byt, ale rozhodně nějakou zemědělskou techniku od Brudera.  Muž už si už týden vybírá,  co se mu líbí nejvíc, aby to mohl dostat syn k jeziskovi