Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Online continuity
Avatar
33584 příspěvků moje polička 13. zaří 2021 20:37

Sweet Potato u nás si mladší pomoct nenechá. Jinak starší se jí snaží i trochu navadet dotazy a tak, ale ta druhá chce říct výsledek, ten tam napsat a neřešit. 

Offline Karja
Avatar
35790 příspěvků moje polička 13. zaří 2021 21:30

letfenixa Držím muži palce, ale věřím, že mu nic nebude, zvlášť když jste se tak brzo izolovali. My jsme to od dcery nedostali a nikdo z našich známých, co maj děti doma taky ne. Určitě jsou to jen dětské bacily;-).  

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 13. zaří 2021 21:34

Idem trochu s krížikom po funuse ako sa vraví, ale ďakujem všetkým za reakcie. Dnes keď som po syna prišla, tak som sa pýtala učiteľky, či náhodou nemali aj iné deti problémy s vracaním. S ľadovým kľudom mi odvetila, že už dva týždne im deti grcajú ako Alíci, lebo si tam vraj vymieňajú nejakú nákazu .

A teda ako tu Sairon spomína, že pri preberaní nedostáva žiadne informácie, tak som na tom úplne rovnako, ja ako chápem, že teda sa nedá venovať 10 minút každému rodičovi, ale aspoň pri odovzdávke povedať, že dnes plakal/neplakal, jedol/nejedol, spal/nespal by bolo fajn. Ja sa ho teda pýtam, ale má 3 roky a občas mi povie aj to, že spal v posteli so stegosaurom, tak ho beriem s rezervou. 

Ale už pár posledných dní chodí do škôlky bez plaču a v pohode, dokonca dnes povedal, že sa teší na všetkých kamarátov a pár detí už pozná po mene. Ale na druhej strane sa mi žaloval, že po ňom učiteľky kričali kvôli tomu, že si zašpinil tričko (a v skrinke nemal náhradné), ale tak aj to sa snažím brať s rezervou, lebo moje dieťa za krik považuje aj zvýšený tón hlasu...

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 13. zaří 2021 21:42

DrowRanger tak to je hustý, s tou infekcí. U nás má dítě nařízenou karanténu 24h (tj. nesmíš do školky), pokud má nějaké střevní potíže a oni to vyhodnotí jako infekci. Jestli si tam 14 dní děti něco předávají

Já ze syna taky nedostanu žádné informace, kdyby neměli na nástěnce napsáno, co dělali, tak nevím nic.

Offline Sweet Potato
Avatar
34804 příspěvků moje polička 13. zaří 2021 21:45

continuity Tak tohle je poprvé, co pamatuju. Snad ne naposled. Starší má chudák laryngitidu a úplně ztratila hlas, sotva šeptá, takže to bylo o to dojemnější, jak jí to špitala do ucha.

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 13. zaří 2021 21:52
Reakce na Karja:

Mohučanka Mě zaujalo, že třeba ségra do školky nabízela sklizeň z vlastní zahrady, většinou hrušky nebo švestky a oni si to prý nemůžou vzít! Ani dětem na svačinu ani na vaření. 

​mne vysvetľovala známa, čo takto varila pre škôlku, že na Slovensku sa vyúťaží dodávateľ na trebárs 2 roky dopredu, všetko musí ísť cez výberové konanie, aby v prípade ak náhodou ochorejú z jedla deti bolo hneď možné voči niekomu vyvodiť zodpovednosť. A preto sa bežne stáva, že napr. v Metre majú bravčovú krkovičku po 2,30,-Eur ale oni majú nákup vysúťažený za cenu 4,20,-Eur. Vraj je veľmi ťažké zmestiť sa nutrične a aj cenovo do dákeho normálneho jedálnička. Ale tiež vravela, že za jej čias sa sladkosti v škôlke nesmeli dávať, že mala na konci mesiaca ušetrené z orzpočtu, tak chcela deťom dopriať niečo iné, mala vybraté nejaké musli tyčinky a nesmela im ich dať, lebo prekročila cukor či čo....

Offline žluťásek
Avatar
7604 příspěvků moje polička 13. zaří 2021 21:58

My jsme pořídili u doktorky dnes nový léky a doufám že ne další bacily, bylo tam nejak plno. Během dnešního dopoledne se naobjednali lidi na celý dnešek i zítřek, že prý kam dá ty, co budou volat zítra, to netuší. 

U syna ve školce jsou třídy tak na polovině, max. 2/3 kapacity.

Propánajána, vždyť je září! Že to takhle nebude celej podzim a zimu??

Hele a byli jste někdo na testech na covid s těma dětma? Já jsem synovi dělala jen doma samotest a už to měl docela rozjetý, tak si říkám že kdyby to byl covid, tak by se určitě ukázal. Ale jistotu samozřejmě nemám, no. Zvažuju trochu, jestli ho nevzit na ty pcr. Ale když jsme doma už deset dní, má to případně ještě nějakou vypovídací hodnotu? 

Offline Karja
Avatar
35790 příspěvků moje polička 13. zaří 2021 22:04

žluťásek Jo, naše doktorka říkala to samý. Sama viróza, děti zahlenene. Já teda dceri test nedělala, ten covid předtím vypadal jinak a pokud bude mít vždycky klasické příznaky nachlazení a bez kontaktu, tak ji ho ani dělat nebudu. 

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 13. zaří 2021 22:13

žluťásek já to vidím na klasickou rýmu, covid mě vůbec nenapadl, příznaky mají (teď už oba) jako při každé rýmě, ale samozřejmě to vyloučit nemůžu. To by ti doktorka asi řekla, kdyby měla podezření. Starší už je lepší, doufám, že ve čtvrtek by už mohl do školky, mladší má zatím lehčí průběh než starší, tak snad to vydrží. Zítra jsme měli s mužem jít do kina, odložili jsme to na středu, tak to doufám už vyjde.

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 13. zaří 2021 22:13

SunEclipse mama nu ustrikovala vlnenu vestu, len dva stvorce s otvorom na krk a ruky. Bola seredna ale izolacne vyborna. Uz ju mam odlozenu na druhe, to bol kus oblecenia, co syn vyuzil na 200%.

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 13. zaří 2021 22:17

Evaeva naivne som si myslela, ze do skolky sa neberu deti co su viditelne chore a teda ze ked tam nieco lieta, tak aspon poinformuju rodicov. Ale popravde, ja na tu virozu moc neverim, pretoze jemu odvtedy nic nebolo. Nebol ani slaby, ani nemal zvysenu teplotu, hnacku, akurat slabsie jedol, co uplne chapem na ten rozdrazdeny zaludok. Kazdopadne som roma radsej obmedzila sladke...

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 13. zaří 2021 22:25

DrowRanger u nás na třídních schůzkách říkaly, že nemají právo dítě nepřijmout, že o zdravotním stavu dítěte rozhoduje rodič. Takže tě maximálně upozorní. Ale taky bych čekala, že něco řeknou.

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 13. zaří 2021 22:27

žluťásek dceru testli na covid rovnou ve školce, vyšla z toho obyčejná rýma trvající 14 dní. Hanbou jsem se propadala, ale přísahám, že ráno byla jak rybička a rozjelo se to až během dopoledne...

U nás teda posílají domu dost nekompromisně, kovid tam dosud měla jen jedna paní učitelka, nikoho nenakazila.

Offline žluťásek
Avatar
7604 příspěvků moje polička 13. zaří 2021 22:34

Mohučanka já ti věřím, u nás totéž. Syn byl venku s babičkou, pak si šel ještě hrát k ségře s jejíma dětma k nim domů, úplně v pohodě, spokojenej a o hodinu později jsem u nich vyzvedávala horký plačící dítě, co mi doma usnulo v kuchyni na klíně na židli, do postele jsem ho nesla v teplákách z pískoviště, s horečkou a hned ráno se mu spustila rýma co ještě neodešla.

Offline Mrakoplas
Avatar
8791 příspěvků moje polička 13. zaří 2021 22:34

Nemáte niekto doma alebo skúsenosť s ortopedickym/masážnym kobercom? Rozmýšľam nad tým, starší má trochu ploché nohy, doma behá bosý, papuče by zvládol, ale tí naši susedia pod nami nie. Bojím sa zas dlhého lockdownu a sedenia doma, tak nech tie nohy aspoň trocha pracujú. Páči sa mi celkom to ortho puzzle ale tá cena teda moc nie :/. 

Offline žluťásek
Avatar
7604 příspěvků moje polička 13. zaří 2021 22:39

Mrakoplas prej než orto jsou lepší ty muffik, co jsou ještě dražší :-) zkoušela jsem je u syna ve školce, některý jsou docela autentický au au :)

A už jsem je taky zvažovala, nám by doma prospěly všem. Prej je ideální dát si je někam do chodby, kde přes ně budeš chodit během dne pořád.

My jsme si dělali doma samodomo, bylo to zábavný, ale rychle se to zničilo a byl z toho binec. 

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 13. zaří 2021 22:41

Mrakoplas já mám kamínkový koberec z tchiba za pár stovek, mám ho v koupelně a stojím na něm i při žehlení. Je mi to příjemné, ale efekt to nemá, musela bych na něm asi být déle. Ty koberce a podobné věci jsou dobré, ale musí se po tom chodit:) Možná kdyby sis to dala někam do dveří nebo tak. Alespoň já nevím, jestli bych děti donutila po tom chodit nějak víc. Na pinterestu nebo jinde najdeš i tipy na výrobu doma.

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 13. zaří 2021 22:44

žluťásek u nás to bylo stejné. Ráno se teda syn vzbudil s brekem, že zítra kvůli rýmě neuvidí divadlo, takže už asi něco cítil. Ale na něm nebylo nic poznat, my si mysleli, že se mu něco zdálo. Odpoledne byl pořád v pohodě, akorát jsem mu asi dvakrát utřela nos, běhal po hřišti, jezdil na kole. A po příchodu měl 38 stupňů teplotu, žluté nudle a usínal u večeře.

Offline Mrakoplas
Avatar
8791 příspěvků moje polička 13. zaří 2021 22:46

žluťásek Evaeva ja to práve plánujem do úzkej chodby do kuchyne, tam sa chodí furt, behajú tade sto krát za deň a nedá sa to obísť :))) Vyrábať doma sa mi nechce, zaprve som ľavá a obávam sa čistenia a že komponenty budú za chvíľu všade. Tie puzzle mi prišli praktické, zložis do tvaru akého chces a nič z toho nevypadava :) 

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 13. zaří 2021 22:52

Mrakoplas to by asi zafungovalo, mě to kdysi doporučoval fyzioterapeut na moje potíže, on tvrdil, že stačí při čištění zubů. No evidentně si je čistí o dost dýl než já;)