Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 24. července 2018 13:54

MP Meri no nebo ji to třeba fakt zajímá?

Offline continuity
Avatar
33833 příspěvků moje polička 24. července 2018 14:04

MP Meri ja se kvuli (ne)detem i rozvedla. hovory o detech mi nijak extra nevadili, ani poznamky, vzdyt to ti lidi nemysleli spatne. kdyz se nekdo moc dorazel, tak jsem rekla, ze to nejde a bylo vymalovano. delala jsem to vyjimecne, docela casto jsem tim lidi privedla do uzkych a jak jsem docela empaticka prijemne mi to nebylo.

ale co se me docista dotklo, kdyz mi segra oznamila, ze je tehotna a pry se bala, jestli z toho budu mit radost. to mne fakt zarazilo, vubec jsem nevedela, co ji na to rict. tak treba to ma takto i ta kamaradka?

Offline rasaNori
Avatar
7744 příspěvků moje polička 24. července 2018 14:21

continuity co jsem tak vysledovala tak sis polepsila, ne? :D pravdepodobne by nebyl dobrym otcem...

Offline 711990
Avatar
17183 příspěvků moje polička 24. července 2018 14:25

continuity ja treba mam kamaradku, u ktere vim, ze ji hodne trapi, ze nemuze mit deti. No a kdyz jsem myslela, ze dite mit budu, rikala jsem ji to dost opatrne s tim, ze jsem si vedoma, ze je to citlive tema, ale ze to pred ni nechci tutlat. A ona mi rekla ze ano, je to citlive tema, ale ze ma za me radost. Tak si myslim, ze staci rict na to odpovedet v tomhle stylu...

Offline continuity
Avatar
33833 příspěvků moje polička 24. července 2018 14:45

rasaNori je to uz mnoho let a je to za mnou, i kdyz bylo samozrejme obdobi a to docela dlouhe, kdy jsem to moc vesele nebrala. otcovstvi by asi zvladl, polepsila jsem si v jinem ohledu - mam s kym jezdit do hor. 

Offline continuity
Avatar
33833 příspěvků moje polička 24. července 2018 14:50

711990 to bylo k diskuzi, co vadi tem bezdetnym. tak ja rikam, co me. 

a ja jsem ji neco takoveho i rekla, ale stejne se me to dotklo. predpoklad, ze kdyz ja nemuzu mit deti, tak je nepreji nikomu jinemu, zvlast svoji rodine, mi prijde dost divny.

jako je to citlive tema, ale jak uz tady padlo, vyresit si to musi ten, pro koho je to citlive, protoze nikdy nevite, co vlastne tem lidem bude vadit. 

Online Karja
Avatar
36016 příspěvků moje polička 24. července 2018 15:00

rasaNori Ale s jednou babi se ted nebavim, protoze bavit se znamena tri telefony za hodinu a x dotazu za den, kolik dite vazi gramu az bude to dite vetsi necekam zlepseni, naopak cekam vetsi siri dotazu. A druha ma pet vnoucat, vsechny ve veku, co potrebujou hlidat, to bude trvat nez na moje prijde rada. Takze stejne ta flaska zbyde na me. No, ale vubec nevim, jak pracovat v terenu, dneska jsem jela k doktorovi a mela jsem termosku, studenou vodu a jako rikala jsem si, jak to tam nashejkuju, pro ty vetsi deti se to asi moc neresi, teplota a tak, ale pro to sestinedelatko mi to dela starosti. Zitra jdu k detske, tak snad mi to nejak osvetli.

Prca je, ze presne pred tydnem jsem byla v laktacni poradne, dite se absolutne zpusobne nakojilo, usnulo, idylka nejvetsi. No domu jsem uz o hodinu pozdeji dojela s horeckou a uz se to sprajclo, ale pred divaky to slo vytecne:-D.

Offline moninika
Avatar
1033 příspěvků moje polička 24. července 2018 15:08

711990 No, tak když my se snažili o prcka a nešlo to a nejlepší kamarádi nám opatrně oznámili, že za tu dobu čekají už druhé, tak samozřejmě, že jsem taky poblahopřála, fakt jim to přála a dělala, že všechno je v klidu, ale jak jsem celou dobu byla relativně v klidu a nevyšilovala, tak ten večer mě manžel našel složenou v koupelně s brekem... Takže reakce venku a doma bývají rozdílné...

Offline Mohučanka
Avatar
6407 příspěvků moje polička 24. července 2018 15:11

Karja Ja jsem si dávala do termosky vodu v odpovídající teplotě (převařila a nechala vychladnout na nějakých těch 37 nebo malinko víc, podle zimy venku) a jenom jsem ji nalila do flašky, nasypala mlíko a bylo. Nutrilon jsem taky měla předem naměřený v mini krabičce. Dávkovač na sušené mléko prodávají třeba v DM... Měla jsem lahvičky, které šlo sterilizovat v mikrovlnce, takže jsem to narychlo dělala tak a čas od času vyvařila, aby to bylo "pořádně".

Offline Stará Stanová Kůže
Avatar
1333 příspěvků moje polička 24. července 2018 15:16

Karja K práci s lahvičkou v terénu: Třeba v tomhle počasí s sebou 2 termosky s převařenou vodou - jednu s vařící a druhou s vychladlou. No a v zimě stačí ta vařící, ono se to zchladí za chvilku samo. Správnou teplotu a čas chladnutí za chvilku odhadneš, neboj.

Já to teda vždycky řešila hodně, i u odrostlejšího kojence a batolete. Byla jsem v naprostém šoku, když jsem náhodou zjistila, že kamarádka svému dítěti (novorozenci) dává Nutrilon (kupovaný v lahvičkách, v USA) přímo z lednice, vůbec to neohřívá a ani  ji nenapadlo to ohřívat... Teda přišla jsem na to tak, že si ztěžovala, že to dítě pořád nechce jíst, tak sem se začala vyptávat, spolumatkovsky.

Offline 711990
Avatar
17183 příspěvků moje polička 24. července 2018 15:20

moninika to je fakt! jenze nejak se  to vyresit musi a tak si myslim, ze je hezky dat najevo nejaky sympatie;) 

Offline Stará Stanová Kůže
Avatar
1333 příspěvků moje polička 24. července 2018 15:21

Mohučanka Když ono mi to v té termosce chladlo, takže než jsem vyrazila ven, chtělo to o hodně vyšší teplotu, abych pak docílila té tělesné. Naproti tomu prášek Nutrilon jsem klidně nasypala přímo do těch lahviček ještě před výpravou ven, tam nevidím důvod, proč si ho nést ven ve speciální krabičce.

Offline Mohučanka
Avatar
6407 příspěvků moje polička 24. července 2018 15:29

Stará Stanová Kůže Možná jsem měla kvalitnější termosku? Jinak prášek jsem odméřovala vedle proto, abych do té flašky nalila tu vodu přesně...

Offline Stará Stanová Kůže
Avatar
1333 příspěvků moje polička 24. července 2018 15:33

Mohučanka To s tou termoskou je možné, určitě jsem nijak zvlášť nezkoumala její vlastnosti. Ten rozdíl v objemu s práškem/bez prášku jsem věděla, přijde mi to i šikovnější a hygieničtejší než to někde v terénu přesypávat.

Offline MP Meri
Avatar
5413 příspěvků moje polička 24. července 2018 15:33

Candance viktorka_od splavu continuity Jako jo, asi ji to fakt zajímá, jinak by se neptala, ale ty skoroslzy ... ? Já s tím pak neumím pracovat. přemýšlela jsem, jestli by fakt nebylo lepší se jí na rovinu zeptat - a co vy, snažíte se? Třeba by se jen hrozně ráda vypovídala a možná by se jí i ulevilo ... Ale nikdy jsem se nezeptala a asi ani nezeptám ... prostě musí začít sama. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 24. července 2018 15:42

Karja hmm teď když nad tím přemýšlím tak asi jsem nic takovýho vůbec neřešila, páč jsem nikam dál s dítkem necestovala, max k našim pár zastávek šalinou no a tam nebyl problém namíchat něco dle potřeby. k doktorce jsem jídlo děcku nenosila, měla jsem ji vždycky za rohem (tak chudera vystřídala asi 8 pediatrů:-) s druhým už sem trajdala všude možně, ale s příruční mlíkárnou po počátečních potížích funkční, naštěstí. ale teď mně došlo tys byla s tím miminem u svýho doktora? nemá kdo pohlídat? to je blbý:-( já šla na kontrolu po šestinedělí někdy snad 3 měsíce po porodu a jinak jsem naštěstí nemusela nikam.

Offline continuity
Avatar
33833 příspěvků moje polička 24. července 2018 15:51

MP Meri ona mozna sama nechce obtezovat, ja s tim mam taky problem. tak se ji zeptaj nejak neutralne:

A co vy, jak jste na tom? kdyz bude chtit mluvit, tak to z ni vyleze (spis vyleti, vysetri si na to cas) a kdyz ne, tak to vzdy muze nejak zamluvit, ze se chysta na dovolenou.

asi bych do toho rizla jeste nez porodis, pak nebudes mit tolik casu ji vyslechnout, kdyz to bude potreba a ona to muze nest trochu ukorne, kdyby na to prislo.

Offline SunEclipse
Avatar
3120 příspěvků moje polička 24. července 2018 16:14

MP Meri a co kdyby ses vyjádřila k tomu rozhovoru, třeba "hele, přijde mi, že nejsi v pohodě, děje se něco?"

Offline dynda
Avatar
7280 příspěvků moje polička 24. července 2018 16:52

MP Meri 

To je těžký, ale já si myslím, že každá snažící se netěhotná má někoho, u koho jí to obzvlásť vezme, u ostatních to tak nevadí. Já byla v pohodě, v pohodě a pak bum, jedno oznámení od holky, u který jsem to zrovna nečekala, i když máme silné pouto, a to mě málem porazilo. Jestli jste si blízké, zeptej se jí, podpoř ji, hlavně neříkej, že se to určitě povede. Ono se to na lidi špatně vybaluje, ale moje zkušenost je, že se mi o tom líp mluvilo s kamarádkami než s rodinou, ale stejně,₩ snad až na jednu nebo dvě výjimky se mě musely nejdřív zeptat. 

Online Karja
Avatar
36016 příspěvků moje polička 24. července 2018 17:15

viktorka_od splavu Ne, na kycle do nemocnice a ted je objizdka tak je to dal, tak jsem to radsi mela sebou;-).