Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 18. května 2021 06:26

Pinot Noir ja to mam dost podobne, prve tehotenstvo som snazasal zle, sestonedelie cisty horor, cktory si radaej vobec nepamatam, dva roky nespiace doeta a akonahle zacal spat, zacali sme uvazovat nad druhym...a teda teraz mi je dost zle, cele dni a zadychavam sa tak, ze mam problem niekedy vstat a prejst par materov a ked sa ma kamarat opytal ci planujeme tretie, seriozne som sa nad tym zamyslela .

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 18. května 2021 07:13

Pinot Noir no aj u mňa, prvé dieťa úplný horor, celé tehotenstvo psychicky na tom veľmi zle a keď sa malá narodila, peklo na zemi. Prvé mesiace boli strašné, strašné. A teraz sa na to druhé veľmi teším, dokonca sa teším aj na pôrod a presne, keby som nebola taká stará, beriem aj tretie

Offline continuity
Avatar
33610 příspěvků moje polička 18. května 2021 07:20

Potrefenáhusa no to spaní je klíčové a taky si tuším měla doma samba?

Ten můj po dvou týdnech nafrcel zpět do rachoty, dělal dvanáctky, i noční, bydleli jsme v garsonce. Řvoucí mimino jsem rano naložila do kočáru a mazala nevyspalá na půl dne ven. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33680 příspěvků moje polička 18. května 2021 07:53

continuity měla, ale dodnes nevim, jestli to bylo plus  on dělal ten servis kolem, řvoucí mimino moc nedával (a ještě dával rady, co nedavaly smysl , navrch on je v noci a nevyspalej fakt zcela nepouzitelnej

Jezis jak já se tesila, až půjde do práce!!!

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33680 příspěvků moje polička 18. května 2021 08:09

Ale obrovská pomoc to určitě byla, já zas prvních 14 dnů musela dokrmovat, takže jsme měli kolečko kojení/dokrm/odstrikavani a sotva jsem skončila, mohla jsem začít nanovo.takže sice dite spalo, ale já měla nastavenej budík ... 

uf, naštěstí se to povedlo nastartovat a od ty chvíle je kojení vyloženě napohodu

Offline Pinot Noir
Avatar
24434 příspěvků moje polička 18. května 2021 08:20

Potrefenáhusa no právě ten servis kolem je v začátcích k nezaplacení. Podle mě i za cenu blbých rad. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33680 příspěvků moje polička 18. května 2021 08:34

Pinot Noir je, to fakt jo.

(a taky vztek na toho druhyho mi pomohl prezit spoustu krizových chvil )

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 18. května 2021 08:48

Potrefenáhusa tenhle kolotoč, teda bez kojení, jen nakrmit, odstříkat, vydržela moje mamka u druhé ségry tři měsíce, ještě s tehdejší ruční odsávačkou. To absolutně nechápu, muselo to být strašně náročné.

Offline Len
Avatar
2203 příspěvků moje polička 18. května 2021 08:49

Ta paměť je vážně milosrdná. Ještě před dvěma měsíci to u nás bylo hrozně hrozný, zdravím žluťásek

A teď celkem normální. Občas ještě má záchvat neutišitelnýho pláče, a u toho si vždycky říkám, jak jsem to mohla přežít prakticky nonstop... Ale vybavuju si ty myšlenky, že to byla chyba, že žádný miminko nemá tolik trpět.

A někde se složit s vyhlídkou na rekreaci v nemocnici jsem si vždycky rozmyslela, protože neuměl ani pít z lahvičky, takže to "někdo se postará" by se značně zkomplikovalo. A teď mám takový zlatý dítě.Sice moc nespím, ale on je spokojenej a to dělá hodně.

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 18. května 2021 08:55

Potrefenáhusa Tohle je strasne, ty zacatky. Me to stacilo v porodnici a to jsem neodstrikavala. Ale i tak se ve zbytku casu nedalo skoto ani usnout.  Ta kvalita zivota jen s kojenim je nekde uplne jinde (nebo asi i s UM). Jinak za me je s tim ditetem legrace uz od pul roka. Treba ted strasne rad sedi v nakupnim voziku v Kauflandu a fascinovane sleduje okoli

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 18. května 2021 08:59

Jos jo, to bylo hezké, jak ti moji čučeli z kočárku vleže na bříšku (sed u nás byl aktuální až v roce) a člověk mohl jít kam chtěl, žádné já chci na hřiště. Ale pořád to byly taková malá zvířátka, kolem toho roku a půl se z nich stanou malí lidi.

Offline rasaNori
Avatar
7706 příspěvků moje polička 18. května 2021 10:17

Dve nemocny deti doma najednou, a nemocny akorat tak ze prudi a vymysli cicoviny a to mely byt obe ve skolce

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33680 příspěvků moje polička 18. května 2021 10:28

Jos bylo to děsný, já z toho dokrmu byla už v porodnici úplně v hajzlu, on je to zacarovanej kruh totiž mi přijde, navrch apolinar fakt není baby friendly hospital (ale má jiný kvality, kvůli kterym jsem ho vybrala) I si nás pediatricka kvůli váze na začátku zvala 2x tydne, než dite začalo trochu pribirat...Jezis jak já se strašně bála ji ten dokrm už nedat, počítala jsem ty pocurany pliny, jestli není dehydrovana a bala se, ze bude mít hlad.....a dite se hned rozkoukalo a já nesla po sestinedeli na kontrolu plne kojeny 5 kilovy dítě 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33680 příspěvků moje polička 18. května 2021 10:31

Evaeva mne přijde, ze ta naše je malý člověk už od toho pidimimina, kdy na mě koukala z povijanu s výrazem mojí babičky 

a tedka si fakt bezvadně prohlíží knížky, ukazuje si v nich hrozne srandovne prstickem a něco si povídá (jen teda to okynko to má bohužel sečtený, už sežrala kralikarnu a kurnik z druhy knížky s farmou)

Offline continuity
Avatar
33610 příspěvků moje polička 18. května 2021 10:34

Potrefenáhusa no vidíš to je další rozdíl, já měla to dítě nedomrle ještě v roce. Si pamatuji, že jsem se na nejaké akci normálně rozbrečela, protože mi vyrazila z ruky jogurt a já nic jineho už sebou neměla. Kamarátka pediatr mi rika: to bude dobrý, tak ji misto toho nakoj a je to. Ale ja už byla tak vynervovana z toho, že mi dítě nepribyva, že me úplně rozhodila takováto kravina. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33680 příspěvků moje polička 18. května 2021 10:45

continuity já to vůbec nemyslela nějak konfrontacne, kazdej má tu cestu a příběh jinej 

jen jsem si na to vzpomnela, když se mne teď v zimě ptala kamaradka tesne před porodem prvního ditete, co bylo nejhorší 

tak u nás jednoznačně ten chlap, kterej to moc nepobiral

a co mě nejvíc překvapilo, to už jsem tu psala, jak nebudu vůbec dávat psychicky ten pláč

Offline Pinot Noir
Avatar
24434 příspěvků moje polička 18. května 2021 10:48

continuity přesně, když člověk v podstatě několik let řeší, že dítě nejí, pořád je mimo tabulky a každá nemoc ho připraví o pracně vykrmené dekagramy, je to na palici.

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 18. května 2021 10:49

Potrefenáhusa Jo, porodnici jsem brecela i ja, ze nemuzu kojit. Akorat ja tam byla asi 6 dni a mezitim se rozkojila. Ale taky mi zpocatku nepribiral, v sestinedeli mel asi jen 200g navic. Zvrhlo se to az potom. Nedavno jsem se otocila a cmajznul mi moji suchou palacinku a tlacil to do sebe jak o zavod. Takze tu svickovou s knedlikem asi zavedu velmi zahy. Ale je vtipny, jak jsou ty deti jine. Muj je likvidator, se vsim boucha, knihy sesnazi skubat, zadne ukazovani prstickem. Ty cernobile montesori funguji uplne stejne

Offline Pinot Noir
Avatar
24434 příspěvků moje polička 18. května 2021 10:52

Potrefenáhusa s tím pláčem, každá, která přežila hodně uplakané dítě, je pro mě neskutečná hrdinka . Vždycky si musím v duchu jednu plesknout, když mě k šílenství dovádí obyčejné zabrečení.

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 18. května 2021 10:53

Pinot Noir My to s Potrefenáhusa fakt nemyslime zle. Moje zasluha ta zravost ditete neni, proste asi geny po manzelovi. Sousedky chlapec zije uz 4 roky pry ze suchych keksu a vzdusne vlhkosti.