Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 18. května 2021 20:34

Karja to je blbé, že na ně není zvyklá. Kdy přijedou? Že by je třeba vzali ven. Syn se mě taky docela drží (zdaleka ne tolik, jako tvoje tebe teda), ale ven by šel s kýmkoliv:)

Offline Karja
Avatar
35949 příspěvků moje polička 18. května 2021 20:35

Evaeva Jo, ven musí jít stoprocentně:-D.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 18. května 2021 20:39

Karja tak to by mohlo vyjít, moc bych vám to přála.

Offline MPLee
Avatar
2358 příspěvků moje polička 18. května 2021 20:52

Karja viktorka_od splavu psa máme, ale on si mimina moc nevšímá. Malá je celkem samostatná, pod hrazdičkou vydržela i 20 minut sama, když jsem vařila nebo šla do sprchy. Tak jsem myslela, že by měla ohrádku kolem té hrací podložky, cca 180x120 cm. Normálně by měla otevřený průlez ven a mohla si lozit kde chce, ale ať jí mám kam dát, když na ni nemůžu dohlížet  Nemáme totiž ani klasickou postýlku, jen přístavnou. Můžu ji sice tahat s sebou do koupelny, ale radši bych asi zkusila tu ohrádku, když zatím sama chvilku vydrží. 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 18. května 2021 21:02

MPLee to by mohlo vyjít, ale jen do té doby než pochopí, že jí tam zavíráš:) Což může být i brzy, s možností pohybu se jí dost otevře svět a rychle pochopí, kde leží zábava - mimo ohrádku;)

Offline Karja
Avatar
35949 příspěvků moje polička 18. května 2021 21:14

MPLee Tak to zní docela dobře. A pokud máte doma hodně místa, tak to pak bude holt i jen na to obcasne zavření s jekotem, kdyz bude nutné dítě zajistit;-)

Offline Kokoska
Avatar
28381 příspěvků moje polička 18. května 2021 21:23

MPLee my jsme ohradku meli, i oboje mlady, ale deti v tom byly vzdycky chvilku, kdyz bylo potreba je na moment odlozit a treba jit na ten zachod I kdyz treba chvilku rvaly, aspon jsem vedela, ze nekde nespadnou nebo na sebe neco nestrhnou.

Offline MPLee
Avatar
2358 příspěvků moje polička 18. května 2021 21:24

Evaeva aspoň mi to dá klid do doby, než trochu přizpůsobíme byt. A navíc mě v létě čekají tábory, kde má být se mnou a tam jí bude občas taku potřeba někam bezpečně odklidit

Offline MPLee
Avatar
2358 příspěvků moje polička 18. května 2021 21:27

Karja Kokoska bohužel nemáme místo, buď je ve hře malá skládací ohrádka, která bude strčená za gaučem a rozložím ji jen v případě nutnosti, nebo ta větší, kterou by ale měla pořád kolem té hrací podložky

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 18. května 2021 21:38

MPLee no uvidíš:) Moji se plazili až v devíti měsících, to už byli rozumově jinde, to by ohrádka nezabrala. Ale samozřejmě je lepší řev než nebezpečí. Já bych s plazícím se dítětem nemohla mít ani tu přístavnou postýlku, máme vysokou postel a bála bych se, že se odplazía spadnou. V Decathlonu mají skládací bazénky, to by na ty tábory mohlo být fajn, ale myslím, že klečící dítě je přeleze.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46112 příspěvků moje polička 18. května 2021 22:04

MPLee otázka co pes na to řekne, až si mimino bude všímat jeho = aktivně za ním lozit třeba do pelechu, lézt do misek, budit ho když spí atd.. Já nechávala děti volně lozit všude, ale předpokládá to nějaký uzpůsobení prostoru, to je jasný, zvláš't, jak si začne stoupat. to plazení je ještě vpoho, aspoň my teda na zemi nikdy nic tak světobornýho neměli. jo, jednou jsem načapala dceru v předsíni, jak vykramařila botník a usilovně ožužlávala botám podrážky, ale přežila ve zdraví okousanou diefenbachii též:-P

Offline MPLee
Avatar
2358 příspěvků moje polička 18. května 2021 22:12

Evaeva to se bojím, že přeleze. Na tábor jento nezbytnost a budu ji určitě pořizovat. Spíš teď nevím, jakou tedy pořídit. Jestli jí neomezím ve vývoji, když bude mít kolem hrací podložky doma trvale tu ohrádku, i když s otevřeným průlezem? Druhá varianta je oddělit obývák od zbytku bytu, ale to znamená přesun spousty věcí. Což nás teda pravděpodobně stejně čeká...

Offline Zuzuli
Avatar
2167 příspěvků moje polička 18. května 2021 22:14

Evaeva nam mala spadla z postele jednou, kdyz jsem rano sla na zachod, manzel vytuhnul a neresil dite a mala se podle ocekavani vydala za mnou a prepadla z postele. Nastesti na misto, kam jsem v noci shodila velkou mekkou deku, takze se ji nic nestalo. Jinak nikdy za ten rok z postele nespadla, kdyz se vzbudi, tak zacne hned rvat a privola nas, ted tam sedi uprostred a ceka, az si pro ni prijdeme, i kdyz uz umi slezt sama dolu, a v noci, kdyz je vzhuru, tak leze zasadne po me a k okraji se ani neproblizuje, co tam, kdyz zalehnout mi krk je vetsi zabava ale ja mam kliste, co se me drzi ve dne v noci

Offline Tabea
Avatar
4711 příspěvků moje polička 18. května 2021 22:16

MPLee to ses tady ještě nedočetla pravdu některých babiček, že bez ohrádky se dítě nenaučí stát?  Takže žádný omezení vývoje, ale jeho podpoření...

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46112 příspěvků moje polička 18. května 2021 22:20

Tabea  se divím že ti moji dospělci nelozí po čtyřech:-P

MPLee zkusit to můžeš, některý děti to snáší vpoho, ale do budoucna mi přijde jednodušší učit sebe i dítě fungovat normálně ve světě, než ho uzavírat do bezpečné klícky. nicméně leta to tak bývalo a vyrostli z nás (většinou:-)) plnohodnotní jedinci, takže to nemůže být zas tak špatný

Offline Karja
Avatar
35949 příspěvků moje polička 18. května 2021 22:23

Tabea MPLee No přesně ona za ohrádka může paradoxně dost pomoct. Po nás teď na fyzioterapii několikrát žádala video, jak obchází kolem postýlky:-D. Samozřejmě nic takového neprovozovala, neb postýlky jsou jako zarázky proti spadnutí. Takže jsem jeden den dala tu postýlky do prostredka obýváku, aby teda konečně něco bylo. A skutečně my jsme měli doma málo nábytku, který by obcházela. Nemáme konferenční stůl, ani žádné nizke obyvakove skříňky a tak. 

Offline continuity
Avatar
33783 příspěvků moje polička 18. května 2021 22:23

MPLee máma říká, že nás do ohrádky dávala, než uvařila oběd a tak. A prý jsme tam byli rádi, dokonce jsme tu ohradku podědili. A ještě mi máma dala do života radu, dávat tam to dite driv než ho to začne omezovat.

Starší jsem tam teda dávala už ležící, byl to příšerný vo.er, protože jsem se k ní musela natahovat přes ty sprusle... A bylo to úplně k ničemu, jak se trochu rozhejbala, začlo ji to hrozně vadit. jestli mám z něčeho výčitky vůči tomu dítěti, tak z toho, že sem ji tam 1x(!) dala za trest. Rvala príšerne, síce už tu vec nikdy neudělala, ale měla jsem ji radši dat zadek. Pak šel krám z domu. 

Offline dzizisketa
Avatar
7485 příspěvků moje polička 18. května 2021 22:24

Zuzuli

Rosťa jednu dobu padal z postele furt, i několikrát za noc, na návštěvě u našich, kde je palanda, zapadl mezi žebřík a stěnu a nemohla jsem ho ztama v noci rozespalá vyndat... Bylo kolem roku, roku a čtvrt, měl strašně divoké spaní. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46112 příspěvků moje polička 18. května 2021 22:29
Reakce na Karja:

 Po nás teď na fyzioterapii několikrát žádala video, jak obchází kolem postýlky:-D.  

 ha tak to u nás by taky neuspěla, jedno dítě sotva se vzepřelo na rukách, tak z té postýlky prostě vyskočilo/přepadlo ven, tudíž tam v bdělém stavu netrávilo žádný čas, druhý v ní vůbec nevydrželo odmalinka ani na spaní, protože jak se překulilo a narazilo na šprušle, tak řvalo a řvalo dokud jsem ho nevytáhla pryč

Offline Karja
Avatar
35949 příspěvků moje polička 18. května 2021 22:35

viktorka_od splavu No jako ona možná myslela nějak zvenčí:-D. Ale povedlo se mi to natočit:-D. Ale nejlepší videa jsem vždycky měla z návštěv, doma jen rvala, venku se hýbala.