Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Pinot Noir
Avatar
24454 příspěvků moje polička 23. ledna 2021 14:35

Evaeva tu magnetickou tapetu jsem koupila, aby bylo kam věsit výtvarná díla, ale že se na to může psát, to jim zatajím 

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 23. ledna 2021 14:37

Pinot Noir ano, to je podle mě jediná možnost

Offline Sweet Potato
Avatar
34821 příspěvků moje polička 23. ledna 2021 14:39

dzizisketa Čiší z toho instatrendy.

Online dzizisketa
Avatar
7445 příspěvků moje polička 23. ledna 2021 14:39

Evaeva

UÚplně vidím, jak fotograf nebo rodič před focením jako buldozer nahrnul všechny rušivé prvky na druhou stranu pokojíku JJá mám taky ráda světlejší barvy, doma máme většinu nábytku bílou a světlé dřevo, ale třeba v tom pokojíku máš normálně barevné věci jako obrázky, povlečení, nějaký polštář... Ne ve dvou nebo třech barvách. Základ jasně že je fajn mít definovaný, ale úplná absence jiných barev je podle mě designové zlo. Ale já nejsem v tomhle moc dobrá, nemám vybraný vkus, máme celkem omezené finance (ve srovnání se spoustou zdejších uživatelek) a hlavně mě to moc nebaví, nějak si uceleně zdobit byt. A jsme tu v podnájmu v družstevním na sídlišti v bytě bez rekonstrukce... Kdyby tu byly rovné nové podlahy a pořádně vyštukované stěny, asi bych se víc posnažila. Neříkám to jako omluvu nebo že takový životní styl je jediný správný, jen pro dokreslení, že mě na ty insta a pinterest trendy moc neužije. 

Offline continuity
Avatar
33663 příspěvků moje polička 23. ledna 2021 14:39

MaeGandal matrace ( alespon u nás doma) je z celé postele to nejdražší. Dětem jsem rovnou pořídila velké postele, tyto mezistupně mi přijdou děsně neekonomické. Navíc se občas hodilo, že tam mohla přespat návštěva, nebo někdo z nás. 

Offline mnum
Avatar
2139 příspěvků moje polička 23. ledna 2021 14:43

dzizisketa ten pokojicek se mi taky moc nelibi, ani mi nevadi ta seda ( ja zas nemam rada cerny nabytek a doplnky, a ze je to ted hodne oblibene), ale pusobi tak sterilne, neosobne, zadne viditelne stopy po tom ze tam zije dite a dekorace totalne neoriginalni- mracky, praporecky, domeckova policka... 

mne se libi svetle, tlumene pastelove barvy a jemne vzory. Jo, a dcera ma domeckovou postel

Online dzizisketa
Avatar
7445 příspěvků moje polička 23. ledna 2021 14:43

continuity

MMy máme už do podzimu v kumbálu složenou normálně velkou postel, novou, z masivu. Zbývá ji jen složit a koupit tu matraci. Aspoň se mu tam zpočátku vejdou všichni potenciálně oblíbení plyšáci. 

Offline DruI
Avatar
3250 příspěvků moje polička 23. ledna 2021 14:44

Evaeva My máme velkou tabulovou stěnu v obýváku a dceru kreslení po zdech kupodivu vůbec neláká. Na druhou stranu, my v dětství žádnou takovou vymoženost neměli a po zdech jsem kreslila i tak. Ono asi spíš záleží na povaze dítěte, jestli bude malovat po zdech nebo ne ;)

Offline continuity
Avatar
33663 příspěvků moje polička 23. ledna 2021 14:44

Evaeva tmavě modrou místo zelené navrhovala architektka. Tak jsem měla zhrzené chlupy už když to bylo na papíře. V interiéru ji výslovně nechci. ( Ale já obecně nemusím studené barvy do bytu).

Moje máma měla sadu tmavěmodrých hrnců a z duše je nenáviděla.

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 23. ledna 2021 14:45

dzizisketa každý si bydlení zařídí tak, aby se v něm cítil dobře. Já se držím těch pár barev i na povlečení, závěsech. Úplně stačí ty hračky mi přijde. Navíc si myslím, že proti modrým závěsům a šedým skříním nebude nic mít ani za deset let. Teď mě chystá zařizování toho druhého pokoje a barvy budou stejné.

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 23. ledna 2021 14:47

DruI ale černá tabulová je jasně poznat oproti bílé zdi.

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 23. ledna 2021 14:47

continuity ta naše tmavě modrá není úplně temná a hlavně je teplá, jakkoliv ti to zní nereálně;)

Edit: ale samozřejmě chápu, že každý chce něco jiného. Ségra měla jednu dobu pokoj v těch cirkusových barvách. Ale už to zrušila, zřejmě dospěla:D

Offline Pinot Noir
Avatar
24454 příspěvků moje polička 23. ledna 2021 14:50

continuity

Od roka a půl ve velké posteli. Kupovat nějaké mezistupně mě ani nehne.

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 23. ledna 2021 14:53

Pinot Noir někde se fakt hodí ten ušetřený prostor, švagrová prvnímu taky koupila rovnou velkou, ale druhé by tam těžko dávala, pokud nechtěla palandu. Nezbylo by jim moc místa na hraní. My tu poloviční měli, takže u nás to bylo jasné.

Offline continuity
Avatar
33663 příspěvků moje polička 23. ledna 2021 14:54

Evaeva až přijdou s tím, že zelená ne, tak se vymění dvířka. Není to nepřekonatelnej problém. 

Offline Pinot Noir
Avatar
24454 příspěvků moje polička 23. ledna 2021 14:56

Evaeva to je jasné, že někdy se to hodí. 

Offline Kokoska
Avatar
28280 příspěvků moje polička 23. ledna 2021 15:02

dzizisketa takhle by myslim ten pokoj se zivym obyvatelem realne vypadal asi 2 minuty. Ja mam radsi v interieru teple barvy, ale umim si ten sedobily pokoj predstavit, se vsim, co ty deti pouzivaji, to urcite bude vypadat jinak. Na reklamni fotky se nekoukam jako na skutecnost.

Offline letfenixa
Avatar
7962 příspěvků moje polička 23. ledna 2021 15:05

Akurát sa idem pochváliť, že zo synovho hracieho kútika v obývačke som urobilo hraco-pracovny, vyhodila som dve plné debny na kolieskach somarin, a pridala pracovný (rastúci) stôl. A je tam zmäť farieb. Fotku dám.

Offline continuity
Avatar
33663 příspěvků moje polička 23. ledna 2021 15:08

letfenixa

Já nevím proč, ale děti tu změť barev a podnětů nějak jinak zvládají. Já je vždy přinutím uklidit, vypadá to jak z reklamy a když se ptám, jestli cítí rozdíl, odpověď je ne. A vykramari si to hned zas.

Starší má na stole odkládací poličku zbastlenou ze Sevy. Ptala jsem se jí už 3x jestli nechce nejakou jinou, dřevěnou, hezkou. Tak prý ne. 

Offline MaeGandal
Avatar
1602 příspěvků moje polička 23. ledna 2021 15:13

continuity naše děti už od mimina spaly nalepené na těch šprušlích, v té miminkovske postelí spaly dlouho, předlouho. Pak jsme kupovali 140,  co měla šprušle ze tři stran. Ale sehnala jsem aspoň jeden ten Ikea ram z druhé ruky a minimálně dvě děti to využijí. Do velké postele ty naše přechází až v 8, když se přestanou lepit na šprušle a je šance že nebudou padat. Postele mají do prostoru, čelem ke zdi, takže zábrany z obou stran se mi nechtělo. Taky jim zabírat misto v pokoji. 

Takže tu natahovací postel jsem taky nechtěla