Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 01. května 2024 20:12

DruI jasně, taky na fyzio čekáš podrobnější dotazy na lezení než třeba na očním, že jo 

Offline Myrtila
Avatar
3035 příspěvků moje polička 01. května 2024 20:20

Evaeva No, už si nevybavím, kde všude se ptali na ten porod, ale třeba na tom očním fakt podrobně, tak nevím, jestli to má vliv na vznik nějakých vad? A můj porod úplně standardní nebyl, no, apgar z hlavy nedám, ale syna rozdýchávali, tak nejvyšší nebyl, prostě je to vždycky docela příběh, co neshrnu jednou větou. Dotazník předem by mi to teda taky usnadnil, a asi i těm doktorům. 

Offline žluťásek
Avatar
7649 příspěvků moje polička 01. května 2024 20:30

Evaeva já myslím, že apgar 9 nebo deset je na nějakém vyšetření po x letech skoro jedno, prostě zdravý čilý mimino moje dítě mělo 3-6-9, tam to mělo fakt důvod si to pamatovat a na neurologii nebo fyzio hlásit.

Já jsem tak šťastná, že to naše dítě tak vykvetlo. Samozřejmě bych ho milovala jakéhokoliv, ale měla jsem fakt veliký obavy, jestli to nebude mít nějaký následky, ať už fyzický nebo mentální.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 01. května 2024 20:37

žluťásek to věřím! Myslím, že to dohnal až předehnal

Já se hrozně bála u toho posledního, hodně jsem vnímala, že by to totálně změnilo chod celé rodiny. Po porodu už moc ne, když bylo vše v pořádku, ale v průběhu těhotenství. U těch předchozích jsem si žádné komplikace nepřipouštěla.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33799 příspěvků moje polička 01. května 2024 20:51

Mne se na apgara ptali teď na foniatrii a taky jsem to nevěděla

ja si ty milníky leckdy pamatuju podle fotek a podle oblečení, ale druhy dite mi v tom udelalo docela slusnej maglajz 

no a k domu nevim skoro nic, on je dost samodomo ukutenej, dost věci tu muž dělal sam a třeba ovládání kotle je zcela mimo moje mentální možnosti 

Offline Allysa
Avatar
553 příspěvků moje polička 01. května 2024 20:58
Reakce na Myrtila:

Allysa Tyjo, ty milníky se dost stírají i mně, a to mám jedno dítě, jako vím, kdy začal lézt a chodit, ale třeba vývoj řeči? Jemné motoriky? Jenom velice zhruba a mlhavě. 

​No my bysme byly marní oba, takže si to píšeme do kalendáře.

Offline continuity
Avatar
33802 příspěvků moje polička 01. května 2024 21:02

žluťásekhlavně, že to dobře dopadlo

Teď rozdychavali kluka kolegovi.

Taky věřím v dobré konce. 

Offline Allysa
Avatar
553 příspěvků moje polička 01. května 2024 21:21
Reakce na Pinot Noir:

Allysano já nevím, já taky nevím všechno, co ví muž. Kde jsou jaké pojistky, kterej poklop je šachta k vodě a ke kanalizaci, od koho máme internet, kolik máme ještě splatit hypotéku (včera jsem zjistila, že 0 ), ... Přijde mi neefektivní, aby každý věděl vše a o všem, i od toho je partnerství, ne? Aby se zátěž všech typů rozložila...

​Hele, všechno určitě ne, ale důležité věci víme oba, případně kde je najít. Takže ano, vím kde se tankuje moje i manželovi auto, kam jezdime do servisu, od koho máme plyn, elektřinu i internet a kolik zbývá na hypotéce a manžel taky ví, kolik dcera váží, jakou má pojišťovnu a dokonce umí i její rodné číslo... Oba umíme vařit nebo řídit auto, i když vařím většinou já a jsem efektivnější a on zase líp řídí. 

Nicméně původně jsem se vyjadřovala k nějaké mýticke neschopnosti otců a magické schopnosti matek. 

Offline dzizisketa
Avatar
7489 příspěvků moje polička 01. května 2024 21:21

žluťásek 

I Rostíčka museli rozdýchat, začínal na 4. U něj naštěstí vše vypadalo a pak i bylo v pořádku už po pár hodinách.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 01. května 2024 21:41

Allysa rodný číslo dětíjá jsem ráda, že si pamatuju datum narození. Naštěstí jsem ten, kdo má kartičky pojišťovny. (Muž to má napsané v mobilu.)

Vlastně mi nepřipadá důležité nic z toho, co si napsala, resp. všechno se to dá celkem snadno zjistit. Já jsem taky zastánce dělby práce. Takže ano, muži i ženy mají stejné schopnosti vzít děti k doktorovi, ale v té které rodině může mít ty informace k tomu potřebné jen jeden. 

Offline moora
Avatar
7572 příspěvků moje polička 01. května 2024 21:43
Reakce na continuity:

Pinot Noir jj, tchýně taky nepotřebovala vědět nic, takže když tchán náhle umřel, musel tam chlap na kotel 3x, abychom to topení alespoň nějak zprovoznili. 

Nemusí to být hned tak tragické, že jsem vyrazila vidličkou v toastovači pojistky v celém bytě až na chodbě, se mi už taky stalo. Nemusím kvůli tomu čekat než se vrátí muž dvou dnech (nebo po měsíci) ze služebky abych si rozsvitila. 

​jako me to netrimani osudu ve svych rukou dost stresuje, kolem baraku skoro vsechno zvladnu sama, neumim teda elektriku (zapojit lustr, zasuvku, vymenit jistic). Jako potencialne pruserove se ted ukazalo, kdyz muze skolila mrtvice, ze nemame vzajemne dispozicni prava k uctum. Jako uz to pomalu davame dohromady, akorat me teda vadi, ze ted vidi, kolik utracim za kytky a hadry :)))

Offline Allysa
Avatar
553 příspěvků moje polička 01. května 2024 21:53
Reakce na Evaeva:

Allysa rodný číslo dětíjá jsem ráda, že si pamatuju datum narození. Naštěstí jsem ten, kdo má kartičky pojišťovny. (Muž to má napsané v mobilu.)

Vlastně mi nepřipadá důležité nic z toho, co si napsala, resp. všechno se to dá celkem snadno zjistit. Já jsem taky zastánce dělby práce. Takže ano, muži i ženy mají stejné schopnosti vzít děti k doktorovi, ale v té které rodině může mít ty informace k tomu potřebné jen jeden. 

​Hele, my máme jenom jedno, známe svoje limity

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 01. května 2024 21:58

Allysa ani to jsem neuměla

Offline moora
Avatar
7572 příspěvků moje polička 01. května 2024 21:58

Evaeva rodny cisla jsem si pamatovala vsechny 4, ale dneska dam z hlavy uz jen 2

edit: tak 3

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 01. května 2024 21:59

moora mamka je taky umělanechápu. Já mám na čísla docela paměť, ale tohle mi do hlavy neleze. Zase tak často to člověk nepotřebuje.

Offline Allysa
Avatar
553 příspěvků moje polička 01. května 2024 22:00
Reakce na continuity:

Pinot Noir jj, tchýně taky nepotřebovala vědět nic, takže když tchán náhle umřel, musel tam chlap na kotel 3x, abychom to topení alespoň nějak zprovoznili. 

Nemusí to být hned tak tragické, že jsem vyrazila vidličkou v toastovači pojistky v celém bytě až na chodbě, se mi už taky stalo. Nemusím kvůli tomu čekat než se vrátí muž dvou dnech (nebo po měsíci) ze služebky abych si rozsvitila. 

​Toto přesně, nemusím mít v hlavě všechny údaje, ale nějaká oboustranná svéprávnost by nebyla na škodu. Jako myslela jsem, že lidi, co si bez partnera neumí vyměnit žárovku nebo namazat chleba, jsou už dneska na vymření, ale asi se to.v různých podobách pořád objevuje

Offline continuity
Avatar
33802 příspěvků moje polička 01. května 2024 22:01

mooraJežíš, bude v pořádku?

Držím palce

Offline moora
Avatar
7572 příspěvků moje polička 01. května 2024 22:03

Evaeva jedno je fakt dobre zapamatovatelny a ve zbyvajici se dost opakujou stejny cislice (vcetne myho, myslim tim tu cast za lomitkem). Zato telefonni cislo umim z hlavy jen svoje

Offline Allysa
Avatar
553 příspěvků moje polička 01. května 2024 22:05
Reakce na Evaeva:

Allysa ani to jsem neuměla

​Jasne, to taky není nezbytný, na to máš kartičku,  pokud si ji teda nezapomeneš jako já jednou do Motola ( pak jsi v loji a dostaneš strašnou čočku ), to byl jenom příklad

Ne ze bych teda byla nějaký nadšenec  a buhvijak pokrocily uživatel technologií, ale skvěle nám na toto fungují sdílené kalendáře a dokumenty a chytrej telefon máme všichni,  že jo.

Offline moora
Avatar
7572 příspěvků moje polička 01. května 2024 22:06

continuity jj, vypada to dobre, dostali jsme ho do spitalu rychle a zasahlo to "jen" recovy centrum, takze ma trochu afazii, jinak snad dobry.