Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline 711990
Avatar
17086 příspěvků moje polička 23. ledna 2021 10:40

Sairon ja davala od narozeni Tondovi z lahve odstrikany moje mliko a pak ze dne na den tu flasku odmitnul, asi v 5m? A od ty doby uz nikdy nic z lahve z dudlikem nevypil....tak leda zkusit treba do jiny lahve? 

Offline Karja
Avatar
35703 příspěvků moje polička 23. ledna 2021 10:47

Ja se svezu s mlecnym dotazem teda. Malanala (1rok) nechce pit kravsky mliko, ani umely nic...myslela jsem, ze zabalim to kojeni nebo ji ho budu davat rano, aby se nasytila pekne rychle. Z flasticky pije normalne vodu nebo caj. To UM jsem ji zkousela celej jeji zivot a nic, to kravsky driv kradla segre, ale ted jak ho dostala, nejede ji.

Online Zuzuli
Avatar
2125 příspěvků moje polička 23. ledna 2021 10:59

711990 ty jo, mame uplne to same. Od narozeni prvni tri tydny na odstrikanem mlece v lahvi, pak obcas na stridacku s kojenim... A ted se tvari, ze netusi, k cemu ten dudlik je a jen ho kouse, ale rozhodne nepije. Zadna lahev, ucici hrnecek, nic. Maximalne se napije z hrnku, teda spis smoci cumacek. Takze tekutiny ma jen z kojeni (staci ji) a ja porad dokola posloucham, jak tak velke dite uz musi pit, ze musi mit porad strasnou zizen a nemam ji trapit

Offline Malenge
Avatar
4233 příspěvků moje polička 23. ledna 2021 11:02

Karja pomůže ti, když napíšu, že kluci ani jeden v životě nepozřeli ani trošku UM a kravské mléko pít odmítají taky odjakživa. A to včetně kakaa. Neudělala jsem s tím nic, jen dávám hodně jogurtu, kaše z mléka k snídani i bramborovou jim hodně dělám, to je tak vše. Starší začal jíst sýr ve 4, do té doby jen lučinu, mladší to samé, žijí oba.

Offline dzizisketa
Avatar
7418 příspěvků moje polička 23. ledna 2021 11:06

Karja

MMyslím, že pokud jí jiné mléčné výrobky nebo jídlo na mléce připravené, že do ní nemusíš flašku tlačit. I kdybys ji úplně odstavila. A taky můžeš zkusit třeba kozí nebo ovčí mléko, že jo, tam u vás na venkově přece musíte mít zdroje

Offline Sairon
Avatar
1853 příspěvků moje polička 23. ledna 2021 11:15

Karja byla jsem na tom s příšerkou stejně, po roce jsem přestala kojit a ona bojkotovala jakékoliv mléko. Pediatra mi říkala, že to zvládne i bez mléka, jen mám dbát na to aby měla dost mléčných výrobků. Takže jsem ještě asi půl roku dodržovala že měla každý den jogurt, na snídani mozarelu, nebo nějaký jiný sýr a večer mléčnou kaši a ještě jsem ji nastavovala mlékem, že jsem aspoň spotřebovala to všechno UM co jsem nakoupila jestli by jí náhodou nějaký nechutnalo. Pak začala jídlo frflat ještě víc, takže jsem to vzdala jsem ráda když sní aspoň nějaké normální jídlo, pro klid duše jí dávám Multisanostol.

Offline Karja
Avatar
35703 příspěvků moje polička 23. ledna 2021 11:31

Sairon Malenge dzizisketa Diky, ona jak.jeste neji ani zadne kase, tak jsem proste do ni chtela vecer neco natlacit pred spanim aby lepe usnula:-D. Tak jeste budu chvili kojit a pak treba zacne lepe veceret a nebude uz potrebovat pres spanim zadny nasup.

Offline Karja
Avatar
35703 příspěvků moje polička 23. ledna 2021 11:33

dzizisketa Ja myslim, ze kozi a ovci mleko je chutove osklivejsi nez kravske, ze to tuplem pit nebude. My to taky nepijeme, strejda ma kozu a mliko pije prase;-). Je to takova koza na okrasu v podstate;-) 

Online Pinot Noir
Avatar
24383 příspěvků moje polička 23. ledna 2021 11:57

Karja Ríša od ukončení kojení v 11 měsících nepozřel mléko, UM ani kravské, ani kysané. Nejí ani jogurty. Tehdy jedl aspoň chleba s Lučinou, teď už ani to ne. Kaše odmítal. Takže v tom roce jeho mléčnou stravu představovaly jen Lipánky, přičemž jeden jedl tři dny. Ale přežil. Takže ti nic neporadím.

Offline Malenge
Avatar
4233 příspěvků moje polička 23. ledna 2021 12:02

Pinot Noir myslím, že tohle sdílení je náhodou rada úplně nejlepší, člověk totiž většinou zjistí, že jsou na tom mnohde ještě o dost hůř a rázem se mu ohledně jeho dítěte výrazně uleví

Offline žluťásek
Avatar
7585 příspěvků moje polička 23. ledna 2021 12:16

Pinot Noir na vás si často vzpomenu, když syn sní půl večeře a já ho pobizim, jestli nechce ještě. Že jinde stačí k večeři plátek šunky nebo nic

Offline Karja
Avatar
35703 příspěvků moje polička 23. ledna 2021 13:04

Jee, ja uplne prerusim debatu, ale kdybyste nekdo narazil na slevu detskych bot, ale takovych tech klasickych tenisek -nike, adidas. Ja to davam jako prechodove, nez neni na barefoot podrazky. Uteklo mi tech 40procent na Humanicu:-(. Tak kdyby casem nekdo na neco narazil, budu rada;-)

Online Pinot Noir
Avatar
24383 příspěvků moje polička 23. ledna 2021 13:16

žluťásek

Když sní rozumnou porci oběda, tak už pak fakt večeří nic. Během odpoledne teda jí ovoce, takže mu to asi stačí. Když přijde ze školky s tím, že nejedl, tak sní Lipánka a pak k večeři něco teda pozře. Takže je to buď oběd, nebo večeře

Offline dzizisketa
Avatar
7418 příspěvků moje polička 23. ledna 2021 13:17

Doufám, že se nikoho nedotknu, ale velmi se mi nelíbí dětské pokojíčky laděné do šedé, resp. šedobílé. Působí na mě pošmourně a těžce, z pobytu v takovém pokoji by mě bolela hlava. Je to sice trend a já chápu, že je to neutrální barva, ale tedy nic pro mě. 

Offline miuu
Avatar
381 příspěvků moje polička 23. ledna 2021 13:18

Karja Jak jsi zmiňovala, že malámalá nechce cvičit ty sranda cviky, zkoušely jste to u zrcadla? Dcera s podobným cvičením začínala tedy o něco starší než tvoje, ale natřásání před zrcadlem se jí líbí. Taky jí u toho zpívám nebo říkám básničku. A cvičit musí samozředmě každý, kdo se zdržuje doma. Prostě z toho má show.

Offline Sweet Potato
Avatar
34771 příspěvků moje polička 23. ledna 2021 13:20

dzizisketa Hlava by mne nebolela, ale dětem bych to neudělala. 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 23. ledna 2021 13:28

dzizisketa my máme v pokojíčku šedobílé skříně, tmavě modré závěsy a modrošedý koberec. Smutné to není ani trochu, všechno dostatečně rozveselí obří krabice Lega, kolejí, řady aut a podobně:) Všechny hračky se dělají hlavně v těch výrazných základních barvách. Já nemám ráda dřevo, co jde do žluta a ta bílá a šedá se dobře ladí různé kusy nábytku. Ono taky záleží, jak je ten pokojík velký, ty naše mají 9 a 13 metrů, to je lepší už moc nezatěžovat.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 23. ledna 2021 13:33

Karja já bych to kozí nezavrhovala, jednu dobu jsem synovi občas kupovala ovčí a kozí jogurty a jedl je stejně jako klasický. My jsme si pro kozí chodily v létě na chalupě, když jsme byly malé, ségře byly dva a ráda si ho dá dodnes.

Starší UM taky nechtěl, odstavil se teda až v 15m a zkoušela jsem to normálně z hrnku, z flašky jsem mu nikdy nic nedala. Jedl dost jogurtů (klidně 3/4 velké Hollandie denně), mléčné kaše a občas pil kefír. U mladšího jsem to ani nezkoušela. Podle mě už v tom roce večer mlíko nepotřebuje na nasycení, nemyslím si, že by měla hlad, pokud sní něco k večeři.

Online Pinot Noir
Avatar
24383 příspěvků moje polička 23. ledna 2021 13:42

dzizisketa vůbec nevím, že je to trend, ale zrovna plánuju nábytek v IKEA plánovači a bude šedobílý

Offline 711990
Avatar
17086 příspěvků moje polička 23. ledna 2021 13:44

Karja a kolik by to melo stat po sleve? Videla jsem primo na adidas strankach ve slevach spoustu detskych bot