Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Potrefenáhusa
Avatar
33797 příspěvků moje polička 01. zaří 2020 14:27
Reakce na Sweet Potato:

dzizisketa Ještě bývalo fajn hřiště na Výtoni.

​Šla jsem teď ve ctvrtek odpoledne okolo a byla tam hlava na hlavě, dav se plynule prelejval na břeh rhony a před angelato

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33797 příspěvků moje polička 01. zaří 2020 14:30

INCOM1 Já jsem přibrala 20, po porodu jsem se neodvazila zvážit, ještě jsem brutálně otekla, takže jsem byla zoufalá, ze mi to zůstane, ale nezůstalo, 14 dni po porodu jsem měla skoro o 15 kilo min, krom ditete byla většina voda, teď po 2 měsících mi zbejvaj asi 3 kila, špek na brise zůstal, ale starý džíny už nosim

Offline Sweet Potato
Avatar
34872 příspěvků moje polička 01. zaří 2020 14:34

Potrefenáhusa Sakryš. Ale to se s podzimem setřepe, řekla bych.

Offline žluťásek
Avatar
7648 příspěvků moje polička 01. zaří 2020 14:37

Sweet Potato haha, já myslela, že reagujes na ty 3 kila a říkala jsem si, že ses teda nějaká přísná

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33797 příspěvků moje polička 01. zaří 2020 14:38
Offline mnum
Avatar
2139 příspěvků moje polička 01. zaří 2020 14:40

INCOM1 V prvnim tehotenstvi jsem pribrala 18 kilo a 3 mesice po porodu porad mela 10 nad puvodni hmotnost. Zacala jsem chodit na pilates 1-2x tydne a k tomu pridala nejakych 15-20 minut jogy temer denne a hlavne, vyradila jsem sladke. Az pak se to pohlo smerem dolu a slo to celkem rychle, cca 8-9 mesicu po porodu jsem mela predtehotenskou vahu, jako bonus, vzhledem k tomu ze jsem cvicila, postavu hezci a pevnejsi nez predtim. 
nyni jsem pribrala20 a v porodnici jsem nechala akorat hmotnost mimina, plodovky a nejakych otoku, zbylych 15 budu muset opet casem pracne shodit...

Offline Malenge
Avatar
4280 příspěvků moje polička 01. zaří 2020 14:43

žluťásek Já taky!! A úplně mě to zarazilo a říkala jsem si, teda, to je docela drsný

Potrefenáhusa a džíny jsem za dva měsíce neoblékla ani ve snu, ty těhotenské jsem nosila určitě půl roku, líbilo se mi na nich, že nejenže netlačily, ale ještě mi bylo hezky teplo na zadá při kojení!

Offline Sweet Potato
Avatar
34872 příspěvků moje polička 01. zaří 2020 14:44

žluťásek Šmajrá!!!

Potrefenáhusa  Přísahám!

Offline Aranel
Avatar
4533 příspěvků moje polička 01. zaří 2020 14:45
Reakce na Myrtila:

Aranel Jestli to, ze je na zacinani s nastrojem uz pozde, nebylo mysleno, ze pri omezenem poctu deti, co muzou prijmout do ZUSky, vezmou radsi mladsiho talentovaneho? Proste tlak na vykon jako u sportu, kdo nezacal ve trech letech, nema cenu se jim uz zabyvat? Jenom teoretizuju teda. 
Jinak ja zacala s nastrojem az ve dvanacti, protoze poradnik na klavir byl dlouhy a v nasem regionu se se soukromymi uciteli zrovna neroztrhnul pytel, no a nakonec to bylo fajn v tom, ze me prave uz v hudebce netlacili do nejakeho prehnaneho koncertovani a jinych vykonu, ve svem veku jsem hrála uz fakt jenom pro radost, coz mi vyhovovalo. 

​Možná, ale tak ZUŠky pořád ještě považuju za místo, kde si něco může zkusit každý. Navíc na akordeonu prostě bude místo, není to kytara.

Jinak já jsem chtěla začít na violoncello, ale museli jsme s rodiči uznat, že na to nemám zrovna figuru. Asi tak doteď nicméně barva toho nástroje (jako barva zvuku!) mi pořád přijde nádherná.

Online INCOM1
Avatar
705 příspěvků moje polička 01. zaří 2020 14:47

Potrefenáhusa Já celkem přibrala 15, 9 zůstalo v porodnici a těch 6 mi sedí na bocích a zadku tak uvidíme, kam se to dál bude hýbat.

Online INCOM1
Avatar
705 příspěvků moje polička 01. zaří 2020 14:56

mnum ach, tak to je drsný, to máš skvělou sebekázeň, to obdivuji. Zatím tedy nemám moc kdy cvičit, moje děťátko považuje spánek přes den za ztrátu času, takže si ho dopřává v homeopatických dávkách a když bdí, chce jíst, nebo ho musím bavit. Snažím se alespoň co nejvíc chodit.

Online INCOM1
Avatar
705 příspěvků moje polička 01. zaří 2020 14:58

Malenge mně jsou těsné i ty těhotenské já je tedy nosila jen do druhého trimestru, pak už radši jen šaty, ale stejně...

Online Myrtila
Avatar
3035 příspěvků moje polička 01. zaří 2020 14:59
Reakce na Aranel:

​Možná, ale tak ZUŠky pořád ještě považuju za místo, kde si něco může zkusit každý. Navíc na akordeonu prostě bude místo, není to kytara.

Jinak já jsem chtěla začít na violoncello, ale museli jsme s rodiči uznat, že na to nemám zrovna figuru. Asi tak doteď nicméně barva toho nástroje (jako barva zvuku!) mi pořád přijde nádherná.

​Mozna to bude i podle nazoru vedeni, uz kdysi u nas se na ten klavir dávaly male talentovane deti k jedne konkretni ucitelce, ktera vychovala nekolik budoucich studentu konzervatore, na nas neperspektivni zbyly ty mene sikovne ucitelky, nebo proste megery, kterym se ti zacci stridali, protoze u nich dlouho nikdo nevydrzel  (ja mela tu druhou variantu).
Lepsi na toto byla vytvarka, tam nas nikdo nesegregoval, ucitele jsme si vybirali podle toho, jak nam sedl, a proste jsme se tam tim tvorenim hlavne bavili. 

Offline Pinot Noir
Avatar
24583 příspěvků moje polička 01. zaří 2020 15:17

INCOM1 já začala pořádně hubnout, až jsem se mohla konečně trochu vyspat, což dva měsíce po porodu rozhodně nebylo. Tak po půl roce, řekla bych. 

Offline Luna
Avatar
10452 příspěvků moje polička 01. zaří 2020 15:21

Garfie Tak hotovo, odeslala jsem prihlasku na akordeon. Tak ted uvidime, co bude dal. Jeste zavolam do nasi druhe zusky. 
Dnes jsem se zrovna na to tema nejak dostala s kolegou pri obede a ten rikal, ze jeho dcera na akordeon taky hraje a ze se zblaznime, ze je to strasne hlucny nastroj. (Ale to vim a s tim pocitam).

Offline Garfie
Avatar
24022 příspěvků moje polička 01. zaří 2020 15:28

INCOM1 No hele, ono zase když si zvykneš, že můžeš sníst cokoli a v jakémkoli množství-a taky to děláš, protože potřebuješ energii...a pak přijde konec kojení...no zkrátka má to i své nevýhody!

Luna  Super. Hele, hlučný je každý nástroj, zvlášť když se dítě učí! 

Offline Catherinne
Avatar
9875 příspěvků moje polička 01. zaří 2020 15:28

Já přibrala 12 kilo, z porodnice jsem odcházela s -15,  váha 45, 10 let jsem přibírala 5 kilo. Taky žádná sláva.

Všem školáčkům

Offline Pinot Noir
Avatar
24583 příspěvků moje polička 01. zaří 2020 15:28

Jinak hlásím, že jsem napsala řediteli o "našem problému", obratem volala učitelka a nabídla možnost přijít ráno dřív a v klidu se seznámit s prostředím a s ní za mé přítomnosti. Byla jsem s ním v herně půl hodiny, když přišlo první dítě, tak jsem řekla, že už jsou tu děti, takže musím odejít a poo přijdu. Zeptal se "a ty jdeš domů?", řekla jsem "jo, tak ahoj" a šla jsem. Když jsem přišla, hrál si, prý vůbec nebrečel, všechno v pohodě. To horší nás ještě čeká, už říká, že zítra nepůjde, ale není v tom ta bývalá hysterie. Za dobré znamení považuju to, že po hodině doma se vydal k babičce (chci jít k babičce na návštěvu, sám, ty buď doma s Viktorem), takže žádné závislé věšení na nohu se nekoná!

Gatita Moc děkuju za povzbuzení, trochu mě to uklidnilo, podobnost našich kluků a zvládnutí školky tím vaším mi dalo velkou naději ;)

Offline Sweet Potato
Avatar
34872 příspěvků moje polička 01. zaří 2020 15:31

Pinot Noir Držím palce, moc. I ostatním školkáčkům.

Offline Aranel
Avatar
4533 příspěvků moje polička 01. zaří 2020 15:40

Myrtila Jo, no tak to asi taky trochu bylo. Ono dítě všechno nevidí.

Na výtvarku jsem chodila do jedný soukromý školy, tam byl tlak na výkon spíš mínusovej... resp. jako vysvětlovali nám to tam, jak se kreslí hlava nebo tak, ale hodně svojsky a bylo tam strašně moc různejch bizarních vycpanejch zvířat, starejch bot, lahví, lebek... rozdělanejch tapiserií... zaschlejch palet... a vonělo to tam. A mohli jsme tam o Velikonocích svinit s voskem a vůbec.

Garfie Svatá pravda, a akordeon má aspoň temperovaný ladění, to ho např. proti houslím poněkud zvýhodňuje.