Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Sweet Potato
Avatar
34821 příspěvků moje polička 31. srpna 2020 20:03

Luna To zní jako plán

Offline faustefra
Avatar
150 příspěvků moje polička 31. srpna 2020 20:05

Luna akordeon je super,je super, je super. 

Dcera hraje od první třídy, teď jde do osmé. Vybrala a prosadila si to sama, zrovna sháním větší nástroj. 

Nejhorší na tom je to tahání těžkého kufru do schodů. To vždycky hučím, proč si nevybrala třeba flétnu. A ona hučí, že mám být ráda, že nehraje na harfu. 

Offline Pavlena
Avatar
6557 příspěvků moje polička 31. srpna 2020 20:10

Luna Juu, dekuju  jojo, jsem Pavlina, ne Pavla (22.6.)

Offline INCOM1
Avatar
705 příspěvků moje polička 31. srpna 2020 20:11

MaeGandal Mrakoplas díky, aspoň někdo to tak má.

dzizisketa je to docela čerstvé, 2 měsíce, ale od porodu žádná změna. 

Já ani nemám moc hlad, spíš míň než obvykle, zpočátku jsem se musela do jídla nutit. Pak samozřejmě ze stresu sním celou čokoládu, ta ale většinou doma není a i tak si myslím že jsem v deficitu. 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 31. srpna 2020 20:13

INCOM1 já při kojení hubla, u prvního asi šest měsíců, u druhého asi osm měsíců. U druhého jsem zhubla vše, co jsem nabrala, ale pořád mám těch pár kilo po prvním. Tohle je ale hodně individuální, navíc mám pocit, že bych to zhubla i bez kojení. 

Dej si pozor, až pak budeš to kojení omezovat. Znám dost žen včetně mě, co nabrali právě v tom období okolo desátého měsíce dítěte, kdy začalo víc jíst příkrmy na úkor mléka.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 31. srpna 2020 20:17

Luna na klavír ho nevezmou, pokud klavír nemáte doma. Ostatní nástroje se v ZUŠ většinou dají půjčit. Taky počítej s tím, že ti řeknou, že v sedmi je na začínání "starý", což teda neznamená, že ho nevemou. Jinak se mi akordeon zdá zajímavý, na to nehraje každý druhý.

Offline INCOM1
Avatar
705 příspěvků moje polička 31. srpna 2020 20:19

Evaeva snad ne,já se opravdu nijak nepřejídám, nespoléhám na to, spíš mi je divné že váha stojí. 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 31. srpna 2020 20:25

INCOM1 fakt je to individuální. U mě to bylo tím, že tělo bylo zvyklé na určitý příjem, velikost porcí, taky sladké,... A s tím, jak se omezovalo kojení, se neomezoval příjem. Ono to kojení není zase tolik energeticky náročné, našla jsem 300 až 500 kcal, to není úplně o přejídání. Každopádně za tím (ne) hubnutím budou především hormony a každé tělo na ně reaguje jinak.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46059 příspěvků moje polička 31. srpna 2020 20:25

INCOM1 dva měsíce po porodu bych to absolutně neřešila, ta kila by tě měla v ideálním případě opouštět těch 9 měsíců jako jsi je nabírala, pěkně pomalu:-) o to to pak spíš vydrží a postava se přirozeně zformuje. takovýma těma fotkama z bulváru jak jde modelka na molo 14 dní po porodu se nenech zblbnout. jestli nemáš vyloženě sklony k tloustnutí a velkou nadváhu, byla bych v klidu a zbytek doladila cvičením a ev. nějakou dietou až budeš mít dítko odstavené a na starosti jen sebe samu.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46059 příspěvků moje polička 31. srpna 2020 20:26

INCOM1 jo a hlavně se nevaž!

Offline Luna
Avatar
10439 příspěvků moje polička 31. srpna 2020 20:32

Evaeva No ja jsem to prosvihla, loni to proste neslo...A nejspis to nestihne ani letos. Takze starej, jo? No tak co uz. A doma ho mame, proto jsem ho na to chtela dat.

Offline INCOM1
Avatar
705 příspěvků moje polička 31. srpna 2020 20:34

viktorka_od splavu díky. Ani ne bulvárem, spíš okolím jsem asi ovlivněná, ale máš pravdu. Váhu nemám naštěstí doma, ale poznám na oblečení, že by to něco dolů chtělo. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46059 příspěvků moje polička 31. srpna 2020 20:37

INCOM1 oblečení z před těhotenství dost možná už neoblíkneš, protože postava se mění, i když budeš třeba závěrem vážit i míň (já to tak měla, poprvé o hodně - ale trvalo to víc než rok). na okolí kašli.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 31. srpna 2020 20:38

Luna víš co, mě starej nepřijde:) Ale ségra učí na ZUŠ a ta by ti to vysvětlila;) Nevím, odkud si, ale co vím, tak je celkem převis, takže bude záležet, jaký bude nátřask na tom kterém nástroji. Taky je tady možnost soukromého učitele nebo třeba kroužku v DDM, i když za tu druhou možnost by mě ségra zabila;)

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 31. srpna 2020 20:40

INCOM1 dva měsíce po porodu pravděpodobně nebudeš mít stejnou postavu, to břicho se takhle rychle nezatáhne. U mě se asi nezatáhne nikdy;), mě zmizel i ten náznak pasu, co jsem měla před tím.

Offline INCOM1
Avatar
705 příspěvků moje polička 31. srpna 2020 20:46

Evaeva tak jasně, to bych ani nečekala. Jen nějaký, byť pomalý, progres kýženým směrem. Břicho je vlastně celkem v pohodě, mně se hrozně zvětšil a rozkydnul zadek.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46059 příspěvků moje polička 31. srpna 2020 20:47

Evaeva minimálně v nižším věku je útlý pas v klídku zas možný, byť po té delší době - ale třeba rozestoupená pánev už se zpátky nesmrskne:-) ten tvar je ale daný postavením kloubů, kostí, šlach a distribuce tuku v těle hormonama, co už nebudou nejspíš stejné jako předtím. takže tvar postavy (=míry do oblečení) nemá smysl porovnávat

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 31. srpna 2020 20:54

viktorka_od splavu víš co, to bych musela něco dělat:), ale aspoň můžu věřit, že jednou se ten pas zase objeví a zadek zmenší, až začnu

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 31. srpna 2020 21:01

Evaeva toto môžem podpísať, dva mesiace po pôrode som mala o 2kg menej ako pred tehotenstvom, od toho 8. mesiaca ako syn viac jedol príkrmy som to pekne doteraz vyhnala na +10kg a teda dole to ide strašne ťažko, aj keď sa hýbem dosť, ale nedostatok spánku a nie ukážková životospráva robia svoje . A teda väčšinu tej nadváhy mám na bruchu a v páse.

Offline JankaM
Avatar
2394 příspěvků moje polička 31. srpna 2020 21:02

Zítra jde dcera do první třídy a nemáme jediné použitelné punčochy nebo leginy k šatum bez díry na koleni. Matka roku, fakt