Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 29. srpna 2020 23:07

žluťásek to existuje? Já bych určitě to dítě utopila;) 

Offline eless
Avatar
1986 příspěvků moje polička 29. srpna 2020 23:08

Syn dnes na navsteve odmietol ako vzdy normslne jedlo. Dostal teda 2 pribinacky. Potom sa snazil vysomrovat este dalsi kus naco som mu povedala ze moze zjest varene aby nebol hladny. Povedal svojim detskym hlaskom akoby sa nic nedialo: nie - tak mas smo-u(smolu).  Osadenstvo pri stole skoro zo stoliciek popadalo. Ja mu to totiz hovorim ze ma smolu a ostane hladny vzdy ked nieco odmieta zjest a alternativu nedostane

ale rozkecal sa teraz poriadne. Komentuje vsetko okolo seba aj kazdu cinnost co robi. Zacal konecne rozpravat niektore vety v prvej osobe. Ma 3r+4m

Offline žluťásek
Avatar
7651 příspěvků moje polička 29. srpna 2020 23:33

Zvažuju koupit Albi tužku, ale mám problém s těmi knihami. Ilustrace se mi zdají ve většině fakt příšerné. Přitom ty novější miniknihy jsou docela milé, proč ty normální velké knihy jsou tak strašné. 

Které se vám zdají k světu? Vybírám jen podle fotek na webu, většinu neznám naživo. Měli jsme půjčenou jen dopravu a lidské tělo, ty docela ujdou. 

A nemáte už nektera Marianne? Je tam sleva na Albi? Kolik? A i na eshopu? :-)) 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 29. srpna 2020 23:38

žluťásek mě se ty ilustrace taky nelíbí, ale co mi fakt vadí jsou ty písničky

Pokud máte rádi hudbu, tak prý je hezké to pexeso s hudebními nástroji. My máme zvuky kolem nás, protože to druhé neměli, a to mě až tak nezaujalo.

Edit: vybírej i podle toho, kdo to namluvil, nikdy mě to nenapadlo, ale Kubařová nemá úplně příjemný hlas.

Offline žluťásek
Avatar
7651 příspěvků moje polička 29. srpna 2020 23:48

Evaeva já jsem si podle anotaci vybrala Hravé učení, že to bude na začátek fajn, barvy, tvary, čísla... Ale ty ilustrace jsou děsné, jak kdyby to splácali z klipartů v MS Word 95. To asi nedám

Vidím, že to bude chtít rozsáhlejší rešerši. O půlnoci hledat z mobilu není to pravý. Díky

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 29. srpna 2020 23:51

žluťásek to hravé učení a pohádkové učení k tomu nabízí v balíčku. Jedno je pro větší, druhé pro menší, to máme my a nic moc. Kdyby to nebylo k té tužce asi za půlku ceny samostatné knížky, tak to nekoupím.

Offline Pinot Noir
Avatar
24601 příspěvků moje polička 29. srpna 2020 23:55

žluťásek my máme zatím jen Dopravu, velkou i malou, velkou moc hezky namluvili Jaroslav Plesl a Jana Holcová, ilustrace se mi líbí. Ta u nás frčí furt, hlavně dvojstrana s nádražím, na druhém místě dvojstrana plná katastrof, nehod, tonoucích lidí atd. Malou zatím ignoruje. Hravé učení bylo v balíčku, ale to ho moc nezaujalo, jedině zase stránka s dopravou, ale už pár měsíců na ni nesáhl.

Offline žluťásek
Avatar
7651 příspěvků moje polička 30. srpna 2020 00:09

Pinot Noir tu velkou dopravu jsme právě měli půjčenou, nádraží jelo pořád dokola. Moc ho to bavilo, tak jsem si říkala, že by mu udělala tužka radost i doma. Ale jak jsem začala hledat, jiné knihy mě trochu otrávily

Evaeva Hravé je pro větší a pohádkové pro menší? A pro 3,5 už je oboje nuda? (barvy, tvary, písmena, číslice... už umí, ale zas je fajn dělat kvízy k něčemu, co znám, pak vyhrávám :-))) 

Offline dynda
Avatar
7280 příspěvků moje polička 30. srpna 2020 00:17

Evaeva 

Moc nezáleží na výchozí konfiguraci, většinou finále je levitující dítě v poloze na břiše a zoufalý rodič před výbuchem. Teď aspoň jeví zájem o nočník a když tuhle syn na zahradě čůral, začala si stahovat tepláčky. Třeba se blýská na lepší časy.

Offline Pinot Noir
Avatar
24601 příspěvků moje polička 30. srpna 2020 06:33
Reakce na Evaeva:

Pinot Noir pár dní bych ho akorát otírala mokrou žínkou. 

​To dělám, ale už to trvá tři týdny. A vlasy má za tu dobu neumyté! Šmudla

Offline baltik
Avatar
4456 příspěvků moje polička 30. srpna 2020 07:00

žluťásek albi je sleva 25 %, ale asi jen v kamennych prodejnach, jestli to dobre chapu

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 30. srpna 2020 07:20

žluťásek pohádkové je pro menší. Já bych řekla, že syna zase tolik nezaujalo, než že by všechno uměl. Kvízy on ještě nechápe. To "učení" třeba tvarů je tam jen kousek stránky, zbytek jsou věci kolem nás (obchod, u doktora,...)

Pak máme tu dopravu, ta je fajn. Syna celkově nejvíc zajímají spíš zvuky a dialogy než informace.

Edit: dostali jsme k tomu ještě reklamní leták s ukázkami,btam ho nejvíc zaujal svět zvířat. Ty zvuky zvířat tam byly reálné ne namluvené.

Offline Tabea
Avatar
4724 příspěvků moje polička 30. srpna 2020 07:51

žluťásek mně přijdou ty knížky strašný výtvarně, texty i hudbou. A ve srovnání s německými tiptoi jsou doslova tragický. Máme když roboti brebentí, první písmena, první číslice a pohádkové učení 

Offline ziginka
Avatar
677 příspěvků moje polička 30. srpna 2020 07:57

žluťásek Z Albi knizek doporucuju Svet zvirat. Jsou tam realne zvuky.

Offline JankaM
Avatar
2401 příspěvků moje polička 30. srpna 2020 08:26

Jimik dodatečně gratuluji, krásný chlapeček

Offline MaeGandal
Avatar
1602 příspěvků moje polička 30. srpna 2020 09:09

žluťásek knížky máme různé, svět zvířat se líbil, právě kvůli zvukům, pak ještě hravé učení. Když roboti brebentí, k tomu je třeba u toho s dítětem sedět, teda s našima by to bylo třeba, takže to se neujalo. Nedoporučuji puzzle. To máme někde v krabici, protože to šlo poskládat ztuha, ty dílky do sebe pasují moc přesně. Navíc než to poskládali, tak už je nebavilo si s tím hrát.

Ale můžu doporučit hru do auta. Jsou to takové 3 volanty. To je výborná zábava - poznávání značek, písničky s dopravní tématikou. Ty texty jsou tak blbý, že je to až dobrý.

Offline Pinot Noir
Avatar
24601 příspěvků moje polička 30. srpna 2020 09:10

Když jsme u těch zvuků zvířat, hodně mě zklamala knížka se zvuky Svět lesa (je myslím i Svět ptáků). Jen proto, že ji máme z té akce 1+4 od Dobrovského, nenadávám. Ale dát za ni pětistovku, byla bych naštvaná. Všechny zvuky na stránce jsou nahňácané do jedné zvukové stopy v rychlém sledu, absolutně nelze stihnout říct děcku tohle dělá medvěd, tohle srnec, tohle holub. A některý zvuk nejsem schopná odlišit ani já, natož dítě. Velká kniha zvuků od Svojtky s tlačítkem pro každé zvíře je tisíckrát lepší.

Edit: nejedná se o Albi, abych sem nevnášela zmatek ;)

Offline MaeGandal
Avatar
1602 příspěvků moje polička 30. srpna 2020 09:11

Pinot Noir u strachu z pavouků se nejdřív z dálky ukáže obrázek pavouka, pak se s ním postupně přibližuje a pak plyšák a tak. Tak začít s kyblíkem vody, se kterým si bude hrát, pak s něčím větším, ale on bude pořád sedět vedle a oblečený? pak možná ve vaničce ale bez vody? prostě postupně? nebo někdo doporučoval pastelky do vody/na vanu. Jestli rád kreslí, že by se tam zabavil?

Offline letfenixa
Avatar
8062 příspěvků moje polička 30. srpna 2020 09:35

rasaNori gratulujem k narodeninám!

Offline Pinot Noir
Avatar
24601 příspěvků moje polička 30. srpna 2020 10:21

MaeGandal děkuju, můžeme to vyzkoušet