Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline rasaNori
Avatar
7744 příspěvků moje polička 29. srpna 2020 20:50

Mala ma dnes 1 rok. A jako darek dostala konec kojeni

Offline Karja
Avatar
36004 příspěvků moje polička 29. srpna 2020 20:54

Mrakoplas Ja nevim, nase velka je dnes taky hrozne protivna, ja za pricinu teda povazuju nedostatek podnetu a zabavy. Ona je hodne spolecenska a furt by nekde trajdala, nekam jezdila na neco koukala, takze kdyz je dyl doma je fakt protivna, takova, ze nevi coby, nic ji neni dobry a zlobi.

Offline Mrakoplas
Avatar
8851 příspěvků moje polička 29. srpna 2020 20:58

Karja to je aj nas, preto sme furt vonku a na vyletoch. Doma sa mu treba venovat inak sa s nim nim eeda vydrzat. Vcera zobral dedko mladsieho doobeda von, tak som sa so starsim cely cas hrala, to bolo tak zlate dieta! No ale malokedy mam na to cas ked je tu aj mladsi. Ale tento novy vzdor mi zoberie uz doobeda energiu na cely den a ked do toho mrnci aj mladsi..malo ruk nam príroda nadelila!

Offline Mrakoplas
Avatar
8851 příspěvků moje polička 29. srpna 2020 21:01

rasaNori ja som vzdy tvrdila, ze na narodeniny sa ma obdarovať matka oslávenca

Offline dzizisketa
Avatar
7489 příspěvků moje polička 29. srpna 2020 21:07

711990

RRosťa právě ještě moc nemluví, spíš znakuje. Ale jeho čerstvě dvouletá sestřenice mluví jak kniha, ve větách, nekomolí slova a má i výbornou výslovnost. A Rosťovi permanentně říká "mimino", případně doplní, že "to se jmenuje Rostík"

Offline Karja
Avatar
36004 příspěvků moje polička 29. srpna 2020 21:09

Mrakoplas Hele asi tak! Navic u nas na vesnici neni jako moc co delat, kamaradu tady taky nemame moc (protoze rada deti mych znamych je bud inteovertni ndbo ma asi tak milion babicek a proste nemaji vubec potrebu se schazet). Takze jit do kramu a nasypat slepicim je zahajeni kazdodenniho programu, zatim ji to bavi.Nejhorsi je, ze uz to chyta i ta malinkata! Proste mimino zacne mrucet, ze doma nuda a jako uz stepujeme na votviracce s duchodcema u coopu a deti jsou spokojeny. Odpoledne se vetsinou modlim za nejakej lepsi program:-D

Jo navic tam v obchode minule na me dcera naprasila, ze mame k obedu rajskou bez masa, kterou jsme jedli i vcera a mama ji koupila! Samozrejme ze to byla rajska s hovezim, kterou jsem jak tele dovarela v 10 vecer, toz tak k tem mluvicim detem

Offline 711990
Avatar
17177 příspěvků moje polička 29. srpna 2020 21:11

rasaNori :D hele a jaks to utnula? Ja teda jeste pokracuju, protoze zas ma nejaky divoky reakce na kravsky mliko, aletak at jsem informovana;)

dzizisketa to je hezky, kdyz ty deti takhle mluvej:) kamaradky dvouleta holcicka taky uplne krasne mluvi, v zoo komentovala vsechny zvirata a kdo je zvireci maminka a kdo tatinek. Bylo to ohromne zabavny!

Offline dzizisketa
Avatar
7489 příspěvků moje polička 29. srpna 2020 21:17

711990

Já už se taky radovala, že bych mohla noční "kojení" omezit nebo odbourat, namlsalo mne docela dost klidných nocí v řadě... tak mu začaly růst stoličky, takže návrat k aspoň minimálně kvalitnímu spánku odložen na neurčito. 

Offline žluťásek
Avatar
7651 příspěvků moje polička 29. srpna 2020 21:36

Nedávno tu byla ta diskuze o kočárku pro panenky pro kluky, tohle mě pobavilo moc moc moc

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 29. srpna 2020 22:06

dynda nášje tiež úplná raketa, pohybovo je úplne inde ako ostatní jeho kamaráti a kamarátky. Tajnesi dúfam,že mu tov ydržía už hovidímv gymnastickom krúžu (nie ako ašpiranta na medailu, ale aby sa naučil milovať pohyb od detstva a nemusel sa k tomu dopracovávať ako ja). No proste nemôže excelovaťvo všetkom, kalokagathiu budeme dobiehať neskôr.  Ale musím priznať, že s mužom mu  rozumieme skoro perfektne,na to už má slovnú zásobu a škálu zvukov vyvinutú. 

Karja ja nanašom vidím, že je "vychcaný" aj za trideti. Rozumieperfektne úplne všetko, vidímakomutov hlave šrotuje, ale hovoriť nebude ani za boha. Ale on podľa mňa vie, že ak by začal vykladať tak, ako kamoškin syn,tak si to hodím.Ja potrebujem tiché dieťa!

Offline letfenixa
Avatar
8054 příspěvků moje polička 29. srpna 2020 22:07

Tie detské vymyslance sú pekné, že máme na záhradke kurín, som už písala, dieťa babke rozpráva o našom živom psíkovi, čo ho máme doma a včera sa s babkou viezli z nemocnice vlakom (pešia prechádzka okolo rieky), s tým, že stanica, na ktorej vystúpili, je na pešej zóne pri stánku s balónmi.

Offline rasaNori
Avatar
7744 příspěvků moje polička 29. srpna 2020 22:36

Mrakoplas zacla jsem rumem:D

711990 za posledni mesic jsem ji postupne prestala kojit pres den, zbylo uspavaci kojeni a 2-3 nocni. A za posledni tyden se mi podarilo ji prestat uplne kojit v noci, teda nechce mliko ani vodu, nejlepsi na ni nesahat a nemluvit. No a dneska spala chvili dopoledne, pak byla dlouho v nositku a tak a vecer snedla plnou kapsicku, pak chvili rvala a najednou spala. Rak jsem ji jenom prehodila do postylky:) 

Offline Pinot Noir
Avatar
24595 příspěvků moje polička 29. srpna 2020 22:42

rasaNori gratuluju! K roku i k ukončení kojení

Offline rasaNori
Avatar
7744 příspěvků moje polička 29. srpna 2020 22:44

Pinot Noir diky:D lito mi to asi neni, kdyz jsem se nastavila vnitrne ze uz koncime, tak to proslo i u male:) 

Offline Pinot Noir
Avatar
24595 příspěvků moje polička 29. srpna 2020 22:53

Viktor se začal bát vody, ale tak brutálně, že prostě nejsme schopní ho namočit žádným způsobem. Nechce do vany, vaničky, umyvadla, do sprchy, ani do vířivky, ani do škopku, sám, ani se mnou... Začalo to na dovolené, do té doby koupání miloval. Nevím, co s ním. Už začíná být poněkud...máslový

Offline dynda
Avatar
7280 příspěvků moje polička 29. srpna 2020 23:01

Pinot Noir 

Taky dobrý, dcera se v žádném případě nechce nechat přebalit. Přemýšlím, co je horší.

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 29. srpna 2020 23:03

Pinot Noir to má aj syn, ak už pevne stojí vo vani,skús ho nechať, nech sa sám osprchuje alebo nech sám robí čo najviac úkonov okolo umývania. Mne pomáha,aj keď mu hovorím čo presne robím a teda poslednú dobu vo vani umýva hračky . Ale vlasy umývam za asistencie muža, raz za dva týždne a pri príšernom vresku, tams a to nezlepšuje,skôr stále zhoršuje...... 

Offline žluťásek
Avatar
7651 příspěvků moje polička 29. srpna 2020 23:05

Pinot Noir

To už ti zbývá jen water sling, šátek do vody

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 29. srpna 2020 23:06

dynda přebaluješ ve stoje nebo v leže? Zhruba od 15m bylo k přebalení ležícího syna potřeba minimálně dvou dospělých.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 29. srpna 2020 23:07

Pinot Noir pár dní bych ho akorát otírala mokrou žínkou.