Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Pinot Noir
Avatar
24491 příspěvků moje polička 12. srpna 2020 19:03

letfenixa tak Ríša má 4 roky za tři měsíce a má 99,5 cm. To není tak zlé, ani i u vás, já už jsem spokojená ;)

Offline letfenixa
Avatar
7980 příspěvků moje polička 12. srpna 2020 19:47

Pinot Noir tak mi to nedalo a predsa som googlila 

Offline Malenge
Avatar
4266 příspěvků moje polička 12. srpna 2020 19:52

letfenixa  Tak to se ještě vejdeme! Na čtvrté narozeniny měl 98 cm a necelých 14 kg.

Offline continuity
Avatar
33715 příspěvků moje polička 12. srpna 2020 19:54

letfenixa no našťastie to končí v piatich rokoch.

Offline Jennyfor
Avatar
2000 příspěvků moje polička 12. srpna 2020 19:56

letfenixa Ty stranky jsem neměla vidět, podle nich je ta moje vnučka nad horní hranicí v obou parametrech  Dceři to radši nepošlu.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 12. srpna 2020 20:02

Jennyfor to ale není špatně, znamená to, že je větší, ale váhu má odpovídající výšce.

Offline letfenixa
Avatar
7980 příspěvků moje polička 12. srpna 2020 20:06

Takže vlastne mám skoro priemerné dieťa, a tie ostatné sú nadpriemerné!

Online Mrakoplas
Avatar
8811 příspěvků moje polička 12. srpna 2020 20:09

Tak som to zo srandy pozrela a ak som to nedomotala, starsi vyska 25, vaha 10, hmotnosť k telesnej vyske 10. Mladsi bude na opacnom konci spektra

Offline Jennyfor
Avatar
2000 příspěvků moje polička 12. srpna 2020 20:10

Evaeva 

Tak jsem to vyzkoušela opačně a její výška i váha odpovídá maximu ročního děvčete.

Má 9 měsíců.

A kdyby to měly být průměrné míry, tak by jí mělo být 18 měsíců.

Tam to budou ty 2 metry v patnácti, ach jo

Online Mrakoplas
Avatar
8811 příspěvků moje polička 12. srpna 2020 20:14

Este tam chyba (snad som neprehliadla:)) percentil velkosti chodidla, 3 roky, 24 veľkosť

Offline Fakirka
Avatar
2111 příspěvků moje polička 12. srpna 2020 20:49

Jak to tu čtu tak mi to nedá. Synovi bude za týden 19. Měří 166 a váží jen 48 kilo. Ji hrozně málo. Občas dokáže sníst obří porci, ale většinu dnů ji jako vrabec. Všichni mě pořád strašili, že kluci v pubertě žerou jako kobylky, ale to nikdy nenastal. No asi už nevyroste a navíc má hrozné držení těla. Typicky zhrbeny ajťák. Taky mě to trápí. 

Offline Zuzuli
Avatar
2156 příspěvků moje polička 12. srpna 2020 21:01

Mohučanka nemame stejnou doktorku? Ja tu nedavno nadavala, jak strasne resi grafy. Moje mini miminko, narozene o mesic driv na desatem percentilu na trimesicni prohlidce bylo o 13 centimetru vetsi nez pri narozeni a na dvojnasobku porodni vahy... Jenze vic se vytahla, nez pribrala, doktorce v pocitaci graf ukazal pokles BMI a uz mame problem. Dite neprospiva bavila jsem se o tom s jinym lekarem a ten se divil, jak muze dospet k takovemu zaveru podle jednoho jedineho mereni, zvlast, kdyz krivka vahy i vysky jde stale strme nahoru. Jako nevim co ocekava, ze dite narozene se dvema kily bude mit ve trech mesicich kil sest? I ji udelala krevni obraz a vse v norme, spis te lituju, ze jsem se nechala vystresovat a zbytecne malou trapila. Zvlast kdyz od toho odberu kdekoliv u lekare rve jak tur. A hlavne mela plus minus stejnou vahu, jako meli ve trech mesicich dve donosene deti mych kamaradek, delame si legraci, ze jestli to moje neprospiva, tak ty jejich jsou na tom hodne spatne. Jenze jejich pediatri jsou spokojeni a neprudi. 

Offline Ava
Avatar
1110 příspěvků moje polička 12. srpna 2020 21:07

Pamatuje se někdo, jestli se tyhle tabulky a grafy řešili vždycky? Jsem ročník 87 a byla jsem opravdu hodně hubené dítě a nevybavuju si, že by to někdo takhle řešil. 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 12. srpna 2020 21:15

Jennyfor nevím, jak vysocí jsou rodiče a prarodiče, ale ona klidně teď může růst rychle a pak se zase na nějakou dobu zasekne.

Offline Jennyfor
Avatar
2000 příspěvků moje polička 12. srpna 2020 21:56

Evaeva já to tu už psala, její tatínek, dcery partner, má přes dva metry a první dcera toho tatínka má 170 cm ve třetí třídě. To bude genetika, tak jen aby se to udrželo v rozumných mezích. Přírodě holt neporučíš

Offline Karja
Avatar
35868 příspěvků moje polička 12. srpna 2020 22:00

Jennyfor No a kolik ma? Moje dcera v tom veku taky byla kusanec, jeste donedavna, ted uz je spis takova pekne akorat. Ono se to od toho roka a pul srovnava to detsky vykrmeni;-). Segra taky mela otesanky, ted jsou ve skolce nejhubenejsi.

Edit: Uz to ctu, tak uvidite! Hlavne kdyz jsou zdrave;-)

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 12. srpna 2020 22:04
Reakce na Ava:

Pamatuje se někdo, jestli se tyhle tabulky a grafy řešili vždycky? Jsem ročník 87 a byla jsem opravdu hodně hubené dítě a nevybavuju si, že by to někdo takhle řešil. 

​ano řešily se vždycky. byly ozdravovny-výkrmny pro drobné/hubené děti, já tam byla i tatínek toho mého nejedlíka:-)

Jennyfor víc, než má geneticky dáno, to dítě nevyroste

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 12. srpna 2020 22:05

continuity nech jí napsat žádanku na endokrinologii a co jde uplně hned a bez čekání tak rtg-kostní věk

Offline continuity
Avatar
33715 příspěvků moje polička 12. srpna 2020 22:10

viktorka_od splavu to já vím, ona to nějak zmiňovala, to dítě se celá léta potácí mezi 3 a 10 percentilem. tak teď jsem zjistila, že je na 4. Je to prostě takový hraniční případ. 

Akorát jsme tam byli poprvé, a zrovna do té koronakaranteny, Od staré doktorky jsme neměli ani růstové grafy. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 12. srpna 2020 22:14

continuity já to u holek nikdy detailně nezkoumala ale zrovna v těchhle případech dost hrozí nebezpečí prodlení tak pro jistotu..