Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline 711990
Avatar
17116 příspěvků moje polička 04. srpna 2020 21:18

rasaNori toto? Nebo jsou i nezimni?

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 04. srpna 2020 21:20

711990 s jedním to šlo, prostě jsem ho nevyndala z kočárku;) on to nevyžadoval, když se jelo a nebyl to zrovna celý den na dovolené.

Mám v plánu ušít nějaké návleky na nohy, už mám objednaný softchell rovnou i na kalhoty pro staršího, akorát si myslím, že to stejně vysvlékne. Snad to vydrží aspoň chvíli, do kočárku ho pak přezuju. A až začne lézt, tak mu asi pořídím nějaké návleky na kolena/ustřihnu moje ponožky, aby to oblečení někde na betonu hned neprodřel. Bude to asi náročná zima;)

Offline Sairon
Avatar
1855 příspěvků moje polička 04. srpna 2020 21:52

711990 a obyčejný softshelovy navleky na nohy do nositka? Pokud si stoupá hodně, tak se mu asi shrnou, ale na lezení po venku jsem je dceri dávala.  Jako není to na lezeni v kaluzich,ani na hodiny valeni se v trávě, to provlhnou,ale na nějaký základní vyvenceni stačily.

Offline 711990
Avatar
17116 příspěvků moje polička 04. srpna 2020 22:07

Sairon no ja prave myslela kdyz je vylozene mokro a leze u rodicu po zahrade v trave, to se bojim ze "obyc" softshell promokne a riskovat to nechci. Vloni totiz nosil do nositka kozesinovy Uggs, takze zadny takovy navleky ani doma nemam. Ale spis se na to vykaslu a zustane v kocarku nez se nauci chodit

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 04. srpna 2020 22:11
Reakce na 711990:

Ale spis se na to vykaslu a zustane v kocarku nez se nauci chodit

​S jedním dítětem je to dobrá taktika;) U staršího vydržela až do jara, úplně se mi nechtělo mrznout s lezoucím dítětem na hřišti.

Offline 711990
Avatar
17116 příspěvků moje polička 04. srpna 2020 22:13

Evaeva jo, no, asi toho vyuziju, ze zadnyho druhyho hada nemam:) spis kdyz vidim jak je nadsenej v kaluzi, jsem mu chtela doprat.

Offline Karja
Avatar
35796 příspěvků moje polička 04. srpna 2020 22:17

711990 Ja tu starsi proste davala do kocarku jen na spani, ale my mame zahradu, nemusela jsem s ni.tudiz moknout, byla si pod pristreskem sama;-). Ja teda lezouci deti nekde v mokru/zime ani nikdy nevidela, i by mi to pripadalo divny.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 04. srpna 2020 22:23

Karja to je tím, že nežiješ na sídlišti;) tady v mokru lezou všichni mladší sourozenci;) nebo aspoň ti, co je nemaj ve školce:) Asi proto, že ty starší na zahradu nevypustíš a po cestě z obchodu se hřišti nevyhneš.

Moji od zhruba šesti měsícíců spí v kočárku bídně, tohle jsem dělala jejich první zimu.

Offline Karja
Avatar
35796 příspěvků moje polička 04. srpna 2020 22:26

Evaeva Je to tak;-). Ale jak ctu ten vas fyzickej vyvoj, uz vidim, jak mi tam mladsi na podzim taky poleze!

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 04. srpna 2020 22:31

Karja neboj, já je mám holt takový pohodlný. Mladší na to kašle i přes vojtovku. Na to lezení zkus malou lákat nahoru na schody, ty jinak než lezením nezdolá, to jediné fungovalo na staršího.

Offline Karja
Avatar
35796 příspěvků moje polička 04. srpna 2020 22:32

Evaeva No, na to jeste fyzicky fakt nema. Ona ani moc nedrzi vzprimene, kdyz ji chovam, furt tak jako pada dozadu. Chovam ji furt v klubicku.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 04. srpna 2020 22:34

Karja jako ten můj, akorát že on je o dva? měsíce starší.

Offline žluťásek
Avatar
7608 příspěvků moje polička 05. srpna 2020 00:14

711990 ja mám úplně nový nepoužitý nepromokavý nezateplený návleky, chceš? :) kdyztak ti zejtra pošlu fotku a nějaký míry. 

Tyhle https://raindrops.co.uk/togz-shell-booties-sku

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 05. srpna 2020 06:46

Lamicka aj to som myslela ale tiež to, či tam dieťa normálne dokázalo spat. Nejak si to neviem úplne predstaviť, to fungovanie syna bezo mňa. letfenixa na vás vásto myslím :( ale syn mal zlú skúsenosť s učiteľkou, nie? Nás má aktuálne informácie bdovie, že deti miluje, v tomto by mu jasle ulahodili ale zároveň stále stráži, kde som... Pinot Noir to si ma potešila, tak nejak dúfam, že ten dav deti bude dobre vplývať aj na syna a bude tam ok...

Offline 711990
Avatar
17116 příspěvků moje polička 05. srpna 2020 07:12

žluťásek ano prosim!:) 

Karja Tonda spi normalne doma v posteli, ale tak ven holt obcas taky musimei kdyz zatim se s nim da existovat i bez vychazek, tak s nima je to lepsi:)

Offline letfenixa
Avatar
7950 příspěvků moje polička 05. srpna 2020 08:19

DrowRanger nie, v jasliach boli učiteľky v pohode, potom v škôlke tretí deň (teda vlastne polden, nespal tam), som poňho prišla a že celý čas plakal a učiteľka na mňa vychrlila sto sťažností. Teraz nám škôlku opravujú, bohvie kedy to bude hotové, funguje tam jedna trieda na poldna a keďže mu omielam, že už bude v škôlke aj spať, neviem, či ho tam dať alebo nie, teoreticky môže byť u našich, ale keď som v pondelok prišla po 2 hodinách, tak mama ležala v bolesti na posteli (od chrbtice) a syn ju ošetroval, tak by som bola radšej, keby bol v škôlke. 

Online Pinot Noir
Avatar
24431 příspěvků moje polička 05. srpna 2020 08:47
Reakce na letfenixa:

DrowRanger nie, v jasliach boli učiteľky v pohode, potom v škôlke tretí deň (teda vlastne polden, nespal tam), som poňho prišla a že celý čas plakal a učiteľka na mňa vychrlila sto sťažností. 

​Tohle jsem nějak přehlídla, že váš "příběh" je vlastně úplně stejný jako náš

Offline letfenixa
Avatar
7950 příspěvků moje polička 05. srpna 2020 09:36

Pinot Noir áno, plus teda ešte syn nie je taký kamarátsky ako váš, ale poctivo chodíme na ihriská, on si to vyžaduje a maličkými krokmi sa to zlepšuje

Offline rasaNori
Avatar
7706 příspěvků moje polička 05. srpna 2020 10:22

letfenixa to je desny desny desny, jak se ty ucitelky muzou na detech podepsat, za to bych strilela! Starsi ma ted obdobi nechci do skolky ale kdyz uz ji prezouvam v satnicce, tak uplne specha aby uz uz byla vevnitr...

Offline Sairon
Avatar
1855 příspěvků moje polička 05. srpna 2020 10:45

rasaNori a ona chodila do školky ještě před narozením menší,  nebo až potom? Já nestihla příšerku strčit do školky před covidem a teď si říkám jestli 2 měsíce od narození malého je dost dlouhá doba, když navíc se s tím furt nesrovnala ..