Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline letfenixa
Avatar
8024 příspěvků moje polička 05. srpna 2020 13:22

DrowRanger u nás súkromné škôlky nie sú

Offline Karja
Avatar
35931 příspěvků moje polička 05. srpna 2020 13:24

letfenixa U nas byla jedna a zrusili ji:-(. Ted je to vsude tak daleko, ze je lepsi snad mit deti doma.

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 05. srpna 2020 13:27

Diskuzi jsem jen prolítla, zde pro inspiraci jeden lezec za deště a zimy v gumoobleku a stonzech. My jsme taková švédská rodina, za každého počasí venku

(Smazáno)

Offline letfenixa
Avatar
8024 příspěvků moje polička 05. srpna 2020 13:43

rasaNori je to hrozné

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 05. srpna 2020 13:57

DrowRanger počkaj, u vás je rozdiel medzi štátnou a súkromnou škôlkou len 50/70 eur? Tak to celkom závidím. U nás štátna škôlka stojí na mesiac 20 eur a súkromná tak 280/300 eur (bez stravy)

Inak budúci týždeň idem na pohovor, tak možno to začnem aj ja riešiť, aj keď zatiaľ sa spolieham (a zároveň toho desím), že sa o malú bude starať cez deň manžel

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 05. srpna 2020 14:06

betsey dúfam, že som to dobre pozrela, ale štátne škôlky stoja cca 50 so stravou, súkromné okolo 90/120 vrátane stravy. Ale našla som teda aj súkromné anglické škôlky za takmer 500 mesačne.

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 05. srpna 2020 14:12

Evaeva režim má celkom podobný ako doma, hranie, vychádzky aj čas jedla a spánku. 

Offline 711990
Avatar
17164 příspěvků moje polička 05. srpna 2020 14:20

Mohučanka bozi:)

Offline rasaNori
Avatar
7739 příspěvků moje polička 05. srpna 2020 14:25

Mohučanka me na tom vzdycky akorat stvou ty zmrzle paratky:(

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 05. srpna 2020 14:29

DrowRanger tak jsem to nemyslela. Spíš, že první problém může nastat při odchodu rodiče, potom si hraje, tak je mu jedno, jestli půl hodiny nebo tři, ale když se pak má třeba převléct a jít ven nebo jít spát, může mít problém s tím, že tam nemá rodiče. 

Nechci nic přivolávat a přeju ti, aby se synovi ve školce líbilo a rychle si zvykl. Ostatně většina dětí si zvykne bez větších problémů. Mě samotnou nikdy nenapadlo, že může být pro nějaké dítě problém, když se jde ven. Ale kamarádka musela syna vyzvedávat z klasické školky než šli ven, tj. asi v deset:) třeba dva měsíce než si zvykl, nějak to nedával.

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 05. srpna 2020 15:28

betsey tak sa ospravedlňujem za zavádzanie, námatkovo som pozerala ďalšie súkromné škôlky a cenaod cca 230,-Eur + strava. Tá ktorú som pozerala vtedy už nefunguje (tam boli tie ceny nižšie a o dosť), asi skrachovali?

Evaeva jasné, neberiemto ako privolávanie, sama som zvedavá ako to dá, jemožné, že práve pri tom prezliekaní atď. sa sekne, lebo to sa zvykne seknúť aj mužovi - ak som ja doma. So svokrovcami trebárs funguje tiež sám, nechá sa prezliecť/prebaliť/ naje sa, ale nesmie vidieť mňa, v tommomente na tieto úkony vyžaduje len mňa.

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 05. srpna 2020 15:49

DrowRanger možná tě překvapí a bude nečekaně v pohodě. Syn špatně snášel to předávání, jakmile se za mnou zaklaply dveře, byl naprosto spokojený. Ale od února tam vůbec nebyl, sama jsem na něj teď zvědavá, aktuálně se hodně těší. Dávám jo ale jen do takové miniškolky, na oběd je doma, klasickou školku zatím nechci.

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 05. srpna 2020 17:15

Evaeva odovzdávať bude chodiť muž, predpokladám,že to bude robiť menšie problémy ako keby som tam bola ja.

Offline Anema
Avatar
832 příspěvků moje polička 05. srpna 2020 18:04

Mohučanka

Na ruce má doma šité softshellové návleky, řeší to zmrzlé pařátky (rasaNori) i žraní písku

Offline rasaNori
Avatar
7739 příspěvků moje polička 05. srpna 2020 18:09

Anema aneb jak si nastvat dite ve dvou krocich:D

Offline Anema
Avatar
832 příspěvků moje polička 05. srpna 2020 18:21

rasaNori jak který a jak kdy. Když bylo chladno a pršelo, odmítala se bez nich mokré trávy dotknout

Offline letfenixa
Avatar
8024 příspěvků moje polička 05. srpna 2020 20:29

Karja tak to je na figu, jednu škôlku máme 3 minúty od domu, ale syn chodí do inej, tam to máme 'az' 10 minút od nás, 5 od našich

Offline Tabea
Avatar
4705 příspěvků moje polička 05. srpna 2020 20:36

Na žraní písku u mladšího lezce jsem používala strategii přidělení kamene, který zacpal celou pusu. Bydleli jsme u pláže a nechtěla jsem riskovat, že si nacpe do pusy rozpadající se mušle.  . Je teda ale fakt, že se pořád někdo ptal, čí to je dítě, že cumlá kamen...
Starší šel do jeslí v září, chodit začal o Vánocích. Na ven tam měl taky návleky, pod ně kožený šlapky.

Offline MPLee
Avatar
2348 příspěvků moje polička 05. srpna 2020 20:57

Prosím vás, nechystáte se někdo zbavovat nějaké softshelové nebo jiné vsadky do bundy? Jsem s hrůzou zjistila, že už přes břicho žádnou ze svých bund nezapnu a vzhledem k plánované dovolené v horách by se přeci jen mohla bunda hodit... Nebo nemáte někdo tip kde a co objednat? Achjo, začínám být ztracena nějak brzy

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46110 příspěvků moje polička 05. srpna 2020 21:18

Tabea to je genialni s tim sutrem, to jsem mela znat kdyz mi dcera pozirala sterk a vajgly!