Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 04. srpna 2020 18:56

Já jsem tedy extrémně umazlená, dceru mazlím, objímám, hladím, pusinkuju několikrát denně  a budu to dělat vždycky. Jen si musím dávat bacha před jejími kamarády, to se jí nelíbí A doufám, že se ani v pubertě nebude moc bránit

Offline notna
Avatar
6516 příspěvků moje polička 04. srpna 2020 19:02

Zuzuli 711990 Potrefenáhusa Ta hlavička pod bradou při nošení je Dceři je už 11 let a i teď, když je jí špatně na těle nebo duši, si mi sedne obkročmo na klín a opře hlavu teď už na rameno. Pod bradu se nevleze :-)

Offline SunEclipse
Avatar
3105 příspěvků moje polička 04. srpna 2020 19:05

Jos doteď si pamatuju na pocit bezradnosti, když jsem přišla domů z porodnice...miminko jsem položila na gauč a hlavou mi běželo "proboha co teď s ním budu dělat?" Neboj, to se poddá

Offline 711990
Avatar
17116 příspěvků moje polička 04. srpna 2020 19:05

notna presnea v satku se dite objimani nebrani

Offline Kokoska
Avatar
28251 příspěvků moje polička 04. srpna 2020 19:08

Jos mela jsem poprve stejne pocity a dva spáče. Kdyz byli vzhuru, v pohode se rozvalovali na rozlozene sedacce. Coz neznamena, ze jsem se s nima nemazlila.

Online continuity
Avatar
33598 příspěvků moje polička 04. srpna 2020 19:12

Tak u nás se jako mazlivější nakonec vyvrbilo to dítě, které to jako malinké samo zvládalo i bez mámy. Ta se přijde přitulit i teď. Ta starší rovnou hlásí: mě ne, ja jsem ta druhá.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 04. srpna 2020 19:15
Reakce na Jos:

mnum Jasne, taky nevim, jake decko se mi narodi . Neberte mi nadeji, aspon trochu doufam ve space, ktereho ulozim do kosiku a ja si v klidu budu cist knizku. Zatim mam jinak spis pocit paniky, co jsem to proboha udelala a co s tim tvorem budu vlastne delat (nikdy jsem mimino ani nedrzela). Takze radsi kosik...

​Obě moje děti byly takové. Dokonce líp usínali v postýlce než při chování. Ne, že by vůbec chovat nepotřebovaly, ale v součtu to určitě nebylo víc než dvě hodiny denně. Neztrácej naději! Samozřejmě za sebou mají nějaké ty probrečené dny nebo noci, ale to jsem vždycky považovala za anomálii ne za normu

Online Pinot Noir
Avatar
24431 příspěvků moje polička 04. srpna 2020 19:16

711990 to bys mě trochu naštvala, jestli si myslíš, že nenošení = málo mazlení

Offline Karja
Avatar
35795 příspěvků moje polička 04. srpna 2020 19:17

Pinot Noir No vis co, ja mam ty deti narvanejsi, takze to nejsou zalezitosti minut, ale treba jsem je stridave nosila treba i dve hodiny, kdyz byl blbej den. Dneska malou malou taky cele pozdni odpoledne, chvili nosim, pak zkusim polozit, pak zas chovam, furt a furt.

Offline 711990
Avatar
17116 příspěvků moje polička 04. srpna 2020 19:19

Pinot Noir no a jak se jinak mazli miminko nez v naruci? Jako samozrejme nedavam tam rovnitko, ale pochopila jsem to tak, ze nemuset dite brat do naruci=nenosit.

Offline Karja
Avatar
35795 příspěvků moje polička 04. srpna 2020 19:24

notna Dneska jsem lezela na zemi a blizilo se ke mne mimino, tak ji rikam, copak, chces se mazlit a do toho velka mala zakricela ,,ne, ja mazlit,, a skocila na me z velke vysky obkrocmo. Prezila jsem ale;-)

Online Pinot Noir
Avatar
24431 příspěvků moje polička 04. srpna 2020 19:25

711990 tak třeba tak, že ho pomazlím po každém kojení, přebalení, vykoupání, vyndávání z kočárku, nesení z auta, vlastně kdykoliv ho beru do náručí a kdykoliv si přijde/přileze. Plus spolu celou noc spíme v posteli. Myslím, že mám extrémně mazlivé děti a jsem přesvědčená, že mají tu potřebu saturovánu na 100 %, až si někdy říkám, jestli to s tím pusinkováním a třením nosů nepřeháníme. Jako vážně si někdo myslí, že s dítětem se lidi nemazlí, když ho nemají přivázané na sobě?

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 04. srpna 2020 19:25

711990 třeba si sednš na gauč a položíš si ho na nohy nebo ty nohy o něco opřeš a miminko na tebe kouká, to moji milovali. Nebo jsem se s nima houpala na míči a zpívala jim. Muž si zase dává na hrudník vleže na zádech.

Online Pinot Noir
Avatar
24431 příspěvků moje polička 04. srpna 2020 19:26

711990 ptala jsem se původně, proč nosíte děti doma v šátcích a nosítkách, ne proč je berete do rukou ;)

Offline 711990
Avatar
17116 příspěvků moje polička 04. srpna 2020 19:29

Evaeva no dobry, to ja delam, ale ja tu nepsala ze dite pochovam max par minut....

notna hele, jen tak ne. Beru je do náruče, když se praští, teče krev, nebo se bojí, ale to záležitost minut, ne-li vteřin. Jinak jen když je transportují odněkud někam - do vany, kočárku, do auta...

​Z tohodle jsem to usoudila.

Pinot Noir ja se samozrejme omlouvam ze jsem te spatne pochopila, ale proste tohle mi neprislo.jako ze mluvis o privazovani na sebe.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 04. srpna 2020 19:30

Pinot Noir já si myslím, že stejně jako jsou méně kontaktní rodiče, jsou i méně kontaktní děti. A od malinka si umí říct, když potřebují pomazlit.

Online Pinot Noir
Avatar
24431 příspěvků moje polička 04. srpna 2020 19:32

711990 samozřejmě, že je zvedám tak stokrát denně. Nošením myslím pobyt v náručí natolik dlouhodobý, aby bylo nutné to nosítko. Ostatně tak to nosící lidí používají, ne?

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 04. srpna 2020 19:34

711990 to bude zmatení pojmů

já si pod chováním představím, že držím dítě v náručí ve vzduchu. Mazlení může probíhat i bez té zátěže na záda, o kterou tu původně, myslím, šlo. 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 04. srpna 2020 19:35
Offline mnum
Avatar
2139 příspěvků moje polička 04. srpna 2020 19:46

notna do denicku se divat nemusis, ja Ti verim ze u Vas to dobre zabiralo jen jak neco nemam odzkousene, tak mi vrta hlavou jak to muze fungovat. Ale to vis, jako dr. nemuzu maminkam na horecku u ditete misto panadolu nebo nurofenu poradit dat si dite na hrud (nebo tedy muzu, ale jen jako doplnkovou lecbu )